Šta je novo?

DVD mediji - gde i koji?

voodoo_

Čuven
Učlanjen(a)
31.08.2003
Poruke
9,699
Poena
920
Mislim, mene ovo ne interesuje posto ja znam gde i koji :d ali neka ovo bude thread za sve informacije vezane za kvalitet i nabavku DVD medija.

Ajmo sticky.
 
ABCD je napisao(la):
cuo sam da oni ljudi iz Antike imaju svoju fabriku gde prave taj tdk ... odnosno da je to divljak tdk .... uz to cuo sam da je firma registrovana negde na Kosovu .... znaci sasvim moguce da tamo prave ... malo uvezu ... i prave se ludi .... da ova prica ima smisla ... moze govoriti i cinjenica da tih diskova takvih ima na pretek .... umesto da to bude povoljna kombinacija .. e pojavio se skart ... oces uzmes .. vecina je dobro .. i sl .... razmislite malo ... sto verb nema pakovanje od 150 diskova gde je deo skart .... zasto uopste nema skart medija drugih proizvodjaca u prodaji .... nemoguce da ih samo tdk ima .... a + to sto je uvoznik za nasu zemlju Despec ... stvarno direktni uvoznik od Verba ... ima ih ne Verbatim-ovom sajtu kao uvoznika za nas region ... kako to da njima nije palo na pamet da uvezu skart vervb i da ga prodaju posle ..... zar verb baca svoj skart ... ili radi sa 0 greske .... a tdk nasuprot pravi milionske greske ..... znaci nesto smrdi u startu ...

Prvo Antika nema fabriku na Kosovu, nego taj nazovi TDK dovlaci iz Turske iz fabrike RAKS (oni stariji se verovatno secaju audio i video kaseta), koja je pre 2-3 godine imala licencu za brendiranje TDK diskova, ali ju je zbog nekvaliteta izgubila, pa je sa postojecom tehnologijom nastavila da proizvodi diskove pod svojim brendom i nebrendirane. Veza Antike i RAKSa je veoma duboka preko pravih vlasnika Aantike (koji su Siptari i zive u Prizrenu, a beogradska je samo njihova ekspozitura) koji imaju deo vlasnistva u RAKSu.
Sto se tice kontrole kvaliteta od brend do brenda se taj nivo razlikuje. Negde sam davno procitao da Taiyo Yuden ima 119! kontrolnih tacaka pre nego sto disk stave na gomilu ispravnih. Verbatim zavisno od proizvoda do proizvoda ima od 39 do 47 kontrolnih tacaka pre nego sto disk stavi na trziste. Vecina mejdzer proizvodjaca (Verbatim, Imation, Maxell, TDK) ima slican broj kontrolnih tacaka, dok ostali zavisno od ciljnog trzista imaju manji broj. Kazu da svi 'AAA' grade diskovi moraju da imaju minimum 12 kontrolnih tacaka da bi mogli da garantuju taj kvalitet. Moje misljenje je da taj navodni TDK ima 0 kontrolnih tacaka i da zbog toga bacas pasulj kad ga kupis...

ABCD je napisao(la):
takodje .. treba mozda postaviti pitanje i od kakvih se materijala pravi taj tdk ... najpre da nije od nekih kancerogenih .... cim mu je cena tako mala ... zbog cega je cena tako mala ...

To je blago stupidna konstatacija, jer su svi polikarbonati kancerogeni, ali predpostavljam da ne utrljavas diskove u kozu, odnosno da ih ne jedes... :p
 
Moram da se ukljucim u ovaj thread.Zanimalo me je gde mogu da se nadju prazni dvd koji ce odraditi posao i imati pristojnu cenu pa me zainteresovala tema.Tako je thread i poceo a onda je presao u svoju suprotnost.Rasplamsala se rasprava oko sitnica :15 minuta, 30 minuta, 300 metara, 400 metara.Takodje je napisano mnogo pretpostavki neproverenih ili netacnih ( fabrika na Kosovu, broj losih diskova u pakovanju,kancerogeni materijali..) , tumacenja razvoja svetskog trzista u bliskoj buducnosti i cak je palo nekoliko uvreda.Na kraju me zabolela glava jer sam svojom greskom procitao vise postova nego sto mi je bilo potrebno.Uvuce te radnja pa hoces da vidis sta ce se desiti na kraju.A kraja nigde.Korisne informacije su se izgubile u mnostvu.Ovo sve pisem iz najbolje namere.Molim Vas ako neko ima da napise nesto novo i konkretno na temu "DVD mediji: gde i koji" neka to i uradi , ako ima neku novu informaciju ili slicno neka dojavi.Inace nema vise smisla prepucavati se i komentarisati svetsko trziste dvd diskova, razvoj i strukturu.
Sve najbolje Slobelix
 
