Šta je novo?

Beosoft i Gamer odlaze u proslost

Cudi me pre par meseci su iznajmili lokal u piramidi na 1spratu za ne bas male pare,tada mi se cinilo da imaju nameru da se sire,kad ono...
 
Pa naravno da ce da zatvore kad niko ne kupuje kod njih...
Igre im kasne i po 5-6 meseci ako ne i jace,radnici neljubazni a i skupi su ko sam djavo...
"biga on misli da kupi konzolu za 70e a da proda za 130e,igre koje kostaju 20e on prodaje za 4100din...e pa ne moze sine! :)
Ako i treba da se ugase!
 
A otkud ti ta informacija o gasenju. Nisam bas obozavalac Beosfota ali mi se cini da su jaki. BTW - narucivao sam igrice za C64 od njih. Davno, pocetkom 90-tih. Dobar primer kako se sivi kaptal moze lepo investirati u legalan biznis :smoke: .
 
Poslednja izmena:
ica je napisao(la):
Po svemu sudeci, Beosoft, a zajedno sa njim i casopisi Gamer i Bonus odlaze u proslost. Vlasnik odlucio da zatvori firmu. PDV ili sta?
Fora je shto GAMER vode samo 2 osobe (valjda beshe Urosh i Branka), a bonus mislim da vec ne izlazi, nisam siguran. Shto se tiche Gamera opisi su mu uzasni, pola igrica koje ih opisuju nisu ih ni igrali do kraja. Sve u svemu, red bi bio da se ugase.
 
A da li ste mozda razmisljali o cinjenici da trenutno nema sta da se prodaje?!?

Crni PSX2 se vise ne proizvodi, a za ovaj novi tanki nema jos ekifasnog cipa, pa je samim tim neisplativ za prodaju kod nas...
 
kad ni tekstovi ne liče ninašta... nije isključeno da će se ugasiti veliki broj papirnatih časopisa, jer je sve putem interneta praktično na dlanu... eventualno su zarobljeni čitaoci koji ne znaju engleski jezik, a ko ume dobro da se snalazi na netu, naćiće mnogo kvalitetnije i ažurnije članke online nego na papiru...

uostalom, ne možeš posle jednog poslepodneva da napišeš review za neku igricu. To se kroz tekst vidi vrlo jasno... Možda takvi časopisi mogu imati čitaoce među mlađima, pogotovo što ih škole toliko zaglupljuju po svim pogledima, pa i po pitanju znanja stranog (čitaj engleskog) jezika...
 
ja se Gamera i Bonusa(a i Beosofta i tada popularnog konkurenta Digitecha) secam jos iz vremena kada sam ja bio osnovac a u trendu su bili Sega mega drive 2,a PSX1 je tek poceo da se prodaje za koliko mi se cini blizu 900 DM,sto je tada bilo kao sada 2500 eur recimo....
nisam znao da ti casopisi idalje postoje
 
Poslednja izmena:
Mogu da se kladim da Gamer nije postojao kada je Sega 2 bila aktuelna. Štaviše, kad je Gamer počinjao, cena PS1 je bila, recimo ispod 300 dema. Tako da, mislim da lupaš gluposti.
 
Gamer postoji max 5 ili max 6 godina......a SM2.....e to vec ne znam, ali imam utisak da je to ipak bilo malo ranije....
Slazem se sa Banetom, ali bih ipak malo preformulisao njegovu izjavu ;)
 
Da rezimiramo. Pratio sam nekada Gamer i, kada je bio najbolji, jedva izdržavao da im ne bacim bombu u redakciju. Ono što je valjalo u Gameru, se mahom prebacilo u Digital i uglavnom naučilo da piše, a ono što je zadnjih godina radilo gamer su bila neka deca, koja su tek međ' malo manjom decom od njih pravila neki kult, koji je bio u principu loš. Kvalitet nisu imali, nisu ni uspeli da ga podignu, a imali su dovoljno vremena. Da li nam je žao? Ne verujem.
 
Bonus vec ne izlazi pa bogami vise od pola godine...prvo je njima zavrnuta slavina iz Beosofta...a sad ovo... :( 'ebiga... Sta sad da se cita ?:)
 
eno vam pc play |>
 
Ne mogu da se setim kada je izisao prvi Gamer ali evo vam fotka prvog broja.
U celom broju nigde ne postoji datum kada je izasao. Sve mi se nesto cini da je u pitanju 1998 godina.
Igra meseca je Heart of Darknes, a opisivali su jos : Civilization III, KKND2, Commandos -behind enemy lines itd.... ;)

Bilo je to davno :)
 

Prilozi

  • gamer01.jpeg
    gamer01.jpeg
    74.1 KB · Pregleda: 1,986
Poslednja izmena:
sikili je napisao(la):
Ne mogu da se setim kada je izisao prvi Gamer ali evo vam fotka prvog broja.
U celom broju nigde ne postoji datum kada je izasao. Sve mi se nesto cini da je u pitanju 1998 godina.
Igra meseca je Heart of Darknes, a opisivali su jos : Civilization III, KKND2, Commandos -behind enemy lines itd.... ;)

Bilo je to davno :)
E moze li da skeniras opis igre Civilization III.Plizz zaludjen sam za njom.
 
Gamer je nekada bio po meni No.1 casopis kod nas ....mislim tamo od 99-01 ...(u tom periodu nije vazno sad)...Ali kasnije su raspustili cijelu redakciju i samim tim pao im je znatno tiraz.KAd su akd nas pocele da se uvoze prave novine tipa Bug (iako nije gamerska novina kao Gamer),onda nas Digital...mislim stvarno Gamer nema tu sta da trazi.Sto se tice Beosofta on se meni licno nikad nije svidjao , mozda malo na pocetku ali su im cijene bile paklene....:mad:
Sve u svemu nije ni cudo sto su propali....;)
Poz...
 
Zadnji Gamer sa starom redakcijom (od koje pola danas pise za SK) je onaj gde je opisan NWN... od sledeceg broja, preuzeli su ga Uros i ekipa :S: Ali tamo 2001-2002 jes' bio dobar casopis... mislim, jeste im dizajn bio katastrofa, jesu neki tekstovi (narocito hardware reviewi) bili krajnje amaterski, ali je casopis odisao nekim duhom, koga konkurentski SK u to vreme nije imao (tojest recezenti u SK-u su se opasno smorili, a i citaoce :) )...
 
Poslednja izmena:
Bane® je napisao(la):
Da rezimiramo. Pratio sam nekada Gamer i, kada je bio najbolji, jedva izdržavao da im ne bacim bombu u redakciju. Ono što je valjalo u Gameru, se mahom prebacilo u Digital i uglavnom naučilo da piše, a ono što je zadnjih godina radilo gamer su bila neka deca, koja su tek međ' malo manjom decom od njih pravila neki kult, koji je bio u principu loš. Kvalitet nisu imali, nisu ni uspeli da ga podignu, a imali su dovoljno vremena. Da li nam je žao? Ne verujem.

And we shall never speak of it again.
 
Ali i dalje osaje cinjenica da je nase trziste ostalo uskraceno za BILO KAKAV gaming casopis. Izuzimajuci SK, koji se letimicno obazire na temu. Ocigledno nase izdavacke kuce nemaju novca/volje/interesovanja za pokretanje i/ili uredjivanje kakvog kvalitetnog casopisa. A, sta bi bilo kada bi neko uzeo licencu nekog stranog gaming casopisa? Brzo bi se prikupili kvalitetni tekstopisci, igre bi brzo stizale, kvalitet stampe i papira obavezan... Da li cemo to uskoro videti zivo me zanima
 
Sk bi mogao da nesto da preuzme.Kao na primer Svet Igara.
 
Tesko. Mislim da u izdavackoj kuci Politika nece naici na puno razumevanja za tako nesto.
 
Pa ne znam... do početka rata, tj. dok je Svet Igara i izlazio, popriličan tiraž su imali...a izlazio je tek nekih 10-ak brojeva. A pazi, tada su vladali C=64 i Spektrum, a nešto kasnije i Amiga. Sada je ponuda igara dosta veća...PC, konzole, Java igre za mob. telefone i sl. Mislim da tu budućnosti ima, pogotovo ako jedna tako velika kuća, što politika i jeste, stane iza njih. Naravno pre toga oni će verovatno mnogo bolje analizirati tržišnu potrebu za takvim časopisom i u skladu sa tim i nastupati.
I još nešto... primetio sam da mnogi od vas potcenjvački gledaju na časopis SK. Tu puno grešite. Ne kažem da je to vrhunski časopis, ali on jednostavno iza sebe ima jednu ogromnu armiju vernih čitalaca. Ta reč "vernih" je najbitnija... jer čak i posle nekoliko užasnih brojeva i silnih kašnjenja sa izlaskom časopisa :zgran: (da, da...po tome su bili do skoro poznati ;) ), gde bukvalno nisi imao šta da pročitaš, opet jedva čekaš da se pojavi na kioscima. To treba poštovati jer znači da taj časopis ima duha.
Za sada toliko...
Pozdrav. :wave:
 
Za dobar gaming casopis ovde jednostavno nema perpsektive, dokle god je piraterije...

Svi su "bezali" u hardver upravo zbog reklama: nijedan racunarski casopis u ovoj zemlji ne zaradjuje od prodaje casopisa vec od reklama. Dokle god tako bude, stvari nece ici nabolje...
 
Da otvorim i ja dušu, kao bivši honorarni saradnik u Bonusu i Gameru i da pokušam da u jednom postu odgovorim na razna pitanja i pretpostavke koje ste izneli.

Gamer: Gamer sam čitao od prvog broja, pojavio se u vreme Need For Speeda III. Bio je užasnog dizajna, prilično skup a tekstove su pisali ljudi (ili bolje rečeno deca) koja to nisu radila nikada ranije. Čak i sa takvog koncepcijom časopis je prolazio, što je pre posledica toga što je PC ovde neverovatno dominantna igračka platforma i činjenice da nije bilo konkurencije (SK je još 1996. prestao da izbacuje Svet Igara, a par časopisa kao što su Level ili Megagames su ugašeni godinu-dve ranije, posle izlaska svega par brojeva). Tokom godina tekstovi su bili (malkice) bolji a i dizajn je postao podnošljiv. Menjali su se urednici da bi časopis pre 2-3 godine (nisam baš siguran, ne sećam se) došao u Beosoftove ruke. Gamer koji je do tada opisivao i igre za konzole PSX, Dreamcast, Playstation 2 postaje PC only časopis, isto kao što i Bonus izbacuje PC opise. Dakle, dogovor je bio da Beosoft ima jedan 100% PC i 100% console časopis.

Možete reći da sam subjektivan, ali je moj utisak da je period u kome sam ja pisao za Gamer bio zaista najbolji u istoriji časopisa. Iz redakcije su konačno nestali ljudi koji veze nisu imali sa pisanjem, a novi urednik Aleksandar Veljković (vodio je emisiju Intro na Studio B, ako se neko seća) je konačno učinio da Gamer počne da liči na ozbiljan časopis. To je bilo u vreme kada se pojavio Grand Theft Auto III. Sećam se da nam je to bila igra meseca u jednom broju i da sam ja radio opis:)

Međutim, to nije trajalo dugo. Iz meni nepoznatih razloga Beosoft radi katastrofalnu stvar - kompletan časopis daje u ruke Urošu Jojiću koji je svega par meseci pre toga ugasio sopstveni CD časopis ActionTrip (takođe pisao za njih, ostao mi je dužan neku lovu) i umalo uništio Exxtreme3D. Uroš i kompanija su inače u to vreme imali svoj strani igrački sajt (i danas postoji) www.actiontrip.com To pominjem zato što se "genije" i ekipa dosetila da uzima 2 puta pare za isti posao - jednostavno su bukvalno prepisivali, tj. prevodili tekstove sa svog sajta i stavljali ih u časopis, praveći čitaoce običnim budalama, prodavajući im po astronomskoj ceni nešto što su mogli da nađu potpuno besplatno na netu. Tekstovi su bili užasni, prepuni netačnih informacija, ličnog iživljavanja i pljuvanja po konzolama koje je bilo toliko patetično da nije vredno komentara. Od tada (a ima jedno dve godine) sam prestao da ga kupujem. Ako se časopis gasi mogu samo da kažem - dobro je, ovakav kakav je trebalo je odavno da prestane da postoji. Pravo je čudo što je uopšte trajao ovoliko dugo.

Bonus:

Bonus nikada nisam redovno pratio jer je on od početka izdavanja bio još inferiorniji od Gamera. Ljudi koji su za njega pisali vršili su takva iživljavanja u svojim tekstovima da to nije bilo normalno. Bilo je potpuno OK da se autor u njima obraća svojim obožavaocima (?), da prepričava šta mu se desilo, da u opisu sportske igre 60% teksta posveti svojoj analizi sezone, da obilato koristi ulični sleng (da se najblaže izrazim), da ne poštuje osnovna pravila pravopisa...Najgore od svega, gomila opisa se prepisivala sa neta - GameCube i Xbox opisi pre svega.

Međutim, i takav kakav je časopis je opstajao. Nikada mi nije bilo jasno na koju foru. Međutim, onda je Beosoft početkom 2004. godine konačno odlučio da otera staru ekipu. Posao je dobio Nikola Jovanović alias Nick4life koji postaje glodur i angažuje nas koji pišemo za Emulation Galaxy. Moj nezvanični status je bio zamenik glavnog urednika, kažem nezvanični jer Beosoft nije dozvoljavao da se navode ičija imena osim glavnog urednika. Za vreme dok smo mi vodili časopis, uspeli smo da uvedemo gomilu rubrika i eliminišemo sve što je bilo loše u prošlosti a časopis je postizao najveću prodaju u svojoj istoriji...Međutim, to nije bilo dovoljno. Koliko god da je dobar časopis o konzolama, on ovde (još uvek) ne može da opstane. Na sastanku koji smo imali sa gazdama Beosofta rečeno nam je da časopis trpi gubitke od prvog broja, i da Beosoft to trpi samo zato što je to jedini vid promocije konzola kod nas. Nažalost, bilo je tako. TV emisije i opisi igara u drugim časopisima su odavno bili naučna fantastika. Na leto 2004. Bonus je ugašen. Beosoft nije najbolje poslovao i odlučio je da je najracionalnije da ugase Bonus, makar privremeno do dolaska nekog boljeg vremena. Nije da ih ne razumem.

A sad redom:

Misa063 - stari PS2 se još uvek prodaje. Znam likove u Novom Sadu koji su ih prodali gomilu sada za novu godinu, njihova nabavka nije problem.

Drugo, postoji čip za novi PS2 slim, konačno je urađen pre nekoliko nedelja i ne pravi nikakve probleme u radu konzole.
 
forsaken demon je napisao(la):
Iz redakcije su konačno nestali ljudi koji veze nisu imali sa pisanjem, a novi urednik Aleksandar Veljković (vodio je emisiju Intro na Studio B, ako se neko seća) je konačno učinio da Gamer počne da liči na ozbiljan časopis. To je bilo u vreme kada se pojavio Grand Theft Auto III. Sećam se da nam je to bila igra meseca u jednom broju i da sam ja radio opis:)
Nikola Dolapcev, right? :)
Jeste, secam se tog broja i dve igre meseca - GTA3 i War3 (dobio sam tromesecnu pretplatu u njemu :D ). Vaistinu, 2002. je zaista bila zlatno doba Gamera, ali posle broja o kome govoris, dolazi onaj u kome je opis NWN-a (gde urednik u uvodniku najavljuje odlazak), a posle njega, zna se...
 
forsaken demon je napisao(la):
Međutim, to nije trajalo dugo. Iz meni nepoznatih razloga Beosoft radi katastrofalnu stvar - kompletan časopis daje u ruke Urošu Jojiću koji je svega par meseci pre toga ugasio sopstveni CD časopis ActionTrip (takođe pisao za njih, ostao mi je dužan neku lovu) i umalo uništio Exxtreme3D. Uroš i kompanija su inače u to vreme imali svoj strani igrački sajt (i danas postoji) www.actiontrip.com To pominjem zato što se "genije" i ekipa dosetila da uzima 2 puta pare za isti posao - jednostavno su bukvalno prepisivali, tj. prevodili tekstove sa svog sajta i stavljali ih u časopis, praveći čitaoce običnim budalama, prodavajući im po astronomskoj ceni nešto što su mogli da nađu potpuno besplatno na netu.

Hm, a sta mislis, sta je jeftinije ??!? Da angazuje celu redakciju i da je placa, ili da mu neko jednostavno svakog meseca za smesnu cifru donese tekstove na noge. Em je resio sve probleme, stavljajuci sve na jednog coveka, em je prosao znatno jeftinije... A kvalitet.. pa koga u ovoj zemlji iskreno zabole uvo za kvalitet, da se ne lazemo...

Sto se PSX2 tice, tu nemam komentar...
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Nikola Dolapcev, right? :)
Jeste, secam se tog broja i dve igre meseca - GTA3 i War3 (dobio sam tromesecnu pretplatu u njemu :D ). Vaistinu, 2002. je zaista bila zlatno doba Gamera, ali posle broja o kome govoris, dolazi onaj u kome je opis NWN-a (gde urednik u uvodniku najavljuje odlazak), a posle njega, zna se...

Da:) Radio sam po par opisa u svakom broju i pokrenuo rubriku o emulaciji. Nažalost, sve je isuviše brzo stalo. Danas i nemaš za koga da pišeš ako želiš da pišeš o igrama. Sada pomalo radim za IT Market, napišem poneki tekstić za emisiju na jednoj novosadskoj televiziji i to je to.
 
vidim ja ne izlazi novi broj...

enivej...bolje je ovako nego da nastavi da sjebava casopis sve vise i vise...glavni i odgovorni urednik uros je stvarno i dan danas pise dobre textove...dok se ova branka zesce gubata...i jako lose sve to radi...a i ne mogu dvoje ljudi[izmilsljaju nekad neke druge nikove samo da bi ispalo da ih ima vise:)...bar sam ja stekao takav utisak] da vode casopis koji vazi[o] za najbolji casopis o igrama na ovim prostorima...

e da...jel zna neko gde im je ostatak redakcije...s' obzirom da ih je bilo dosta...samo su polako odlazili...iz meni neobjasnjivih razloga jer su stvarno jedno 2-3 godine bili sigurno dobro situirani zato sto im je dobar deo igracke populacije[jedno vreme su imali i igre za console] i kompjuterske i consolaske kupovao casopis...i bilo je reklama bukvalno na svakoj strani...
 
Nazad
Vrh Dno