Šta je novo?

Ortak lokator (064)

mristicm

Slavan
Učlanjen(a)
23.12.2004
Poruke
199
Poena
319
Ovo je prva stvar koja me je odusevila kod telekoma. Samo me zanima do kada ce biti besplatno koriscenje (izuzevshi gprs ili sms za zahtev) ?
:)
 
Otvoris google.com, otkucas Ortak lokator (064) u search polje i dobijes ovo dole:

http://www.mts064.telekom.yu/postpaid_ortak_lokator.php

Za extremno lenje, a takvih je masa na benchmarku, (sver vise i vise) evo i copy/paste-a da ne moraju da klikcu vise nego sto treba. Mogu misa da sje8u od kliktanja.
Inace sam pretplatnik 063, pa me ovo realno ne zanima, ali znam da mi ne treba vise od 10 sekundi da dobijem odgovor.


ORTAK LOKATOR

Ortak lokator će Vam u svakom trenutku pokazati gde se nalaze Vaši prijatelji. Potrebno je da se Vi i Vaši prijatelji registrujete, kreirate svoje profile i možete da počnete pretragu. Servis je dostupan na celoj teritoriji Srbije, a za Beograd, Novi Sad, Suboticu, Pančevo, Čačak, Užice, Kruševac, Mladenovac i Kosjerić postoje i mape na kojima možete videti svoju i pozicije svojih prijatelja.

Da bi se korisnik registrovao za ovaj servis potrebno je da prihvati nečiju pozivnicu ili da kreira svoj profil u meniju podešavanja na početnoj WAP strani ili slanjem SMS-a sa tekstom Nadimak i imenom pod kojim želi da bude registrovan na broj 2242. Ovaj nadimak vide svi korisnikovi prijatelji kojima je uputio pozivnicu da se međusobno pronalaze i lociraju - koriste ovaj servis. Pored nadimka pozvani korisnici vide i broj telefona osobe koja ih poziva. Nadimak se u meniju podešavanja može promeniti u bilo kom trenutku.

Ortak lokator možete pronaći na Mondu u meniju zabava ili u meniju Extra/Novo. Ispod nadimka pod kojim se korisnik registrovao na početnoj WAP strani Ortak lokatora nalaze se redom sledeći meniji:

Traži - u ovom meniju korisnik može da započne potragu za svojim prijateljima koji su prihvatili njegovu pozivnicu ili za prijateljima čije je pozivnice on prihvatio. Potraga može biti pojedinačna za svakog prijatelja ili, ako je korisnik formirao grupe svojih prijatelja potraga može biti za svim članovima grupe. U slučaju da se traže članovi grupe postoje četiri različite pretrage:

Pretraga za svim članovima grupe
Pretraga za članovima grupe koji se nalaze u blizini korisnika
Pretraga za članovima grupe koji se nalaze u blizini neke od omiljenih lokacija koje je korisnik pre pretrage morao da definiše
Pretraga za članovima grupe koji se nalaze u blizini neke određene adrese koju korisnik unosi u toku same pretrage
Kao rezultate pretrage korisnik na novoj stranici vidi nadimak svakog pronađenog prijatelja, pravac u odnosu na svoju poziciju i udaljenost na kojoj se nalazi. Sa te stranice korisnik može da pošalje poruku svakom od pronađenih prijatelja ili da pogleda njihove pozicije na mapi koju je sistem prilagodio korisnikovom telefonu.

Poruke - korisnik u ovom meniju može da pregleda poruke koje je primio od svojih prijatelja koji koriste ovaj servis .

Lista prijatelja - korisnik u svakom trenutku može da pogleda spisak svojih prijatelja, njihove nadimke, brojeve telefona i status u kome se trenutno nalaze, a koji su prethodno uneli (npr. spavam, na poslu sam i sl.). Iz ovog menija korisnik može da pošalje poruku svakom svom prijatelju pojedinačno, može da promeni nadimak pod kojim će ga videti, da definiše da li taj prijatelj može da ga vidi (pozicionira) ili ne ili čak i da ga obriše iz liste prijatelja.

Grupe - ovde korisnik može da definiše, pregleda i menja grupe svojih prijatelja, a ima i mogućnost da pošalje zajedničku poruku svim članovima grupe.

Pozivnice - iz ovog menija šalju se pozivnice osobama koje nisu registrovane za korišćenje servisa i koje korisnik želi da pozove da mu budu prijatelji u ovom servisu. Potrebno je da korisnik unese nadimak pod kojim želi da vidi svog prijatelje i broj prijateljevog telefona u međunarodnom formatu bez plusa ispred (npr. 38164xxxxxxx). Takođe tu je i lista primljenih pozivnica koje korisnik treba da prihvati ili odbije, kao i lista poslatih pozivnica na koje korisnik još nije dobio odgovor.

Podešavanja - u ovom meniju korisnik može da se isključi iz servisa ili da se u njega ponovo uključi, da defininiše ili promeni svoj nadimak ili status u kome se nalazi (npr. spavam, na poslu sam i sl.).

Omiljene lokacije - u ovom meniju korisnik može da definiše, pregleda i promeni svoje omiljene lokacije u blizini kojih želi ubuduće da traži prijatelje.

Pomoć - ovo je meni u kome se nalaze kraći opisi funkcionalnosti svih prethodnih menija.

Većinu ovih funkcija korisnik može da inicira i slanjem SMS poruka sa odgovarajućom sintaksom na broj 2242. Moguće komande su:

Komanda Opis
Nadimak (nadimak) Komanda za registrovanje u servis pod nadimkom
Pozovi (38164xxxxxxx) kao (ime) Upućivanje pozivnice prijatelju
Podseti (38164xxxxxxx) Podsećanje pozvanom prijatelju da nije odgovorio na Vašu pozivnicu
Da (sifra ili 38164xxxxxxx) Prihvatanje dobijene pozivnice
Ne (sifra ili 38164xxxxxxx) Odbijanje dobijene pozivnice
Obrisi (ime ili 38164xxxxxxx) Brisanje postojećeg prijatelja iz liste. Ovom komandom i Vas brišete sa liste vašeg prijatelja
Pozvani Daje listu upućenih neodgovorenih pozivnica
Pozivnice Daje listu primljenih pozivnica na koje niste odgovorili
Prijatelji Daje listu prijatelja s kojima učestvujete u Ortak lokatoru
Trazi (ime ili 38164xxxxxxx ili ime grupe) Traženje prijatelja ili grupe prijatelja (definisane WAP-om)
Trazi (ime grupe) blizu Traženje članova grupe prijatelja (definisane WAP-om) u Vašoj blizini
Status Poruka uz Vaše ime koju vide Vaši prijatelji kada Vas lociraju (npr. na poslu sam, spavam i sl.)
Vidljiv Podešavanje da svi vaši prijatelji mogu da vas lociraju
Nevidljiv Podešavanje da svi vaši prijatelji ne mogu da vas lociraju
Vidljiv za (ime ili 38164xxxxxxx ili ime grupe) Pojedinačno podešavanje vidljivosti
Nevidljiv za (ime ili 38164xxxxxxx ili ime grupe) Pojedinačno podešavanje nevidljivosti
Pomoc Dobijaju se 2 SMS-a sa mogućim komandama
 
ali bolje je da se pristupi preko gprs-a. jeftinije je ako direktno namestite u bookmarku da ide na TRAZI ( mondo/zabava/ortak lokator ) i tamo izaberete prijatelja i onda em sto imate podatak na koliko km ili m je od vas, em vam izbaci mapu Beograda sa tackama gde ste vi i vas trazeni prijatelj. za sad je besplatno, pa me zanima dok kad je, ako neko zna?

Mnogo dobra stvar za spijunazu (npr.: Posaljete nekoj devojci poruku tipa:"Molim te ukucaj Nadimak "njeno ime" i posalji na 2242 da bih mogao da dobijem dodatne poene za, (lupam), neku nagradnu igru:), a zatim, molim te:), posalji jos jednu sms poruku sledeceg sadrzaja: Pozovi 38164vasbroj kao vaseime ... na 2242. Niko te nece uznemiravati, a potrosices samo 6 din pri ili 4,02 post " :)...i onda vama stigne sms sa sifrom koju potvrdite sa Da XXXX, njoj stigne poruka da ste postali prijatelji, i onda uvek znate gde je, a da ona to ne zna :-devil-:

:) Po jednom traganju (ako namestite kao sto sam rekao) skida vam se 0.10 dinara. Radi i na pri i na post 064.
 
Poslednja izmena:
Kakav odgovor na ovo ima Mobtel? Nesto u zadnje vreme nema noviteta za 063
 
mristicm je napisao(la):
Mnogo dobra stvar za spijunazu (npr.: Posaljete nekoj devojci poruku tipa:"Molim te ukucaj Nadimak "njeno ime" i posalji na 2242 da bih mogao da dobijem dodatne poene za, (lupam), neku nagradnu igru:), a zatim, molim te:), posalji jos jednu sms poruku sledeceg sadrzaja: Pozovi 38164vasbroj kao vaseime ... na 2242. Niko te nece uznemiravati, a potrosices samo 6 din pri ili 4,02 post " :)...i onda vama stigne sms sa sifrom koju potvrdite sa Da XXXX, njoj stigne poruka da ste postali prijatelji, i onda uvek znate gde je, a da ona to ne zna :-devil-:

:)
Samo ce posle izvesnog vremena kad se sazna za ovo znati sta si radio :D
 
Da nije ovo malo glupo? Koliko ja znam, operater moze samo da zna koju stanicu korisnik slusa, a ne gde se nalazi. Mozda gresim. U tom slucaju bih se ja kuci setao od bezanije do banovog brda :)
 
Geek_master je napisao(la):
Da nije ovo malo glupo? Koliko ja znam, operater moze samo da zna koju stanicu korisnik slusa, a ne gde se nalazi. Mozda gresim. U tom slucaju bih se ja kuci setao od bezanije do banovog brda :)
Po meni gresis ,operater moze vrlo precizno da locira ukljucen telefon samo je pitanje koliko lociranje angazuje resurse sistema .
 
CCC, a da nalaze ukradene telefone smrtnicima tesko im je... Svidja mi se servis, ali i ja sam na Mobtelu... stvarno su se ulenjili malo.
 
E samo mi je jos ovo trebalo u zivotu! Mislim stvarno ljudi dokle? Hehe, pa zar vam vec nije smor cim vas neko cimne na mob prvo postavi pitanje: "E, gde si?" :D A tu sam brate NEGDE sta te zabole :p Ja sam poceo da odgovaram sa : "Evo tu sam, ti?" hehe . Pa taman jos da me prati neko gde sam koji ce mi to u zivotu.
 
Pa ne moze da te prati ako mu ti to ne dozvolis a i kad mu dozvolis mozes da iskljucis to lociranje.
 
Jesu li bese Rusi jos svojevremeno preko satelitskog/mobilnog telefona locirali nekog teroristu i roknuli mu raketu u sobu iz koje je razgovarao? :)
 
Dandy je napisao(la):
Jesu li bese Rusi jos svojevremeno preko satelitskog/mobilnog telefona locirali nekog teroristu i roknuli mu raketu u sobu iz koje je razgovarao? :)
Ne, roknuli su mu raketu u auto sa preko 300 kilometara. Bio je to Dzohar Dudajev ako se dobro secam. Lociran mu je bio valjda mobilni telefon ili radio aparat.
@J Lo. potpuno si u pravu. Sta koga briga gde sam i mene gde je taj neko - ako hoce da mi kaze reci ce mi - ali da znam/zna gde sam/gde je u svakom trenutku: e pa to je malo mnogo.... Bre, ljudsko drustvo sve vise lici na Orvelovu buducnost sa sve "Velikim bratom" ;).
edit: vidim da je neko napisao da se servis moze iskljuciti ali ipak.... Ideja bas nije najbolja.. Osim za paranoicne roditelje i ljubomorne supruznike ;).
 
Poslednja izmena:
Dandy je napisao(la):
Jesu li bese Rusi jos svojevremeno preko satelitskog/mobilnog telefona locirali nekog teroristu i roknuli mu raketu u sobu iz koje je razgovarao? :)

CIA je na slican nacin locirala nekog istaknutog aktivistu Alkaide u Jemenu i gadjali ga Tomahavkom. Doduse verovatno je bilo "koloterlane stete", ali cilj opravdava sredstvo :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam posalo SMS za registraciju, ali nema odgovora.

Ono sto cu definitivno da uradim kada prosljaka na 63, jeste da cu da ukljucim vozacima (i jos pojedinim likovima) u firmi! Neka ga iskljucuju van radnog vremena, jer te telefone ioanko ne biu trebali tada da koriste....svi zadovoljni....
 
U ovo je dobra fora - namestiti lokatore serviserima u firmi pa da znas da li su na terenu ili sede negde u kaficu ;)
Sve bi bilo strava da i ja sam ne volim ponekad da odem "na teren" :d
 
Geek_master je napisao(la):
Da nije ovo malo glupo? Koliko ja znam, operater moze samo da zna koju stanicu korisnik slusa, a ne gde se nalazi. Mozda gresim. U tom slucaju bih se ja kuci setao od bezanije do banovog brda :)

Triangliranje. Locira Te sa vise repetitora. Na ekranu pise repetitor sa najjacim signalom, ali Te "vide" i ostali.
To, kako se magnetni signal menja u elektricni, pa se konvertuje u duzinske mere i na kraju formulama iz analiticke geometrije odredi gde si.... vec treba da pitas nekoga sa telekomunikacija.
 
To lociranje podseca na mapu u telefonu iz 2Fast2Furious (ili NFS Underground2).
Realno, glupost.
 
potpuno neverovatno... slažem se da su džukci što ne jure ukradene telefone. Kada bi se svi malo angažovali oko toga, mislim da bi jednu sferu kriminala praktično doveli na nulu... ;)
 
nidza je napisao(la):
potpuno neverovatno... slažem se da su džukci što ne jure ukradene telefone. Kada bi se svi malo angažovali oko toga, mislim da bi jednu sferu kriminala praktično doveli na nulu... ;)
Hmda... bas me zanima koliko bi 'legalno kupljenih' telefona kod nas bilo sumnjivo kada bi poceli da saradjuju sa evropskim operatorima mobilne telefonije u pracenju nestalih aparata...
 
MMilos je napisao(la):
Triangliranje. Locira Te sa vise repetitora. Na ekranu pise repetitor sa najjacim signalom, ali Te "vide" i ostali.
To, kako se magnetni signal menja u elektricni, pa se konvertuje u duzinske mere i na kraju formulama iz analiticke geometrije odredi gde si.... vec treba da pitas nekoga sa telekomunikacija.

Kakav bre magnetni signal? :D

Ja sam sa etfa, i pratio sam telekomunikacije (iako sam rti) ali se ne secam da je ovo pominjano.
Takav nacin lokacije ima veliku mogucnost greske, jer mozes biti iza neke zgrade gde ce ti signaj na jednoj stanici ili dve biti slabiji a na drugima ne. Imas mnogo lokacija po srbiji gde jedva hvatas i jednu stanicu. Doduse, u gradovima imas mnogo, pa je verovatno moguce to sto pricas. Doduse, dobra strana ove ideje je operater ne trosi resurse za razgovor (otvorene linije) da bi utvrdio jacinu signala).

Da bi stanica znala koliki signal hvata/hvatas ti, mora da te kontaktira, tj ukljuci ti predajnik. A predajnik se u te svrhe ukljucuje svaka dva-tri sata. Da bi ovaj lokator uopste funkcionisao normalno (tipa da updateuje podatke svakih par minuta), mora stalno da ti ukljucuje predajnik na mobu, sto znaci mnogo krace trajanje baterije + se stalno zracis :)
 
Da.
 
Bila je pos sevisima,a sad je nema,imam zabelezenu stranicu,i nece da otvori.
 
pošalji praznu poruku na 2242 pa će ti izlistati sve akcije koje možeš da vršiš pod aplikacijom
 
Dobijem ovo, ako moze malo detaljnije da objasnis.
skrin1.jpg

skrin.jpg
 

Prilozi

  • skrin.jpg
    skrin.jpg
    91.9 KB · Pregleda: 96
dakle sve komande šalješ na 2242.

npr, ja "prozovem" telefon pod nadimkom "jecika" tako što posaljem poruku trazi jecika. sistem vrati lokaciju u zavisnosti kako je hvata bazna stanica.

da bi prvi put ubacio nekog kao ortaka, imaš tu komandu čini mi se pozovi broj kao nadimak, gde staviš broj osobe, i dodeli joj nadimak pod kojim ćeš je traziti
52755488fd2d0c0768680854b58418f2.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nekako sam uspeo, da se neko pozove treba napisati Pozovi br telefona sa 3816.... kao ime iz imenika,primer:
Pozovi 3816........ kao marko I to "kao" se mora otkucati.
 
Poslednja izmena:
da, piše ti lepo u uputstvu. inače mislim da ne podržava komandu traži, već samo trazi

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno