Šta je novo?

cudan zvuk iz kucista

okmijun

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2004
Poruke
3,210
Poena
420
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7-7800x
Matična ploča
Asus x299 ROG
RAM
128GB DDR4
GPU
Titan X Pascal 12GB
cudan zvuk iz kucista
problem je sledeci:
- s vremena na vreme, se cuje fantomski beep iz kucista, ne bih rekao da je beeper koji se oglasava kad neste jeste\nije u redu sa plocom vec neki drugi
cuje se onako "metalno" i traje 1-2 sec, "obojen " je onako "prljavo"oglasava se bez ikakvog pravila i reda, jedino sto sam primetio, je da se vise oglasava ako komp nije radio 2-3 dana,
sam od sebe, masina inace radi 100% stabilno MAX\Photoshop se ne ruse niti bilo sta drugo, reze\kopira bez problema, kad cita bios ne prijavljuje nikakav problem, sve radi bez ikakvih problema, osim ovog fantoma od zvuka
-e sad, sve je pocelo (kad je pera iz cista mira otisao u policiju a tamo nije imao sta da trazi..), kad sam flesovo CD-RW (Asus 5224), flesovanje je proteklo bez ikakvih problema i sve je lepo radilo, i reze sasvim fino, kakve ovo veze moze da ima nemam pojma, ali otad se javlja, takodje i cita bez problema....pustao sam mu razne testove (npr 3dmark u loopu izvrti po 3 sata i nista, sve je OK, ne rusi se, memetest je ok, prime isto..)
masina je sledeca:
P4 2.4 northwood
GA-i875ultra
Ti4200
1GB ddr400
2*WD800BB
Cd-RW asus5224
Teac -540
napajanje 300W chieftec
ako neko ima iskustva voleo bih da znam sta je ovo....i sam sam pristalica teze da ako radi sta te onda briga, ali opet nije mi svejedno, jer ne znam sta ovo znaci i nije mi svejedno
hvala unapred
 
Poslednja izmena:
evo da odgovorim sam sebi:
-dragi idijote ne radi nista sto ne moras i ako ti nije nuzda

samo jos neko da mi kaze da li je ovo tanrdkanje koje se povremeno cuje samo od rezaca ili samo jos nesto zeznuo, zasad sve cita i reze
 
Meni se slicno cuo kuler na kucistu. Pomerio se za 1mm iz lezista :smash:
 
Nazad
Vrh Dno