Šta je novo?

Linux Distribucije-POLL!!

Koju Linux distribuciju koristite

  • Mandrake

    Glasovi: 36 21.8%
  • SuSe

    Glasovi: 59 35.8%
  • Red Hat

    Glasovi: 12 7.3%
  • Slackware

    Glasovi: 30 18.2%
  • Gentoo

    Glasovi: 13 7.9%
  • Fedora

    Glasovi: 27 16.4%
  • Knoppix

    Glasovi: 17 10.3%
  • Lindows

    Glasovi: 2 1.2%
  • Debian

    Glasovi: 7 4.2%

  • Ukupno glasača
    165
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Corey

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2005
Poruke
868
Poena
319
Koji Linux Koristite?

Sve je objasnjeno u temi.Ja sada treba da pocnem Slackware.
Prvi post :banana: :wave: :cigar:
 
Ja sam nov s Linuxom pa nisam hteo da se uplasim nekim cudovistem poput Slackware
Red Hat 8 za pocetak ,a posle videcemo
 
MDrake 10.1 OPP
 
bre...

Al' sam mator :D. Slack 8.1 (2.4.18). E, da. To mi je prva distribucija koju sam poceo da koristim, tako da ne mora uvek znaciti da je Slack uglavnom namenjen surovim profesionalcima ili naprednim korisnicima etc. Jedino je bitno na pocetku nabaviti neku finu (e-)knjigu o Linuxu i drzati se man/info stranica i How-To-a (hint /usr/doc/)

Pozdrav :wave:
 
SuSe 9.1 redovno update-ovan :) i naravno knoppix (bez njega nista) 3.4 sada cu da uzmem i 3.7.
 
fc 3 yum-ovan redovno ....
rh3 enterprise
ubuntu live |]
 
Prvo RedHat od verzije 5.2 do 8, a onda sam presao na SuSE i tu sam ostao. :)
 
Mandrake 10.2 Special Pack.. skoro izasao pa ako nekom treba ddl samo neka kaze :D
 
Postavite poll sa desetak udarnih distroa, pa da glasamo. :)
 
Poceo sa RH 6.x i tako nastavio do verzije 9 ;-) Sada imam FC3.
 
Gentoo i Slack na serverima, MDK na desktopu; planiram da sve masine prebacim na gentoo
 
Ja sam isto poceo sa Slackom.Pre mesec dana:)
 
Stvorenje je napisao(la):
Postavite poll sa desetak udarnih distroa, pa da glasamo. :)

Odlichna ideja .. chak i korisna .. :d

Ajd` .. delajte ... brzo .. :D

:wave:
 
SuSe 9.2 + Xine sa podrskom za sve zive video formate
 
Kod mene na poslu osim Ms 2000 i Xp ( ja ) ,ostali Suse 9.1, ciji smo zastupnici.
 
Ja od dodira sa Linux svetom imam samo onaj Boot Cd Knoppixa. I bas mi je baljezgarija. Sta da vam pricam kad integrisanu zvucnu AC97 nije pronasao.
 
Stvorenje je napisao(la):
Postavite poll sa desetak udarnih distroa, pa da glasamo. :)

Oce li taj poll ?? :d
 
playahater je napisao(la):
Oce li taj poll ?? :d
Izgleda da neće. :)

Valda moderator ili admin ima mogućnost da postavlja poll, pa sad, ako nadležni to ne urade nema ništa od glasanja. :) Mada, kad se malo razmislim, čini mi se da samo šaćica ljudi koji posećuju Bench koristi Linux. A možda grešim?
 
Mandrake Linux 10.1 official...
Ko je ima imace najverovatnije problema sa ALSA-om...kao i ja...

Reshenja ima ali..kad se malo cheprka po /etc/modules.conf i /etc/modprobe.conf

sSledeci put planiram da predjem na SUSE ili FC
 
Stvorenje je napisao(la):
Mada, kad se malo razmislim, čini mi se da samo šaćica ljudi koji posećuju Bench koristi Linux. A možda grešim?

Mislim da ne grešiš. Ni ja ga ne koristim. Nego, imam jedno pitanje za sve vas. Vidim da je većina vas promenila po nekoliko distribucija Linux-a, pa me zanima u čemu je stvar tu? Mislim, zamislite da se Win-ovi menjaju svakih 20 dana. Šta to novo donose te distribucije da se isplati da ponovo rodiš mečku dok podesiš sve kako treba?
:trust:
 
Red Hat FC3. Pogotovu za ljude koji prelaze sa Windows-a. Ima sve sto treba.
 
FC3 je ok ali po defaultu dolazi bez podrske za vfat tako da ti ne gine rekompajliranje odmah po instalaciji , sto zna da sludi coveka ako je pocetnik...

za skroz pocetnike, pa i one malo naprednije pocetnike je Mandrake ali nikako 10.1 jer je strasno bagovit... vec 10.0 koji je vrlo pristojan ili Suse 9.1 opet ne 9.2 jer ima iste probleme kao i mdk 10.1...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno