Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
LiLa je napisao(la):
Da,nazalost i ja sam citao da potenciometar zna da pravi probleme ali ne videh u cenovniku 4audio-a mx400/450 model a to su iste slusalice samo bez potenciometra ako se ne varam? Stavise ako to jeste slucaj mozda bi i biloi bolje resenje s obzirom da su verovatno jeftinije ali kao sto rekoh Gde ih kupiti?
Ne znam sta bih ti rekao, sve su to fine stvari i ne moz' mnogo da omanes, ja sam pre 20 dana uzeo Sennheiser MX 400 i vishe sam nego zadovoljan. Negde posle dva,tri sata slusanja javlja se taj famozni problem "udobnosti", odnosno pocnu malo da te zuljaju, al' se ubrzo naviknes...I da, za slucaj da ih uzmes, obavezno stavi sundjecice... Za te pare jos nisam ni cuo ni video bolje, ustvari koliko uopste traze para u 4Audiu za njih?
 
Raja-iz-kraja je napisao(la):
...Sennheiser MX 400 i vishe sam nego zadovoljan....Za te pare jos nisam ni cuo ni video bolje, ustvari koliko uopste traze para u 4Audiu za njih?
Pa gde si ih uzeo???U tome i jeste problem njih u 4audio-u nema nego samo mx550 i mx500 white koje su bez ikakvog drugog razloga sem sto su bele skuplje od mx550 ili mx500 obicnih.
 
LiLa je napisao(la):
Pa gde si ih uzeo???U tome i jeste problem njih u 4audio-u nema nego samo mx550 i mx500 white koje su bez ikakvog drugog razloga sem sto su bele skuplje od mx550 ili mx500 obicnih.

E vidis tu je jeba, bio sam na nekom seminaru u Nemackoj i uzeo ih u Saturnu (robnoj kuci tehnike) za svega 15 jura...MX 500 je bio oko 17 posto su sad izasle i ove CX 300 pa su malo oborile cenu ovim oldschool modelima. Ako nista drugo, slobodno ih naruci sa nekog sajta u Shvabiji i nema problema, a opet ih placas za trecinu cene manje nego u 4Audiu...
 
Raja-iz-kraja je napisao(la):
E vidis tu je jeba, bio sam na nekom seminaru u Nemackoj i uzeo ih u Saturnu (robnoj kuci tehnike) za svega 15 jura...MX 500 je bio oko 17 posto su sad izasle i ove CX 300 pa su malo oborile cenu ovim oldschool modelima. Ako nista drugo, slobodno ih naruci sa nekog sajta u Shvabiji i nema problema, a opet ih placas za trecinu cene manje nego u 4Audiu...
Pa nisu za trecinu cene tamo nego je mx550 19e a kod nas 28e sto mi dodje malte ne isto sa postarinom i ostalim + sto moram da cekam da stignu ovde tako da za sada mi jedino ostaje da cekam da ovde dobiju mx450 a ljudi mi rekli da ih nece nabavljati tako da cu kako stvari stoje ovih dana pazariti mx550 u 4audio-u i sta sad...lenj sam za druge kombinacije...
 
Uzeo sam skoro SONY MDR J20 i jako sam zadoWoljan :D
MDRJ20mainlarge.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao onaj` Logitech Sport` sto ih nahvalise na Benchmarku? U Metro-u su na akciji 1280din.
Jes`da nisu bubice, ali nisu ni mnogo vece :D
 
Skušalice na Benchu testiraju likovi kojima je pod hitno potrebna provera sluha! Par puta su nahvalili neke slušalice i zvučnike koje sam probao i koje zvuče ,blago je reći, loše. Mp3 u džep. pa probaj modele koji ti se sviđaju. Slušaćeš ih ti a ne neko drugi. Za razne HEVY/HARD/VAKI/NAKI metal najbitnije je da imaju bass, pršte visoki i da imaš dobar EQ u plejeru.
 
LiLa je napisao(la):
Imam i ja jedno pitanje posto sam pred kupovinom bubica,naime trenutno se dvoumim da li uzeti sennheiser mx500 ili mx550?Da li ima neko ko je probao oba modela i moze da podeli utiske?

Pisao sam o tome i razglabao, pretraži malo. Imao sam i jedne i druge.

Ukratko, mx500 je jako dobra ali veoma nežna slušalica koja brzo prolupa.

mx550 je najogavnije sr@nje.
 
bruyoni je napisao(la):
Jel video neko kod nas (NS ili BG) nesto slicno ovome sto se naglavljuje na slusalice?

Ovo nisam video, ali imao je Sony bubice koje vec imaju ovo cudo, kako kazes za naglavljivanje. S'tim da je pomereno u stranu i da fenomenalno lezi u usnoj skoljci. Svi koji su ih probali kazu da su perfektne i zvucno i anatomski. Ove moje su stare i vec su se raspale :guitar: ali ako ti pomogne evo koji je model: MDR-ED238

http://www.itkom.com.ua/sony_mdr-ed238.jpg
(moje imaju pozlacene kontakte :,,: )
 
Geminy, cini mi se da su to ove sluske koje ja imam. Platio sam ih1350din u Philips shopu na Slaviji. Za te pare su sasvim pristojne. Bas nije na nivou bubica u klasi od oko 2500din, ali su mnogo glasnije i prodornije. Nisam sad u mogucnosti da ih fotografisem jer sam na poslu, a nisam uspeo da pronadjem sliku na philipsovom sajtu niti preko google-ta. BTW, nisam 100% siguran da se o tom modelu radi, jer sam jos pri kupovini isprobao sluske i bacio kutiju...
 
Kad smo kod jako fino zvučećih bubica, Sonijeve Fonotipia MDR-E888 su jako dobre sluške.
Njihova mlađa braća MDR-E818, 828, 848 su takođe jako fine.

Najobičnije i najjeftinije MDR-E818 su jedno od najprijatnijih iznenađenja.
 
vucko83 je napisao(la):
A gde si uzeo te? Daj pm.
Meni trebaju tako neke jer mi bubice ispadaju iz usiju:d I to je nevidjen problem i meni i burazeru:d

Pogledaj moj prethodni post, onaj oblik resava i te probleme (ispadanje) a slusalice nemaju "rogove". Pre nekoliko godina sam odustao od kupovine nekih Koss bas zato sto sam mislio da ce mi smetati rogovi i onda naletim ponovo na Sony ovog oblika. :banana: Tako da ako uspes negde da nadjes takve kupuj bez razmisljanja.
Da ne bude da ih preterano hvalim nek se javi jos neko ko je slusao bubice ovog oblika...
 
bruyoni je napisao(la):
Jel video neko kod nas (NS ili BG) nesto slicno ovome sto se naglavljuje na slusalice?

http://www.bluefish.co.yu/

Ovi imaju u cenovniku za 890 din. Ne treba očekivati nikakva čuda od ovoga. Malo će se pojačati bas, ali dobar deo spektra će biti zamrljan.
 
Poslednja izmena:
mmilovan je napisao(la):
Kad smo kod jako fino zvučećih bubica, Sonijeve Fonotipia MDR-E888 su jako dobre sluške.
Njihova mlađa braća MDR-E818, 828, 848 su takođe jako fine.

Najobičnije i najjeftinije MDR-E818 su jedno od najprijatnijih iznenađenja.
Upravo 818-ice sam dobio uz Sony discman pre neku godinu. Imaju dobar zvuk, ali su basovi jako tanki. Zanimlivo je da su ovi iz Sony-a izgleda pravili "Extra bass" s ovim slušalicama u vidu, jer se savršeno nadopunjuju. Ako isti taj Extra bass probaš s nekim drugim slušalicama dobijaš pogrešne rezultate.
 
vucko83 je napisao(la):
A gde si uzeo te? Daj pm.
Meni trebaju tako neke jer mi bubice ispadaju iz usiju:d I to je nevidjen problem i meni i burazeru:d
Tehnomanija kod mostara...
 
Ovo su Philips SBC-HE 590. Imaju ih u Tehnomarketu, kao i Panasonic RP-HJE50 (1750din.). Te su mi bile u najužem izboru dok nisam naišao na prilično loša iskustva ovde
Da su se žalili samo na ergonomiju ne bi bio problem, ali se mnogo njih žalilo da je zvuk loš (slab bas, loši visoki).
Na kraju sam se dao u potragu za Koss Plug i uzeo na Terazijama za 2200 din. Nisu ni one bez mana. Kablići su tanki ko paučina, uši moraju da se peru pre svakog stavljanja zbog one pene, ali je bar zvuk OK.
 
jegor je napisao(la):
http://www.bluefish.co.yu/

Ovi imaju u cenovniku za 890 din. Ne treba očekivati nikakva čuda od ovoga. Malo će se pojačati bas, ali dobar deo spektra će biti zamrljan.

Tacnije 990 din i to nije to, slicno ali nije to, a i cena im je hmmm. Ma znam da nije neki dobitak u kvalitetu zvuka ali makar da utuli spoljne zvukove.
Hvala u svakom slucaju
 
Ja sam prilicno zadovoljan sta ovaj Philips SBC-HE 590 nudi za 1350din. Koss je 10e-15e skuplji, tako da sam siguran da bolje zvuci, ali za ovaj novac Philips je zadovoljio moje potrebe. Bas nije posebno jak, ali sa kombinacijom ekvivajzera se kompenzuje ovaj nedostatak. Spoljni zvukovi se prilicno dobro eliminisu. Mozda ce nekome praviti problem zbog cudnog oblika onog dela sto treba malo vise da se gurne u usi, ali u moju usnu skoljku savrseno pasuju i ne ispadaju ;)
 
Slazem se sa freeman-om po pitanju zvuka Philips SBC-HE 590 slusalica. Ja imam iste slusalice kao on. Medjutim imaju one i par mana a to su malo krut kabl (to je i razlog sto moram da ih menjam jer je zbog prekida kabla usled savijanja jedna slusalica prestala da radi), a ni po pitanju ergonomije nisam bas zadovoljan (kad god potrcim slusalice mi ispadaju iz usiju).
P.S. Mozda su to samo moje usi nestandardne ;)
 
Mislim da sam vidjao ranije te sluske u Philips shopu (ili bar mnogo lice na te). Hteo sam da ih kupim umesto SBC-HE 590, ali ih nije bilo, pa sam se zato odlucio za ove druge.

Geminy, nije valjda da ce kabl tako brzo da propadne i postane krt? Meni se cini da je dosta kvalitetan, i onako na dodir, osecaj je bio kao da nije od obicne gume/plastike koja se koristi kod jeftinih slusalica, vec kao da je od neke silikonske smese (jos uvek je u istom stanju kao i pre mesec dana).
 
Nazad
Vrh Dno