Vule ... bolje obrati paznju na moje postove nego na nacin na koji pisem ... mozda nesto saznas i naucis iz njih ... p.s. ocito ti ide dobro citanje njih posto si umeo da me rastumacis i odgovoris mi .... ... a to sto sam izdvojio .... tacnije bacio ovih 30 sekundi i odgovorio ti ... iako mislim da je totalno bezvrededno raspravljati se sa nekim poput tebe .... .... ucinio sam to samo zato sto mi nisi odgovorio na moje pitanje .... ..... kazes da nisi citao .. a kako onda znas sta sam poslednje napisao ... bas si taj deo procitao od svega sto sam napisao .... .....

andjelko ... nismo se razumeli ... ja licno sve sto imam rezem iskljucivo na verbatim silver diskovima na 4x .... ali kazem da tdk takav kakav je nije los po toj ceni za drugu kopiju .... kopiju koju nikad necu koristiti ... koju cu upotrebiti tek onda i samo onda .... kada i ako mi se osteti verbatim disk .... .... pobogu bre .... gde imas disk za 16-20 dinara .... maltene obican cd za te pare nemozes kupiti .... na veliko po dobroj ceni neki losiji kostaju oko 9 dinara .... ... samo zato i kazem da taj tdk nije los za neku kopiju koja ce cucati negde u uglu i cekati da se jednom i samo jednom iskoristi ....

burnbabeburn .... prvo ja nikad nisam rekao da oni imaju fabriku na Kosovu i da prave tamo diskove .... ako pazljivo procitas ja sam rekao da sam to cuo .... a iz pravnog ugla to je dovoljno da ne bi mogao krivicno niko da me goni zbog izrecenog .... s druge strane ocito ... gde ima vatre ima i dima ... vlasnici Siptari iz Prizrena a u Beogradu samo .... onakva ekspozitura .... mora da im je Karic sredio da mu budu u komsiluku :) .. gradski stadion zemuna ... nego da se manemo politike i vratimo na ono sto si napisao ....

Prvo Antika nema fabriku na Kosovu, nego taj nazovi TDK dovlaci iz Turske iz fabrike RAKS

niko ne spori da oni uvoze deo tdk diskova odnegde ... ali to uopste ne znaci da oni nemaju negde i svoju fabriku/radionicu za izradu tdk diskova ....

abrike RAKS (oni stariji se verovatno secaju audio i video kaseta), koja je pre 2-3 godine imala licencu za brendiranje TDK diskova, ali ju je zbog nekvaliteta izgubila, pa je sa postojecom tehnologijom nastavila da proizvodi diskove pod svojim brendom i nebrendirane

a kako to imala licencu ... izgubila je ... pa idalje/jos uvek ... svoje diskove potpisuje kao tdk ... kako je to moguce ... zar mislis da ih tdk ne bi tuzio .... uostalom ... ako je to stvarno tako .... onda sam bio u pravu ... sada je sasvim jasno da se radi o divljaku tdk diska .... izradjuje se bez dozvole i licence ... dalje .. napisao sam da sam cuo da imaju negde fabriku gde to proizvode sami .... da li si razmislio mozda i o ovome .... sta ako su isti siptari vlasnici ili vlasnici dela fabrike RAKS .... onda je cela kompozicija sklopljena bas onako kako sam i napisao ....

Veza Antike i RAKSa je veoma duboka preko pravih vlasnika Aantike (koji su Siptari i zive u Prizrenu

jos veci razlog da se porazmisli o materijalu od koga se izradjuju ovi diskovi ... ali ovo opet ima politicki prizvuk pa necu o tome iz tog ugla ....


Kazu da svi 'AAA' grade diskovi moraju da imaju minimum 12 kontrolnih tacaka da bi mogli da garantuju taj kvalitet.

mislim ... sasvim je jasno da neka kontrola kvaliteta mora postojati ... ali zar mislis da svi diskovi prolaze tu kontrolu .... da niko drugi ne napravi nikad skart/disk koji ne prodje kontrolu .... ako je odgovor da napravi ... onda se postavlja pitanje ... kako to da niko nikad nije uvezao skart disk nekog drugog proizvodjaca .... ... a na osnovu svega iznesenog ... treba apelovati na uvoznike da to rade .... ako nista drugo ... ono bar zbog toga sto ovako velike pare odlaze nekim tamo siptarima .... samo zato sto se nista jeftinije nemoze ovde kupiti ....

