Šta je novo?

Koji Diskmen I Slusalice ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Radnaskela

Slavan
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poruke
2
Poena
301
Kao prvo, recite mi da li gresim sto sam se u vreme flash mp3 playera odlucio za diskmen (konkretno iRIVER imp-450)imajuci u vidu da mi nisu bitne dimenzije playera vec samo kvalitet zvuka, ili mozda znate za neki bolji model od gore-pomenutog.Sto se tice slusalica, da li je bolje uzeti neke dobre bubice ili klasicne, poluotvorene i koje bi ste mi preporucili od obe vrste, cena nije bitna...
 
Racunaj samo da ti je cena za imp-450 sada 155 jevreja, sa PDV-om.
Inace jak fin plejer. Ne treba ti nista bolje od njega (ako hoces bas CD).
 
Radnaskela je napisao(la):
Kao prvo, recite mi da li gresim sto sam se u vreme flash mp3 playera odlucio za diskmen (konkretno iRIVER imp-450)imajuci u vidu da mi nisu bitne dimenzije playera vec samo kvalitet zvuka, ili mozda znate za neki bolji model od gore-pomenutog.Sto se tice slusalica, da li je bolje uzeti neke dobre bubice ili klasicne, poluotvorene i koje bi ste mi preporucili od obe vrste, cena nije bitna...
Bolji su diskmeni... oni ne crkavaju kad izvadis kabl iz USB porta... :S:
 
Delija je napisao(la):
Racunaj samo da ti je cena za imp-450 sada 155 jevreja, sa PDV-om.
Inace jak fin plejer. Ne treba ti nista bolje od njega (ako hoces bas CD).

Reci mi samo gde si ga nasao po toj ceni?Pronasao sam ga u Novom Sadu za 130 e sa pdv tako da cu najverovatnije morati da skoknem do tamo posto ga u Pyramid-i vise nemaju
 
Koliko znam ima ga u Lupus-u (Pyramid) i u Pin-u, a kod njih je ista cena, >130€ bez PDV-a.

Ako si ga nasao po toj ceni, kupuj odmah. ;)
 
Cisto da vas motivisem da odgovorite na moje pitanje, prvih pet forumasa koji odgovore dobijaju od mene moralnu satisfakciju , tako da ...pozurite ;)
Dakle da ponovim, da li je bolje uzeti neki od iRIVER-ovih diskmena (konkretno imp-450) ili neki flash player te cene(npr. neki iz Creative MuVo serije) , imajuci u vidu jedino kvalitet zvuka ?
Koje bi ste mi vi sluske preporucili uz to , bubice ili poluotvorene , koji model ?
Unapred hvala na pomoci...
 
Poslednja izmena:
Hajde ljudi, pomozite , stvarno sam u dilemi...ne mogu da verujem da niko od vas ne zna nista o ovome. Evo suzicu pitanje,konkretno, da li da uzmem iRIVER imp-450 diskmen ili Creative MuVo TX FM 512 mb imajuci jedino u vidu kvalitet reprodukcije , cena je ista ???
 
iRiver po meni ima lepsi zvuk i sa njim idu vrlo upotrebljive sluske.

BTW, ako nije tajna:), reci gde oba uredjaja mogu da se nabave za tu "istu cenu" :), tj. 130 jevreja?

p.s. Cene na Pin-ovom sajtu su bez PDV-a.
 
Da, u pravu si, zaboravio sam na PDV a uostalom iRIVER-ove diskmene je nemoguce naci , i u PIN-u i u PYRAMID-i ih "trenutno" nemaju niti znaju kada ce ih biti.Kako me nervira kada konacno resim nesto da kupim , samo da bih shvatio da toga nigde nema :mad:
 
Racunajuci kvalitet zvuka mislim da nema razlike. Ali zato postoji ogromna razlika ako planiras neki duzi put. 3-4 mp3 diska ce ti biti sasvim dovoljna dok 512 MB moze da dosadi...
 
512Mb je dovoljno za tacno 12sati muzike u WMA9 96kbps vbr (2-pass) formatu koji se jedva razlikuje od mp3 128kbps. A ako si na odmoru, radices neke druge stvari, a neces slusati mp3 plejer. :)

Ako mislis na vreme samog puta, kladim se da bi izludeo ako bi non stop imao sluske u usima. :)
 
@ delija
a sta ako ti je svaki mp3 sa 196 kbps kao meni npr?
Ja samo kazem da ako bih birao pre bih uzeo diskmen. Imao sam nekoliko putovanja od po 20 sati i to par sati muzike na flashu stvarno dosadi.
 
Radnaskela je napisao(la):
Dakle da ponovim, da li je bolje uzeti neki od iRIVER-ovih diskmena (konkretno imp-450) ili neki flash player te cene(npr. neki iz Creative MuVo serije) , imajuci u vidu jedino kvalitet zvuka ?
Krajnje subjektivna stvar, nekome je bolji diskmen a nekome fleš plejer.

Meni se više dopada diskmen. Nemam iRiver ali imam Sony koji čita sve živo a ima mogućnost grebovanja u Antrac3plus format pa na jedan CD staje oko tridesetak sati muzike sasvim solidnog kvaliteta. Flaš plejer je znatno manji i ako slućajno padne na zemlju verovatno će nastaviti nesmetano da radi i dalje dok je kod diskmena to ipak druga priča (meni je ispao diskem ali radi OK).

Sam moraš da razmisliš i odlučiš šta je za tvoje potrebe i uslove bolje.
 
Marvin je napisao(la):
@ delija
a sta ako ti je svaki mp3 sa 196 kbps kao meni npr?
Ja samo kazem da ako bih birao pre bih uzeo diskmen. Imao sam nekoliko putovanja od po 20 sati i to par sati muzike na flashu stvarno dosadi.

OK, ali 12 sati nije par sati, a i stvarno svaka cast svakome ko moze da izdrzi da svih 20 sati puta ima nabijene sluske u usi. :d A tu je i radio. :D

Sto se tice tih 196kbps, iako sam (pre:D)veliki perfekcionista sto se tice zvuka, meni je WMA u kvalitetu koji sam pomenuo sasvim dovoljan. A za konverziju koristim Audio Conversion Wizard, kome samo sibnem winamp plejlistu i on mi sve odradi za 20-ak minuta na mojoj masini. ;)

Naravno, ako nekome treba 50 sati muzike za male pare, CD plejer je jedino resenje. A za one sa "skupljim ulaznicama", zna se, iPod i slicni plejeri. Ali je ponovo pitanje kome je to stvarno neophodno...

Pozdrav! :wave:

p.s. CD plejer je jako nezgodno tegliti sa sobom u setnju, pogotovo leti. ;)
 
Posle duzeg razmisljanja , ipak sam se odlucio za diskmen jer mi je znatno veci kapacitet ipak vazniji od dimenzija.Jedini problem je sto je iRiver ( a i creative) nemoguce naci jer jedine firme koje ga imaju u katalogu(Pyramid i PIN)trenutno nemaju nista na lageru , niti imaju predstavu kada ce imati ... stvarno ne razumem inertnost nasih prodavaca :S: Imate li vi ideju gde bih mogao naci iRiver diskmene ?
 
Strpi se malo, oko Nove godine se uvek prazni lager, a sad je pogotovo bila frka zbog PDV-a.
 
Iriver

IRIVER definitivno.Ja sam imao model 350 i bio sam PREZADOVOLJAN.S obzirom da ja bash nesto preterano ne ljubim Sony lasere,moram priznati da je radio zaista lepo.Sto se tice mesta gde da ga kupish - pogledaj u onoj velikoj PLATO knjizari (pred kraj Knez Mihajlove),oni su skoro uvek imali Iriver,ali su malo bili skuplji...
 
Rezolucija ekrana 750x1334. Komedija. I to sad treba da platiš 1.000 i kusur evra kod operatera?
Moj bivši telefon Alcatel Idol X od pre dve i po godine je imao rezoluciju 1080x1920. O razlici u ceni bolje da ne pričam. I sadašnji telefon koji imam A7 je daleko ispred po svim karakteristikama od ove Jabuke a bar duplo jeftiniji.
 
Interesuje me da li se nadogradnjom na MM 6.0 gubi garancija?
Da li ce biti problema sa baterijom ?
Meni je stigao update na MM 6.0 V20F,koja je razlika od v20e i v20d Inace moj je za italiansko trziste.
 
Kasno, PREKASNO!!!! Kao korisnik tri win telefona mogu reći NIKAD VIŠE!!!! Prsli su k'o lajsna... Početak je obećavao ali realizacija katastrofa. Izgleda da se još nisu oslobodili zaostalog mišljenja:"Ja sam u pravu i nezanima me mišljenje korisnika!!!"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno