Šta je novo?

Beosoft i Gamer odlaze u proslost

Dobar je SK, jedino bih Janu Chmeliku zabranio da daje brojcanu ocenu igrama :)
Znaci, nek pise review, a ocenu u obliku broja nek stavi urednik :)
 
Sasa je napisao(la):
E, sa drustriranim osobama necu da se preporime. Objasnjavanje je retko kada uspesna pojava, sto ti vise pricam kako jeste, ti ces vise da "drvis" svoje.... bataljujemo :)

Jel' toliko promašuješ slova od nervoze:) Nemam ja tebi šta da dokazujem, odavno si priznao da se ne razumeš u igre. Ja ću ti uvek priznati da o hardveru nemam pojma kada se poredim sa tobom, ali zato se i neću raspravljati u vezi toga.

Koliko znam, okacio si na sajt tu prepisku, papane.
Nemam problem ni sa cime napisanim, mogu i da ponovim, medjutim papan si jer ti koji se toliko pozivas na "kulturu i razumevanje" privatnu prepisku okacio na sajt da je vidi svako ko poseti sajt.

Omatorio si, imaš slabo sećanje. Okačen je samo manji deo.

A evo i šta si ti (pametno) napisao:

"p.s. ako je Kuzma taj koji te nervira (kao i nick4life-a) onda izvini, jebiga, ali :)
p.p.s. mogli bi da mu se i izvinite javno na site-u, posto (koliko su ljudi pricali pre par dana) novi CM ipak nece izaci za PC, cisto da ispadnete fer"


Hoćeš li se ti nama izviniti na bezveznom napadanju? Koliko sa današnjeg stanovišta deluje glupo ono što si napisao? Na osnovu čega si me napadao, na osnovu pretpostavke nekih tvojih pajtosa? Gledaj svoja posla, ne govorim ti to džabe.

A ako ti smeta privatna prepiska...stidiš se onoga što si rekao ili si rekao nešto što ne sme da izađe u javnost? Oko čega se ti tripuješ ja ne mogu da verujem.
 
Poslednja izmena:
Highl1 je napisao(la):
koji mozak kod zvera ? :D
@forsaken:
samo kad kod vas nije licemerstvo, pljuvali ste bonus na sav glas, a posle krenuli da radite u istom..
na sajtu se popljuvali svakog, od rura do sk i sve ostale emisije vezane za igre i slichno,i naravno, kad god mozhete i nastavljate sa tom pljuvachinom. Gori ste od maddoxa, keve mi :)

Opet, mnogo voliš da se baviš zamenom teza. Ono što ti zoveš "pljuvanjem" uvek je argumentovano. Samo toliko o tome.

Mi jesmo radili za Bonus, ali isključivo po našim pravilima. A iz redakcije su izleteli svi naši prethodnici. Razumeš li ti da nama nije bio problem što se časopis zove Bonus nego što su za njega pisali ljudi koji to nisu zasluživali. Šta ti je trebalo uopšte da izvališ ovakvu glupost? Ajde idi radi nešto drugo, sadi krompir, šta ja znam...

Highl1 je napisao(la):
rogue squadron je izashao 99-e, secam se dobro da sam ga igrao za vreme rata..

U pitanju je ipak Shadows of the Empire. To je već sigurno bilo 1997. Svejedno, i da je bilo 2001. glupost je glupost...
 
Poslednja izmena:
forsaken demon je napisao(la):
Opet, mnogo voliš da se baviš zamenom teza. Ono što ti zoveš "pljuvanjem" uvek je argumentovano. Samo toliko o tome.

Mi jesmo radili za Bonus, ali isključivo po našim pravilima. A iz redakcije su izleteli svi naši prethodnici. Razumeš li ti da nama nije bio problem što se časopis zove Bonus nego što su za njega pisali ljudi koji to nisu zasluživali. Šta ti je trebalo uopšte da izvališ ovakvu glupost? Ajde idi radi nešto drugo, sadi krompir, šta ja znam...



U pitanju je ipak Shadows of the Empire. To je već sigurno bilo 1997. Svejedno, i da je bilo 2001. glupost je glupost...
ja nisam iz sela, vec si ti, tako da tebi bolje pristaje sadjenje krompira, kolko vidim
 
forsaken demon je napisao(la):
A što se tiče grešaka...mogu ti poslati neke koje sam sakupio za potrebe jednog teksta objavljenog pre par godina, u pitanju su samo velike nebuloze. Kažeš da čitaš SK jako dugo...sećaš li se opisa igre Rogue Squadron u kome je Slobodan Macedonić vešto zaključio kako će konzolama odzvoniti kada svi budu imali 3D akceleratore :) To je bilo 1997. Tuga.

Hvala za lepe reci i preporuke.
Ali brate moram ja tebe navesti na jednu gresku. Rouge Squadron je izaso 99, tacnije 2/99. Opisivao ga je MK. Ako ne verujes evo link http://www.sk.co.yu/1999/02/siop12.html
 
@forsaken demon
Ako sam sam dobro shvatio Bojan Novakovic ce pisati za SK?
Mislim da bi mu bilo pametnije da konkurishe u "Zoni sumraka" posto sam iz njegovih konstatacija zakljucio da je vidovit.Dakle chovek koji je u stanju da opishe igru koju nije igrao za mene je ili fenomen ili shaner.

A sto se tice Uzelca za njega mislim da je dobar textopisac.E sad problem je u tome sto ovo moje misljenje moze biti kontraproduktivno zbog toga sto je on svoje ovchice
ubedio da ja nemam mozga :D
 
@forsaken demon
Evo ja bih radio za emulation galaxy sajt, mogu li da radim posao za koji je do sada bio zaduzen nick4life?? Znaci da vam budem webmaster i da pishem vesti.

Shto se Jana Cmelika tice mislim da je nashao vrlo pogreshan nacin da skrene paznju na sebe degradirajuci igre koje opisuje frapantno niskim ocenama.

@Zver
Kvalitet papira Sk me uopshte ne zanima (ne brishem bulju s njim pa da trazim nezan papir, mada ni ovaj nije losh ^^), vec je sadrzaj najbitniji uz cenu, a to SK ima, niska cena, a kvalitetnog sadrzaja na pretek. Ubedljivo najbolji nash casopis.

Miodrag Kuzmanovic je novinar koji je prepoznatljiv po svojim stavovima i humoru, i kao takav cini okosnicu sadashnjeg SK, koja je, verujem, donela listu josh vecu popularnost i kvalitet. Covek je skandal domaceg IT novinarstva -_-;; Kuzma rulz.

Sasha Uzelac je jedan od glavnih hardware reviewer-a koji bira zanimljive teme (ili dobija najzanimljivije), ali ume da pogreshi, kao i svaki drugi novinar, jer svi smo na kraju ljudi, zar ne? Samo forsaken demon se ne razume u hardware (pa se ne hvata za slamku u njegovim tekstovima), ali zna da oceni Sashu kao dobrog novinara i poznavaoca tematike o kojoj pishe, i ako sa istom nije upoznat ^_^

@Highly
citiram fd-a: Ajde idi radi nešto drugo, sadi krompir, šta ja znam...

-_-;;
 
Poslednja izmena:
forsaken demon je napisao(la):
Nažalost, dobrim delom grešiš. Veliki igrački časopisi i strani ...

Ne znam zasto Bojan komentaqrise kako se u SK pise o igrama kad ni on verovatno nema pojma. Pri tome, njegovo misljenje nije relevantno, pa ga tako uzimaj(te) u obzir.

forsaken demon je napisao(la):
Jel' toliko promašuješ slova od nervoze:) [/qoute]

Pazi kad ni sam ne provaljujem sta sam hteo da kazem :)
Razlog, nepoznat, ali mozes prosuditi po tome koliko sam nervozan, tj. nisam, po ostatku posta koji nema gresaka. Mora da sam menjao misao pa su se i slova ispreturala.

forsaken demon je napisao(la):
Nemam ja tebi šta da dokazujem, odavno si priznao da se ne razumeš u igre. Ja ću ti uvek priznati da o hardveru nemam pojma kada se poredim sa tobom, ali zato se i neću raspravljati u vezi toga.

Ja i igre, sigurno mnogo bolje nego ti i HW. Tj. ja se mnogo bolje razumem u HW nego sto ti mislis da se razumes u igre.
Treba malo ukljuciti mozak da bi se bio pametan, nije dovoljno citati sve moguce i nemoguce najave. Pa cak i da idigras svaku igru koja se pojavi.

Sto se tice izvoda iz prepiske, papan je svako ko citira jedno slovo, a ne "samo deo". Ako sam nesto pricao sa tobom, pricao sam samo sa tobom.
Ti ako to ne razumes, nisi ni zasluzio bolje od neke pripizdine.

Pozdrav!
 
forsaken demon je napisao(la):
Mi jesmo radili za Bonus, ali isključivo po našim pravilima. A iz redakcije su izleteli svi naši prethodnici. Razumeš li ti da nama nije bio problem što se časopis zove Bonus nego što su za njega pisali ljudi koji to nisu zasluživali. Šta ti je trebalo uopšte da izvališ ovakvu glupost?

Ja da sam toliko dugo i tako uspesno radio neki posao ne da to ne bih pomenuo nego bi se pokupio sa sve svojim igrackim znanjem i sposobnostima i vratio na njivu sa matorcima i komsijama.

Cak i ta prosla ekipa radila duze od vas, sve koliko je losa bila.
Cek, a koliko dugo je ziveo exxtreme3d sa vama ? A da ne pricamo koliko je emugalaxy uspesan, jebote treba da mi platite koliko vas reklamiram, mozda se neko zajebe i ode od ovolikog pominjanja.

I o cemu ti onda pricas ? Koje sposobnosti i pamet? A pricas viceve, ok onda :)
 
Poslednja izmena:
ZverBre je napisao(la):
@forsaken demon
Ako sam sam dobro shvatio Bojan Novakovic ce pisati za SK?
Mislim da bi mu bilo pametnije da konkurishe u "Zoni sumraka" posto sam iz njegovih konstatacija zakljucio da je vidovit.Dakle chovek koji je u stanju da opishe igru koju nije igrao za mene je ili fenomen ili shaner.

Odlicno kapiras nema sta. Bojan je nekoliko puta pomenuo da je vec pisao za SK. Dakle , ne buduce nego sadasnje vreme. Srpski jezik, osnovna skola, prvih par razreda ? ;)

ZverBre je napisao(la):
A sto se tice Uzelca za njega mislim da je dobar textopisac.E sad problem je u tome sto ovo moje misljenje moze biti kontraproduktivno zbog toga sto je on svoje ovchice ubedio da ja nemam mozga

Ne mozes da kazes da je neko dobar textopisac ako si pre toga pricao o namestenim tekstovima i uzimanju/davanju para za iste.
Jel kapiras koliko to ukazuje na poremecaje u tvom razmisljanju ?
Ako imas mozak, neje mu dobro :)
 
Sta ste se uhvatili toliko za tog Kuzmanovica? Taj drchni stil pisanja na ovim prostorima prvi je zapocheo Dragan Kremer po meni nas najbolji rock kritichar svih vremna.Kuzma je samo njegova bleda kopija.Chitajuci Kuzmine textove nebrojeno puta
sam naishao na neke Kremerove fore.Mladje generacije se nisu upoznale sa kritikama i tekstovima D. Kremera .Preturajte malo po tavanu mozda nadjete chasopis Dzubox vashi roditelji su to sigurno chitali.Da bih sebe stavio u ulogu Dart Vejdera ili jahacha apokalipse za to bi mi bio potreban jak stimulans recimo 10 bensedina,litar "Loze" ili par smeshnih cigara . :D
 
Poslednja izmena:
@Sasa
"Ne mozes da kazes da je neko dobar textopisac ako si pre toga pricao o namestenim tekstovima i uzimanju/davanju para za iste.
Jel kapiras koliko to ukazuje na poremecaje u tvom razmisljanju ?
Ako imas mozak, neje mu dobro "

wow :)
Sto volim ovakva prepucavanja :)
Obozavam to vesto neargumentovano izbegavanje odgovora.Hoces da me ubedis da imas mooda da realno ispljujesh neki shit hardver koji je neki uvoznik uvezo na tone i ima nameru da debelo zaradi na njemu? Znas sta bi se deslio onda?Onda bi chika uvoznik rekao vashem uredniku "Ej bre sta to radite?
Mi vam mesechno ostavljamo toliko i toliko novca na konto reklame ,pozivamo na razne seminare
pojimo, hranimo ,obezbedjujemo kurtizane u minicima a vi tako pisete o nasoj robi.Ako tako nastavite prestacemo da vam isporucujemo novi hardver za testiranje pa onda testirajte "ruchnu" na svom autu" :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Lepo si ti to predstavio, pazi, otprilike tako i ide, samo si jedno prevideo, a opet zato sto pricas neargumentovano, tj. samo nagadjas.

Distributeri su mnogo zainteresovaniji da neko pise o njihovom hardveru, nego sto je bilo koja redakcija zainteresovana da pise bas o nekom distributivnom programu.
Gledaj to ovako, SK na primer ima 10-15 strana za hardver u svakom broju. Na toliko mesta se moze opisati 10-20 uredjaja, mesecno jeli.
A za tih 10-15 strana i 10-20 uredjaja konkurise svaki mesec konkurise makar u SK duplo vise proizvoda koji samo do nas stignu. A sta mislis koliko ih ne stigne do nas, tj. koliko razlicitog hardvera stigne do SCG ?

Pogresno si dakle postavio, mnogo redje casopis trazi nesto na test, mnogo cesce to sam distributer nudi. I mogu da napisem da je nesto sranje, a da on nastavi da nudi druge proizvode. Naravno da mu se los opis nece svideti, ali jos mu je veca steta da se naljuti i potpuno obustavi davanje hardvera na testiranje, SK ce i dalje da mesecno procita nekoliko desetina hiljada ljudi. Sa ili bez njega, a oni to znaju.

Takodje, nije on ni jedini koji je nesto uvezao, hvala Bogu pa u ovoj Srbiji uvozi ko sta stigne, pa se jos medjusobno razmenjuju.

Pouka za distributera? Nece ubuduce davati na test krsh hardver. Naravno, za kupce tu nema koristi, i dalje moze da im se "zalomi" los deo. Mnogo bi "opstekorisno" bilo da uvoznik izvuce pouku u stilu "necu vise ni da uvozim los hardver" ali to je vec nemoguce ocekivati. Pre svega zato sto oni koji uvoze krsh, rade to pre svega zbog novcane dobiti koja je na losem hardveru sigurno velika.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Lep i argumentovan odgovor.Dali je to u stvarnosti tako neka prosude chitaoci.
Mislim da je bilo dosta bacanja ulja na vatru barem s moje strane.
I dalje ostajem pri stavu da neki chasopis treba da postoji zbog chitalaca a ne zbog
marketinshkog eksponiranja nekih firmi.
pozdrav
 
Mozes da ostanes pri kakvom god ubedjenju zelis, niko tebe nigde ne tera.
Konkretno za SK, ako ti je 100 dinara mnogo za 80-tak strana teksta, onda nemoj da kupujes. Da nema reklama cena za tih 80 strana bi bila 300 dinara.
Sta je bolje, pa sa reklamama naravno. A koga ne zanimaju, neka ih preskoce.

