Šta je novo?

Molim za savet i komentar

krezo

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2004
Poruke
6
Poena
301
Planiram nabavku nove konfiguracije. Koristicu je za multimedijalne svrhe, snimanje TV programa i rezanje raznih DVD sadrzaja. Racunar nece sluziti za igranje.
Trenutno razmisljam o sledecim komponentama:

ABIT NF7-S, nForce 2, SATA, RAID, Firewire
AMD Athlon XP3200+ FSB 333 Barton, BOX
512 MB DDR PC 3200/400MHz Kingston
HDD 160Gb S-ATA Samsung
FDD 3.5" 1.44MB Alps
19" Samsung SyncMaster 957MB,0,20mm(H), BLACK
Excalibur ATI Radeon 9200 128 MB DDR/DVI/TV
Pisac DVD Pioneer 108D 16x+-
Ambient Ham 5628 /hard./
Chieftec DX-01B-D-U /360w/USB / door - black

Ovu graficku sam odabrao potpuno bez veze jer se u taj deo bas ponajmanje razumem.
Molio bih komentar, da li nesto zameniti i da li bi ovako odabrane komponente lepo saradjivale.
Hvala svim ljudima koji mi pruze dragocen savet.
 
Konfa k`o bombona za posao koji zelis da obavljas. Jedino sto bih zamerio je nabavka "difoltnog" 3200+ (sa ekonomske strane gledano). Uzmi 2500+ koji ide na 2200 MHz i ustedi dosta para ili se opremi sa jos memorije i sl.
 
Za rezanje dvd sadrzaja ti sigurno nije potreban baš barton 3200... a i veći hard ti ne bi uopšte škodio...
 
Poslednja izmena:
snimanje TV programa....

čime ovo planiraš da radiš?

Za Video In će ti trebati ili ViVo verzija tog 9200 (u kombinaciji sa nekim video rekorderom - zbog tjunera) ili TV kartica.
Inače ako imaš video, moj predlog ti je da uzmeš ViVo (izaće te dosta jeftinije od kombinacije 9200+TV kartica). Ako nemaš, uzmi Pinacle PCTV.

Sa tehničke strane, PCTV sa bt878 čipom se može bolje kontrolisati i tweakovati, ali to su već neke druge priče.
 
ja ti predlazem da uzmems neki ati radeon 9550ge/td vivo i neku pctv karticu
jer sa tom 9550 mozes i poterati neke novije igrice
 
Moja osnovna ideja je bila AMD 2500 Barton Box, dobra ploca i dovoljno RAMa, graficka koja nece "gusiti" sve to, ali mi zaista ne treba kartica za najnovije igre (!!!), 2 HDDa, kvalitetan 19" monitor sa stabilnom slikom, Pioneer 108D rezac. Snaga procesora, jasno nije presudna, verovatno ni graficka karta. i sad se gomilaju dileme:
- da li je 512 Mb dovoljno,
- da li SATA disk ili ATA, 8MB ili 2 MB memorije, da li Seagate, WD ili jeftini Maxtor,
- koja graficka moze da odradi posao, a da ne kosta previse.

Inace, nabavio sam TV karticu "PC @nywhere Master" za koju bas i nisam siguran da je adekvatan izbor. Postoji li neka bolja, ali relativno jeftina?

Hvala svima koji mi svojim komentarima pomazu da donesem odluku!!!
 
krezo je napisao(la):
- da li je 512 Mb dovoljno,

Jeste, dovoljno

krezo je napisao(la):
- da li SATA disk ili ATA, 8MB ili 2 MB memorije, da li Seagate, WD ili jeftini Maxtor

SATA, što da ne? :) Skuplji su koliko,5-15€? Mislim da nećeš pogrešiti kojeg god da izabereš. Ja bih uzeo WD.

krezo je napisao(la):
- koja graficka moze da odradi posao, a da ne kosta previse.

ATI 9600XT, Ti4200 polovan
 
krezo je napisao(la):
Moja osnovna ideja je bila AMD 2500 Barton Box, dobra ploca i dovoljno RAMa, graficka koja nece "gusiti" sve to, ali mi zaista ne treba kartica za najnovije igre (!!!), 2 HDDa, kvalitetan 19" monitor sa stabilnom slikom, Pioneer 108D rezac. Snaga procesora, jasno nije presudna, verovatno ni graficka karta. i sad se gomilaju dileme:
- da li je 512 Mb dovoljno,
- da li SATA disk ili ATA, 8MB ili 2 MB memorije, da li Seagate, WD ili jeftini Maxtor,
- koja graficka moze da odradi posao, a da ne kosta previse.

Inace, nabavio sam TV karticu "PC @nywhere Master" za koju bas i nisam siguran da je adekvatan izbor. Postoji li neka bolja, ali relativno jeftina?
QUOTE]
Mašina ti je sasvim OK za to što želiš da radiš.
Ati 9550 te izađe oko 60-70 EUR, u odnosu na 9600XT koji je skoro duplo skuplji, a nije duplo brži. Uzmi recimo asusa (ASUS A9550 GE/TD 128 MB TV out - ~70 EUR) i nećeš zažaliti. Ili ako nađeš polovnu Ti4200, to je isto solidan izbor.

Što se tiče HDD-a praktično ti je sve jedno, šta god da uzmeš, razlike su minimalne. Ako planiraš da mnogo snimaš tv program, onda 8MB keša može puno da znači. PATA ili SATA, sve jedno, nema razlike (za sada).

512 MB je OK.
 
Abit Ili Abit ?

Da li uzeti ABIT AN7 ili NF7-S (and why?)

Hvala na strpljenju i pomoci!!!
 
E i samo da dodam posto ti niko nije skrenuo da uzmes 2x256 da bi ti radio dual channel, ili ako planiras u skorije vremen nabavku jos jednog modula od 512 onda ok.
I ako se budes resavao na to da kupis drugu TV karticu, pogledaj malo opise na ovom sajtu i recimo na http://www.tv-cards.com/ , i jos nesto pinnacle PCTV po navodima samog pinnacle nije kompatibilna sa nforce 2 plocama, mada ja imam bas tu karticu i nepravi mi nikakve probleme, ali cisto da ti skrenem paznju.Sto se tice graficke kartice moj predlog ti je da uzmes Sapphire 9200 ViVo, jel ako neces koristiti 3d, onda ti je ovo odlican izbor, imaces sve sto ti treab za obradu programa ili snimnaje sve jedno, i imaces fenomenalnu sliku koju daju u kombinaciji ati i sapphire.
 
Ovo bi mogla biti prilicno uoblicena konfiguracija koju nameravam da nabavim:

ABIT NF7-S, nForce 2, SATA, RAID, Firewire
AMD Athlon XP 2600+ Barton, BOX, Socket A
512 MB DDR PC 3200/400MHz Kingston
HDD 160Gb S-ATA Samsung
FDD 3.5" 1.44MB Alps
19" Samsung SyncMaster 957MB,0,20mm(H), BLACK
Saphire ATI 9200, 64 MB / VIVO
NEC CD 52x
Pisac DVD Pioneer 108D 16x+-
Creative Labs Sound Blaster Live! 5.1
Speakers Teac 60W
Fax/Modem/Voice 56K Agere int. PCI
Logitech Value YU
Mouse Genius NetScroll+ PS/2
Chieftec DG01MBL-DU 300w /USB

Mis, tastatura, zvucnici su reda radi ovde napisani, to ce biti izmenjeno.
Zanima me ima li na maticnoj ploci neka vrsta zvucne karte i da li je Creative Labs Sound Blaster Live! 5.1 neophodna i da li ona lepo "saradjuje" sa Avbitovom plocom.
Jedan HDD i 512 MB RAMa su privremeno resenje...
Molim za komentar ove konfiguracije. Hvala.
 
Sto se tice same konfiguracije,izbor je ok samo jos treba da izbacis live karticu,posto na ploci vec imas integrisan soundstorm koji je po kvalitetu veoma slican live-u te nema potrebe da uzimas tu karticu.BTW,ja sam ipak za 2x256mb u dual channel-u,a ti odluci sta je za tebe bolje.
 
Poslednja izmena:
Problem sa Live karticom bice lako resen :).
Problem sa 256 Mb je u tome sto nameravam da kupim jos jedan modul od 512, da bude 2x 512, a ako uzmem 2x 256 to je onda problem prodati...

Saphire ATI 9200, 64 MB / VIVO .... interesuje me kvalitet slike koji se moze postici, je igrice ME NE INTERESUJU!!!

Hvala na savetima (koje ocito prihvatam)!!!
 
Ok,ako je problem sa live karticom resen :) onda da predjem na memoriju.Pa za slucaj da planiras da uzmes jos 512mb rama onda je bolje da sada uzmes jedan modul od 512mb i tu se slazem sa tobom.Sto se tice kvaliteta slike na kartici koju si naveo - bices sasvim zadovoljan istom i neces pogresiti ako je uzmes.
 
E, ovo je sada zaista finalna konfiguracija:

ABIT NF7-S, nForce 2, SATA, RAID, Firewire
AMD Athlon XP 2600+ Barton, BOX, Socket A
512 MB DDR PC 3200/400MHz Kingston
512 MB DDR PC 3200/400MHz Kingston
HDD 160Gb S-ATA Samsung /24 meseca garancija/
HDD 160Gb S-ATA Samsung /24 meseca garancija/
FDD 3.5" 1.44MB Alps
19" Samsung SyncMaster 957MB,0,20mm(H), BLACK
Saphire ATI 9200, 64 MB / VIVO
TV @nywhere Master
NEC CD 52x
Pisac DVD Pioneer 108D 16x+-
Speakers Teac 60W
Fax/Modem/Voice 56K Agere int. PCI
Logitech Value YU
Mouse Genius NetScroll+ PS/2
Chieftec DX-01B-D-U /360w/USB / door - black

(Promenio sam i napajanje). I to bi bilo to. Na jednom sajtu sam nasao da bi ovo moglo kostati oko 1015 Evra. Ima li neko info za neku malu ustedu???
 
Evo tek sad vidoh marku memorije koju si naveo.Ja bi ti kao bolji izbor preporucio npr. Geil ili Corsair Value.Sto se tice cena komponenti i konfiguracija idi na pcberzu i proveri trenutne cene.
 
Poslednja izmena:
To ti je okvirna (dobra) cena.Usteda ti je na sve do 15 EUR,tako da ako si sve nasao na jednom mestu...uzimaj.
 
Odlicno si sastavio konfiguraciju, sa slikom na grafickoj kartici ces biti odusevljen, tako da ti prakticno samo monitor moze da ogranici kvalitet slike. Sto se tice LIVE! ili integrisanog SS koji ima Abit je dosta bilo diskusije i u principu zavrsilo se da je nekima bolje jedno a nekima drugo tako da je to vrlo subjektivna stvar, ako budes iamo priliek da od nekog pozajmsi zvucnu porbaj pa vidi je ti se vise tako svidja pa ces je lako dokupiti a za sada i SS ce ti odlicno odradjivati posao mozda i bolje od live. Sto se tice memorije mozes da uzmes i neke Corsair value koji je istog kvaliteta a malo je jeftinije, kingston je ok ali nista nije bolji od konkurencije. Napajanje ti je sasvim dovoljno.
 
Nazad
Vrh Dno