Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
a drugar je sa tim pakovanjem kupio slusalice u Julu pocetkom i nema nikakve razlike,danas smo ponovo testirali,otvorio sam nove CX300 bele samo da probam i nema razlike.A kako mi da znamo da su ti testovi istiniti?
 
Ne znam koliko treba verovati tim uputstvima za prepoznavanje na netu, pogotovo na osnovu izgleda kutije, jer se i ona menjala i na original proizvodima. Evo bas kod mene jednih cx300 neraspakovanih, pa evo sta stoji

1. Gornji desni ugao mp3 je velikim slovima, nije boldovano (po ovome ispada da su fake)
2. font u slikama je u donjem delu (original?)
3. nema natpisa ear-fit-rings included (kao na originalu)
4. Boja slova je bela (kao na originalu)
5. zarez je kao sto treba da bude na originalu...

Ono sto mene malo buni u celoj prici, procenjujete da li je nesto fake ili ne na osnovu kutije, a nju je najlakse iskopirati. Mislim ljudi kopiraju slusalice, zasto nisu mogli da iskopiraju i mala/velika slova?

btw na nekom od uputstava na netu, pise da je na originalu leva slusalica levo u pakovanju, na ovoj slici original pakovanja sto je Marko dao link je obrnuto... Zbunjujuce...


Nadam se da ce se utvrditi da JESU original, gledao sam po netu i dovoljno da se svako zbuni.

Mozda je jedini nacin da se sluske razmontiraju i analiziraju iznutra! :zgran:
I naravno ostar sluh da se uporedi.

:bottle:
 
Da skratim pricu.

Naime na ebay-u su skoro sve kopije.(ne samo cx300 vec i mnoge druge slusalice)
U najbolje kopije(koje izgledaju potpuno isto kao original) se po mojim inf ugradjuje isti zvucnik kao u original sennheser ili sl kvaliteta!Razlike mogu biti u kutiji (ali i nemoraju posto postoje kopije sa originalnom kutijom! ) i naravno sve manje i manje razlike u izradi!
Prve kopije su bile odmah provaljene i jako lose ( i jeftine :) ) , dok sada imaju da se uzmu dovoljno dobre kopije da se valjaju kao originali!
Dakle ako kupite preko ebay-a ili sl kupicete kopiju , ako uzmete od uvoznika ili neke ozbiljne firme ili proverenog lica, naravno trebalo bi da dobijete original!

Konkretno ja jos uvek nisam uporedio te slusalice da mogu da prenesem razlike. Treba za nekih mesec dana , mozda malo jace da mi stigne veca kolicina Sennheser slusalica (cx300 najbolja kopija , i original) cx400(original) i akg k234p(original)
 
Poslednja izmena:
Oni koji su u nedoumici oko Sennheiser MX serije - da li uzeti MX400 ili 450: x50 serija ima impedansu od 16 oma a x00 serija 32 oma, x00 daje nešto tiši zvuka ali kvalitetniji, na mx350 su visoki prenalgašeni i ja nisam bio oduševljen (i dalje je to bolje od nekih drugih ali ako gledate već Sen idite na nešto bolje). Sebi sam ostavio mx400 i zaista su odlične sluške.

Sve in ear slušalice imaju jak bas zbog svoje konstrukcije, bile one fake ili original, nemože vam to biti argument da li jesu ili nisu original. Slušalice se ne kupuju svaji dan, odete lepo u TehnoMax i platite koliko koštaju, bolje nego da plaćate dva puta.
 
Ja sam čuo Sennheiser MX350 i MX450...za te pare svaka preporuka! Poredio sam ih sa iPod nano II sluškama (za koje doduše većina ovde kaže da su krš), nekim JVC bubicama od 600din i Sony bubicama od 1000din >>> Senn ima lepši zvuk. To je moje skromno mišljenje! (bez teoretisanja sa omažom i DB-lima...ja na iPod Nano II ne primećujem razliku između 16oma i 32oma...krastavac ili sam gluv ili je razlika minimalna...)

Sutra ću pazariti CX300 (sad dal su kopija ili original...krastavac) pa ću javiti utiske! :)
 
Na Amazonu Koss Portapro i Sannhaiser px-100 su oko 15 funti sto je oko 1800 dinara, da potsetim u 4audio Koss kosta 4950, jel to znaci da su i na Amazonu fake?
Pozdrav
 
Ne mora da znaci, i na amazonu ima fake cx300...
Ne kazem da su koss fake, samo da ne mora da bude

I na kraju, pitanje je dal je gledao cenu za nove ili polovne, posto na amazonu ima i toga
 
Poslednja izmena:
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss...-keywords=koss+portapro&Go.x=13&Go.y=14&Go=Go
Dobro, nove Koss su oko 20 funti sto je oko 2200 din,
nisam hteo da otvaram novu temu jer vidim da se ovde govori uopsteno o slusalicama i o laznjacima, a stvarno me interesuje da li su to iste slusalice koje cu ja ovde da platim 2.5 skuplje nego na amazonu ili recimo u Hrvatskoj http://www.brrax.hr/DesktopDefault.aspx?tabid=250&categoryID=388&productID=7802
Posto hocu da kupim slusalice zelim samo da se informisem, zato valjda i sluzi internet i ovaj forum izmedju ostalog.
Pozdrav
 
mozes dati neki predlog modela ili jos bolje link?

EDIT:Ove su mi zapale za oko SE210,sta mislite o njima?Dal se vredi dati za njih 100 eura i dal uzeti na ebay?
 
Poslednja izmena:
Ja uzeh Creative EP-630 i skačem od sreće... :happy: pa kažem da podelim deo te sreće u vidu informacija za one koji lome glavu šta da kupe :wall:
...znači u busu više ne moram da slušam bakice koje govore o dražima rahitisa i ono, da ti kažem šta da uradiš... obično sledi savet o nekoj varijanti narodskog leka, travar ovaj, onaj.... bla bla :d

Znači izolacija prva liga... mada nisam probao Shure, Etymotic, Ultimate Ears itd. da bih mogao da uporedim.
Tačno je da čujete sopstvene korake u sred gradske vreve ili sebe kada recimo pijete kocu, grickate čips i slično
ali čim mjuza poteče sve to momentalno zaboravljate. :banana:

Cena možda nije popularna za naše uslove... 35 EUR ali mislim da vrede svaku paru...
Čućete slojeve u aranžmanima koje dosad niste mogli čuti sa nekim praštećim bubicama... takođe sada muziku slušam daleko tiše
što rezultuje dužim trajanjem baterije na plejeru i manjom šansom da ogluvim + slušanje je daleko prijatnije na duže vreme.

Što se samog kvaliteta zvuka tiče... slušam ih na T.sonic 610, bas je izrazito naglašen i često dominira, možda je čak i nedefinisan dovoljno,
srednjih bi moglo biti malo više čini mi se, možda i visokih... mada još traje burn-in time tako da treba sačekati još nekih par dana da se utisci slegnu.
Da se razumemo ovo je baš traženje dlake u jajetu, ali bukvalno.

Zvuk je u globali vrlo dobar, zaokružen, krajnje mekan, baršunast i prijatan. Svaka preporuka. :,,:

Eto nadam se da nekom pomogoh u ovom novogodišnjem šoping ludilu... ;)
 
Poslednja izmena:
Ima li gde te Creative EP-630 kod nas da se kupe??? Inace, kad se uporedi da osnovne iPod sluske kostaju isto toliko, onda i nije tako skupo (a kvalitet je garant bolji kod Creative)
 
Naravno da imaju... mislim imali su ih par dana pre nove godine ovde pa predpostavljam da ih imaju još. Cena je 2800 din ~ 35 EUR.

Što se kvaliteta tiče... spominje se da ih pravi neki Foster koji je Japanski OEM proizvođač!
Foster takođe pravi i Sennheiser CX300 koje su identične slušalice kao i EP-630, po nekima je EP-630 bolji a po nekima CX300!
Neki kažu da CX300 ima 12mm drajvere, dok EP-630 ima 8.5mm drajvere i da se oba modela prave kod Kineskog OEM proizvođača (koji pravi i AKG K324, Sharp MD33 itd.)
Vidljiva razlika je jedino u kablu... CX300 imaju asimetričan kabl koji ide oko vrata i džek je pod uglom od 90 stepeni dok su kod EP-630 kabl i džek klasični.

Ušteda je svakako nekih 20+ EUR.... tako da ;)
 
Poslednja izmena:
Sennheiser CX300 nema ni B od basa. Licno sam se osvedocio kao i par drugih ljudi.
 
cx300 su glasnije od ep630. Uz to su navodno izradjene od kvalitetnijih komponenti... Inace stoji da su ep630 odlicna kupovina

...i ja sam na jednom mestu našao da se spominje da su CX300 glasnije mada ja EP-630 ne pojačavam više od 80%.
U suprotnom bih ogluveo! Verujem da to znači samo onima koji imaju mp3 player sa izrazito slabim izlazom i naravno malo nagluvim... :d

Sennheiser CX300 nema ni B od basa. Licno sam se osvedocio kao i par drugih ljudi.

Moram da priznam da mi je to teško da poverujem... ne u smislu da ne govoriš istinu već da nisu možda bile FAKE, ili ih možda nisi dobro namestio... veličina gumice odgovarajuća... kakav je izvor zvuka bio... da li je prošao burn-in time (mada to više utiče na mekoću zvuka nego na opseg) itd.

Čudno mi je to... :trust:
Za te novce mora da sviraju pristojno :,,:

Ukoliko je to stvarno tako... onda mi je drago što sam pazario upravo Creative :banana:
 
Poslednja izmena:
Evo imao bi i ja jednu dilemu sad pa ako bi neko mogao da da svoje misljenje na nju ? Zanima me koji je model slusalica od navedenih najbolji izbor: Sennheiser 360 za 1100din, Sony HPM-70 (one sto dolaze uz w810 telefon) za 10e ili fake sennheiser cx300 za 15e ? Slusalice bi se koristile uz SE mobilini telefon.
 
Nemam iskustva sa tim Senn-om a za FAKE Senn... stvarno ne znam... neki su ih ovde uzeli i zadovoljni su, mada vek trajanja...!
Čuo sam suprotna mišljenja o Sony HPM-70 ...???
To je model koji ide uz W810i i W950 i ima bolji zvuk od onih koje SE standardno isporučuje!
Dok ih na jednom mestu hvale na drugom ih ocrniše.
Cena je uvek presudna... nemoj se ograničavati tim izborom... pogledaj/poslušaj i druge proizvođače i kao i modele Senn MX400 i MX500 ako možeš da ih nađeš... ovde su ih hvalili...
O Sennu MX360 ne znam ništa!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno