Šta je novo?

Radeon 9x00 mobility clock freq?

vasa

Čuven
Učlanjen(a)
30.01.2002
Poruke
154
Poena
619
Moglo je i u 'Video karte, monitori...', ali pošto je pitanje ipak vezano za konkretne modele, ajd nek ide ovde...

Elem, istražujući po netu, doživeo sam tužno otkrovenje shvativši da to što na nekom laptopu piše Ati 9600 ili 9700 ne određuje jednoznačno (pa ni približno) kakve će grafičke performanse da ima jer clock za gpu/mem namešta proizvođač po svome. :(

Vodu još više mute stvari kao izvesni 9700SE na FSC Amilo M1424. Taman sam se primio kad snimih to 'SE'. Po jednom postu na netu, dotični ima frekvencije 250/200(400). Ako nije greška, to je daleko ispod minimalnih vrednosti za npr. M9600pro.

Zanima me, ima li ovde neki srećni Asus-a M6 serije koji bi mogao da mi očita frekvencije kod sebe? Zanimaju me takođe AOpen/Prestigio, ili bilo koji drugi ne preskupi laptop sa 9x00 grafikom.

pozdrav, Vasa
 
Pa vidi ovako....
ASUS izbacuje modele sa 9600,9600Pro,9700 i 9700Pro.
Razlika izmedju obicnog i pro modela je vrlo mala,svega stotinak 3dmarkova ako posmatramo 3dMark03!
Mada sve zavisi koju platformu preferiras...ako je AMD onda da bude i obican 9700,a ako je Centrino onda obavezno 9700Pro.Da ne ulazimo dublje u pricu,svi vec dobro znamo da Athlon64 voli da igra igre! :) :)
 
Poslednja izmena:
Jedan problem je i što naši trgovci po pravilu pojma nemaju šta prodaju... ne znaju često ni koja je rezolucija ekrana a kamoli da li je 9600pro ili ne-pro. Mada, kao što napisah u prvom postu, ni ta informacija nije previše precizna.

Ja bih najviše voleo kad bi mi se javio neko i rekao 'evo ja imam Asus M6800Ne i frekvencije gpu/mem su mi toliko i toliko'. Onda bih znao da li o tom konkretnom Asusu da razmišljam i dalje ili da ga zaboravim.

pozdrav, Vasa
 
Poslednja izmena:
vasa je napisao(la):
Jedan problem je i što naši trgovci po pravilu pojma nemaju šta prodaju... ne znaju često ni koja je rezolucija ekrana a kamoli da li je 9600pro ili ne-pro. Mada, kao što napisah u prvom postu, ni ta informacija nije previše precizna.

Ja bih najviše voleo kad bi mi se javio neko i rekao 'evo ja imam Asus M6800Ne i frekvencije gpu/mem su mi toliko i toliko'. Onda bih znao da li o tom konkretnom Asusu da razmišljam i dalje ili da ga zaboravim.

pozdrav, Vasa

Pa mogao bih sad da ti dam sve karakteristike ali bio onda ispalo da se reklamiram! :S:
Idi na asus.co.yu pa udji u specifikacije nottebooka koji vec zelis da vidis,i sve ce ti biti malo jasnije!

Inace ASUS nb su sjajni i imaju odlican odnos cena/kvalitet! :)
pozdrav
 
Postoji samo ati mobility radeon 9600 (ne pro), koji koristi ustvari jezgro od desktop verzije 9600pro, a proizvodjaci mogu da ga nazivaju kako hoce, verovatno stave malo jaci clock (pogotovu za memoriju) i dodaju Pro sufiks.
Meni Asus A2500D, Ati 9600 (m10), default gpu: 344 Mhz, mem: 178 Mhz, strasno je sto memorija nece ni na 195 da radi kako treba, iako atitool ne nalazi artifakte, u HL2 se pojavljuju zelene teksture.
Mobility 9700 je malo usavrseniji 9600, i ima jos vece clockove.

Inace fabricke preporuke su:
gpu mem
Mobility Radeon 9600 300 500 Mhz
Mobility Radeon 9600 Pro 350 600+ Mhz

A meni mem na 360, heh.
 
Poslednja izmena:
Ja imam asus m6 i radeon mobility 9600 sa klokovima 320/210...[3dmark 2001 okruglo 9000. presao sam farcry, doom3 do pola, painkiller...]

@bogyk: nece jer su frekvencije lock-ovane
 
Frekvencije nisu lockovane, ja mog drzim na:
Gpu: 360, Mem: 186, inace Gpu moze sigurno bar 400 a mem samo 190, Gpu dalje nisam probao.
A nemoze da se klokuje dobro verovatno zbog smanjenih voltaza.
 
Broz, Bogyk... hvala!
Ovo su baš odgovori kakve sam želeo.

pozdrav, Vasa
 
Nazad
Vrh Dno