Šta je novo?

DVD mediji - gde i koji?

voodoo_

Čuven
Učlanjen(a)
31.08.2003
Poruke
9,699
Poena
920
Mislim, mene ovo ne interesuje posto ja znam gde i koji :d ali neka ovo bude thread za sve informacije vezane za kvalitet i nabavku DVD medija.

Ajmo sticky.
 
Jel vi znate da u IPS-u ili u Platou prazni DVD-ovi kostaju po 100 i kusur din?!
Sto je najgore,ljudi kupuju....video svojim ochima.
A o onom Philipsu na Slaviji da ne govorimo....jel ima neka inspekcija koja regulishe te cene?
 
Plavimost je napisao(la):
jel ima neka inspekcija koja regulishe te cene?
Ne, računarska oprema je kao i većina druge nestrateške robe na režimu slobodnog formiranja cena. Može svako da stavi cene kakve god hoće samo ako je ispravno proveo kroz knjige, upisao kalkulaciju, istakao tu cenu i uplatio tačan porez. Otud nemaju smisla stalne povike 'iskoristili trgovci ovo-ono kao izgovor da podignu cene'. Ne treba im izgovor, mogu da podignu kad i kako hoće. Jedini limit je pritisak konkurencije koje ima sasvim dovoljno i obaveštenost kupaca.

Pre će inspekcija da proverava te što prodaju jeftino, kako im se isplati i gde su državu zakinuli...
 
Plavimost je napisao(la):
jel ima neka inspekcija koja regulishe te cene?

Ti i ostale musterije ste glavna inspekcija,jednostavno svako iole informisan i sa malo mozga nece kupiti DVD diskove po toj ceni,sto ce dovesti do toga da ce spustiti cene na razuman nivo.Trzisna ekonomija-svako ima pravo da lupi abnormalnu cenu,s tim da barem u komjuterima i doskovima,nema monopola vec ogromne konkurencije tako da tesko neko moze da opstane sa duplo vecim cenama od konkurenata
 
Snimio sam podosta Princo DVD-ova kupljenih u toj radnji, i iznenadjen sam kvalitetnim skenom PI/PO gresaka. Snimam na NEC3500 uredjaju brzinom 4x (iako nudi 6x i 8x snimanje). Kada dodjem kuci, okacicu sliku iz Nero CD Speed-a.
 
Mare je napisao(la):
Da li je Princo iz Kik-a upotrebljiv ili ne obzirom da je na relativno losem glasu. I cemu ono for data only na princo diskovima?

Imas dve vrste Princa sa stampom i bez,
taj sa stampom se dobro slaze sa Pionirovim rezacima...(odlično ga čita i snima, dok drugi čitači mogu imati problema sa čitanjem)

Princo bez stampe (loš u kombinaciji sa Pionirom, odlično radi na Necovim
rezačima), u poslednje vreme u kutiji od 100 komada, poslednjih 4 do 6 su neupotrebljivi !!

To su lična iskustva sa Princom DVD (moze se naci i po 20 din),
uglavnom sada koristim Ridata DVD-R x8 (G05) on je odlican (cena oko 33din)

:cigar:
 
Evo skenovi za Princo, snimljeni 4x na NEC3500 uredjaju, iscitani 12x na Combo drajvu.
 

Prilozi

  • princo take1.JPG
    princo take1.JPG
    70.7 KB · Pregleda: 201
  • princo take2.JPG
    princo take2.JPG
    71.2 KB · Pregleda: 172
  • princo take3.JPG
    princo take3.JPG
    71 KB · Pregleda: 174
  • princo take4.JPG
    princo take4.JPG
    70.3 KB · Pregleda: 163
Arkada je kod Doma omladine (u Beogradu), dole u prolazu. U sklopu trznog centra imaju 2 radnje, jedna na pocetku hodnika i jedna na sredini. Ona na pocetku uglavnom povoljnija od one druge.

KiK ti je ispod pijace Zeleni Venac. Krenes nizbrdo Jug Bogdanovom (to je ona ulica izmedju Mc-a i pijace) i sa leve strane vidis stepenice, spustis se niz njih i posle 100-tinak metara (odmah posle raskrsnice sa ulicom Gavrila Principa) eto te ispred radnje.
 
Ti mora da si ponosni vlasnik/suvlasnik pomenute firme, cim ti je prvi post a odmah reklamiras. Salu na stranu, hvala za informaciju, inace ja tamo i kupujem, ranije cena je bila 38 dinara.
 
Ostoja je napisao(la):
Arkada je kod Doma omladine (u Beogradu), dole u prolazu. U sklopu trznog centra imaju 2 radnje, jedna na pocetku hodnika i jedna na sredini. Ona na pocetku uglavnom povoljnija od one druge.

KiK ti je ispod pijace Zeleni Venac. Krenes nizbrdo Jug Bogdanovom (to je ona ulica izmedju Mc-a i pijace) i sa leve strane vidis stepenice, spustis se niz njih i posle 100-tinak metara (odmah posle raskrsnice sa ulicom Gavrila Principa) eto te ispred radnje.
Ovo treba staviti kao sticky posto je jedno 20-i post gde ljudi pitaju gde su ove radnje.
 
Da preformulisem, Kik je na adresi Kraljevica Marka 11
 
Da li neko ima iskustva sa ARITA DVD-R 8x medijima...

Od gore su beba-roze boje a DVDInfopro kaze da je RitekG05...

Cena na 1 komad je 33 dinara

Uzeo sam par komada na probu, ali jos nisam narezao nista, kad budem, iskustva cu da postujem, a do tada ocekujem da iznesu i drugi svoja iskustva ako imaju...

Pozdrav
Turbo
:wave:
 
Tamno ljubicasta, lilava boja....
 
Za te pare tesko da mogu da budu dobri jer u tom rangu je Verbatim.... tako da cemu experimentisanje.....

Kakav je Giga Rec krs, koji se prodaje po 25 din? Boja je tamno ljubicasta. Odozgo siva stampa..... (kao verb)
 
Poslednja izmena:
Turbo je napisao(la):
Da li neko ima iskustva sa ARITA DVD-R 8x medijima...

Od gore su beba-roze boje a DVDInfopro kaze da je RitekG05...

Cena na 1 komad je 33 dinara

Uzeo sam par komada na probu, ali jos nisam narezao nista, kad budem, iskustva cu da postujem, a do tada ocekujem da iznesu i drugi svoja iskustva ako imaju...

Pozdrav
Turbo
:wave:

ja sam probao jedan,i sken mu ja bio dosta losiji od verbatima
(koji je ujedno i jeftiniji)
 
ja u Subotici ne mogu da nadjem Verbatim ispod 40 dinara.....
dajte neku adresu ili tel. ko dostavlja na kucnu adresu a da kosta manje od ove ARITE....

Turbo
 
Da li je ok cena od 20 dinara za Printable DVD+/-R ????
Uskoro stizu u Bg po tim cenama pa me zanima vase misljenje.
Ne znam proizvodjaca ali ortak kaze da od 1000 narezanih ni jedan nije pukao i da su svi uredno procitani na mnogim uredjajima.
Ovo je cena na 100 komada.
 
Nazad
Vrh Dno