Šta je novo?

Beosoft i Gamer odlaze u proslost

Sasa je napisao(la):
Autorska prava za njihovu distribuciju ? Revizija igara ?
Vidis sta bude kad neko (samo) zeli da ispadne pametan ;)


Izbegavanje odgovora hvatanjem za greške u rečenici ??
Recenzije novih igara ?? Kako ??
 
notax je napisao(la):
Izbegavanje odgovora hvatanjem za greške u rečenici ??
Recenzije novih igara ?? Kako ??

Ne, to se zove, smejem se sta neki pricaju, a necu da odlazim jos dalje sa off-topicom. ;)
Zvera ne shvatam ni malo ozbiljno.
 
Sasa je napisao(la):
Ne, to se zove, smejem se sta neki pricaju, a necu da odlazim jos dalje sa off-topicom. ;)
Zvera ne shvatam ni malo ozbiljno.

Samo ga iskuliras, ugledaj se na mene :). Manje nervoze.. duze zivis. Takvih ima na svakom koraku. Kad nesto postignes pored velikog broja obozavalaca imaces uvek i one "druge". Takav smo svet.
 
Niko ne treba da se brine za mene i moje obozavaoce, imam ja svoje metode :)
 
Ja sam pricao o Zveru vuno, ne citas pazljivo :)
 
Poslednja izmena:
ZverBre je napisao(la):
ako je gashenje Gamera pochetak propasti shit IT chasopisa onda to pozdravljam i iskreno se nadam da je sledeci na redu "Svet kompjutera" :D
:zgran: Ma ti si zlatan :wall:
 
Sasa je napisao(la):
Opterecen, jok, ja samo volim da uvek imam nekoga za malo dobre stare zajebancije :)

Likewise Sale, likewise

Kad budes znao neke realne podatke i cifre, javi se, pricanje napamet ne prolazi. Zasto i kako SK izlazi, troskove i prihode ne mozes da znas ni otprilike.

Mnogo volim ovako sadržajne odgovore, prosto se zapitam zašto si se uopšte trudio da ga smišljaš.

Ne secam se, ali sam siguran da te nisam ni u sta ja ubedjivao a da se u to licno ne razumem. CM sam video par puta kod drugara, tako da to otpada sa liste "sasinih interesovanja" a sa time i mogucnost da sam te nesto ubedjivao u vezi sa time.

Pa bilo je nešto u stilu da ja MK napadam bez razloga i da ono što ja tvrdim nije tačno. U principu, par vas sve što napišemo negativno o SK doživljava kao bogohuljenje.
Mene CM ni najmanje ne interesuje, ali me to ne opravdava da pišem gluposti.
 
Bojan Novakovic je napisao(la):
Sto? Navedi jedan dobar razlog. Da nije mozda to sto se ne posvecuje konzolama?

Otkud ti sada to - čovek kaže da mu je bilo krivo kada su propale KI, a to je bio 100% PC časopis...

SK je nekada davno opisivao igre za konzole, ali kako mi davno reče Nenad Vasović, pojedini članovi redakcije nikako nisu mogli da se pomire sa tim.
 
forsaken demon je napisao(la):
Mnogo volim ovako sadržajne odgovore, prosto se zapitam zašto si se uopšte trudio da ga smišljaš.

Za klasu je inteligentnije od tvog pametovanja kako i zasto SK izlazi. Obzirom da nemas pojma, taj ti je odgovor bas potaman.

forsaken demon je napisao(la):
Pa bilo je nešto u stilu da ja MK napadam bez razloga i da ono što ja tvrdim nije tačno. U principu, par vas sve što napišemo negativno o SK doživljava kao bogohuljenje.
Mene CM ni najmanje ne interesuje, ali me to ne opravdava da pišem gluposti.

Pa bilo je nesto u stilu i tvrdio kakav ce i da li ce izaci CM jedno sa drugime ima malo veze ;)
 
Dobro ajde.. glup sam ,nisam pametan itd. Al nek mi "zlatno pero" nasheg IT novinarstva ili neko drugi objasni na koji nachin redakcije koje se bave opisom igara dobijaju nove naslove? Izmedju ostalog Gamer i Bonus.Misim, stichem utisak da je ona
konstatacija "Vidis sta bude kad neko (samo) zeli da ispadne pametan " potvrdjuje moje pretpostavke.
 
Panta je napisao(la):
Na koji ostatak mislis, tacnije koje redakcije? Stare, one prve ili...? I kakav je to casopis koji ima oglase na svakoj strani? Gde si ti to video??? Gde su im tekstovi onda?
Mala digresija, ali moram: Koga znate da se obogatio samo od casopisa? Mozda samo Robert Coban od zute stampe i to je sve. Bre ljudi, pa onaj prodavac na kisoku (tacnije njegova firma) uzima 35% od ukupne cene. E to su pare, a samo ga proda.

PANTOOOOOOOOOOOOO !!!!!! :banana: :banana: :banana: Totalni off topic ... RESPECT KRALJU.

Sve ovo važi ako si ti PANTA sa GAMER-a ... :cigar: :cigar:
 
ZverBre je napisao(la):
Dobro ajde.. glup sam ,nisam pametan itd. Al nek mi "zlatno pero" nasheg IT novinarstva ili neko drugi objasni na koji nachin redakcije koje se bave opisom igara dobijaju nove naslove? Izmedju ostalog Gamer i Bonus.Misim, stichem utisak da je ona
konstatacija "Vidis sta bude kad neko (samo) zeli da ispadne pametan " potvrdjuje moje pretpostavke.

Slusaj, sta tebe uopste briga gde ko nabavlja te igre. Zasto pokusavas ovim neosnovanim, neproverenim, bezazlenim tvrdnjama da opravdas to sto si napisao da treba da se ugasi nas najstariji i sasvim sigurno jedan veliki casopis.

To je isto kao kad bih neko sad proveravao odakle Benchmarku komponente za test. Sta mene briga odakle im komponente. Ako ih uzmu na vreme ja na vreme dobijem informacije o njima i meni je lepo. Ako ja vidim da mi se nesto svidja procitacu, ako mi se nesto ne svidja preskocicu i cutati a ne iz razloga sto ne zelim svadju vec zato sto to sto se meni ne svidja mozda se drugima svidja. Otkud to da sam ja u pravu?

Dakle, molim te, ako imas neki pravi razlog zasto SK treba da se ugasi iznesi ga a nemoj da lupas gluposti. Ja ti licno ne kazem ni da si glup, niti nesto drugo vec brate lupetas gluposti.

Forsaken deamon je napisao(la):
Otkud ti sada to - čovek kaže da mu je bilo krivo kada su propale KI, a to je bio 100% PC časopis...

SK je nekada davno opisivao igre za konzole, ali kako mi davno reče Nenad Vasović, pojedini članovi redakcije nikako nisu mogli da se pomire sa tim

Ljudi znaju kako svoj posao da rade. Ne moze sada da dodje neko ko u zivotu nije napisao ni jedan tekst i ko nije imao nikada nikakve veze sa novinarstvom da im soli pamet. Procitaj njegov post.... ili cekaj, da te ne mucim:

ZverBre je napisao(la):
he he Beosoft je razbijao u vreme dok su shtancovali piratske igre za sony.Verovatno su se namlatili love pa sad prelaze u neke legalne tokove
poshto od konzola i "originala" nema leba.Sto se tiche gamera tu sam ravnodushan ,meni je vishe bilo krivo kad su prsle "Kompjuterske igre".
ako je gashenje Gamera pochetak propasti shit IT chasopisa onda to pozdravljam i iskreno se nadam da je sledeci na redu "Svet kompjutera"

Dakle FS, prvo procitaj ceo post pa tek onda pricaj. SK je svrstao pod "shit" casopis. Ne razumem zasto modovi/admini opste dovoljavaju lupetanja ovakvih gluposti.

Fanatic je napisao(la):
Sve ovo važi ako si ti PANTA sa GAMER-a ...

Nego sta, to je onaj panta sa gamera iz vremena kada smo ja i ti bili registrovani kao Villeneuve i Montoya. Secas li se :).
 
Poslednja izmena:
@ Bojan Novakovic
1. Nisu tvrdnje vec pretpostavke.
2. Gorim od znatizelje da saznam kako neko za desetak dana moze odigrati 2-3 igre i potom donositi svoj sud o tim igrama. Secam se opisa igre "War in the Pacific" u jednom od proslih brojeva SK.Autor teksta je igru opisao od A do Sh sa konstatacijom da je za jednu kampanju potrebno barem nedelju dana igranja.Chovek je sudeci po textu koji je napisao celu igru preshao za manje od 10 dana jer od izlaska igre u svetu i izalaska tog broja bukvalno nije proslo 12-13 dana.Ne samo da je tu teshku i kompleksnu igru "progutao" nego je uz put stigao da odigra josh par i otkuca njihov opis.Naravno ovih ostalih par igara je ispljuvao poshto mu se verovatno nije svideo omot ili "readme" fajl.
Cisto sumnjam da ih je uopshte instalirao.Sramota je za chasopis koji izlazi toliko dugo i koji od marketinga zaradjuje ogromne pare da svojim chitaocima ne pokloni jedan pishljivi CD mesechno.Neki ce reci da je SK najjeftiniji chasopis te vrste u zemlji OK.Sta on nudi za 90 din??.Upravo sam prelistao
decembarski broj od ukupno 160 strana 80 su reklame (racunajuci i placene male oglase).Kad kazem reklame onda mislim na one "prave" ne rachunam placene tekstove u kojima se do nebesa dize neki hardware koji neka velika firma drzi na lageru i nemoze nikom da proda.Ovo ne govorim iz neke zlobe ili interesa.Govorim tako jer sam kao dugogodishnji chitalac ovog lista ,jako razocharan.Pre nekih 5-6 godina SK je bio iole ozbiljan IT chasopis medjutim sve se pretvorilo u sharenu pijacu prodavaca hardware-a.Znam da se sve vrti oko novca al ipak mislim da postoji i novinarska etika koja u ovom listu nazalost polako odlazi u zaborav.

Posto je tema ove diskusije izmedju ostalog i gasenje Gamera, mogao bih da dodam i to da mi se taj list(u zadnje vreme) nije dopadao ali jednu stvar sam cenio kod njih a to je pokusaj kopiranja velikih svetskih Gaming chasopisa odnosno stampa na kvalitetnom papiru itd.Verovatno je cak i ona astronomska cena (za nase uslove) bila nedovoljna da pokrije troskove izlaska lista.Po meni je bolje i dostojanstveno propasti nego raditi po principu "Ajd sad zveknemo im 50% reklama malo prepisemo novosti sa neta malo neshto nasvrljamo i eto finog IT chasopisa na masnom papiru za sitne pare.Firme placaju reklame chitaoci da bi prochitali iste takodje placaju ,MILINA! Lova do krova".
Hvala na paznji i molim bez onih primitivnih opaski da je sve sa chime se neslazes glupost.Naravno ovo su moje lichne kritike i zapazanja , nikako optuzbe ili uvrede.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Kad procitam sta napises, prosto mi je drago sto ti se ne dopadaju iste stvari kao i meni :)

Kralj si :d

Pozdrav!
 
E zver, na stranu ostalo što si napisao, to je tvoje mišljenje, a ja trnutno nemam snage da iznesem svoje ili iskažem da ti tu i tamo nisi u pravu, ali jedno mi reci, da li ti zaista misliš da se tekstovi plaćaju? Ono da uvoznik uzme novinara i kao evo ti kinta, piši za nas. Jendom znam, da se urednik nikad neće mešati novinaru o tome šta će da piše, urednikov je posao "kako si napisao". Mislim, nema smisla zver bre, to su neki ljudi entuziaste koji se trude bre malo da nauče nešto ovaj narod, ko bre od njih prima pare, ni za jedan slučaj nisam čuo, a veruj mi, do sad sam mogao da čujem. Mislim, što meni neko ne ponudi pare, evo [email protected] , javite se uvoznici da opičimo neki dil, treba mi keša da zakrpim neke rupe. Stvarno nema smisla bre, trudiš se da pričaš mnogo, ali se ne trudiš da paziš šta pričaš.
 
Sasa je napisao(la):
Za klasu je inteligentnije od tvog pametovanja kako i zasto SK izlazi. Obzirom da nemas pojma, taj ti je odgovor bas potaman.

Naravno, naravno, kako god ti želiš :) Smešan si k'o crtani film, pre svega ti tvoji dečji odgovori. Zašto osećaš potrebu da izigravaš advokata nekome? Na tvoj rad u SK je jako teško dati primedbe, i šteta je što par kvazi novinara sve to poništava svojim brljotinama.


Pa bilo je nesto u stilu i tvrdio kakav ce i da li ce izaci CM jedno sa drugime ima malo veze ;)

Dobro, probaću da nađem taj odgovor. Uglavnom, nemoj da pereš ruke, branio si Kuzmanovićev stav napamet, po inerciji smatrajući da ništa što mi napišemo na sajtu nije tačno.

Bojan Novaković je napisao(la):
Dakle FS, prvo procitaj ceo post pa tek onda pricaj. SK je svrstao pod "shit" casopis. Ne razumem zasto modovi/admini opste dovoljavaju lupetanja ovakvih gluposti.

1.Kakve veze ima to kako je on nazvao SK? Ja ga nisam branio zbog toga, niti sam pisao o tome. SK je daleko od tog njegovog naziva, ali je isto tako svetlosnim godinama daleko od bilo kakve strane konkurencije.
2.Kakav ti je ovo odgovor? Pitam te opet zbog čega misliš da čovek mrzi SK zato što ne opisuju igre za konzole, kada ti lepo kaže da mu je krivo što su propale KI, koji je bio 100% PC časopis.
3.Šta je poenta onog quote-a? Da li je čovek u njemu napisao nešto lepo o Beosoftu ili konzolama na osnovu čega bih trebao da zaključim da on mrzi SK zbog toga što ne opisuje igre za konzole? Čak i da je to napisao kao što nije, kako objašnjavaš to što je voleo KI?
 
Poslednja izmena:
ZverBre je napisao(la):
Tako da me chudi kad recimo Uzelac u svojim tekstovima kaze (dajem primer) da se u svetu pojavila neka g. karta ali da jos nije stigla do nas pa moramo sacekati na rezultate testiranja a odmah par strana napred Kuzmanovic ili neznam ko vrshi reviziju odnosno opis neke igre koja se u svetu pojavila pre nepunih desetak dana.E sad ,dali su ti opisi plagijat odnosno prepisani sa nekog sajta ili im je to sve "stiglo" preko satelita ili neznam chega (chitaj piraterija).Mozda neko od njih avionom leti po belom svetu i kupuje originalne igre isti dan kad izadju.Mogucnost da igre naruchuju preko Amazon-a ili slichnih sajtova je iskljuchena zato sto se na svaku narudzbinu ceka min 15 dana pa i da stignu u tom roku odakle onda vremena "autorima" opisa da sve te igre odigraju do izlaska novog broja .Ako je vec tako onda nebi bilo zgoreg da autori textova objasne narodu kako se pojedine igre "krekuju".

Tekstovi se ne prepisuju (doduše, Joksimović tu i tamo mazne po nešto, ali to je sve), to je odlika stare redakcije Bonusa i poslednje redakcije Gamera (mada se i to ipak pre može nazvati prevođenjem). Politika SK je čisto licemerje - sa jedne strane kao promovišu originalan softver a sa druge opisuju gotovo isključivo piratske naslove. To dovodi do smešnih situacija, npr. da se u igromer piše na koliko diskova dolazi igra. Kao što znate, ovaj podatak uopšte nije bitan ako je u pitanju originalna igra. Drugo, tek ovog meseca je opisan Colin 2005 iako je igra stara pola godine! Zašto? Pa zato što gospoda nisu mogla da pokrenu do sada igru zbog Starforce 3 zaštite. Lopovska posla.

Što se nas u Bonusu tiče, sve opisane GameCube igre su originali, ostalo su pirati. Naravno, to je posledica toga što je sveže naslove nemoguće pronaći kod nas, pa nema drugog izbora. Za razliku od SK, mi nismo pametovali o originalima niti smo promovisali pirateriju. Mislim da je to najbolji stav. Ne možeš edukovati ljude tako što im pričaš da je piraterija zlo, a bez nje ne bi imao pola časopisa.

Mislim da je sistem rada "Bonusa" i SK u sushtini isti samo je razlika u tome sto iza SK stoji kompanija Politika.Lakse je ugasiti neki "privatni" chasopis nego
neki iza kojeg stoji drzavna kompanija.

Nije baš. SK definitivno ima najkvalitetnije ljude i najkvalitetnije tekstove (dok god ne počnu sa filozofskim razmatranjem, tj. dok su fokusirani na temu teksta). To da je neopisivo lakše ugasiti "privatni" časopis i da ga je neopisivo teže održavati svakako stoji. Recimo, nemoguće je cenovno konkurisati SK, osim ako imaš sopstvenu štampariju ili koristiš drastično lošiji papir.
 
Poslednja izmena:
forsaken demon je napisao(la):
1.Kakve veze ima to kako je on nazvao SK? Ja ga nisam branio zbog toga, niti sam pisao o tome. SK je daleko od tog njegovog naziva, ali je isto tako svetlosnim godinama daleko od bilo kakve strane konkurencije.
2.Kakav ti je ovo odgovor? Pitam te opet zbog čega misliš da čovek mrzi SK zato što ne opisuju igre za konzole, kada ti lepo kaže da mu je krivo što su propale KI, koji je bio 100% PC časopis.

3.Šta je poenta onog quote-a? Da li je čovek u njemu napisao nešto lepo o Beosoftu ili konzolama na osnovu čega bih trebao da zaključim da on mrzi SK zbog toga što ne opisuje igre za konzole? Čak i da je to napisao kao što nije, kako objašnjavaš to što je voleo KI?

1. gde god ada je dobar je :).
2.3. Ma bre lupeta gluposti. Samo to me nervira, kada ljudi pricaju o onome u sta nisu upuceni.
 
ZverBre je napisao(la):
@ Bojan Novakovic
1. Nisu tvrdnje vec pretpostavke.
2. Gorim od znatizelje da saznam kako neko za desetak dana moze odigrati 2-3 igre i potom donositi svoj sud o tim igrama....

1. Da, neosnovane pretpostavke. Da si stvarno citao svo to vreme SK ne bi tako govorio. Ja ga citam negde oko 8-9 god i kao i dosta mojih ortaka zadovoljan sam njime. Koliko je samo vas pitalo za taj CD a ljudi su lepo objasnili milion puta zasto to ne ubace.

2. Samo ti gori :D.

A inace ono sto se tice igara. Pazi, ne treba covek odmah da predje igru pa da krene da je opisuje. Ne opisuje se sadrzina vec preformanse igre. Nije fazon u tome da se igra predstavi u celosti. Vec je cilj da se igra sto pre predstavi i tada se naravno iznose povrsne trvdnje (osnovne specifikacije). Covece da bi prostudirao neku veliku igru treba ti pola godine igranja. Ja sam stvarno oduvek citao o igrama i ne secam se nekih velikih gresaka.
 
Poslednja izmena:
U Boki al si pao u vatru !!! :smoke: :p Polako, i posle da ti čovek da volan u ruke !!! Pa ne ide .... :eyebrows: :eyebrows: :eyebrows: Kakav off topic. Počeo sam da uživam u ovome.

E sad, mrzi me sve da čitam od početka ali mi je žao što pljujete GAMER. Ne kažem da sam bio lud za njim, kupovao sam ga kao što sada kupujem PC PRESS recimo, po inerciji, odnosno kada ga vidim kod kolportera pa kupim, ali i dalje mislim da je za to vreme to bio OK časopis. Isto tako, mislim da je dobra fora bila dati ljudima koji nisu novinari već (žestoki) igrači da pišu opise igara. Isto tako mislim da bi odlični test vozači bili obični ljudi koji voze automobile od kuće do posla i imaju neko svoje viđenje svega toga. Eto toliko. Čak se sećam da je opise nekih avantura u GAMER-u pisao momak koji je bio '84 godište ali totalno opsednut žanrom avantura i čini mi se da mu je to lepo išlo.

ETO. Rekoh i Ja nešto na ovu temu.

Pozdrav i Bojanu a i PANTI !!!
 
fanatic je napisao(la):
PANTOOOOOOOOOOOOO !!!!!! :banana: :banana: :banana: Totalni off topic ... RESPECT KRALJU.
Sve ovo važi ako si ti PANTA sa GAMER-a ... :cigar: :cigar:
fanatic je napisao(la):
Pozdrav i Bojanu a i PANTI !!!
Dobro, jel se ti to meni nabacujes iili sta? :D
Samo par stvari. Gospodo, prvobitni Gamer je bio plod neverovatnog entuzijazma grupe mladih ljudi. Malo je poznato da su prvih godinu dana SVI radili volonterski. I posle se neko zali na kvalitet. Pa sa tim parama se nije moglo bolje (tacnije, moglo je ali je ovo imalo dusu, neki svoj smek). Gamer nema realnu finansijsku konstrukciju i cudi me da je i ovoliko opstao. Isli su na smanjenje troskova proizvodnje sto se odrazilo i na kvalitet.
 
To sto si rekao je ok i to treba jako postovati i ceniti...
U tim prvim njihovim danima nisam propustao ni jedan broj. Kvalitetan papir, stampa, tekstovi, slike, sve u full-u.
Ali kasnije...
 
@Bojan Novakovic
"A inace ono sto se tice igara. Pazi, ne treba covek odmah da predje igru pa da krene da je opisuje. Ne opisuje se sadrzina vec preformanse igre. Nije fazon u tome da se igra predstavi u celosti. Vec je cilj da se igra sto pre predstavi i tada se naravno iznose povrsne trvdnje (osnovne specifikacije). Covece da bi prostudirao neku veliku igru treba ti pola godine igranja"

Trudim se da razumem ovo sto si napisao ali nemogu.Kako neko moze opisati igru a da nije u potpunosti upoznat sa njenim sadrzajem?? Nelogichno.

@ BaneR
Mozda jos nikom nisi zapeo za oko :) , budi uporan dobices i ti svoj deo :D .
--------------------------------------------------------------------------
Ajde da tu situaciju malo slikovitje opishemo za one koji neshvataju ili se prave da neshvataju. Recimo ,ja sam simpatichan mladic iz dobro situirane porodice. Baba, deda ujka, strina su poznanici uticajnih bumbara,politichara , urdenika , mafijasha..Od malih nogu me zanimaju kompjuteri. Komponente redovno menjam svaka 3 meseca.U skoli mi je knjizevnost ishla od ruke, cak mi je u vishe navrata literarni rad bio prochitan pred celim razredom.U meni se odjednom javi zelja da se "osamostalim" odnosno da prestanem da derem jadne roditelje za novu grafichku kartu.Celog zivota me prati maler da uvek naletim na "losh primerak'' te posle nekog bednog overclocka (80%) redovno spalim karticu.Posle duzeg blejanja u monitor na kome je 3D mark pichio test za pixel shader setih se svoje dalje rodjake Melanije i njenog bratanca Milivoja koji je posle ovih politichkih promena dobio vaznu funkciju u jednoj jakoj izdavachkoj kuci.Ja sam genije! pomislih u sebi pa ta kuca izdaje i moj omiljeni IT chasopis.Reci cu ocu da pozove teta Melaniju i da pokusa da me ubaci da pishem za taj chasopis.Uredniku (Milivoju teta Melanijinom bratancu prim.aut.) cu pred nos baciti svoj nagradjeni literarni rad na temu "Prolece dolazi u moj grad".Kad bude prochitao shvatice da u meni chuchi kvalitetan IT tekstopisac.Bicu primljen garant!

nastavice se...
 
Poslednja izmena:
forsaken demon je napisao(la):
Naravno, naravno, kako god ti želiš :) Smešan si k'o crtani film, pre svega ti tvoji dečji odgovori. Zašto osećaš potrebu da izigravaš advokata nekome? Na tvoj rad u SK je jako teško dati primedbe, i šteta je što par kvazi novinara sve to poništava svojim brljotinama.

E, sa drustriranim osobama necu da se preporime. Objasnjavanje je retko kada uspesna pojava, sto ti vise pricam kako jeste, ti ces vise da "drvis" svoje.... bataljujemo :)

forsaken demon je napisao(la):
Dobro, probaću da nađem taj odgovor. Uglavnom, nemoj da pereš ruke, branio si Kuzmanovićev stav napamet, po inerciji smatrajući da ništa što mi napišemo na sajtu nije tačno.

Koliko znam, okacio si na sajt tu prepisku, papane.
Nemam problem ni sa cime napisanim, mogu i da ponovim, medjutim papan si jer ti koji se toliko pozivas na "kulturu i razumevanje" privatnu prepisku okacio na sajt da je vidi svako ko poseti sajt.
 
ZverBre je napisao(la):
nastavice se...

Ne znam jel kao mod ovo mogu da dopustim, ali ajde, pokusaj, daj sve od sebe pa ako bude valjaljo pozivece. Mene licno zanima kako funkcionise tvoj mozak :)

Pozdrav!
 
fanatic je napisao(la):
U Boki al si pao u vatru !!! :smoke: :p Polako, i posle da ti čovek da volan u ruke !!! Pa ne ide .... :eyebrows: :eyebrows: :eyebrows: Kakav off topic.

Ha ha, da.... volan u ruke :)

fanatic je napisao(la):
Počeo sam da uživam u ovome.
E sad, mrzi me sve da čitam od početka ali mi je žao što pljujete GAMER.

Ko bre pljuje gamer. U mom drugom obracanu ovde (prethodna strana) videces da mi je jako zao. Steta bio je skroz ok, jedino je bio los onaj besni admin na starom forumu :p

ZverBre je napisao(la):
Trudim se da razumem ovo sto si napisao ali nemogu.Kako neko moze opisati igru a da nije u potpunosti upoznat sa njenim sadrzajem?? Nelogichno.

Nije se ni ocekivalo da razumes... cekaj... kad porastes kazce ti se samo.

Sasa je napisao(la):
Ne znam jel kao mod ovo mogu da dopustim, ali ajde, pokusaj, daj sve od sebe pa ako bude valjaljo pozivece. Mene licno zanima kako funkcionise tvoj mozak

Za ime boga... nemoj :wall:
 
Sasa je napisao(la):
Ne znam jel kao mod ovo mogu da dopustim, ali ajde, pokusaj, daj sve od sebe pa ako bude valjaljo pozivece. Mene licno zanima kako funkcionise tvoj mozak :)

Pozdrav!
koji mozak kod zvera ? :D
@forsaken:
samo kad kod vas nije licemerstvo, pljuvali ste bonus na sav glas, a posle krenuli da radite u istom..
na sajtu se popljuvali svakog, od rura do sk i sve ostale emisije vezane za igre i slichno,i naravno, kad god mozhete i nastavljate sa tom pljuvachinom. Gori ste od maddoxa, keve mi :)
 
Bojan Novakovic je napisao(la):
1. gde god ada je dobar je :).
2.3. Ma bre lupeta gluposti. Samo to me nervira, kada ljudi pricaju o onome u sta nisu upuceni.

Strašno mi je poznat osećaj, ali vodi računa da imaš što manje takvih ispada, jer će se uvek naći neko ko će znati da iskoristi te tvoje odgovore protiv tebe. Molim te, samo nemoj da uplićeš konzole u celu priču.

Svet Kompjutera nam definitivno treba. Naravno da u njemu sve neštima, ali to valjda može da se popravi. Ja zaista verujem da će novi ljudi koji dolaze u časopis doneti nešto novo i učiniti ga boljim, dakle tu računam i tebe. Jedva čekam da vidim taj opis GTR-a, poslaću ti svoj komentar!

A inace ono sto se tice igara. Pazi, ne treba covek odmah da predje igru pa da krene da je opisuje. Ne opisuje se sadrzina vec preformanse igre. Nije fazon u tome da se igra predstavi u celosti. Vec je cilj da se igra sto pre predstavi i tada se naravno iznose povrsne trvdnje (osnovne specifikacije). Covece da bi prostudirao neku veliku igru treba ti pola godine igranja. Ja sam stvarno oduvek citao o igrama i ne secam se nekih velikih gresaka.

Nažalost, dobrim delom grešiš. Veliki igrački časopisi i strani sajtovi kao osnovni postulat navode da se njihovi utisci baziraju na osnovu cele pređene igre, ili makar njenog dobrog dela, a to je ipak daleko više od površnog utiska za koji ti smatraš da je dovoljan. Naravno da ne treba da predstavljaš igru u celosti ali ti moraš da je poznaješ u celosti da bi mogao da napišeš objektivnu kritiku, da bi mogao da daš realnu ocenu. Naročito kada je sistem ocenjivanja toliko (po meni potpuno nerazumno) senzitivan.

A što se tiče grešaka...mogu ti poslati neke koje sam sakupio za potrebe jednog teksta objavljenog pre par godina, u pitanju su samo velike nebuloze. Kažeš da čitaš SK jako dugo...sećaš li se opisa igre Rogue Squadron u kome je Slobodan Macedonić vešto zaključio kako će konzolama odzvoniti kada svi budu imali 3D akceleratore :) To je bilo 1997. Tuga.
 
Poslednja izmena:
rogue squadron je izashao 99-e, secam se dobro da sam ga igrao za vreme rata..
 
Nazad
Vrh Dno