Šta je novo?

amd athlon xp-m 2500+??????????

mIlAnO

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2004
Poruke
98
Poena
309
imam instalisan windows xp i prepoznaje mi 601 Mhz od procesora kojeg sam gore naveo...sta da podesim da bi bilo sve ispravno????
 
Car je stručnjak za ove stvari. :)
 
kako mislis da neznam sta imam u masini????
tek sam ju sastavio pre par dana...pa mi nepokazuje tacno procesor dok ram i ostalo radi sve ok...
 
To ti je CPU koji treba da nagazis! Lepo ga o.c.-uj na 200-240 Mhz FSB, a mnozilac promeni na 10x ili vise, uz obavezno dizanje napona na 1.65-1.7v, mozes da izvuces 2500-2600 Mhz.
 
razumem ja to sve al jos nisam dosta upucen da sam o.c-ujem....
hteo bih samo da ga podesim da radi kako je i fabricki podeseno za njega...a posle cu probati sa o.c kada se vise informisem i nacitam postova :type:
 
mIlAnO je napisao(la):
...a posle cu probati sa o.c kada se vise informisem i nacitam postova :type:

Znaci za jedno 2-3 godine :d
 
Nisi naveo ostatak konfiguracije a ni za sta mislis da koristis racunar. Mozda ti je 601 MHz sasvim dovoljan :d
 
Podesi u biosu multiplikator (CPU ratio) na 11, a FSB na 166MHz i dobices 1833Mhz, sto je realna frekvencija tvog Bartona 2500+.
Pozdrav!
 
shone190 je napisao(la):
Podesi u biosu multiplikator (CPU ratio) na 11, a FSB na 166MHz i dobices 1833Mhz, sto je realna frekvencija tvog Bartona 2500+.
Pozdrav!

Greshka!
Native fb za mobile Bartone je 133MHz, dako da on u stvari radi na 13.5x133.

A inace, kada ne radi nista zahtevno, svi procesori izx Mobile serije(i AMD i Intel), obaraju frekvenciju. Naravno, ovo vazi u slucaju da koristite NoteBook ,)
 
Poslednja izmena:
BokiPK je napisao(la):
Greshka!
Native fb za mobile Bartone je 133MHz, dako da on u stvari radi na 13.5x133.

A inace, kada ne radi nista zahtevno, svi procesori izx Mobile serije(i AMD i Intel), obaraju frekvenciju. Naravno, ovo vazi u slucaju da koristite NoteBook ,)
Ajde ti proveri to sto si napisao. Verujem ipak da je Shone u pravu, a i da ne znam da je tako, ipak mu ne bih protivrecio na taj nacin - vidi sliku :d
Barton 2500+ radi kao 11*166, a kod mobilaca se obara mnozilac, a ne magistrala.
Da kazem bio si blizu, stativa :p :d :D
 
koristim ga za obradu filmova,igrica i svega drugog za sta mi potreba...sa podesavanjem procesora u biosu jel treba podesiti i napon za njega?
mislim ako bi ga podesio na fabricke postavke....
 
Probaj pa ćeš videti kako se ponaša, nemoj samo da preteruješ sa naponom i sve će da bude OK.

Shone ima najjači avatar. :D
 
mIlAnO je napisao(la):
kako mislis da neznam sta imam u masini????
tek sam ju sastavio pre par dana...pa mi nepokazuje tacno procesor dok ram i ostalo radi sve ok...


eto vidish da neznash....

a lepo sam ti ostavio link da prochitash tachno o chemu se radi al tebe mrzi...

i sad si ispao glup u drushtvu


P.S.

NHF :wave:
 
nickname je napisao(la):
eto vidish da neznash....

a lepo sam ti ostavio link da prochitash tachno o chemu se radi al tebe mrzi...

i sad si ispao glup u drushtvu


P.S.

NHF :wave:

pa da sam pametan kao ti nebi nikad nikoga nista upitao(bez ljutnje)...
trazio sam samo savet a ne da mi neko sudi kolko sam glup a koliko pametan i hvala ti za onaj link....u zivotu nemozes biti za sve expert.....

pozdrav...
 
Samo mi reci zbog cega si uzimao Mobil Barton-a ako neces da ga o/c ???
 
Daj bre šta ste napali čoveka! :S:

Možda čovek nije upućen u sve detalje oko klokovanja ili možda samo želi da ima tihu mašinu ili....
 
taj ce procesor da se klokuje al ne odmah...zasto nije jos klokovan a to je zato sto nemam vremena,jer dosta sam na poslu i nestignem sve da uradim za par dana....a nisam bas detaljno u to ni upucen.....a klokovati ga nisam trebo ja vec netko drugi...kao sto sam gore naveo je razlog zasto jos nije uradjeno....
 
SirOliver je napisao(la):
Ajde ti proveri to sto si napisao. Verujem ipak da je Shone u pravu, a i da ne znam da je tako, ipak mu ne bih protivrecio na taj nacin - vidi sliku :d
Barton 2500+ radi kao 11*166, a kod mobilaca se obara mnozilac, a ne magistrala.

Ajde ti ukljuci neki notebook i proveri. A mozes malo i da googlujes :)
Barton-M je otkljucan u svakom pogledu, kao sto su i obicni XP-ovi ili stari Bartoni. Moze da se menjaju svi parametri, a kod mobilaca imas jako dobar razlog zasto je oboren fsb, i kod AMD-a i kod Intell-a - zagrevanje i potroshnja.
Uzgred, ima jedan test na netu gde je direktno poredjenje XP-M, "obicnog" Bartona i Sempron-a 2500+. Ne mogu da se setim tacne adrese, ali je na nekom od poznatijih hw sajtova, pa koga ne mrzi neka potrazi.
 
mIlAnO je napisao(la):
imam instalisan windows xp i prepoznaje mi 601 Mhz od procesora kojeg sam gore naveo...sta da podesim da bi bilo sve ispravno????

U Bios izaberi "Load optimized defaults" i klikni na enter
Pa pocni sa multiplikatorom 10 i zavisno od memorije koju imas podesi FSB :
DDR-400 : Fsb na 200 Mhz
DDR-333 : Fsb na 166 Mhz
VCore podesi na 1,525V trebalo bi ti biti dovoljno za stabilan rad na tim frikvencijama :

Ako bude sve funkcionisalo kako treba prostudiraj sledeci thread :
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=22302
Da bi znao kako dalje.....

P.S sa tim procesorom su moguci dobri OC rezultati -> vidi moju signaturu , naravno ostale komponente , ploca , memorija, hladjenje imaju znacajnu ulogu !
 
Poslednja izmena:
Nesto nije u redu.AMD Athlon XP 1800+ je originlno na 1.15 Ghz, a sta mislis na koliko bi trebao da bude 2500+.Moguce je da ti maticna lose registruje.Uostalom pogledaj kako ti se ponasa komp pa zakljuci.
 
Auuu, bree... opet niko ne chita stare thread-ove, a svi 'majstori':p

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=49708

AMD XP-M Barton core se 'budi' na 6x100 ( Perice, reci ti nama koliko je to?), a default mu je 13.5x133, za razliku Desktop Bartona, koji je 'fabrichki' na 11x166

razlika je josh i u naponu, po default-u XP-M rade na 1.35V, 1.45V ( najcheshcce) ili neki i na 1.65V, dok Desktop varijante rade sve na 1.65V
naravno, uvek mozzesh da podignesh Vcore, gledash Temp i sve dok je ispod 60°C, ne bi trebao da imash problema ..... shto cce recci, ispod 1.8V sve je c00l;)
naravno, cilj je shto manji napon a shto vecca frekvencija ( a uz to i shto manji mnozzilac-multiplikator, a shto vecci FSB - koliko memorija mozze da izdrzzi, sinhrono podeshena sa CPU-om, naravno)

e sad, da ti kazzemo vishe mozzemo kad nam kazzesh ostale komponente ( MoBo, RAM, PSU, eventualno i GFX card..), a takodje ako si u moguccnosti ili znanju oznaku na samom procesoru sa onog malog crnog sticker-a ( 3 x 13 karaktera, mogu "mnogo da otkriju, a nishta ne govore", citat Z.Mihajlovski;))

pozdrav

P.S. taman sam i ja dobio 2 primerka mobilaca 2500+, pa mozzemo zajedno da se 'sigramo' sas njima :eyebrows: :d
 
ploca je DFI LANPARTY NFII ULTRA Sokkel A (Rev.B)
- DDR400 FSB400 AGP8X LYD GbLAN USB2 4SATA...
procesor je amd athlon xp-m 2500+
memorija:Corsair CMX256A-3200XL XMS3200 2x256Mb (tot. 512Mb) Dual DDR PC3200 XL 2-2-2-5 400MHz with Heatsink...
hladjenje: Zalman Cpu Cooler CNPS 7000B-CU...
graficka:Ati radeon 9600se...

dal se treba sta podesiti prvo u BIOS-u pre nego sto se pocne sa podizanjem FSB-a???npr.sa AGP ili PCI???ili sta vec....
 

Prilozi

  • DSC00295.jpg
    DSC00295.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 98
  • DSC00303.jpg
    DSC00303.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 77
@milano....
memorija:Corsair CMX256A-3200XL XMS3200 2x256Mb (tot. 512Mb) Dual DDR PC3200 XL 2-2-2-5 400MHz
graficka:Ati radeon 9600se...
rofL0L......znaci ne znam to ti je pravio konf-u.... Reci mu da je GENIJE za takve stvari.....

za procesor....zovi tamo odakle ili od koga si kupio..i tamo se zali...
to je sve.... POZ
 
SirOliver je napisao(la):
Ajde ti proveri to sto si napisao. Verujem ipak da je Shone u pravu, a i da ne znam da je tako, ipak mu ne bih protivrecio na taj nacin - vidi sliku :d
Barton 2500+ radi kao 11*166, a kod mobilaca se obara mnozilac, a ne magistrala.
Da kazem bio si blizu, stativa :p :d :D
Sinovac, nemoj da protivurecis Bokiju_PK jer je decko (covek) u pravu.
Svi Mobile Brtoni imaju FSB=133MHz, a ti procitaj AMD-ovu specifikaciju pa onda pricaj. :d
 
Master)D(M1nD je napisao(la):
@milano....
memorija:Corsair CMX256A-3200XL XMS3200 2x256Mb (tot. 512Mb) Dual DDR PC3200 XL 2-2-2-5 400MHz
graficka:Ati radeon 9600se...
rofL0L......znaci ne znam to ti je pravio konf-u.... Reci mu da je GENIJE za takve stvari.....

za graficku nije ni vazno...za nju znam da je losa i nisam je ni mislio klokati..medjutim ova memorija je bila najbolja u svojoj klasi 2003...licno kuci imam papir na kojem to i pise,koji sam dobio zajedno sa memorijom...a sta fali ovom procesoru????mnogo njih imaju takve procesore pa nevidim da se neko uopste zali(citajuci po drugim forumima) a ove slike od BIOS-a sam samo tako stavio da bi mi neko samo reko ili posavetovao oko postavki..inace ta slika nije moga BIOS-a ali jete te maticne ploce...takav je bios u dfi-mojoj ploci.....
 
mIlAnO je napisao(la):
ploca je DFI LANPARTY NFII ULTRA Sokkel A (Rev.B)
- DDR400 FSB400 AGP8X LYD GbLAN USB2 4SATA...
procesor je amd athlon xp-m 2500+
memorija:Corsair CMX256A-3200XL XMS3200 2x256Mb (tot. 512Mb) Dual DDR PC3200 XL 2-2-2-5 400MHz with Heatsink...
hladjenje: Zalman Cpu Cooler CNPS 7000B-CU...
graficka:Ati radeon 9600se...

dal se treba sta podesiti prvo u BIOS-u pre nego sto se pocne sa podizanjem FSB-a???npr.sa AGP ili PCI???ili sta vec....
taj 9600SE cce da ti udavi mashinu, kako za OC tako i u 'obichnom' radu..
uzmi neshto jache, kad si dao toliko za ostatak mashine..

za BIOS.. postavi DDR DRAM Clock na 100% ili 1:1, da memorija radi sinhrono
onda stavi CPU Voltage Control na 1.65V, to ti je najsigurnije, jer chak i da je XP-M, bicce mu dobro na tom naponu
CPU Ratio stavi na 11, to je default Desktop Bartonu

to je za pochetak..
onda probaj FSB do 200, sve sa ovim naponom za Vcore ( CPU)
ako to prodje, a trebalo bi, probaj i vecci mnozzilac, tek da vidish koliko CPU mozze.. idi i po 0.5 za multiplikator, poshto nisi iskusan

krajnji cilj ti je shto vecci takt sa shto veccim FSB-om, ali vecci FSB=manji mnozzilac, odn. ne mozze i jare i pare :d

naravno, kad ne mozze vishe i plocha se ne probudi, reset pa podizzi Vcore, a zatim i Vdimm ( RAM) polako, pa vidi koliko mozze

i, da ne bi svaki put vadio bateriju ili prespajao jumper, pri reset-u ( dakle kada HARDVERSKI RESETUJESH RACHUNAR pritiskajucci RESET taster) drzzi na tastaturi taster INSERT, i mashina cce da se probudi na default-u..
ovo vazzi za (skoro) sve nForce2 ploche

lepo bi bilo da ti neko ko zna skine cooler sa CPU-a i pogleda shta pishe na njemu, da se ne cimash ni ti a ni mi vishe oko toga

pozdrav
 
vazi...hvala puno...nisam obracao paznju sta pise na procesoru kada sam poztavljao cooler....mislio sam da je ta serije sa 2500+ mobilnim ista...
hvala puno a ta graficka je davno nabavljena pa sam jepostavio posto druge nemam a otanjio sam sa parama....

uglavnom hvala na pomoci......
 
sa voltazom memorije,do koliko je dozvoljeno????
sad sam ga doterao sa 200x11 i sa Vcore 1.65V.....mada mu to nije granica,sistem se jos nerusi......
posto Vdim jos nisam dirao.....pa me zanima dokle je granica....
sistem za sada radi ok...
CPUTEMP:32.5C
SYSTEMP:41C

cooler radi na najacem 2410RPM.....
 
Nazad
Vrh Dno