Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Scorpio(DDMF)! je napisao(la):
Grado slushalice su poznate po svom "rock" zvuku, dodushe, ovde ih nema pa bi ti najbolje bilo da poslushash Sennheiser i Beyer Dinamics modele koji se kod nas mogu naci, pa da sam procenish koje su "najbolje" za tu svrhu....


POZ

Gde ih ima?

poz.
 
Artz je napisao(la):
Uz iRiver idu Sennheiser mx300 slusalice i stvarno su odlicne.
Ali treba mi jaci bass. Koje slusalice preporucujete i da li imaju kod nas da se kupe?

Koji iRiver imas?

Ja sam imao iFP-590T, a sad sam presao na iFP-895 i i jedne i druge sluske su skroz OK i imaju super bass, ne kao Philips, ali zato ne kubure u srednjim tonovima. Inace i uz ove modele idu Sennheiser sluske, ali ne MX-300. (Ne znam koji su to modeli - nisu isti, ako neko zna, bash me zanima, posto posetom Sennheiser sajta nista nisam prokljuvio)

Kad ih pritisnem u uvo (i jedne i druge), bass je extremno jak, tako da bi i sa njima moglo da se dobije to sto trazis, samo kad bi negde mogle da se nadju gumene navlake sa kanalicem (umesto ovih sundjercica). BTW, jel' zna neko gde bi tako nesto moglo da se nadje?
 
Delija je napisao(la):
Koji iRiver imas?

Ja sam imao iFP-590T, a sad sam presao na iFP-895 i i jedne i druge sluske su skroz OK i imaju super bass, ne kao Philips, ali zato ne kubure u srednjim tonovima. Inace i uz ove modele idu Sennheiser sluske, ali ne MX-300. (Ne znam koji su to modeli - nisu isti, ako neko zna, bash me zanima, posto posetom Sennheiser sajta nista nisam prokljuvio)

Negde sam procitao da uz novije serije iRivera (pa i iFP-a) stizu Sennheiser MX-200 slushke, samo shto su rebrand-irane pa na njima pishe iRiver

POZ
 
Na ovima pise i iRiver i Sennheiser, i sudeci po slikama sa neta (a i po tome da daju bolji zvuk od MX-300), ipak su MX-400 (identicne su, crne sa silver).

http://www.ncix.com/customerimage.php?sku=11408#jumpimageframe

Zeznuto je to sto su sve sluske iz serije MX-?00 iste po obliku, samo im se boja malo razlikuje, (osim 500-tke, koje su takodje istog oblika, ali su cele tamno plave).

p.s. Sto se mene tice, mogli su da se isprse i za MX-500. :D
 
Delija je napisao(la):
Naravno, MX-500 imaju i volume controle. ;)

Koji je nevidjeno sr**e, kao i kod skoro svih bubica, jeftini potenciometri koji se brzo upropaste (meni je trajao oko 4 meseca pre nego shto je poceo da krci i da pravi debalans izmedju kanala - levi je bio jaci od desnog kada se pojaca pot. do kraja, pa je moralo da se malo utisha..)

POZ
 
jel jos imas ove crvene philipsove sluske kupljene u srpskih vladara? nameravam da ih uzmem pa me interesuje da li si u medjuvremenu naisao na jos bolju varijantu sluski? imam ifp-790
 
Ja sam ih uzeo pre dosta vremena, ne secam se. Za te pare mislim da nema boljih. Jos uvek bass udara, produvale nisu. Jos ako ti kazem da ih koristim svaki dan po minimum 2 sata, mislim da nemas sta dalje da razmisljas.
Jesi Sony -eve sluske iz Fontopia serije odlicne, ali one kostaju od 30-40evra, i nisu sigurno toliko puta po cenovnom rangu bolje od Philips -ovih.
Pozdrav!
 
martins je napisao(la):
broz jel ti jos uvek sljakaju te philips-ove sluske? jel u medjuvremenu ispala neka bolja kombinacija?

imam imam!
ja ih svaki dan slusam bar 4 sata u kombinaciji: prelazenje putanje od A do B, bicikl i teretana i kacio sam ih 100x za kvake, volan i sl ali one su iste kao i prvog dana. ja sam zaista prezadovoljan!
imao sam i sony fontopia ali nekako mi bre mnogo muljaju na srednjim
 
uz irivera ne idu mx400 jer po specifikaciji mx400 je na 32 ohm[oma] a plejer je na 16 ohm[dosta bi se slabije cuo zvuk da je odnos 16:32 ohm ifp:mx400].Izgledaju slicno mada se opet razlikuju po duzini one sive trake al sve jedno........Sennhaiser nisu lose ali opseg od 20-20000 Hz sve govori
 
Poslednja izmena:
Mene interesuju slusalice tipa Sony mdr-q22LP i slicno
posto bubice smetaju mojoj usnoj skoljci. Bitno mi je da podnose jaci
bas da imaju kvalitetan zvuk i da nemaju onaj "rajf" koji ih povezuje.
Sta biste mi preporucili?
 
Nedavno sam na moju veliku zalost (bas sam se navikao na njih) izgubio bubice koje sam dobio uz i-river 590T, sluzile su me godinu dana bez ikakvih problema u proseku 4 sata dnevo se nisam odvajao od njih (prevoz, bike, teretana itd). Ono na sta bih vam skrenuo paznju a da me ne shvatite pogresno, jer vidim da se digla velika frka, gledam iz svog ugla,je to da bubuice i kvalitet nisu kompatibilne kategorije. Jer ko zeli kvalitetan zvuk, naravno da ce slusati muziku na hi-fi uredjaju, ili na nekim profesionalnijim sliusalicama, za moje potrebe od bubica trazim druge kvalitete: ergonomija tj kako leze u uhu, zatim posto su to uredjji koji sluze za cimanje po prevozu sportu, moraju biti izdrzljive,i kvalitetno uradjene, da ne prekidaju itd itd znate sta mislim... I uzgred posto na mp3-u uglavnom slusam radio programe, retko mp3, mozete li mi preporuciti neki slusslice koje ce taj posao raditi kao moje dobre stare iriverine, koje ne mogu da prezalim Buuuuuaaaaaaaa Hvala unapred Dejan
 
Philips SBC HE 580 bubice,gde??

Moze li mi neko reci gde imaju da se kupe ove bubice philips SBC HE 580 koje svi toliko hvale?Navodno ima u Philipsu blizu NBS ali nema ni tu ni u Eltimu.Mnogo zahvalan za svaku tacnu informaciju!!!
 
Ima garaNTovano na Trgu Republike,tj prodavnica do "Dunav" osiguranja,preko puta"Staklenca"na pochetku Makedonske.Tamo su se do skoro prodavali DVD,TV,Hi-Fi,i ostala bela tehnika,a sada u prizemlju prodaju svashta(DJ oprema,garderoba i slichne gluposti).E,tu gde se prodaje DJ oprema,znachi u prizemlju,ima vishe vrsta svih Philips i ostalih slushalica.Cene jesu malo vishe nego na drugim mestima,ali ih ovde ima.
 
Miki je napisao(la):
Moze li mi neko reci gde imaju da se kupe ove bubice philips SBC HE 580 koje svi toliko hvale?Navodno ima u Philipsu blizu NBS ali nema ni tu ni u Eltimu.Mnogo zahvalan za svaku tacnu informaciju!!!
Imas na slaviji model 785 koji je malo losiji od he580, ali za 1000 din daje super zvuk.
 
Ja sam posle tog modela kome su nazalost crkli kablovi (standardan kvar sa svim slusalicama, kablovi se presavijaju mnogo puta i puknu iznutra zicice) kupio isto Philips slusalice model HE590.
Evo slika npr ovde: http://www.clubic.com/shopping-79790-0-philips-sbc-he590.html
Mada su moje bele. Slusalica idu skroz u usi (naslanjaju se direktno na bubnu openu :) ) i imaju stvarno fantastican zvuk, bas je odlican kao i kod prethodnog modela he580.
 
Artz je napisao(la):
Ja sam posle tog modela kome su nazalost crkli kablovi (standardan kvar sa svim slusalicama, kablovi se presavijaju mnogo puta i puknu iznutra zicice) kupio isto Philips slusalice model HE590.
Evo slika npr ovde: http://www.clubic.com/shopping-79790-0-philips-sbc-he590.html
Mada su moje bele. Slusalica idu skroz u usi (naslanjaju se direktno na bubnu openu :) ) i imaju stvarno fantastican zvuk, bas je odlican kao i kod prethodnog modela he580.

Uf, bez da budem baksuz, ali te slushke jedino imaju neshto jaci bass i OK izolaciju, a sve ostalo je veoma loshe (mutni srednji, nepostojeci visoki)... Po meni su za izbegavanje, skoro svaki model boljih slushki ih "shisha" veoma lako... :smash:

Philips je izbacio i novu generaciju semi-canal phones-a koja bi trebala da bude OK (samo da se josh i pojave kod nas :wall: )

POZ:wave:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno