Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Izvinite zbog spama ali da mi je neko reko da postoje slusalice od trista (300) dolara ja bi mislio da on ili nije normalan ili da je lud!!! Pa celu liniju mos kupiti za te pare, staviti baterije u nju i nositi na ramenu pored usiju i ima da te pokidaju od baseva da te glava boli 3 meseca. Znaci jos jednom izvinite al slusalice od 300 dolara blah; to samo cekic i :crash: Kupis lepo ove 9500 i :,,: mada je i to puno para.
 
Sorry, al' ne znas sta pricas... :)


p.s. A izgleda jos manje kako to moze da zvuci...
 
Proday je napisao(la):
Izvinite zbog spama ali da mi je neko reko da postoje slusalice od trista (300) dolara ja bi mislio da on ili nije normalan ili da je lud!!! Pa celu liniju mos kupiti za te pare, staviti baterije u nju i nositi na ramenu pored usiju i ima da te pokidaju od baseva da te glava boli 3 meseca. Znaci jos jednom izvinite al slusalice od 300 dolara blah; to samo cekic i :crash: Kupis lepo ove 9500 i :,,: mada je i to puno para.
I da izgledas kao da si izasao iz madoninog spota :d .
 
Ja postavio i thread,al' kontam nije zgoreg pomenuti i odvde posto se o bubucama vazda' razglaba. Sennheiser je izbacio novu zvezdu vele Ameri sto su pazarili, naime najzad je izasao in-ear Sennheiser i zove se CX 300.

The CX 300 silver are high-quality stereo ear-canal headphones with powerful, bass-driven stereo sound for listening 'on the move'. Ear adapters in three different sizes ensure a perfect fit, high wearing comfort and an excellent attenuation of ambient noise. The CX 300 are ideal for use with MP3, CD, MD, or DVD players and many other portable devices.

A izgledaju ovako, i to vam je to... :,,:
 

Prilozi

  • CX_300_silver_410.jpg
    CX_300_silver_410.jpg
    39 KB · Pregleda: 278
Odlično i ja sam zainteresovan pošto nisam zadovoljan sa MX550, ovo bi trebalo da bude bolje...
Ja sam pre za crne!
 

Prilozi

  • CX_300_black_410.jpg
    CX_300_black_410.jpg
    16.3 KB · Pregleda: 222
Evo i ja da prenesem moje utiske posto sam poslednjih 10 dana jurio slusalice, probao sve i svasta i na kraju i dalje nemam slusalice. Cudno ali istinito. Razlog za to je veoma jednostavan i krije u jednom kriterijumu koje slusalice moraju da ispune a to je ovde jako tesko - da imaju asimetricne kablove. to je meni mnogo prakticno i mnogo mi se svidja jer kad recimo koristim ove moje mx500 i izvadim ih iz usiju iz nekog razloga onda ne znam sta da radim sa njima jer je kabl kratak pa nema duzinu da obe prebacim iza vrata a glupo je da vise napred preko majice/kosulje.

Evo sta sam ja probao i moji utisci:
1. shure e5c:) ovo cito informativno posto nisam umobolan da razmisljam o slusalicama od 500 dolara. utisak-nisam odusevljen uopste, valjda sam ocekivao vise od slusalica koje kostaju kao vise od 30 komada mx500. takodje mislim da je neozbiljno stavljati na slusalice ovakve konstrukcije da su audiofilske ali o tome neka kazu upuceniji. generalno, ne svidjaju mi se slusalice koje ulaze direktno u uvo jer: moraju stalno da se cisteiz opravdanih razloga, mnogo me boli glava od njih, iritiraju unutrasnjost usne skoljke....
2. Philips HE592; ovo im je novi model, dobio neku nagradu za dizajn. odlicno se cuju, nema sta ali nema sanse nikakve da stoje u usima. stalno ispadaju cak i u opustenoj setnji. da ne pominjem voznju bicikla ili trcanje...vracene nazad->potraga se nastavlja...
3. JVC Gumy; ovo su zanimljive slusali ce pre svega zbog cene 9.90$; zovu se gumi jer su skroz od nekog relativno mekanog materijala. ima ih u nekoliko boja a najbolja karakteristika je sto nema sanse da bi mogle nekog da zuljaju ma kakvog oblika i velicine mu bilo uvo. jednostavno ne postoji ni jedan cvrsti deo slusalice koji dolazi u kontakt sa kozom - odlicna stvar. zvuk im je dobar, nista senzacionalno naravno i ne moze da bude za ove pare...
4. sony fontopia ex71 i 51; od ovih slusalica sam stvarno cekivao mnogo, ne znam zasto. valjda zato sto su iz Japana (pozdrav Driveru;)) ne znam sta da kazem ali bas je ok, mulja u sredini i solidno zvecka...sve u svemi nije mi se svidelo uopste posebno ne jer je to vec kategorija slusalica koje kostaju visokih 50$
5. philips SHS420 - na kraju zavrsih sa ovim veoma cudnim slusalicama. asimetrican je kabl, odlicno se cuju. mana-sporo se skidaju i stavljaju zbog tog njihovog patenta sa kanapcicem koji ide oko uha. cena je takodje bila OK - 15$
 
evo kako izgledaju philips



PS zaboravio sam da kazem jos jednu stvar sto se tice ovih philips a bas mi se svidja i nikad dosada to nisam video-kabl nije od gume, onako klasican nego je ceo presvucen slojem platna...
 
Poslednja izmena:
Raja-iz-kraja je napisao(la):
Ja postavio i thread,al' kontam nije zgoreg pomenuti i odvde posto se o bubucama vazda' razglaba. Sennheiser je izbacio novu zvezdu vele Ameri sto su pazarili, naime najzad je izasao in-ear Sennheiser i zove se CX 300.

The CX 300 silver are high-quality stereo ear-canal headphones with powerful, bass-driven stereo sound for listening 'on the move'. Ear adapters in three different sizes ensure a perfect fit, high wearing comfort and an excellent attenuation of ambient noise. The CX 300 are ideal for use with MP3, CD, MD, or DVD players and many other portable devices.

A izgledaju ovako, i to vam je to... :,,:

Imao je Sennheiser i ranije in-ear model (IE4 ), ali mu je bila neshto veca cena...

Ovaj novi model je na trzistu tek nekih mesec dana, tako da je i dalje u toku "hype" oko njega. Poredjenja sa mnogo skupljim slushalicama bi ipak trebalo uzeti sa rezervom dok se hype ne slegne...

Manje-vishe je potvrdjeno da je rec o OEM modelu na koji je Senn samo zalepio svoj logo... Isti model se moze naci u reziji Sharp-a (md-33) i Creative-a (EP-630), koji su kud i kamo jeftiniji od Sennheiser-a...

Preporucena cena za njih na pocetku bila je cak 80$ (kasnije su sporadicno bile na snizenju za 40$), shto je malo previshe uzevshi u obzir da su ostali "kompatibilci" oko 40$...

Poz:wave:
 
E da ne bih otvarao novi thread za dzabe, koje bubice su najkvalitetnije i imaju najbolju ergonomiju a da su max. 20e. Sad ce me audiofili streljati:wall:, ali treba mi za telefon (Motorola V3x). Znaci retko usput slusam muziku (zato nikad nisam ni kupio mp3 player), ponekad mi "dodje", pa mi treba bas za te situacije. Vidim da se ovde spominju neki Philips-i, Panasonic-i, i tako to, pa me zanima sta je najbolje za te pare (ne treba da bude nista secijalno, mislim da telefon nije neki ultra-kvalitetan player).
 
Scorpio(DDMF)! je napisao(la):
Imao je Sennheiser i ranije in-ear model (IE4 ), ali mu je bila neshto veca cena...

Ovaj novi model je na trzistu tek nekih mesec dana, tako da je i dalje u toku "hype" oko njega. Poredjenja sa mnogo skupljim slushalicama bi ipak trebalo uzeti sa rezervom dok se hype ne slegne...

Manje-vishe je potvrdjeno da je rec o OEM modelu na koji je Senn samo zalepio svoj logo... Isti model se moze naci u reziji Sharp-a (md-33) i Creative-a (EP-630), koji su kud i kamo jeftiniji od Sennheiser-a...

Preporucena cena za njih na pocetku bila je cak 80$ (kasnije su sporadicno bile na snizenju za 40$), shto je malo previshe uzevshi u obzir da su ostali "kompatibilci" oko 40$...

Poz:wave:
U potpunosti se slazem da je cena i dalje malo nerealna posto je hype, ali ne sumnjam ni u kvalitet, mada bi opet mozda bilo bolje malo sacekati dok se ne slegne prasina buduci da im je ovo temeljac nove CX serije, sto ce reci bice drugih,bice boljih...Ja cak razmisljam da za period cekanja pazarim jedne MX 400...
Nego me je nesto drugo mnogo vise zaintrigiralo u tvom postu, naime sta znas o Sharp MD 33 slushkama posto sam ja svojevremeno poginuo trazeci ih, buduci da su 4-pole kao i moj Sharpov MD - player pa kontam da bi bili extra spojka s' obzirom da je cak i ona low-budget varijanta koju sam dobio uz player radila mnogo bloje od bilo kojih drugih bubica koje bi nabadao. Ima li tog Sharpa negde u zemlji i po kojoj ceni? Hvala unapred...
 
Poslednja izmena:
Samo da kazem da sam probao senhaizer mx 350/450 i mogu da kazem da su mnoooooooooooooooogo dobre! To im je najnoviji model, imaju novo kuciste a mx350 su moj favorit jer imaju asimertrican kabl sto je mnogo prakticno...
mx450 su iste samo imaju kutijicu i simetrican kabl...
 
Raja-iz-kraja je napisao(la):
U potpunosti se slazem da je cena i dalje malo nerealna posto je hype, ali ne sumnjam ni u kvalitet, mada bi opet mozda bilo bolje malo sacekati dok se ne slegne prasina buduci da im je ovo temeljac nove CX serije, sto ce reci bice drugih,bice boljih...Ja cak razmisljam da za period cekanja pazarim jedne MX 400...
Nego me je nesto drugo mnogo vise zaintrigiralo u tvom postu, naime sta znas o Sharp MD 33 slushkama posto sam ja svojevremeno poginuo trazeci ih, buduci da su 4-pole kao i moj Sharpov MD - player pa kontam da bi bili extra spojka s' obzirom da je cak i ona low-budget varijanta koju sam dobio uz player radila mnogo bloje od bilo kojih drugih bubica koje bi nabadao. Ima li tog Sharpa negde u zemlji i po kojoj ceni? Hvala unapred...

Sharp nije nabavljiv kod nas, a zvanicni (i jedini) prodavac za ove bubice (izvan Japana) je audiocubes, ali oni ne primaju neamericke cc...

Moguce ih je (polovne) kupiti na E-bay-u sa vremena na vreme.

Jedino sto ne vidim svrhu nabavke md-33 (sem mozda kompatibilnosti 4 pole plug-a), kada postoje (nabavljivi) Creative i Sennheiser modeli....

Broz je napisao(la):
1. shure e5c :)ovo cito informativno posto nisam umobolan da razmisljam o slusalicama od 500 dolara. utisak-nisam odusevljen uopste, valjda sam ocekivao vise od slusalica koje kostaju kao vise od 30 komada mx500. takodje mislim da je neozbiljno stavljati na slusalice ovakve konstrukcije da su audiofilske ali o tome neka kazu upuceniji. generalno, ne svidjaju mi se slusalice koje ulaze direktno u uvo jer: moraju stalno da se cisteiz opravdanih razloga, mnogo me boli glava od njih, iritiraju unutrasnjost usne skoljke....

Sve shto si rekao stoji, samo cu ti skrenuti paznju da se kod (ne custom) canal-phones-a mora dosta eksperimentisati sa "ubacivanjm" i "dihtovanjem", kao i razlicitim nastavcima, radi postizanja optimalnih rezultata...

Poz:wave:
 
Scorpio(DDMF)! je napisao(la):
Sharp nije nabavljiv kod nas, a zvanicni (i jedini) prodavac za ove bubice (izvan Japana) je audiocubes, ali oni ne primaju neamericke cc...

Moguce ih je (polovne) kupiti na E-bay-u sa vremena na vreme.

Jedino sto ne vidim svrhu nabavke md-33 (sem mozda kompatibilnosti 4 pole plug-a), kada postoje (nabavljivi) Creative i Sennheiser modeli....



Sve shto si rekao stoji, samo cu ti skrenuti paznju da se kod (ne custom) canal-phones-a mora dosta eksperimentisati sa "ubacivanjm" i "dihtovanjem", kao i razlicitim nastavcima, radi postizanja optimalnih rezultata...

Poz:wave:

Ma da vec sam upoznao Audiocubes, a jednom sam cak i bio blizu nabavke preko Sharpovog zvanicnog zastupnistva u Francuskoj ulici, al sam odustao od toga posto su mi za replacement-konfekcijske sluske koje dolaze uz moj player trazili 25 eura, racunam da MD33 ne bi bile manje od 50, i da jos jednom si bio u pravu jedini razlog u njihovu korist protiv Creativa i Senna bio mi je 4-pole plug, a u to doba je Sharp bio i dosta jeftiniji od Sennheisera... :,,:
 
Imam i ja jedno pitanje posto sam pred kupovinom bubica,naime trenutno se dvoumim da li uzeti sennheiser mx500 ili mx550?Da li ima neko ko je probao oba modela i moze da podeli utiske?Primarno se slusa rock i uopste tvrdja muzika sa dosta gitara pa koje bi se bolje pokazale u tom domenu?
Takodje da napomenem da in ear slusalice ne odgovaraju ali sem toga ako ima neki predlog do 2500 din dobrodosao je zajedno sa informacijom gde se ako se mogu naci iste i isto da li neko zna da li se kod nas(u novom sadu najbolje) mx400 ili 450 slusalice mogu naci...
E da,slusalice ce biti prikljucene na iriver mp3 player iz ifp serije.
 
Poslednja izmena:
Ima :)
Moje mišljenje je da su ljudi iz Zenhajzera sve zalihe MX500 slušalica prefarbali iz teget u crnu boju i plasirali slušalice na tržište. Slušao sam obe slušalice uporedo, baš kao i drugar (on MX550, ja MX500) i nikakvu razliku nismo bili u stanju da uočimo. Obojica slušamo istu muziku - Power Metal, Extreme Power Metal, Epic Power Metal, Power Symphonic Metal, Folk Power Metal, i generalno imamo široke vidike kad je Power Metal u pitanju. Tako da eto, gitara je tu svakako faktor, ali i tonovi klavijatura, tako da nismo opterećeni basom, već nam znači i nešto širi spektar zvuka :) Sve u svemu, obe slušalice su odlične.
 
Dobro, bre, skontali smo koju muziku slusas, nemo' da se hvalis vise... :D :d :D

Salim se, naravno, poklapamo se oko toga s' tim sto slusam i druge tipove metala (a i elektronika je sa druge strane), ali nijedne bubice koje sam do sada cuo nisu ni za Q kad je metal (i hard rock i bilo sta slicno) u pitanju. :( Isto kao sto mali zvucnici ne dolaze u obzir, ma koliko da su kvalitetni i kao sto se ova muzika najvise degradira MP3 kompresijom, koliko god to bilo tesko nekima da poveruju. :)

Tuzno, ali je tako... :(


Sto se tice sennheiser-a, izbegavati sluske koje na kablu imaju potenciometar i to u sirokom luku.
 
Dobro de, ti si hi fi fanatik, ljudima ne treba tako nešto, u protivnom ne bi pitali za bubice već bi tražili one zadrigle sluške :)
 
LiLa je napisao(la):
Imam i ja jedno pitanje posto sam pred kupovinom bubica,naime trenutno se dvoumim da li uzeti sennheiser mx500 ili mx550?Da li ima neko ko je probao oba modela i moze da podeli utiske?Primarno se slusa rock i uopste tvrdja muzika sa dosta gitara pa koje bi se bolje pokazale u tom domenu?
Takodje da napomenem da in ear slusalice ne odgovaraju ali sem toga ako ima neki predlog do 2500 din dobrodosao je zajedno sa informacijom gde se ako se mogu naci iste i isto da li neko zna da li se kod nas(u novom sadu najbolje) mx400 ili 450 slusalice mogu naci...
E da,slusalice ce biti prikljucene na iriver mp3 player iz ifp serije.

Po review-ovima, x50 serija se od x00 serije razlikuje po neshto vishe visokih tonova i neshto loshijem zvuku.

Teshko da cesh izvuci odlican rock zvuk iz x00 serije (vishe im odgovara "mirnija" muzika).

Predlazem ti da probash sa Koss clip-on slushkama KSC-75 (ako necesh fullsize slushalice) ili PortaPro i dobijesh "najbolji budget rock zvuk" :-devil-:

Poz:wave:
 
Delija je napisao(la):
...Tuzno, ali je tako... :(

filipenko je napisao(la):
u protivnom ne bi pitali za bubice već bi tražili one zadrigle sluške

Pa znam ja koliko se degradira u mp3 formatu gore spomenuta i slicne vrste muzike ali...nesto ne mogu da se zamislim sa sennheise HD595 slusalicama kako dzogiram ulicom ili sedim na predavanju i to iz razloga vise od jednog :)

Delija je napisao(la):
Sto se tice sennheiser-a, izbegavati sluske koje na kablu imaju potenciometar i to u sirokom luku.
Da,nazalost i ja sam citao da potenciometar zna da pravi probleme ali ne videh u cenovniku 4audio-a mx400/450 model a to su iste slusalice samo bez potenciometra ako se ne varam? Stavise ako to jeste slucaj mozda bi i biloi bolje resenje s obzirom da su verovatno jeftinije ali kao sto rekoh Gde ih kupiti?
Scorpio(DDMF)! je napisao(la):
Predlazem ti da probash sa Koss clip-on slushkama KSC-75 (ako necesh fullsize slushalice) ili PortaPro i dobijesh "najbolji budget rock zvuk"
Pa ok mozda ih i probam,mada bilo bi idealno da su bubice,kakve su one po pitanju zvuka u poredjenju s ovim sanhajzerkama i gde ih ima kod nas?
 
Poslednja izmena:
filipenko je napisao(la):
Ima :)
Obojica slušamo istu muziku - Power Metal, Extreme Power Metal, Epic Power Metal, Power Symphonic Metal, Folk Power Metal, i generalno imamo široke vidike kad je Power Metal u pitanju.
Mnogo bre tu ima metala lol zivo me interesuje kako zvuci Folk Power Metal ime je do j**a :d

izvinjavam se za offtopic :whip:
 
Ja imam MX500 i nikakve probleme sa potenciometrom nisam imao, ako izuzmem što sam ga 1-2 puta slučajno utišao, a nenaviknut na njegovo prisustvo pomislio sam da je plejer vrisnuo :d

@ivke76
Potraži negde Elvenking :) Naravno, to se ne oslanja na turski folk sa zurlama, već na kulturni italijanski i slično :d U principu slično kao i ostali power, ali sa dodatkom par gudačkih instrumenata (uglavnom umesto klavijatura) koji se čuju više nego uobičajeno.
 
Da , primetio sam da imaju sad imaju sport , street i style line...istina deluju ozbiljnije ali isto tako i cena deluje ozbilnije sto je za reci da ce verovatno i najeftiniji model biti skuplji nego mx550 sto je po meni vec previse dati za bubice s obzirom da je nihova cena kod nas 28e(sto je vec mnogo za bubice i po meni je besmisleno davati vise za bubice)a daju sasvim prostojan kvalitet za bubice i takodje ne treba zaboraviti dostupnost na nasem trzistu koja ce biti nepostojeca...
 
Nazad
Vrh Dno