Šta je novo?

AVcom kablovski internet ? Pisite iskustva......

noki

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
14.07.2004
Poruke
408
Poena
319
Dakle, ortak mi ne veruje da sve vreme sve radi odlicno kod ovog operatera,
pa sam mislio da postavim thread da jos neko sa bilo kog kraja BG-a kaze svoje misljenje da bi se uverio i sam.Ili mozda ne radi svima bas tak.......
 
ja prvi cujem za tog kablovskog operatera .. koji on deo grada pokriva i kakve su mu cene ?
 
Molim samo oni sto znaju neka pisu kratko, svoje iskustvo, pozitivno ili negativno?
Za one koje ne znaju kabl operatera i zanima ih neka posete sajt : www.avcom.co.yu
 
Tesko ko ce ti napise nesto za ovu firmu sa smesnim sajtom koja pokriva 0.02 odsto teritorije beograda za ciji kablovski internet slabo ko cuo.Da ne gresim dusu mozda ima kablovski internet sa par usera pa to nekako i radi . Sto se tice cena nema ih na sajtu.Pa ne bi bilo lose da ti kazes koje su cene i kom se delu grada nalazis . Pozdrav
 
noki je napisao(la):
Dakle, ortak mi ne veruje da sve vreme sve radi odlicno kod ovog operatera,
pa sam mislio da postavim thread da jos neko sa bilo kog kraja BG-a kaze svoje misljenje da bi se uverio i sam.Ili mozda ne radi svima bas tak.......


Dakle, prijatelju kako sada da ti poverujem da ti radi sve savrseno.Dobro sto se jos uvek nisam prikljucio. :banana:
Vidis da niko nije ni cuo za njih,da li si siguran da je firma legalna,smrdelo je od pocetka.
Poz...
 
Poslednja izmena:
http://www.elitesecurity.org/tema/75221

evo koga interesuje vise o avcom neka procite ovde.
ja se nisam prijavio jer mi je mnogo skupo sa tim ogranicenjima. a ti mozes da napises nesto konkretnije kako si ga dobio. koliko si cekao od kako si se prijavio? je l' si od njih kupio modem? kako radi p2p, kakva je ip, koja je brzina, ima li prekida i slicno.
 
Noki,prijatelju da li tebi kablovski internet jos uvek radi odlicno,ili si ovde postovao samo zbog reklame?
Napisi vec jednom te cene,i meni deluje skupo.
 
Da li se vama koji koristite net preko ovog provajdera desava da se modem vrlo cesto resetuje? Kod mene se desava da nekada radi i par dana ok, a evo recimo sada se resetuje na svakih 2-3 min.Pri svakom resetu Power Level pada na 8-15dbmV, a kada radi onda je 61.0 dBmV. Zna li mozda neko u cemu je tu problem?
 
Poslednja izmena:
Cale koristi njih na poslu. Malo su sqplji ali ono nisu losi. Da se razumemo nisu ni nesto bas extra ali definitivno dobijaju moju prelaznu ocenu...
 
Pa dok radi moglo bi da se kaze i da su extra, ali zato veci deo vremena ne radi :( . Sada se desava da nocu radi, a danju nikako.
 
Malo starija tema ali da ne bih otvarao novu sa istim nazivom, pitacu ovde:
ako ima nekog ko trenutno koristi njihov kablovski net neka kaze svoje utiske posto razmisljam da uzmem net od njih.
 
Da ne bih otvarao novu temu interesuje me da li neko koristi njihov kablovski internet?Imaju ok ponudu interesuje me kakav im je internet,da li valja nesto i kakva im je tehnicka?Ja sam iz Panceva skoro su dosli kod nas pa me interesuje da li vredi uzimati to?
 
ja koristim avkom kablovsku televiziju nekoliko godina a internet oko 9 meseci, i za tih 9 meseci se mozda desilo 2-3 puta da ne radi net po nekoliko sati i to je sve :) prvobitni paket mi je bio 1mibt za 1350.din . sada za tu cenu dobijam 2mibt ....prvo je bilo 1 pa 1,5 pa sad 2 :)

ja sam zadovoljan.
 
Da li se vama koji koristite net preko ovog provajdera desava da se modem vrlo cesto resetuje? Kod mene se desava da nekada radi i par dana ok, a evo recimo sada se resetuje na svakih 2-3 min.Pri svakom resetu Power Level pada na 8-15dbmV, a kada radi onda je 61.0 dBmV. Zna li mozda neko u cemu je tu problem?

loš signal u povratnom smeru,sto losiji signal to su vece vrednosti na power level,najveca vrednost da bi ti internet radio bez problema je oko 55db.Uzrok moze biti do njih-npr lose umereno pojacalo,ili do tvoje stanske instalacije,u svakom slucaju pozovi ih duzni su da dodju i otklone kvar
 
Da ne bih otvarao novu temu interesuje me da li neko koristi njihov kablovski internet?Imaju ok ponudu interesuje me kakav im je internet,da li valja nesto i kakva im je tehnicka?Ja sam iz Panceva skoro su dosli kod nas pa me interesuje da li vredi uzimati to?

u Pancevu su oni otkupili jako problematicnu mrezu firme "Satelit",koja je toliko losa da jednostavno moraju da promene sve pasivne elemente i pojacivace,verovatno i kablove,u svakom slucaju u Pancevu imas mogucnosti i za SBB pa od dva zla biraj manje...inace SBB sada ima brzine i do 60mb/s,dok AV com do 20mb/s
 
Nemam mogucnost SBB-a :( Vec imam njih.Menjali su oni kompletnu opremu,7-8 dana su radili.Slika je super,nema nikakvih problema.Uzecu ih na mesec dana pa cu da ponistim pa sta mi Bog da. :)
 
ma slika je ok,to se slazem ali kod njih je povratni smer jako problematican,cak i u centru BG gde imaju mnogo bolju glavnu stanicu nego u Pancevu...jedino sto je dobro,bar je tako bilo ranije,da ukoliko prijavis problem odmah,a najkasnije za jedan dan pokusavaju da ga rese...u svakom slucaju probaj...
 
Ajde ako vec budes resio da uzmes (moja najiskreniji savet prvo na probu mesec dana, niposto ugovor i sl. ma koliko te ubedjivali) javi ovde kako ti radi direktan download, streaming i kakav ti je ping.


ne mogu da gresim dusu, ovi terenci da, oni pokusavaju a sto se tehnicke podrske tice ona ni ne postoji tako da nema ko ni da pokusa bilo sta.
Ako si bas uporan pa insistiras da ti neko pomogne onda ti kazu posalji mail a na mejl naravno nikad ne odgovore.
 
Poslednja izmena:
Juce mi je stiga avcom kablovski i mogu reci da sam prezadovoljan.Brzina downloada je oko 250-270,youtube klipove ucitava jako brzo,torenti idu 240-255 Evo rezulutat sa sppedtesta.
 
Posto sam i ja njihov korisnik nekih nedelju dana, prva lopta je bila fantasticna cak mi je i ping bio 0 :D neverovatno, brutalno je radio dok nije pao sneg..

Sad kao da stuca net, aj gojko iz cmd-a pinguj google da vidim kako je kod tebe, meni se gubi svaki 10.-15. paket :S

Speed test mi uvek izbacuje iste brzine, al ping test varira jako, sto mi ne odgovara, nekad je B, C, a bogami i D..

edit,
A >
B >
C >
 
Poslednja izmena:
Kod:
PING google.com (209.85.229.105) 56(84) bytes of data.
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=1 ttl=49 time=50.3 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=2 ttl=49 time=66.3 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=3 ttl=49 time=48.8 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=4 ttl=49 time=52.1 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=5 ttl=49 time=67.6 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=6 ttl=49 time=49.0 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=7 ttl=49 time=48.9 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=8 ttl=49 time=66.1 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=9 ttl=49 time=50.0 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=10 ttl=49 time=47.4 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=11 ttl=49 time=62.2 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=12 ttl=49 time=54.6 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=13 ttl=49 time=63.1 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=14 ttl=49 time=63.4 ms
64 bytes from ww-in-f105.1e100.net (209.85.229.105): icmp_seq=15 ttl=49 time=49.6 ms

--- google.com ping statistics ---
15 packets transmitted, 15 received, 0% packet loss, time 14018ms
rtt min/avg/max/mdev = 47.467/56.015/67.641/7.473 ms
gojkob@gojkob-desktop:~$
Net mi radi savrseno,cak i po snegu.Evo dupliraju na 4mb sa onima koji imaju potpisan ugovor,ili potpisuju,sutra cu da zovem da vidim. :)
 
Ljudi, ovo je katastrofa!

preselio sam se u Ostruznicu, u kucu, i bio sam odushevljen kada sam saznaoda ima kablovski internet .. doshi su momci, instalirali, i sve je bilo super, ja srecan ko kuche.

evo - 10 dana ima kako ja nemam ni 10% od garantovanih 2Mb/s.

ping je toliko losh, da ponekad chekam google da se otvori, po 5-6 sekundi.

internet ima naviku da bilo shta shto traje - zaustavi jednostavno. ja to nikad nisam video. recimo - uchitava YT klip - i progress bar zakuca, na odredjenom delu, i to je to - ako u drugom tabu otvorish neshto, on ce da grca, da pokushava da otvori a ovo shto je skidao na YT-u, zakucano je i ne pomera se.

nijedan fajl ne moguda skinem ni sa megaupload-a - zbog istog problema. skine on 15-16%, i to je to - download error, jer je negde stao, i kraj.

nisam poshteno pustio NIJEDAN youtube klip, od kako imam ovaj internet 10 dana.

jel ima neko da je korisnig ovog, i da zadnjih dana normalno koristi net ?

ako ovo bude ovako radilo do kraja nedelje - po hitnom postupku zovem Orion, da mi stave ADSL.
 


ovo je moj rezultat od jutros , inace uglavnom za dl pokazuje punih 4 mb/s ...sta znam, ja koristim avkom vec oko godinu i po dana...isti taj paket od 2 samo sto su mi nedavno duplirali na 4 jer sam opet potpisao ugovor na godinu dana...meni lepo radi...jako jako jako retko brljavi jutjub, za te fajlove sa megauploada i ostalih servera ja ili skidam preko jdownloadera ili ne skidam uopste , vec samo torrente koji idu i do 480 brzinom kad skidam...evo bas za shutter island 1080p wiki , pogledah jutros , preko noci se skinuo sa average speed od 471kbs....tako da ja nemam simptome kao ti ;)
 
a gde si u bg ? mozda to ima veze, nerviram se strashno, izashla je poslednja epizoda Luther-a, a imam da radim brdo posla, nerviram se opasno ..

u kom delu grada si ?
 
ja sam bas u samom centru bg, mozda to ima veze...inace podrska im je katastrofa, svaki put kad sam ih zvao oko necega (poslednji put oko namestanja rutera) nisam mogao da verujem kakve *****e stavljaju u tu podrsku...a i predstavnistvo im je boze sacuvaj...
 
da, onaj lik iz kol centra je bukvalno undead. citiram:

da ... evo, momenat ... ne znam, ja tu .. nishta, ovaaaaj ... to ovi .. terenci, ej .. ja sam tu samo da zapishem ..
 
i nikad gluplji sistem funkcionisanja tehnicke podrske...okrenes ih , u 90% slucajeva ce ti ovaj matori reci kako niko iz tehnicke podrske nije trenutno tu, ostavis mu podatke sve moguce, i kao okrenuce te danas/sutra...svaki ali SVAKI put su me zvali posle 5-6 dana kad ja vec i zaboravim sto sam ih zvao...krastavac, ne kazem ti ja da su oni dobar provajder, daleko od toga, samo kazem da ja nemam bas takvih problema sa netom i da stvarno treba da ih cimas non stop dok ne vide u cemu je problem...krastavac, ja u zgradi imam samo njih, a adsl ne mogu zbog stare centrale...sta da se radi :/
 
Igoritza, ja sam u Ostruznici koristio njihov net i sta da ti kazem kada sam na kraju presao na nominalno duplo sporiji adsl ali realno 5 puta brzi od tog njihovog "neta". Da li im je ovde takva mreza ili nemam pojma sta ali ja sam izgubio zivaca i zivaca sa njima, zgadili su mi se za ceo zivot, ovde sam pokrenuo bio i temu "kako doskociti provajderu" mislim da se tako zvala tema na onom delu foruma "pristup internetu i provajding" pa procitaj kroz kakvu sam agoniju ja prolazio.
Moj savet je bezi od njih sto pre, ovde izgleda dovlace net preko nekog wirelessa do Obrenovca/Barica pa odatle boga pitaj kako.. ping mi je uvek bio ludacki, youtube raspad... i nema nikakve veze sa signalom jer su ga namestali koliko god su mogli jednostavno je los net.
Btw, zasto orion kada je skoro opet bilo prosirenje portova za adsl pa mozes i preko telekoma da uzmes?
 
pa je*em li ga, ovi iz orion-a, dok sam trazio portove, odma mi se javishe, dok mi ovi iz telekoma rekoshe da ce to da traje na neodredjeno. ja sam bukvalno dan za dan odjavio zahtev za ADSL Orionu, jer su mi Avkom-ci rekli da ima kablovska. What a mistake-a to make-a!

dajem im do kraja nedelje, i onda se odjavljujem sa interneta. za svih ovih 10 dana nisam video u jednom trenutku ni 1.5 megabita, kamoli 2.
 
Nazad
Vrh Dno