Šta je novo?

Latinica <--> Cirilica konvertor

GeorgeT

Čuven
Učlanjen(a)
04.03.2004
Poruke
357
Poena
620
Treba mi program koji u Word-u (Office XP pod sWinjdowsomXP) konvertuje
LATINICU u CIRILICU i obrnuto

Imali ga neko i gde ga mogu natji?

Djordje :)
 
ne znam kako vracko funkcionise, ali evo template-a normal dot, malo doradjenog koji to isto moze...


p.s. ovime treba zameniti normal.dot u wordu...
 
Poslednja izmena:
Imate i YUCC konvertor koji kosta smesno (500 din) a zaista je nevidjeno mocno programce.
 
Sve sto ti treba je besplatni Yuconv98 "plugin" (makro).

Dobijas konverziju Cir <> Lat (obostranu) i konverziju u razlicite kodne strane (ili kako se to vec kaze). Nemoj da se zbunis, instalaciju vrsis iz prilozenog word dokumenta (ims testiranje kao opciju i Install). Dobices dodatni toolbar kao na slici (ili idi na View > Toolsbars > Yu_conv, ako ga ne vidis u startu).
 

Prilozi

  • YuConv98e.zip
    58.3 KB · Pregleda: 3,560
  • YuConv98e.gif
    YuConv98e.gif
    14.2 KB · Pregleda: 1,632
andjelkoyu je napisao(la):
Sve sto ti treba je besplatni Yuconv98 "plugin" (makro).

Dobijas konverziju Cir <> Lat (obostranu) i konverziju u razlicite kodne strane (ili kako se to vec kaze). Nemoj da se zbunis, instalaciju vrsis iz prilozenog word dokumenta (ims testiranje kao opciju i Install). Dobices dodatni toolbar kao na slici (ili idi na View > Toolsbars > Yu_conv, ako ga ne vidis u startu).
I ovaj dobro radi. Da te ne bi zbunilo prilikom instalacije, samo jedna dopuna. Naime, pre instaliacije moras u Wordu u meniju Tools>Macro>Security, level nivo supstiti na low, a nakon instalicije vratiti na high.
 
Zahvaljujem svima, a posebno Draduleu jer je security ustvari i iscenirao chitavu ovu zavrzlamu zbog koje sam pomislio da Vracko ne radi pod XP-om (preshao sam sa 98-ce).

Djordje:)
 
ZoNi je napisao(la):
pa, cek malo... YuConv98 i "Vracko" su isti fajl! :) zar ne?
Da, u pitanju je isti autor ali nisam obratio paznju na taj geocities link, ovo je poslednje izdata verzija (sufix -e) koja nosi isti datum, koliko sam uporedjivanjem primetio sadrzi dopunjen word_dokument tj...

dradule je napisao(la):
Da te ne bi zbunilo prilikom instalacije, samo jedna dopuna. Naime, pre instaliacije moras u Wordu u meniju Tools>Macro>Security, level nivo supstiti na low, a nakon instalicije vratiti na high.
... u novoj verziji koju sam okacio postoji i ovo objasnjenje ;)
 
Poslednja izmena:
netju da se glupiram, ali mislim da je ono sto sam okacio mnogo jednostavnije, mada je verovatno ista stvar...
 
Može li YuConv98 da radi u Office 2003? Koristim OfficeXP gde provereno radi, ali 2003 sam samo probao i ako se jednom odlučim za njega zanima me to što me zanima :)
 
Dabar je napisao(la):
Može li YuConv98 da radi u Office 2003? Koristim OfficeXP gde provereno radi, ali 2003 sam samo probao i ako se jednom odlučim za njega zanima me to što me zanima :)
Ja ga vec dugo koristim na XP, mada u poslednje vreme sve cesce koristim ovaj Microsoftov, koji je zaista dobar.
 
Postoji li i dalje neki dodatak za Office koji omogućava konvertovanje latinice u ćirilicu i obrnuto? Dakle ne online opcija već besplatni dodatak za office.

Ja sam u starijim verzijama koristio dodatak za preslojavanje, ali mi sada treba za office 2017.
 
A nije ti čudno preslojavanje? ;)
 
Nazad
Vrh Dno