Šta je novo?

Grejanje procesora i driveri za Radeon 9700 Mobility?

Bogda

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
2,234
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 + Noctua NH-D15
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plux Max
RAM
2 x Kingstom KHX3200C 8GB DDR4
GPU
GeForce RTX 3080 Founders Edition
Storage
Samsung SSD 980 Pro 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung HD103SJ
PSU
ROG-STRIX-850G
Kućište
Fractal Design Meshify C
Monitor
AOC Agon AG322QWS4R4
Miš & tastatura
Logitech G502 + Corsair Gaming K70 LUX Keyboard
Laptop
hp EliteBook 850 G6
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kao novopeceni vlasnik ASUS M6000 laptopa zeleo bih da pitam koje drivere treba koristiti za graficku (Radeon 9700 Mobility) u laptopu? Mogu li se koristiti Catalyst driveri ili sam osudjen na drivere koji se dobiju uz laptop.


U laptopu kuca Pentium M srce ali se sam procesor veoma greje. Pri nekim normalnim radnim uslovima temp procesora se krece izmedju 87 i 90C. Razlog tome je sto se ventilator na procesoru pali tek kada temp procesora popne na 90C. Nije li to malo previsoko? Moze li se nekako uticati na to da se ventilator pali na nizim temperaturama?
 
90C? Da nije to malo puno? Moj drug ima Packard Bell lap top (ne znam koji tacno) koji radi na 3GHz-a i vent mu skoro non-stop radi...
 
Porazgovaraj sa nekim u servisu gde si kupio NB. Ta temperatura je definitivno visoka i po meni tu nesto nije u redu. Imam Dell sa CPU-om na 1.8GHz i uopste se ne greje.
 
Koliko ja znam katalisti ne rade sa mobility-jem, ali bi zato omega trebalo da rade.
 
Jesi razmisljao da odes na asusov sajt i da proveris jel imaju novije drajvere? Naravno da drajveri za desktop graficku ne rade na mobility varijantama. Dakle prati sta se desava na sajtu i kad izadje novi drajver instaliraj ga. Svojevremeno sam i ja kupio slican laptop i doom3 je zakucavao sa drajverima za CDa a kad sam skinuo sa neta sve je radilo (i dalje radi) savrseno...
 
Zasto si zameni ASUS-a? Nisi bio zadovoljan ili ti laptop nije trebao?
 
Bogda je napisao(la):
Zasto si zameni ASUS-a? Nisi bio zadovoljan ili ti laptop nije trebao?
Mene pitas?:)
Evo kucam sa njega, odakle ti ideja da sam ga zamenio?
 
Verovatno na osnovu tvojih dosadašnjih postova čovek je pomislio da imaš IBM. I ja sam takođe mislio da si na IBM laptopu, ili možda imaš više mašina?
 
Poslednja izmena:
U pravu si, imam vise masina a radio sam na dosta toga...
 
Bogda je napisao(la):
Kao novopeceni vlasnik ASUS M6000 laptopa zeleo bih da pitam koje drivere treba koristiti za graficku (Radeon 9700 Mobility) u laptopu? Mogu li se koristiti Catalyst driveri ili sam osudjen na drivere koji se dobiju uz laptop.


U laptopu kuca Pentium M srce ali se sam procesor veoma greje. Pri nekim normalnim radnim uslovima temp procesora se krece izmedju 87 i 90C. Razlog tome je sto se ventilator na procesoru pali tek kada temp procesora popne na 90C. Nije li to malo previsoko? Moze li se nekako uticati na to da se ventilator pali na nizim temperaturama?
Catalyst ti ne valja, a mashinu ponesi u servis.
 
Nazad
Vrh Dno