Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Sta kazete za Hama HK-216,po netu ima slabo podataka o njima,izgledaju zestoko,a u Nisu ih ima za 1150 dindzi sto nije mnogo ali...!?
Pozdrav ,)
 
geminy je napisao(la):
Evo slike sluski na koje sam mislio kada sam pitao da li neko ima takve i kakva su iskustva sa njima [URL="http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/larger_image.jsp?...[/URL]
Imam ja takve bubice (HE785), ali tek nešto više od dva meseca pa još ne mogu da kažem kako će se kablić pokazati. Za sada deluje solidno mada bi mogao da bude malo više gumiran. Što se tiče zvuka mislim da nema neke razlike u odnosu na HE590 (iste su im i specifikacije). Za te pare nema mnogo bolje kada su bubice u pitanju. Uzeo sam ih u Philipsu na Slaviji za 990din. Pre nedelju dana sam uzeo još jedne za sestru i sada su postale HE7850 i skuplje su 100din. Nova oznaka, nova cena, a sve ostalo je isto.
 
@jegor
jegor je napisao(la):
Ovo su Philips SBC-HE 590. Imaju ih u Tehnomarketu, kao i Panasonic RP-HJE50 (1750din.). Te su mi bile u najužem izboru dok nisam naišao na prilično loša iskustva.....
Da su se žalili samo na ergonomiju ne bi bio problem, ali se mnogo njih žalilo da je zvuk loš (slab bas, loši visoki).
Na kraju sam se dao u potragu za Koss Plug i uzeo na Terazijama za 2200 din. Nisu ni one bez mana. Kablići su tanki ko paučina, uši moraju da se peru pre svakog stavljanja zbog one pene, ali je bar zvuk OK.

da li si probao ove panasonic i philips sluske , ako jesi kakav je zvuk kada se medjusobno uporede i kada se uporede sa tvojim koss-om?
gde tacno na terazijama si uzeo te koss sluske(i koji su model) ?

poz
 
Poslednja izmena:
Panasonic RP-HJE50 >>> ocaj zvuk! Tanak i slabo definisan. Za izbegavanje! uzeo jucer i odma vratio (srecom to ovde u nemackoj moze).

u principu od bubica ispod 50 EUR ne treba ocekivati previse... SONY mdr-ex71 mozda po zvuku, ali kazu izrada losa, brzo crkavaju.
zato ipak sennheisser PX-100, nisu bubice al moze se i s njima napolje. sto je sigurno - sigurno je, nista od ove bubicaste konfekcije ne moze da im primirise (u D su 45 EUR).
 
Poslednja izmena:
Najpriblizniji zvuk 888-ci (koja nije dobavljiva u Evropi), imaju e931 (oko 1300/400 din.).

2 Spotter: Zar su toliko loshe RP-HJE50? Da li si uspeo da ostvarish dobar "seal"?

2 Jegor: Loshe iskustvo o HE-590 si mogao da procitash i u ovom thread-u (by me) :D

Poz:wave:
 
Scorpio(DDMF)! je napisao(la):
2 Spotter: Zar su toliko loshe RP-HJE50? Da li si uspeo da ostvarish dobar "seal"?

Kod in-ear bubica, "rezonantna kutija" je usni kanal koji je kod svakog coveka razlicitog oblika pa je i percepcija zvuka dosta individualna stvar. Moguce da bi u necijim usima ove slusalice bolje zvucale, ali sumnjam, zvuk je bio razocaravajuci, sa slabim i nedefinisanim bassom kao najvecom zamerkom. Pokusavao sam i prstima da "nastimam" idealan polozaj ali nije pomoglo..
Kad vec u Srbiji nije moguce isprobati i vratiti robu, bolje je ne kockati se vec uzeti nesto drugo.

Btw. sutra cu probati bubice AKG K14 P (u nemackoj su 19 EUR) pa vam javljam utiske.
 
Spotter je napisao(la):
Kod in-ear bubica, "rezonantna kutija" je usni kanal koji je kod svakog coveka razlicitog oblika pa je i percepcija zvuka dosta individualna stvar. Moguce da bi u necijim usima ove slusalice bolje zvucale, ali sumnjam, zvuk je bio razocaravajuci, sa slabim i nedefinisanim bassom kao najvecom zamerkom. Pokusavao sam i prstima da "nastimam" idealan polozaj ali nije pomoglo..
Kad vec u Srbiji nije moguce isprobati i vratiti robu, bolje je ne kockati se vec uzeti nesto drugo.

Btw. sutra cu probati bubice AKG K14 P (u nemackoj su 19 EUR) pa vam javljam utiske.

Pitao sam zato shto te slushke imaju "rave" komentare na netu (dodushe, ima i negativnih koji se zale na iste stvari kao i ti :S: ) i bile su mi drugi izbor (na nevidjeno) u slucaju da ne uspem da nabavim Sharp MD-33...

Izgleda da njihov zvuk (po)dosta zavisi od coveka do coveka (tj. od ushnog kanala do ushnog kanala :D )...

Btw: Ne bih da smaram, ali da li si isprobao sve velicine nastavaka (s,m,l)?

Poz:wave:
 
Scorpio(DDMF)! je napisao(la):
Najpriblizniji zvuk 888-ci (koja nije dobavljiva u Evropi), imaju e931 (oko 1300/400 din.).

@Scorpio(DDMF)!

Stvarno 888 nema u Evropi, hmmmm? Ali ček malo, zar nije 888 klasična bubica a e931 in ear chanell tip? Gde e931 ima za 1300, ako nije tajna... Thanks... :,,:
 
Poslednja izmena:
mmilovan je napisao(la):
@Scorpio(DDMF)!

Stvarno 888 nema u Evropi, hmmmm? Ali ček malo, zar nije 888 klasična bubica a e931 in ear chanell tip? Gde e931 ima za 1300, ako nije tajna... Thanks... :,,:

Koliko sam upoznat, MDR-888 je stariji model koji se mogao naci uglavnom u USA, a trenutno samo preko on-line shop-ova (cena je oko 70$). U pitanju je "klasicna" bubica.

EX-90LP je novi model in-ear slushalica iz Sony-ja, dok je MDR-E931LP klasicna bubica za istocna trzista (kako li se nasla kod nas, mogu samo da zamislim :S:). EX-90LP nisu klasicne in-ear, vec hibrid bubice i in-ear-a (losija izolacija jer je bubica otvorenog tipa) sa cenom oko 100$

MDR-E931LP bi trebalo da imaju u nekoj od Eltim-ovih radnji. Kupio sam ih pre jedno 3 godine, za oko 1300/400 din. , dok bi trebalo da su josh uvek dostupne jer sam ih video u Eltim-ovoj robnoj kuci pre nekih 6 meseci...

Naravno, ne treba ocekivati kvalitet zvuka jednak 888-ci, jer 931 kosta 1/3 njihove cene...

Poz:wave:
 
Kako se koriste in-ear slusalice? :)

Vise nemam drugog izbora, nego da pitam...

Dobio sam za rodjendan Sony MDR-EX51LP slusalice, iz one Fontopia serije. Po netu vidim da svi uglavnom hvale odlican i jak bas. Medjutim, iako bih rekao da je zvuk veoma kvalitetan, basa nigde. Kazu, slusalice moraju dobro da se nameste u usima da bi se cuo bas, ali probao sam sva tri nastavka, namestao, vrteo i pritiskao i - nista. Ako pritisnem toliko da se slusalice sretnu u glavi, dobijem nesto sto lici na bas, ali i jedan interesantan bol u usima. :(

Probao sam ih na SB Live kartici i na Creative MuVo TX SE plejeru i priblizno ista stvar. Nekako bih ziveo sa cinjenicom da su neuporedivo tise od slusalica koje dolaze uz Creative (neke od boljih, posto je model od 1 GB). Medjutim, Creative slusalice imaju neuporedivo jaci bas. Neuporedivo.

Elem, da li postoji neka posebna tehnika stavljanja ovih slusalica, u ciju mudrost ja jos nisam pronikao, ili to znaci da Creative ima neprirodno naduvan bas, a Fontopia "pravi" zvuk koji ja do sada nisam poznavao? (imam poluprofi Hitachi slusalice, ali nisam jos stigao da uporedim zvuk) Svaka pomoc dobrodosla. Bilo bi steta ne koristiti tako dobre slusalice.

P.S. Probana jos dva para jeftinijih slusalica na Muvo plejeru i zvuce isto kao Creative slusalice. Jos dvoje ljudi je probalo Sony i slazu se da nema basa i da ne uspevaju da ga nameste.
 
canejr je napisao(la):
Vise nemam drugog izbora, nego da pitam...

Dobio sam za rodjendan Sony MDR-EX51LP slusalice, iz one Fontopia serije. Po netu vidim da svi uglavnom hvale odlican i jak bas. Medjutim, iako bih rekao da je zvuk veoma kvalitetan, basa nigde. Kazu, slusalice moraju dobro da se nameste u usima da bi se cuo bas, ali probao sam sva tri nastavka, namestao, vrteo i pritiskao i - nista. Ako pritisnem toliko da se slusalice sretnu u glavi, dobijem nesto sto lici na bas, ali i jedan interesantan bol u usima. :(

Probao sam ih na SB Live kartici i na Creative MuVo TX SE plejeru i priblizno ista stvar. Nekako bih ziveo sa cinjenicom da su neuporedivo tise od slusalica koje dolaze uz Creative (neke od boljih, posto je model od 1 GB). Medjutim, Creative slusalice imaju neuporedivo jaci bas. Neuporedivo.

Elem, da li postoji neka posebna tehnika stavljanja ovih slusalica, u ciju mudrost ja jos nisam pronikao, ili to znaci da Creative ima neprirodno naduvan bas, a Fontopia "pravi" zvuk koji ja do sada nisam poznavao? (imam poluprofi Hitachi slusalice, ali nisam jos stigao da uporedim zvuk) Svaka pomoc dobrodosla. Bilo bi steta ne koristiti tako dobre slusalice.

P.S. Probana jos dva para jeftinijih slusalica na Muvo plejeru i zvuce isto kao Creative slusalice. Jos dvoje ljudi je probalo Sony i slazu se da nema basa i da ne uspevaju da ga nameste.


Karakteristicna boljka losheg "seal"-a je visak visokih tonova pracen nedostatkom bass-a.

Na slici u attachment-u sam obelezio delove koji idu u uvo (dodushe relativno aljkavo, jer sam radio u paint-u :D )

"Vrh" slushalica slobodno gurni shto dublje u usni kanal sve dok plasticni deo ne dodje do samog ulaza u njega. Isprobaj sve ponudjene vrhove (pocni od najmanjih).

Dobar "seal" se prepoznaje po dobroj izolaciji od spoljashnje buke + izjednacavanju jacine visokih i niskih tonova...

Radi probe, mozesh i da iskoristish ton generator u winamp-u i na njemu da emitujesh ton od 20-50 Hz, gde bi kombinacija u kojoj je ton najjaci dala optimalan "seal".

Ako ni jedan od ponudjenih vrhova ne odgovara, moguce je da imash uze ili shire usne kanale od ponudjenih nastavaka :S:

Nadam se da ti je ovo pomoglo :wave:

P.S. Skoro svi ljudi imaju razlicite sirine levog i desnog usnog kanala, mozesh da probash i kombinacije sa razlicitim velicinama nastavka za svako uvo...
 

Prilozi

  • sony2.jpg
    sony2.jpg
    10.3 KB · Pregleda: 219
Scorpio(DDMF)! je napisao(la):
Karakteristicna boljka losheg "seal"-a je visak visokih tonova pracen nedostatkom bass-a.

Na slici u attachment-u sam obelezio delove koji idu u uvo (dodushe relativno aljkavo, jer sam radio u paint-u :D )

Ma slika je odlicna. Pokusao sam razne kombinacije i dosao samo do zakljucka da su mi usi razlicite i verovatno nestandardne. Generalno, zvuk je dosta cudan. S jedne strane, bas ume da bude prilicno jak, u smislu da mi je neprijatno za usi, ali je nekako prigusen. S druge strane, sveukupan zvuk je fenomenalan. Recimo, pustim Where the wild roses grow i imam utisak da mi Kajli sapuce direktno na uvo i da cujem kako joj se usne pomeraju.

Mozda sam samo navikao na slusalice koje imaju nabijen bas, pa mi je potrebno vreme da se naviknem na pravi zvuk. Ili imam nepopravljiv problem sa usima.
 
Ne verujem da imash problema sa usima.

Slushalice koje posedujesh odlikuje "naduvan" "boomy" bass sa povucenim srednjima i sibilantnim i gotovo preglasnim visokim tonovima, shto bi moglo da objasni tvoju impresiju da je "bass prejak, ali zamucen" (BTW: na Wild Rose, Kajlin glas je izuzetno sibilantno snimljen, tako da me ne bi cudilo da ti usi bukvalno "krvare" kada ona peva...)

E sad, ovo gore ne morash shvatiti kao pljuvanje po njima, za svoju cenu one predstavljaju solidne slushalice, mada postoji par boljih izbora u toj cenovnoj kategoriji...

Predlazem ti da koristish nastavke sa kojima je zvuk najprijatniji i malko EQ-ujesh na player-u...

Poz:wave:
 
Cartman je napisao(la):
meni jeste ... s'tim sto mi stavljanje sluski traje 2 min u proseku :smash:

:d

Artz je napisao(la):
Pregledao sam dosta review -ova i kupovina novih dobrish bass sluski se svela na 2 opcije, evo i linkova sa cenama i slikama:
1. Sony MDR-EX51LP sto je isto sto i MDR-EX71SL samo bez produznog kabla.
2. SENNHEISER CX 300

E sad samo da se odlucim :)
Pomagajte :)

Ovako, EX-51 i EX-71 nisu iste slusalice, vec se radi o (dodushe marginalno) razlicitim kabinetima i driver-ima...

Od ovih modela, CX-300 bi trebao da predstavlja najbolji izbor, cak i za "bass" namenu, jer reprodukuje sasvim dovoljnu kolicinu istog. Napomenucu (udavih sa time ionako :S: ) da se CX-300 skoro i ne razlikuju po zvuku i izgledu od Sharp MD-33 i Creative EP-630 modela, posto ih sve proizvodi ista OEM fabrika (izguglajte slike i specifikacije)...

Posto posedujem Sharp MD-33, mogu da kazem da predstavljaju vishe nego solidan izbor za tu klasu cene (oko 40e), te da sam veoma zadovoljan njima...

Kod nas je moguce naci samo Creative EP-630 koje prodaje zvanicni zastupnik...


Poz:wave:
 
Poslednja izmena:
Evo ima Creative EP-630 ovde za 35evra, ako ih neko proba posto ih ja necu kupiti ovde, neka javlja utiske:
http://www.pyramid.co.yu/categories.php?cat=HPH

Inace to sto si rekao da su iste slusalice je tacno, evo citat sa jednog posta sa Amazona, koji napominje da su se slusalice korisitile prvobitno u profi svrhe (inace da napomenem na Amazon -u su 69$ :) )

Sennheiser CX 300 series was formerly launch into the professional musician market as Sennheiser IE4 In-Ear Monitor.

Sennheiser IE4 sold at ~150 US Dollar (Suggested Retail Price). As a competitor of Etymotic Er6 and Shure E3c.

Following the product's success in the professional market now it is time to harvest from the vast consumer market.

So the marketing description of this product now change from "the high accuracy reproducing of the sound" into the new hype "the bass driven sound".
Very common marketing trick. :)

Sennheiser IE4 was a rebranding of the highly acclaim "Sharp MD33".
Sharp MD33 is one of the most succesfull IEM in the world.
It also described as a "giant killer".

After it got wide reputation around the world Sharp MD 33 was rebranded into Creative ep630 (which can be found in Asia) and Sennheiser IE4 (which goes directly to the most demanding professional musicians market.

Sound of this Sennheiser/ Sharp/ Creative IEM is solid and very clear.
Bass is decent, mid and high are details.

It need less maintenance comparing with Etymotic or Shure since it cleverly use metal grills instead of direct filter.
Once a month scrap your earwax out of the metal grill is enough to keep this decent IEM working for years.

Silicone ear tips are interchangeable with Sony's ex series ear tips.
If you want to do some experiment you can try Shure's ear tip on them.
Even somebody have suggested Shure's Ultra Soft Flex Sleeve (PA749M) on this IEM but I would like to suggest Shure's PA757M Flex Sleeves instead. (Please change the size according to your ear size)

With Shure PA757M Flex Sleeve this Sharp/ Creative/ Sennheiser IEM sounds as if the sound stage become expanded without deterioration in sound quality.

If you live in US this Sennheiser IEM is worth your money. And sound quality is much better than many expensive IEM.
 
Poslednja izmena:
Samo da dodam da su CX-300 predstavljale dobru kupovinu jedino pre 3-4 meseca kada su prodavane za 40$ na amazon-u i vecini on-line shop-ova...

Sadashnja cena od 70$ je blago receno smeshna i namenjena je iskljucivo onima koji pate za Sennheiser brendom (mada te slushlice nisu videle ni S od Sennheiser-a)

Poz:wave:
 
...... ne bih da budem nekulturan ali : ljudi jeste probali slusalice "sennheiser" i "koss" ????!!!

ja sam pre mesec dana uzeo u madjarskoj kossove sluske , slisne onim sonyjevim sto se guraju u usi i mogu vam reci da na creative tx muvvo od 1 gb je*u kevu..znaci bas je tolo jak da sam ozbiljno zabrinut za svoje bubne opne...jednom recju CEPA!!!


a sa druge strane kad sam ih zabo u komp na integrsianu zvucnu tolko mi se tresla glava da je bolelo; a ja sam zaista fanatik i slusam mnogo glasnu muziku. btw sluske su bile 25 evra



*this post is writen by: chokoladni_orah
 
Artz je napisao(la):
Evo ima Creative EP-630 ovde za 35evra, ako ih neko proba posto ih ja necu kupiti ovde, neka javlja utiske:
http://www.pyramid.co.yu/categories.php?cat=HPH

Inace to sto si rekao da su iste slusalice je tacno, evo citat sa jednog posta sa Amazona, koji napominje da su se slusalice korisitile prvobitno u profi svrhe (inace da napomenem na Amazon -u su 69$ :) )

Evo ja sam uzeo EP-630 i mogu samo reci da sam odusevljen posle vise vrsta bubica koje sam ranije koristio, uglavnom neki konfekcijski modeli od 10-15e (koristio sam creative koji dolazi uz muvo i neke philips od 800din).

Dakle ove bubice izoluju spoljne zvuke tako da kad sam ih prvi put stavio (bez da sam pustio muziku) imao sam osecaj kao da sam gluv, jedino sto sam cuo su vibracije koje dolaze kroz mene tj kroz telo ili glavu (npr skripanje zubima). Sto se tice basa tu su sasvim zadovoljavajuce jer uglavnom slusam house/trance... bass nikako nece nedostajati. Inace imam creative muvo tx fm i sa ranijim sluskama uvek sam pojacavao do kraja i opet nisam nista cuo u autobusu ili troli pogotovo onim sto se raspadaju pa sve bruji. Sa ovim sluskama drzim volume na oko 30 (max je 40) i nema potrebe da jace pojacavam jer spoljasni zvuci skoro pa da ne dopiru, eventualno pojacam do max ako hocu bas da se izivim u trenutku sa nekom pesmom :banana:
Sto se tice udobnosti, takodje sve pohvale... ne ispadaju iz uveta jer onaj silikon koji ulazi u uvo stoji stabilno i prakticno mozes da skaces i sa bandzija ali one nece ispasti dok ih ti rucno de izvadis. Ima 3 velicine, meni je srednji odmah pristao i nemenjam ga.

Sto se tice cene od oko 3000din, jeste visa nego obicno ali ja sam stava da treba dati malo vise para za pravu stvar nego se cimati sa nekim proizvodima koji nisu ni upola kvaliteta. Ako ste odredili npr 1500din za sluske posmatrajte to ovako: ok imam 2 izbora, da narednih 6-12meseci slusam muziku extra kvaliteta na mom plejeru ali da propustim sledeca 2-3 izlaska u grad ili da ipak izadjem u grad ali posle 6-12 meseci da se nerviram zbog nekvalitetnih bubica

Ja nisam neki expert po pitanju zvuka (mada jesam audiofil) tako da moje misljenje se mozda nece poklopiti sa nekim ko je bas "into this stuff". U svakom slucaju preporuka za ovaj model (i na netu sam nasao skoro samo pozitivne reviewe) ili ako ne ove onda svakako neke sound isolating bubice ovog tipa jer ja bubice koje to nemaju vise nikad necu ni kupiti. :,,:
 
Nazad
Vrh Dno