Slobelix ... evo ja cu ti dati par konkretnih adresa gde mozes kupiti diskove ....

Kick Trade Kraljevica Marka 11 180-157
334-61-41 radnja u prolazu kod Dom-a Omladine
Antika 31-63-252 Save Kovacevica 63
Mumcomp Mlade Bosne 4 444-81-38
CD Burn TC Fontana Royal/lokal 8 243-20-92

Alfa Media 3611-508 063-320-553
Mikroracunari 30-30-293

Trudem 2-657-322 2-687-367
Comp Desk 361-02-65 361-01-04
Zoris 317-34-43

i naravno uvoznig za verbatim ako imas neeku firmu a planiras diskove da uzimas cesce
Despec strahinjica bana 1 32-84-927

... naravno meni je zao sto si morao da citas uvrede na moj racun ... ali to vise govori o onima koji pisu te uvrede .... umesto da citaju postove iz kojih nesto mogu da saznaju odnosno vide neko drugacije glediste na istu stvar od onog koje oni imaju ....
 
Poslednja izmena od urednika:
Slobelix je napisao(la):
Takodje je napisano mnogo pretpostavki neproverenih ili netacnih ( broj losih diskova u pakovanju

@Slobelix, nadam se da ova konstatacija nije bila upucena mom izlaganju, o broju i tipu skartova koji se mogu naci u pakovanjima od 150 komada.

Ako si mislio na mene, onda sledi text, a ako nisi onda nema potrebe da ga chitash.

Da je srece, pa da su ljudi mnogo poshteniji, iznosili bi cheshce takve podatke, chesto ce se desiti da neko kupi neshto(loshe) i da dozivi shtetu, e takvim likovima je jedina satisfakcija da se takva shteta dogodi josh nekome, kako bi on mogao da prodje dalje kroz zivot. Vidish ja pokushavam suprotno, ja sam doziveo shtetu, te mogu da pricham o tome sa punim pravom.
Navodjenje, ne da je precizno, nego je izvedeno mikroprecizno, davao sam tachne brojke u komad. Ukoliko neko nije zahvalan zbog takvog podatka, onda neshto nije u redu.


@BurnBabeBurn- I ja sam bio pomalo zabrinut zbog potencijalno kancerogenijeg materijala, odnosno najvishe me je plashio onaj premaz (lepljivkast premaz sa gornje povrshine diskova) koji kad je pod uticajem vlage postaje kao lepak. Zabrinutost u ovom industrijskom svetu nikada ne bi bar trebala da je stupidna,
pre bih rekao opravdana ili ne opravdana zabrinutost.
 
Hvala na informacijama, ABCD , i needed that.
Lucky , naravno da su informacije kao tvoje veoma potrebne, mislio sam na prepucavanja tipa da li u jednom pakovanju ima 10 ili 12 losih diskova.
Pozdrav Slobelix
 
@BurnBabeBurn

To je blago stupidna konstatacija, jer su svi polikarbonati kancerogeni, ali predpostavljam da ne utrljavas diskove u kozu, odnosno da ih ne jedes..

a da li si mozda razmislio da je neki vise kancerogen a neki manje ..... a kao sto lucky2001 kaze ...

premaz sa gornje povrshine diskova) koji kad je pod uticajem vlage postaje kao lepak

vrlo je bitno isprarenje ... mozda se ne jede ali pod odredjenim uticajem isparava ....
 
Cisto da dopunim diskusiju. Danas bio u Antici i nude i CakeBox od 25 DVD+R 8X a cena je malo veca (18/kom.) ali bar moze da se otvori zvonce i izbegnen ono koje ima slepljenje diskove.
 
nude i CakeBox od 25 DVD+R 8X a cena je malo veca (18/kom.) ali bar moze da se otvori zvonce i izbegnen ono koje ima slepljenje diskove

prvo ... onu slepljeni o kojima pricas uopste nisu na zvonu ... nego su uvjeni u celofan ...

drugo ... tacno je da su poceli da pakuju u pakovanja od po 25 ... pakovanja u kojima navodno nema onih sa greskom .... medjutim ... to nije tacno .... i u tim ima onih sa greskom .... mada ne onih sa velikim greskama .... .... posebno isticem prvi koji je okrenut licem na gore ... on je stopostotno unisten ....

trece .... zvonce ne moze da se ottvori ... niti diskovi u njemu mogu da se biraju ili pregledavaju .... .... a druga je stvar sto mozda ubedis onog coveka sto radi da te pusti ..... ili to sto on nece da te spreci da ti pregledavas ... .... ali obavezno ti kaze da to ne smes ...
 
Evo slika koje sam obecao, znachi u pitanju je najcheshci defekt na TDK diskovima, slike su inache napravljene od dve defektne medije, u attachu su dve slike, u pitanju su isechci koji su uzeti direktno oko defektne povrshine,
vredi ih pogledati kako bi se stekao uvid o kakvim se defektima radi.
Na zalost, diskovi sa defektom u vidu rupa u reflektivnoj povrshini se ne mogu videti na fotografijama. Takodje, na zalost, diskovi kojima fali plastika u sredishnjem krugu su posluzili kao sredstvo za izbacivanje negativne energije.





 

Prilozi

  • TDK_FAKE_02B3.rar
    127.3 KB · Pregleda: 127
  • TDK_FAKE_01B4.rar
    610.7 KB · Pregleda: 111
Zvono moze da se otvori i ne prave nikakav problem. U prvom koje sam uzeo je bilo 2-3 slepljena pa sam trazio zamenu sto mi je prodavac odobrio. Ovako koliko sam na brzaka vide na diskovima nema vecih ostecenja (samo jedan ima neku fleku) tako da diskovi i vrede ove pare ali ne vise od ovoga koliko kostaju.
 
Vlado mislim da si me samo potvrdio ... ali nema veze ...

@Vlada
U prvom koje sam uzeo je bilo 2-3 slepljena pa sam trazio zamenu

@ABCD
tacno je da su poceli da pakuju u pakovanja od po 25 ... pakovanja u kojima navodno nema onih sa greskom .... medjutim ... to nije tacno .... i u tim ima onih sa greskom

@Vlada
Ovako koliko sam na brzaka vide na diskovima nema vecih ostecenja (samo jedan ima neku fleku)

@ABCD
i u tim ima onih sa greskom .... mada ne onih sa velikim greskama ....

@Vlada
Zvono moze da se otvori i ne prave nikakav problem.

@ABCD
druga je stvar sto mozda ubedis onog coveka sto radi da te pusti ..... ili to sto on nece da te spreci da ti pregledavas

sledeci put pazljivije procitaj i razmisli o onome sto neko kaze ... a sto se tice ovoga

diskovi i vrede ove pare ali ne vise od ovoga koliko kostaju

u potpunosti se slazem sa tobom ... uz opasku .. da su se meni diskovi iz tog "biranog" pakovanja pokazali mnogo bolje na pi/pif testu ... nego oni koji se prodaju zajedno sa skartom .... ... naravno ... mozda sam samo imao srece da uzmem ekstra dobro pakovanje ... mada sam narezao samo 2 .... ko zna kakvi ce biti ostali ...

i jos jednom ti ponavljam .... to sto te je pustio da biras i sto je pustio da zamenis ... to je samo kultura i tunjavost tog coveka koji radi tamo ... zvanicno to nije dozvoljeno musterijama .... ... ali kad musterija uzme pakovanje ... sama otvori ... i pregledava ... znaci na neki nacin se ponasa nekulturno braneci svoj interes .. sto licno opravdavam .. on sigurno nece da skoci i da ti otima kutije i da ih vrati na mesto gde stoje ... nego ce progutati knedlu uz malo gundjanja ...
 
ne verujem da su bolji od 4x.
A sa princo 4x se nekima da bez upotrebe za nekih 2-3 meseca
postanu potpuno necitljivi.

Meni je ovaj tdk citljiv i posle 4 meseca.
Jel nekom trajao duze
 
Ajd nek neko uradi test u dvd infopro-u ako nije problem
pa da na taj nacin upredimo sken sa onim pakovanjam od 150 kom

imam ja skenove .. ali iz njih nemas sta posebno da zakljucis ... mozda su malcice bolji ti iz pakovanja od 25 ... ali ponavljam ... u tim pakovanjima ima skarta ... ne onakvog kakvog ima u pakovanju od 150 ... ali ga ima ... i mislim da nije mnogo isplativo kupiti te diskove za 2 din skuplje i opet imati skart .... po meni je bolje uzeti odmah vise pa te i skart dodje jeftinije .... a i procentualno te moze doci manje skarta u prosecnom pakovanju od 150 ... nego u nekom losem od 25 ... sto naravno ne znaci da neces proci ko ja i kupiti ekstra pakovanje od 25 ...
 
Kik Trade koji nama daje popust otvorio je novo prodajno mesto, strogi centar:

Terazije 27 (prolaz Bezistan)
Tel: 011/322-11-30

Cene proverite u hot hardware sobi.

Pojavio se neki novi verbatim DVD-R 8x Pearl white reorder 43553.
Nigde ne pise Datalife Plus. Jel' ovo isto varijanta kao i Datalife kod CD-a (bez plus-a)?
Jel imao neko vec bilo kakva iskustva?
 
Poslednja izmena od urednika:
Novo mesto sa diskovima za Zemunce i Novobeograđane sa dunavske strane:
Na raskrsnici Džona Kenedija i Bul. Mihajla Pupina ima Jugopetrolova pumpa. 50m od pumpe (gledano od pumpe ka zemunskom keju) na desnoj strani ulice je ta radnja. Cene su dosta povoljne.
 
Да није неко приметио у граду DVD Verbatim Pastel-e, - или још боље +, на штапу, без кутијештина, 8x... ма може и 4x, не правим питање...

Или, опционо, било коју варијанту Taiyo Yuden-a, а да не кошта оробљавање банке... :bottle:

Обиграо сам доста места у граду, али их не нађох.

Да овде додам још нешто: требају ми наравно DVD-јеви...

И једна гласина коју сам чуо данас - као фора TY је престао да штанцује бланко DVD.

Немогуће, невероватно, за неповеровати итд. :smash: :S: :wall: :bottle:
 
Poslednja izmena od urednika:
mmilovan je napisao(la):
Да овде додам још нешто: требају ми наравно DVD-јеви...

И једна гласина коју сам чуо данас - као фора TY је престао да штанцује бланко DVD.

Немогуће, невероватно, за неповеровати итд. :smash: :S: :wall: :bottle:

Ma kakvi... :D :D . Mada, ako je tacno, idemo u Japan da ih :smash: :smash: :smash:
 
mmilovan je napisao(la):
Да није неко приметио у граду DVD Verbatim Pastel-e, - или још боље +, на штапу, без кутијештина, 8x... ма може и 4x, не правим питање...

Или, опционо, било коју варијанту Taiyo Yuden-a, а да не кошта оробљавање банке... :bottle:

Обиграо сам доста места у граду, али их не нађох.
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=78584
 
TDK 8X kad snimim na 12X (moj ih rezač podržava P-108) nečitljivi su u nekim DVD stand alone uređajima , a rezanjem na 8X rade dobro , jedino prilikom čitanja podaci su slabije čitljivi na kraju diska , to mi se ne dešava na Verbatim dvd diskovima.
Jeftinije diskove (bilo kod proizvođača) ne vredi koristiti za bekap , jer i ako se ne koriste (stoje u kutiji) posle izvesnog vremena (nekoliko meseci) postaju nečitljivi , čak se i pojavljuju neke fleke na površini diska , valjda se polutke razlepljuju. To mi se desilo na nekoliko diskova raznih ne zvučnih imena , disk narezan , stoji u kutiji NA SUVOM i posle 3-4 meseca ....... više nije čitljiv :)

Verbatim CD datalife (beli) kupljen u celofanu u slim boxu isto postao nečitljiv posle 4 meseca ( ne korišćenja). Od 10komada istih , posle 4 meseca 3 CD-a sam bacio u kantu. (srećom su bili samo filmovi u pitanju)

Verbatim CD Crystal Super Azo 52x nema zaštitnog R znaka , ali rade dobro (za 6 meseci) iako su mi malo sumnjivi, info o disku je isti kao i sa R znakom.

Verbatim Pastel CD , rade dobro , ali ne lepite selotejp na gornju površinu diska , jer prilikom skidanja istog (posle 2 dana) odlepila se i boja sa diska i ostao je nečitljiv. :)

Za bekap koristim Verbatim RW diskove , nekako su mi najsigurniji. ,)

Važno: diskove čuvajte od vlage ! :wave:
 
e bre ljudi, ja imam Princo one bele 4x, vec nekih godinu dana i citljivi su a koristim ih dosta cesto... mozda jednostavno imam srece
 
Колико сам чуо, то и јесте проблем са Princo-м, једна серија је сасвим у реду, друга шкарт, итд. - немају стални квалитет укратко, а ти јеси срећан пошто те "слушају" годину дана...
 
Poslednja izmena:
Slayer, nije problem u "slusanju", Princo se generalno ok snima, problem je u nasumicnom otkazivanju pojedinih diskova. Taj broj nije veliki gledano u globalu (i meni su nekih 30-40 komada sto sam silom prilika kupovao na pocetku jer nije bilo jeftinijih u glavnom ispravni) ali ih je dosta u medjuvremenu i stradalo ili postepeno otkazuju "poslusnost".
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno