Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Ljudi, veceras sam probao panasonik bubice koji stizu uz neki ljihov obican cd-mp3 plejer.
Kvalitet je isti kao na mom Philipsu scbh785, a glasnoce je cak jaca jer su manje omaze. Sad, ne verujem da ima da se kupe odvojeno, ali ako mozda ima, vredi dati za njih do 1200.
pozdrav
 
Delija je napisao(la):
Ko primecuje neku razliku izmedju originala i kopije (cinjenica je da 100% ista kopija ne moze da se napravi, al' opet...), svaka mu cast! :S:

Ma jel moguce da stvarno ne primecujes razliku?!
:wall:
 
Miki je napisao(la):
Ako je neko skoro trgovao ekstra bubice neka nam kaze!

Uzeo sam pre neki dan Philips SBC HE 9500
B000B5TWTY.03.LZZZZZZZ.jpg


Imaju izuzetno jake basove i zbog same konstrukcije, zvuk je glasan pa ne treba drzati prejako pojacano (koristim iRiver MP3 player, ugavnom drzim na 20 od max 40). Inace player koristim skoro svaki dan tako da se za mesec-dva pokazu sve mane. Kabl je tanak, mnogo je meksi i savitljiviji (doima se kao da je pravljen od silikona), ima nastavak, kome treba duze moze da nastavi, nemaju potenciometre (yeah). Imaju i one gumene "chepove" u razlicitim velicinama (S,M,L), default su montirani M, za sada ne ispada cak ni po ovoj hladnoci. Zahtevaju izuzetnu higijenu inace cete u njima naci svasta ;)

Mane koje su mi prethodne slusalice pokazale su sledece:

- Senheisser koje sam dobio uz iRiver su produvale (slusam techno, pojacani basovi max), morao sam da drzim na 27 - 30 da bih imao istu glasnocu. Imale su sundjercice koji su se vremenom olabavili i pospadali. Bez sunjdercica je zvuk losiji i ispadaju lako.

- Philips SBC HS 320. Problem ispadanja ne postoji. Dosta osetljivije (efikasnije?) u odnosu na Senheisser, subjektivno, imale su bolji zvuk, ali nisu bile udobne, zuljale su, posle 6 meseci je spadala guma, tako da sam ih bacio (inace nisu se pokvarile, mada su isto basovi produvali). Postoji i problem ako nosis naocare za sunce.
B0002KQVGK.03.LZZZZZZZ.jpg


- Philips SBC HE 580. Dobar zvuk, po meni najbolje izbalansiran ali imale su jednu veliku manu, leva je imala neprijatnu osobinu da ispadne iz uha. Zatim, kabl je vremenim ogrubeo, sto je izgleda cesta pojava, postane krt i onda hoce da pukne. Takodje nervira onaj potenciometar koji nikada ne mozes da "odvrnes" do kraja tako da sam uzeo lemilicu i premostio ga. Da ne pricam koliko se puta sam pomeri pa se pitam sta je bilo. Basovi nisu produvali, jos su operativne :)

philips-sbc-he-580-00.jpg


Sad bih trebalo da kazem, my 2 cents ali dao sam skoro 4000 din do sada sto se jos uvek ne uklapa sa ovim kursom dolara.
 
Ne znam kako se zove radnja, pre skretanja u tunel, kada krenes od trga Nikole Pasica. 2099 dindzi.
 
blah , vrh ponude bubica u novom sadu su neke genius....

jel ima neko ko ide do bg na redovnoj bazi da mi (ili nama ako oce jos neko) pa da donese te Philips SBC HE 9500, dacu pare dacu sve , chastim pivo, burek , sta god :)

..na PM
 
Lukija je napisao(la):
Ne znam kako se zove radnja, pre skretanja u tunel, kada krenes od trga Nikole Pasica. 2099 dindzi.

Kakav je kvalitet srednjih tonova kod tog modela?
I uopste koje bubice dobro sviraju srednje tonove? (to mi je presudno - instrumentalni rock i klasika mi je 95% repertoara)
Apple in ear mi se uopste ne dopadaju. Basevi su ogromni, visokih je previse ... bas sam se razocarao. Nekom to odgovoara.
 
mom ortaku su te crkle, zgazio na njih :) :) :) :) :) :) :) :

nego... jel neko bio dole u prolazu ispod te radnje, verovatno najpoznatije mesto za prodaju diskova u beogradu (mislim na sam prolaz posle doma i one dve radnje)... da vidi one koss-cuda-razna i ostale???

mislim, bolej da uzmem koss (deep ear bass) za 2500 nego Philips za 20000.... mozda i ne ali mozda i da...

P.S. niko ne pominje one sonijeve za PSP???? Sta bi sa njima.. one bas izgledaju kompaktno i sredjeno... ja bih voleo da znam koliko kosta onaj altec i gde ima da se pazari??? nisam nasao nista na netu kod nas....

Aj pozdrav...

a ako ponovobudem video rec stylish prestajem da dolazim na bench.. pa nije ovo pink... :p

P.S. : za one koji su "stylish" te koss o kojima ja govorim neka ne gledaju :d
ruzne su ko djavo... i imaju samo jednu velicinu...
 
Poslednja izmena:
Vido koliko kosta Altec... i nije mi dobro... odoh da spavam... posle cu da se obesim... pa cu posle toga jos jednom da ne razmisljam da li sam se dobro obesio prvi put...

p.s. one koss su verovatno koss the plug... i na netu su vrloo ozbiljno zastupljene...
ladno ima razlicitih krajeva :) da ne pricam o bojama...
 
bruyoni je napisao(la):
Ali davati ogromne pare na Shure i Etymotic pa na njima slusati mp3 (u bilo kom kvalitetu) cak i na ipod-u je cisto bacanje para. Najisplativije resenje su ove neke sound isolating Philips, Sharp33 ili one Panasonoic sto ja jurim za nekih 20-30€
Postoji li zapravo u nasoj zemlji mesto gde mogu da se nabave Sharp MD 33 four-pole earphones?Imam Sharpov MD player al' sam uspeo da pokidam kabl na desnoj sluski,a i imam taj 4-pole izlaz pa bi mi ove sluske bile extra resenje...Hvala unapred...
 
CamBieL je napisao(la):
Vido koliko kosta Altec... i nije mi dobro... odoh da spavam... posle cu da se obesim... pa cu posle toga jos jednom da ne razmisljam da li sam se dobro obesio prvi put...

E svaka ti cast za post, UMRO sam od smeha!

Uzgred jel su se pojavile u prodaji kod nas, ne verujem da ce biti neka potraznja al opet...
 
Poslednja izmena:
Ako se pojave kod nas odoh da ih ukradem samo da vidim sta je to toliko dobbro za te pare pa cu da ih vratim... nisam ja lopov... samo pozajmljivach :D

btw. otisao sam do eltima i kupio neke filipsove za 650 kinti, jer nisam mogao da vise trpim ove creativove... RAZUMETE LI DA SU TOLIKO VELIKE ZA MOJE USI DA SU MI SUNDJERI ISPALI DOK IH VADIM NAPOLJE!!!! ja stvarno ne znam kome one pasuju... taj se josh nije rodio... i tako kupio jha te filipsove... dobije se futrolica iz koje sam ih jedva izvadio tako da je ta fotrola na motanje najgora ili bar u top pet najgorih stvari koje sam video, a lepo igledaju :) i sundjercice dobijesh... plastika je ocajna, kao i kabl, pise 16oma na njima, ali ja nevidim razliku izmedju njih i creative-ovih po glasnoci, dok je ovde zvu prilicno finiji, bas i nije neki, ali sa obzirom da trenutno u player-u imam samo system of a down, rage ag... mrzi me da kucam celo ime... i EKV. nisam primetio razliku u basu... samo sam primetio da je je zvuk bolje balansiran i da se GLAS bolje cuje... fala bogu... chinele su i dalje malo bez fokusa ali jebi ga sta ja oc za te pare... dakle.. ako ne zgazim na njih ne povucem kabl, milujem ih i molim mozda izdrze preko godinu dana :)
mislim da cu kad dodjem do kesha da ih dam devojci sebi da kupim Sonija za 1200 din... inace u onom prolazu vise nema onog KOSS the plug sluski..
 
Poslednja izmena:
9500 Philips imase u Tehnicom radnji,pored Eltima(Sony).Ja preko nadjoh logitech
za PSP,cena 12 eura ,sound isolating su tipa i imaju 3para nastavaka(za svako uvo :) ).Zna li neko nesto o ovim sluskama?
Evo i slike:
 

Prilozi

  • psp411_com-product-125-1.jpg
    psp411_com-product-125-1.jpg
    3.9 KB · Pregleda: 255
Poslednja izmena:
Ma ja odoh sutra da ih kupim ako valjaju.. ove sam reshio da poklonim devojci..ladno me i ove zuljaju posle sat-dva slusanja... neverovatno...

ma kupicu ih pa cete cuti sta mislim o njima i kako vas psujem :)
 
vala bash.. nego... ne znam tacno na koju se prodavnicu misli :)

ali posto zivim tu takoreci... naci cu valjade... aj pozdrav :)))
 
Ah... ja kupio sluske pre par dana...

nisam imao net da se javim i raportiram :D

nego...

sluske imaju da se kupe i IPS-u u knezu i tamo sam ih platio 1490 din...
mnogo skupo...

ovako...
Sluske imaju sjajnu izolaciju i generalno su po meni bar vrhunskooog kvaliteta...
kabl je izuzetno dobro uradjen, mozda prekratak (standardan je, ali je meni to josh uvek kratko), ima neodmijumske drajvere, 3 para (velicina) gela (gumice) za usi...
preudobne su, fino se cuju, ali mi se cini da krce kada se smanji jacina zvuka... tako da kvalitet zvuka mozda nije nesto preposobno ali mislim da je karta na koju su igrali u stvari udobnost, sto je meni i bilo najvaznije... najbolje od svega je kad potrrefite lepo velicinu i zabijete ih u uvo, napravi se sjajan vakum, pa kad pocne da bije bas... extra :p posto nisam bio zadovoljan zvukom na MP3 player-u (creative MuVo V200) zabio sam ih na liniju (Technicks pojacalo vezano na komp) i zvuk je bio, naravno, mnogo bolji... povezao sam i neke filipsove i koje sam pominjao da sam ranije uzeo i bile su jace od njih, tako da je mozda problem ipak do mp3 player-a
sve u svemu preporuka...

ako vas josh nesto interesuje pitajte, ali ne znam kad cu opet biti na netu...
mada, iako ja, generalno, sam ocekivao vise od kvaliteta zvuka, kome god sam dao da cuje se izgubio kako su dobre...

nije bas da sam nesto pametno napisao... ali eto :)
bilo bi lepo da ih neko iskusniji sa bencha testira...

pozdrav...
 
E,ljudi, ima li neko iskustva sa Shure E2c i moze li mi reci isplate li se po kvalitetu? STVARNO mi je vazan kvalitetan zvuk od kojeg ne boli glava posle pola sata slusanja(kao sto je slucaj sa mojim petstodinarskim Panasonicima), pa sta mislite o njima (o dostupnosti ne razmisljam, narucujem sa eBay-a :d )
 
ogisha007 je napisao(la):
E,ljudi, ima li neko iskustva sa Shure E2c i moze li mi reci isplate li se po kvalitetu? STVARNO mi je vazan kvalitetan zvuk od kojeg ne boli glava posle pola sata slusanja(kao sto je slucaj sa mojim petstodinarskim Panasonicima), pa sta mislite o njima (o dostupnosti ne razmisljam, narucujem sa eBay-a :d )

Ima ih moj drug. Slusao sam ih nekoliko puta. Odlicne su i ne zuljaju pri slusanju. Dobije se jako lepa kutijica i nekoliko umetaka u zavisnosti od toga koji ti najvise odgovara.

On ih koristi uz Ipod nano.
 
Poslednja izmena:
ogisha007 je napisao(la):
E,ljudi, ima li neko iskustva sa Shure E2c i moze li mi reci isplate li se po kvalitetu? STVARNO mi je vazan kvalitetan zvuk od kojeg ne boli glava posle pola sata slusanja(kao sto je slucaj sa mojim petstodinarskim Panasonicima), pa sta mislite o njima (o dostupnosti ne razmisljam, narucujem sa eBay-a :d )

Ja ih imam tj imao sam ih u ispravnom stanju do nedavno. Doslovno sam ih pokidao tako da krastavac. Fenomenalne slusalice za ulozeni novac...

Pozdrav!

PS. Ako te interesuje nesto konkretno ti me pitaj
 
Nazad
Vrh Dno