Šta je novo?

Nvidia hapsi :)

bibby

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2000
Poruke
2,963
Poena
680
Kompanija Nvidia Corp. zaplijenila je racunare dva teen hackera iz Holandije, koji su provalili u racunare ove korporacije i dosli do zasticenih podataka.

Dva igraca entuzijasta, cija imena nijesu objavljena, informacije do kojih su dosli, objavili su na jednom od gamerskih web siteova.

Dva su se klinca tako posluzili svakojakim metodama, tokom protekle godine, ukljucujuci i socijalni inzinjenring kako bi dosli do zeljenjih informacija o novim proizvodima.

Nakon sto su ih otkrili Nvidia je dobila odobrenje policije u Holandiji da zaplijeni racunare, no tuzba nije podignuta, vec je postignut dogovor da klinci vise nece krasti informacije koje im ne pripadaju. Naime, ova dva zakleta gamera, nisu zeljeli informacije prodati te na njima zaraditi vec samo obavijestiti igrace i drustvo sta se sprema na trzistu.
 
samo mi jedna stvar nije jasna...
socijalni inzinjering???
 
Ma daaaaaj soc. inzenjering, klinci???
To je dzems bondovska aktivnost :D
Soc. inzenjering bi trebalo da predstavlja nabavljanje passworda uz pomoc malih trikova tipa : odes do provajdera, nadjes najzaglupljeniju sekretaricu/operatera, obavezno u petak pred kraj radnog vremena kad je najsmorenija, pikiras neki nalog, kukas kako si izgubio pass a zaboravio si licnu kartu i internet ti je preko potreban, smaras je pola sata i ona ti izda novi pass i voila! Eto hakera na delu :)

Ako je nekome ovo uspelo, molim ga da se javi pod konspirativnim imenom, bice moj idol ;)
 
Ili čučiš pored šaltera u Pošti dok otvaraju klinci naloge. Onda kada čuješ koji je "user" i "pass" trkom u auto (po mogućstvu neki brži od 2000 kubika :) ) i ne obazireš se na semafore i sl. Dođeš kući i uživaš. Nisam probao previše je komplikovano za mene. :D .
 
delimir je napisao(la):
Ili čučiš pored šaltera u Pošti dok otvaraju klinci naloge. Onda kada čuješ koji je "user" i "pass" trkom u auto (po mogućstvu neki brži od 2000 kubika :) ) i ne obazireš se na semafore i sl. Dođeš kući i uživaš. Nisam probao previše je komplikovano za mene. :D .

:D :D :D
Mogucnosti su zaista neogranicene.
 
Jel to neko rekao Verat ? :D ;)
 
Nazad
Vrh Dno