Pogledajte sve te svetske casopise na koje se svi pozivaju, da mozda u njima nema reklama ? Meni se cini da ih vi niste ni videli, jer reklama u njima ima takodje 30-50% od ukupnog broja strana. Takvo je trziste, svuda, kome se to ne svidja moze samo da pocne da pakuje svoju redakciju.
 
Poslednja izmena:
ZverBre je napisao(la):
@forsaken demon
Ako sam sam dobro shvatio Bojan Novakovic ce pisati za SK?
Mislim da bi mu bilo pametnije da konkurishe u "Zoni sumraka" posto sam iz njegovih konstatacija zakljucio da je vidovit.Dakle chovek koji je u stanju da opishe igru koju nije igrao za mene je ili fenomen ili shaner.

Daj nemoj da ulaziš u raspravu sa čovekom, sačekaj makar da vidiš njegov opis u SK 3/2005. Već je radio tekst o download menadžerima u aktuelnom broju, i to je uradio odlično.

Highl1 je napisao(la):
ja nisam iz sela, vec si ti, tako da tebi bolje pristaje sadjenje krompira, kolko vidim

Cool, znači nemaš odbrane :) Nije sramota biti seljak, sramota je biti seljačina. Lako ćeš se pronaći...
 
Poslednja izmena:
niple je napisao(la):
Sasha Uzelac je jedan od glavnih hardware reviewer-a koji bira zanimljive teme (ili dobija najzanimljivije), ali ume da pogreshi, kao i svaki drugi novinar, jer svi smo na kraju ljudi, zar ne? Samo forsaken demon se ne razume u hardware (pa se ne hvata za slamku u njegovim tekstovima), ali zna da oceni Sashu kao dobrog novinara i poznavaoca tematike o kojoj pishe, i ako sa istom nije upoznat ^_^

Čitaš li ti šta ja pišem? Nisam rekao da pojma nemam o hardveru, nego da sam u odnosu na Sašu neznalica, kao i većina ljudi ovde. Jel' po tebi potreban velika pamet da bi razumeo ono što čovek napiše u svojim tekstovima? Meni njegovi testovi strašno pomažu prilikom odabira hardvera.
 
Sasa je napisao(la):
Ne znam zasto Bojan komentaqrise kako se u SK pise o igrama kad ni on verovatno nema pojma. Pri tome, njegovo misljenje nije relevantno, pa ga tako uzimaj(te) u obzir.

Pa ko kaže da je to neko shvatio ozbiljno, tj. kao zvaničan stav Sveta Kompjutera? Znam da ste ozbiljniji od toga, mada je za neke žanrove, recimo sportske igre zaista potrebno mnogo manje vremena da bi stekao utisak o njima.

Ja i igre, sigurno mnogo bolje nego ti i HW. Tj. ja se mnogo bolje razumem u HW nego sto ti mislis da se razumes u igre.
Treba malo ukljuciti mozak da bi se bio pametan, nije dovoljno citati sve moguce i nemoguce najave. Pa cak i da idigras svaku igru koja se pojavi.

Ovo mi zaista ništa ne znači, kao što ne bi značilo nijednom normalnom čoveku. Moje igračko/novinarsko iskustvo je daleko veće nego što misliš, a svoje ne poznavanje igara si odavno dokazao. Ovo prerasta u patološku mržnju.

Sto se tice izvoda iz prepiske, papan je svako ko citira jedno slovo, a ne "samo deo". Ako sam nesto pricao sa tobom, pricao sam samo sa tobom.
Ti ako to ne razumes, nisi ni zasluzio bolje od neke pripizdine.

Da Vaša Visosti, kako god vi kažete. Vaše mudre umotvorine nisu dostojne običnog naroda, ali ni sami niste sigurno zašto. Znači, ništa od izvinjenja?

Sasa je napisao(la):
Ja da sam toliko dugo i tako uspesno radio neki posao ne da to ne bih pomenuo nego bi se pokupio sa sve svojim igrackim znanjem i sposobnostima i vratio na njivu sa matorcima i komsijama.

Cak i ta prosla ekipa radila duze od vas, sve koliko je losa bila.
Cek, a koliko dugo je ziveo exxtreme3d sa vama ? A da ne pricamo koliko je emugalaxy uspesan, jebote treba da mi platite koliko vas reklamiram, mozda se neko zajebe i ode od ovolikog pominjanja.

I o cemu ti onda pricas ? Koje sposobnosti i pamet? A pricas viceve, ok onda :)

Rekoh ti već da si smešan kao crtani film:) Bonus bi se ugasio bez obzira ko da je za njega pisao. Za tvoju informaciju, imali smo veći tiraž nego prethodna redakcija, ali Beosoft nije više želeo da se bavi time. Pisanje o konzolama kod nas još uvek ne može da donosi profit. Ti to očigledno ne znaš, ali dobro, rekao si više puta da se ne razumeš u igre.

Kakve mi to velike veze imamo sa Exx3D-om? Nikada se nismo ozbiljno bavili time, ja sam uradio par opisa za dž., čisto iz dobre volje.

A Emulation Galaxy nije uspešan :) OK, ovo je najveća budalaština koju sam čuo od tebe do sad. Ti nas stvarno patološki mrziš zar ne? A lepo si rekao da se više nećeš raspravljati samnom. Jadni moj Sale, znam, teško je kada nisi u pravu.
 
Poslednja izmena:
Sasa je napisao(la):
Ne znam zasto Bojan komentaqrise kako se u SK pise o igrama kad ni on verovatno nema pojma. Pri tome, njegovo misljenje nije relevantno, pa ga tako uzimaj(te) u obzir.

Ono sto sam ja teo da kazem onim postom izgleda nisam napisao kako treba a ovaj ZverBre je jedva docekao to da preokrene.

Priznajem da sam ispao glup sto sam uopste resio da odgovaram... ali boze moj, na greskama se uci

Ostalo ide zverku

@ZverBre
Zamisli da opisujes neku trku ili sportsku igru... ima li potrebe da zavrsis ceo sampionat (ligu) da bi je opisao? ne, jer se sve svodi na simulaciju, grafiku, zvuk koju provalis iz 10-ak trka (utakmica). Konkretno sam na to mislio ali nazalost to nisam izneo. Dakle lako je kaciti se samo za jednu sitnicu koju sam nazalost izostavio.


Sto se ostalog tice stvarno me bre smara da se ovde pravdam ljubomornim ljdima (covekom) koji ne prasta(ju) neciji uspeh, mislim na uspeh SK-a naravno.

Ja se ovde ne predstavljam kao saradnik SK-a, vec kao Bojan Novakovic, dugogodisnji citalac SK-a, govorim svoja misljenja koja sam imao i pre nego sto sam poceo da saradjujem sa SK. Dakle misljenje ovde izneseno je licno moje i subjektivno a ne zvanicno SK-a

Dakle poceo si zesce da me nerviras i stvarno vise ne zelim da odgovaram na tvoje gluposti.
 
Poslednja izmena:
forsaken demon je napisao(la):
Ovo mi zaista ništa ne znači, kao što ne bi značilo nijednom normalnom čoveku. Moje igračko/novinarsko iskustvo je daleko veće nego što misliš, a svoje ne poznavanje igara si odavno dokazao. Ovo prerasta u patološku mržnju.

Rekoh ti već da si smešan kao crtani film:) Bonus bi se ugasio bez obzira ko da je za njega pisao. Za tvoju informaciju, imali smo veći tiraž nego prethodna redakcija, ali Beosoft nije više želeo da se bavi time. Pisanje o konzolama kod nas još uvek ne može da donosi profit. Ti to očigledno ne znaš, ali dobro, rekao si više puta da se ne razumeš u igre.

A Emulation Galaxy nije uspešan :) OK, ovo je najveća budalaština koju sam čuo od tebe do sad. Ti nas stvarno patološki mrziš zar ne? A lepo si rekao da se više nećeš raspravljati samnom. Jadni moj Sale, znam, teško je kada nisi u pravu.

Patoloski vas mrzim ? Dobro je, dosta ludovanja, ajde sada idi radi nesto pametno, highl1ev predlog nije los.

Sto se tice sposobnosti, svako normalan, iole sposoban zna da se posla koji sigurno propada ne treba ni prihvatati. Toliko o tvojima, vasima.
Sto se tice raspravljanja, ne znam stvarno ko je rekao da nece vise raspravljati i o cemu. Hint: ti. :beat:
Ali mogu ti pomoci, posto ti je pomoc ocigledno potrebna. Ako nemas dovoljno snage da se odupres daljem pisanju, oces ja da prestanem, da ti bude lakse ? :)
 
Bojan Novakovic je napisao(la):
Ja se ovde ne predstavljam kao saradnik SK-a, vec kao Bojan Novakovic, dugogodisnji citalac SK-a, govorim svoja misljenja koja sam imao i pre nego sto sam poceo da saradjujem sa SK. Dakle misljenje ovde izneseno je licno moje i subjektivno a ne zvanicno SK-a

Ma koliko ti to tako zeleo, ovde to ne prolazi. Cim pomenes da radis za nekoga ili nesto, vise ne postojis kao subjekat, a misljenje koje izneses se tretira kao zvanicni stav te firme.
Promovise te masa u PR-a :)

Pozdrav!
 
Sasa je napisao(la):
Ma koliko ti to tako zeleo, ovde to ne prolazi. Cim pomenes da radis za nekoga ili nesto, vise ne postojis kao subjekat, a misljenje koje izneses se tretira kao zvanicni stav te firme.
Promovise te masa u PR-a :)

Pozdrav!

Hm, ne verujem. Uglavnom hvala puno na ovoj itekako korisnoj informaciji.
 
Ne ulazim u raspravu ali opisati igru bez prelaska je sramota par ekselans. Za izlaganje o igri koja se ne predje postoji rubrika "prvi utisci". Sve drugo je naklapanje. To je kao kad bih sad pricao napamet da recimo neka memorija moze na 300 samo zato sto ide na 250 sa malim dizanjem voltaze.
Jedini izuzeci od ovoga su trke i sportske simulacije, ali to je prica za sebe. Sve ostalo - avanture, fpsovi, rpgovi, strategije - apsolutno se nikako ne bi smele opisivati bez prelaska. Moze se naravno steci neki utisak tu i tamo, moze se videti da li je multiplej dobar ili los ali jednostavno se ne moze oceniti igra.

Sto se opisivaca tice Jan Cmelika treba oterati jer lupeta i spusta igre. Jako slicno kao Kuzma svojevremeno sa raznim igrama. Recimo poznato je legendarno Kuzmino spustanje Commandosa posto nije mogao da se snadje jadan...Isto tako dosta vise sa Macedonicevim opisivanjem kojekakvih avantura i to bas svakakvih, bez obzira na kvalitet, kao i ne dati mu da opisuje neku hibridnu poluakcionu igru koju onda on bez obzira na (ne)kvalitet uzdizae na pijedestal kosmickih visina i proglasava poluavanturama iako sa tim nemaju veze
Ah, to su sve ukusi. Da sam ja gazda u SK 3/4 game reviewera bi mi letelo napolje. Ovako - moze im se.
 
Izbegavanje odgovora hvatanjem za greške u rečenici ??
Recenzije novih igara ?? Kako ??

:)

naravno da se igraju pirati casopis je prekinuo saradnju sa distributerima ako se ne varam jos od bombardovanja.

Za razliku od SK, mi nismo pametovali o originalima niti smo promovisali pirateriju. Mislim da je to najbolji stav. Ne možeš edukovati ljude tako što im pričaš da je piraterija zlo, a bez nje ne bi imao pola časopisa.

posteno, gde si video takvo pametovanje u igrackoj sekciji? cak se Kuzma u vise navrata salio na taj racun, u jeku kampanje legalizacije pisao je o panduru koji upada u cd klub i uzima kutiju diskova "za komsijinog malog...". njegovi tekstovi su plafon "politicke nekorektnosti" koju urednik moze da tolerise a da se kuca koja ih finansira ne dovede u nezgodan polozaj.
hm, da, i mislim da je emugalaxy vise puta optuzivan bas za takvo licemerje od strane nekoga iz playgame ekipe.

Sto se opisivaca tice Jan Cmelika treba oterati jer lupeta i spusta igre. Jako slicno kao Kuzma svojevremeno sa raznim igrama. Recimo poznato je legendarno Kuzmino spustanje Commandosa posto nije mogao da se snadje jadan...Isto tako dosta vise sa Macedonicevim opisivanjem kojekakvih avantura i to bas svakakvih, bez obzira na kvalitet, kao i ne dati mu da opisuje neku hibridnu poluakcionu igru koju onda on bez obzira na (ne)kvalitet uzdizae na pijedestal kosmickih visina i proglasava poluavanturama iako sa tim nemaju veze

moram da se slozim. ne da ima nekog posebnog znacaja, ali Cmelik je skoro dao kriminalno nisku ocenu za armies of exigo samo zato sto je "klon starcrafta" (meni se recimo bas svidja sto je "oldskul"). igra nije bogzna sta, ali 32, pretera ga. s druge strane nerealno visoka ocena za vampire, ni rec o katastrofalnoj optimizaciji i bagovima (na preporucenoj konfiguraciji je jedva igrivo). Ne treba ga oterati ali decku treba skrenuti paznju. Macedonic sve vise pocinje da se gubi sa visokim ocenama za avanture koje unose "revolucije" u zanr koji sve vise propada...

Kuzmanovic, ma koliko ga osporavali, ima jos i najbolje opise, ili bar najzanimljivije za citanje. "aferu commandos" su pokrenuli vlasnici cd klubova, procenivsi da autor nema pojma jer ih "klinci igraju ko ludi".
 
Sasa je napisao(la):
Patoloski vas mrzim ? Dobro je, dosta ludovanja, ajde sada idi radi nesto pametno, highl1ev predlog nije los.

Sto se tice sposobnosti, svako normalan, iole sposoban zna da se posla koji sigurno propada ne treba ni prihvatati. Toliko o tvojima, vasima.
Sto se tice raspravljanja, ne znam stvarno ko je rekao da nece vise raspravljati i o cemu. Hint: ti. :beat:
Ali mogu ti pomoci, posto ti je pomoc ocigledno potrebna. Ako nemas dovoljno snage da se odupres daljem pisanju, oces ja da prestanem, da ti bude lakse ? :)

Priznajem da si mi na ličnom primeru dokazao da čovek može da sasvim normalno funkcioniše i bez mozga. Ne ljutim se na tebe, ti sa tvojim stavovima i patološkom mržnjom pre zaslužuješ sažaljenje. Neću te više ponižavati, a ti ako se osetiš frustriranim, slobodno napiši nešto, biće ti lakše. Doduše, ja to neću čitati niti ću ti odgovarati na to...
 
padawan je napisao(la):
:)
posteno, gde si video takvo pametovanje u igrackoj sekciji? cak se Kuzma u vise navrata salio na taj racun, u jeku kampanje legalizacije pisao je o panduru koji upada u cd klub i uzima kutiju diskova "za komsijinog malog...". njegovi tekstovi su plafon "politicke nekorektnosti" koju urednik moze da tolerise a da se kuca koja ih finansira ne dovede u nezgodan polozaj.
hm, da, i mislim da je emugalaxy vise puta optuzivan bas za takvo licemerje od strane nekoga iz playgame ekipe.

Pošteno, gotovo nijednom. Poenta je što je opisi igara nisu izdvojeni časopis pa da o njima mogu posebno da sudim. Valjda je politika ista za sve rubrike. Druga je stvar što u igromeru uporno stoji broj diskova...
Možda to zvuči neverovatno, ali o tim Kuzminim kolumnama sam pisao na Emulation Galaxyju, i to u najpozitivnijem smislu. Nažalost, sve što je u njima rekao je tačno, kažem nažalost jer navodna borba protiv piraterije samo fasada.

Playgame ekipa nas jedino još nije optužila da imamo nuklearno oružje :) Šalu na stranu, Emulation Galaxy nikada nije promovisao ni pirateriju niti originale. Ne bih sebi dozvolio da optužujem druge za nešto što i sam radim.

Kuzmanovic, ma koliko ga osporavali, ima jos i najbolje opise, ili bar najzanimljivije za citanje. "aferu commandos" su pokrenuli vlasnici cd klubova, procenivsi da autor nema pojma jer ih "klinci igraju ko ludi".

Hvalio sam ga i za te opise, doduše ne na glavnoj strani sajta jer su se igre pojavile pre nego što smo i počeli da ga radimo. Bio je potpuno u pravu sa onim što je napisao. Čovek zaista, ali zaista radi odlične tekstove kada se drži teme.
 
Cao, mozda se vidimo na emugalaxy forumima, mozda dodjem da jednom pravim drustvo tebi i n4l-u ;)

Pozdrav!
 
stop this bs now

Sasa je napisao(la):
Cao, mozda se vidimo na emugalaxy forumima, mozda dodjem da jednom pravim drustvo tebi i n4l-u ;)

Pozdrav!
Slobodno dodji, mada ne vidim sta bi imali da pricamo sa tobom. Ti ne da ne razumes o cemu smo mi pisali, ti ne kapiras ni o cemu se na sajtu radi uopste. Kazes da smo nepopularni, slabo poseceni? Vazi... mozda u nekom tvom kompleksaskom nadmetanju u tome 'ko je bolji' bez obzira na kategoriju. Bench forumi su poseceniji od EmuForuma... wow, mislim da bi trebali da se stidimo i da posmatramo moderatore odavde kao visu rasu. To sto su dve skroz razlicite teme i kulture u pitanju nema veze...

Reality check za tebe je sledeci: Da li mislis da je posecenost ovih foruma (koje verovatno smatras 'svojim' bas kao i SK) proporcionalna zastupljenosti ove teme kod nas? Znaci PC hardware i ta sranja o kojima svako ziv pise danas i u koja se svako drugo dete 'razume'. Mozda i jeste donekle ali kada pogledas odnos kod nas (EmuGlx), posecenost:popularnost teme (emulacija, igracka kultura koja nije vezana samo za PC i MP...) veoma je jasno ko je 'popularniji' u svojoj kategoriji, ako ti je vec stalo da se nadmeces u svemu.

Ako uspes da razumes EmuGlx mozes samo da ga postujes, zbog toga sto je unikatni sajt koji se radi iz entuzijazma ovde vec preko 5 godina i sto pokriva jednu ogromnu (samo ovde) nepoznatu i stranu temu. Mada kao i uvek pricao si napamet verovatno, nabedjen da si najbolji i da sve znas bez mnogo istrazivanja jer je u tvojim ocima EmuGlx verovatno sajt koji sluzi samo za 'pljuvanja' koja pisu neki seljaci koji bi hteli da pisu u SK-u i koji mogu samo da sanjaju tvoj ili Kuzmin posao :bottle:

btw. ne ocekuj da pisem vise ovde, registrovao sam se samo jer ste me prozvali jedno 5 puta najmanje do sada. Ovi forumi su za mene strasno dosadni, nema ni 10 ljudi sa kojima delim interesovanja/nacin razmisljanja. Mogli ste da razglabate o tome ko kako pise i koji casopis koliko kome znaci kao i vase teorije o tome zasto su neki prestali da izlaze ali kada uzmes da pricas gluposti napamet o EmuGlx-u i jos da nas vredjas bez ikakvog osnova to je kao samar za mene. Zato bolje pazi sta pricas kada pricas o necemu o cemu apsolutno ne znas nista.
 
Bojane Novakovicu
Nekada su kritichari od novinara pravili zvezde.Svako ko je na argumentovan nachin uspeo da doskochi kritici bio je cenjen novinar.Zanimanje nezavisnog novinarskog kritichara je na ovim prostorima izumrlo. To je tipichan primer moralne apatije u kojoj se kompletno nashe drustvo nalazi.Napadi na list chiji si ti saradnik nisu nimalo neosnovane.Ovo govorim sa stanovishta choveka koji
je taj list redovno kupovao i chitao punih 10 godina.Bezpredmento je voditi diskusiju o nekome i nechemu bez druge strane.Koliko vidim ti i Uzelac ste se stavili u ulogu advokata vasheg lista i zato se sve ovo pretvorilo u tako zuchnu raspravu.Lichno smatram da niste kompetentni sagovornici odnosno da se za politiku lista nepitate vi vec neko drugi.Posle par epskih gluposti koje si izvalio pokusavas da priznas gresku ali i dalje ne shvatas gde si pogresio.
Tvoja konstatacija:" Zamisli da opisujes neku trku ili sportsku igru... ima li potrebe da zavrsis ceo sampionat (ligu) da bi je opisao? ne, jer se sve svodi na simulaciju, grafiku, zvuk koju provalis iz 10-ak trka (utakmica)".
Naravno da ima potrebe zavrishiti celu igru ako hoces objektivno da napravis
njen opis i doneses iole realnu ocenu o njoj.Ljubitelji voznji i sportskih simulacija to najbolje znaju.Pored grafike i zvuka (kako kazes) postoji i mnogo
drugih faktora koje igru chine dobrom ili loshom.Neznam dal si primetio da kod simulacije voznje (recimo) postoji brdo staza koje nemozes odmah "otvoriti", znachi morash voziti redom.U vecini slucajeva su prvi nivoi manje kompleksni i teshki shto nikako neznachi da je do kraja cela igra takva.Mozda i jeste ali kako ces ti to znati ako igru nisi preshao?Iz predhodne diskusije sam saznao
da pishesh za SK,fino.Do sada nisam prochitao nijedan tvoj tekst tako da nemogu dati svoj sud o njegovom kvalitetu i objektivnosti ali ako se i dalje budes drzao teze da o nechemu mozes pisati a da u potpunosti nisi upoznat s tim , bojim se da od tebe nece postati kvalitetan novinar.
 
n4l je napisao(la):

Ah, otisao je segrt, evo ga i veliki decko n4l :)
Dakle, na voljenom ti sajtu, citao malo po forumu i svaki put je tu bila gomila svadjanja sa drugim ljudima oko nacina na koji ti i potrcko uredjujete pre svega forum! Obrati paznju, o site-u ne pricam, to nit citam niti me zanima. Dakle, uvek se tu nasao neko ko vas je prozivao (vise njih) a cije ste vi postove nemilice brisali, a kasnije ih i banovali. U to sam se i sam uverio, jer nakon par dana tih ljudi i postova vise nije bilo. Samo novih ljudi koji se zale, sad, moguce da su to isti, menjaju nickove, ali, toliko ne bih da ulazim.
Na to mislim kada kazem "to na svom forumu radi, ili idi na svoj forum bla bla".
A Benchmark i ono vase, stavrno ne mogu da se porede. Koji je prosek godina "kod vas" ? Gde ima tamo neka iole nadahnutija rasprava ?
Na emugalx vidjam samo threadove, gde fd napise neki tekst, objavi da je napisan na forumu, onda mu se likovi cepe redom. E, ali onda dodje neko iz gornje price, pocne da kontrira, tu se umesas ti, bla bla.. gotov topic. I ceka se sledeci fd tekst pa da pocne prica iz pocetka.

I po cemu se to moze porediti Benchmark sa onim vasim prakticno privatnim forumom ?

Sam sajt, cime se bavi, imas moju podrsku. Mislim, podrzacu svakoga ko pokusava da obradi temu koja nije zastupljena. Moja kritika je upucena na foru, a da, a komentarisao sam i vasu radno/menadzersku sposobnost, uz par osvrtanje na tvoju solo karijeru. Mislim, jebiga, cega se ti ili vas dvojica dovatite, tu trava vise ne raste, sta drugo da ti kazem. Evo meni je zao, izvini, ako ti nesto znaci. :)

Sto se tice uvreda i samara, ja pricam sta mislim, tebi kako se to svidja, ja ne brinem niti me uopste zanima. Ja verujem da ti mislis da si u pravu, tj. da si ozbiljan u ovome sta pricas. Jedino sto pre svega ti ne zelis da si ozbiljno mislio su ovi samari, da ih stvarno ne bi bilo ;).

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno