Šta je novo?

Dva korisnika na jednom desktop PC-u istovremeno, jel moze i kako?

alibaba

Čuven
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poruke
104
Poena
619
Prica je sledeca: moja devojka ima brata koji obozava da igra igre i gleda filmove na racunaru i to radi bukvalno danonocno. Racunar je takodje potreban i njoj uglavnom za rad u Office-u, muziku i koriscenje interneta. Posto je prakticno nemoguce rasporediti resurse racunara ne jedno i drugo, zanima me da li je ikako moguce izvesti da se racunar koristi istovremeno.Mozda neki poseban softver, igranje sa Dual displayom, virtualna masina sa Vmware-om,2 tastature, 2 display-a.... Mozda lupam ali mi je ideja jako zanimljiva a imam utisak i da je izvodljiva. Dakle, da li moze, i kao sto vec rekoh, sta treba od hardvera, softvera...?
 
Poslednja izmena:
Pazi u principu njoj treba polovan rachunar [koliko si rekao ona obichno slusha muziku, radi u office i gleda filmove] koji ce je ispasti malo vishe od ostale opreme za koje montiranje bi se izgubilo vremena, a na kraju ne bi ispao dobar
utisak [zamisli oce da gleda neki film a burazer upali hl2, doom3 i sl.]. Ovako ako
bi ona pozelela da se poigra burazer lepo upali i gleda film na njenom kompu.
 
Poslednja izmena:
Video sam negde u SK ili u nekom stranom caspisu neki Barebone sistem sa dubliranim izlazom za mis, tastaturu i monitor... Al ti kupi to ako ti treba :p

Savet: Neka tvoja devojka kupi neki polovan racunar i neka slobodno nastavi da pise u office-u :type:
 
Ja sam u firmi svojevremeno imao PC Clone softver koji je delio resurse istog racunara na dva monitora, dve tastature i dva misa.

EEeee, ljudi vi nemate pojma koliko je to sporo !
Bolje stvarno da kupi drugi polovan racunar nego sa time da se zeza.

BTW, jos uvek mi stoji u magacinu doticni EasyPCClone set pa ako hoces da kupis javi se na PM ;)

P.S.
Prvo pljuni - onda prodaj - e to je umetnost :d
 
Bolje bre uzmi neki polovan P2 za 80-100 evra (sa sve monitorom), stavi na njega ffdshow i winamp i da vi'sh kako ce da bude mlatimudijalna :d mashina...
 
Ko sto svi kazu uzmi nesto za 100 evra ako tvoja devojka nema naka ultra brz komp pa moze da deli resurse
 
Pa i jeste malo jaca masina: Sempron 2400+ sa Asus Radeon 9550 grafickom, bas zato sam i mislio da ce moci da rade u paru pogotovu zato sto su stvari koje bi ona radila na racunaru hardverski pakticno "nezahtevne". Sto bi ljudi pravili taj softver kao sto je PC Clone je nemoguc u doban rad na njemu. Jel moze jos malo informacija kao to ide, gde se kace tastature i tome slicno, cisto onako informacije radi, mada je taj savet o kupovini polovnog racunara jako razumno resenje.
 
Nazad
Vrh Dno