Šta je novo?

pomoc stalni restart

vitocorleone

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2004
Poruke
14
Poena
304
Stalno mi se rastartuje comp nakon odredjenog vremena.
Konfiguracija NF7S barton 2500 graf losija Neka nvidia riva TNT 2 64
problem nastane iz cista mira i kad komp nista neradi Jedini nacin da ga vratim je da isklucim napajanje i nakon par minuta ukljucim.Sumnjam na napajanje pa ako neko moze da mi kaze koji su minimalni naponi za normalan rad. Nije OC temperatura procesora ne prelazi 45 st a kuciste je stalno otvoreno.
P.S. Sretna Nova godina i Bozic svima
 
instaliraj hardware monitor koji si dobio uz plochu i posmatraj napone.
 
Probaj prvo da izvadis ostale kartice i da ostavis golu masinu (ploca, ram, cpu, vga) pa vidi sta se desava. Posle stavi jedno po jedno, modem pa ... Mozda tako dodjes do problema. Ja sam nekoliko puta imao slican problem, jednom je bila nekompatibilnost ploce i grafike, drugi put sam instalirao sistem od nule i problem je nestao itd. Od kada je to pocelo da se desava, da li si ubacivao neki novi hardware, da li si instalirao neke nove drivere ili programe?
 
Da li koristis uparene memorije i DUAL CHANNEL?
Ja sam video dosta problema sa tom kombinacijom, simptomi su isti kao kod tebe, a proizvode ih lose (jeftine) memorije pa makar one nosile i ime kao sto je Kingston. Ako radis u dual channel-u probaj da ga iskljucis u BIOSu pa vidi da li se ovo i dalje desava. :wave:
 
Ja sam imao isti problem kada sam koristio DC sa nekim nn memorijama !
 
Ako je softver u pitanju, moze se desiti da je firmware za neku vitalnu komponentu (mada sumnjam).Preostala dva moguca problema su RAM (budi srecan ako je to) ili napajanje (ne daj Boze).
 
dbaja je napisao(la):
.......................Ako radis u dual channel-u probaj da ga iskljucis u BIOSu pa vidi da li se ovo i dalje desava...........

DC se fizicki ukljucuje i iskljucuje ubadanjem memorija u prava 2 slot-a.
Ni u jednom bios-u nema opcije za takvo nesto .....

LM ,vitocorleone Testiraj pomocu memtest86 (+) programa memoriju ,
Prime95 procesor .......sto se tice voltaza , izmeri ih i postuj ih ovde pa ce
ljudi da ti kazu da li valja ili ne .....
Pozdrav
 
vitocorleone je napisao(la):
Stalno mi se rastartuje comp nakon odredjenog vremena.
Konfiguracija NF7S barton 2500 graf losija Neka nvidia riva TNT 2 64
problem nastane iz cista mira i kad komp nista neradi Jedini nacin da ga vratim je da isklucim napajanje i nakon par minuta ukljucim.Sumnjam na napajanje pa ako neko moze da mi kaze koji su minimalni naponi za normalan rad. Nije OC temperatura procesora ne prelazi 45 st a kuciste je stalno otvoreno.
P.S. Sretna Nova godina i Bozic svima
ista stvar mi se desavala na nForce2 sa bartonom 2600. Testirano sa prime 95 i problem vec kod prvog testa. Probano i na vIA600 ploci, ista stvar. Tri ploce, tri napajanja, tri graficke, tri memorije, isti procesor, isti problem. Prime ne moze da prodje vise od 10 minuta, komp se bez razloga restartuje, cak i ako goni samo mp3 program. Ja zamenuo procesor, sve sljaka OK. Ne kazem da je i kod tebe ista stvar, ali probaj, ko zna. Ah da, moj procesor je bio pod garancijom, nadam se i tvoj, a ako ne ... :d :d :d
 
Procesor ili nekompatibilnost graficke i ploce, probaj da postavis AGP 2x u biosu. Ako je sistem imalo stabilniji probaj drugu graficku, ali posle svih rusenja moras da reinstaliras XP.
Ako ne pomaze onda je procesor, jedno vreme su dolazili sa ostecenim jezgrom, jedan od razloga zasto sada ne mozes da nadjes nista osim box pakovanja.
Desavalo se da procesor na jednoj ploci krahira a na drugoj radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno