Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
mmilovan je napisao(la):
Ja sam samo govorio o Creative clone-u, mada ako je i Zenhajzer "isti"... onda ništa od njih...

Ovo je generalno veoma loš zvuk.:crash:

Obična Sonijeva 818ica za 700 i kusur dinara ih "tuče" sve u šesnaest.

A najlepše su Zenhajzer mx500 (ne 550), na kojima sam na kraju, završio svoju potragu.

Uravnotežene, ne ispadaju iz ušiju, pomalo tihe.
O tome pišu i ovi ljudi:

http://www6.head-fi.org/forums/showthread.php?t=191076&highlight=mx500

Opet je pitanje da li si merodavan da tako sudis, kada samo par postova iznad tvog ljudi hvale isti taj creative model. Na primer
Auu kakav bas, kakve sluške (creative ep-630) šta li sam se ja zanosio sa "standardnim" oblikom! Toliko dubokog basa od tako malih sliuški!!!! onako na prvi pogled potpuno oduševljenje i udobnost i izolacija i izgled i naravno zvuk, malo mi nedostaje čistina na visokima koju Sennheiser mx 550 poseduje ali šta je tu je malo navike,usviravanja i biće sve ok a Sennheiser mx 550 (ovogodišne razočarenje) ovoga puta definitivno leti....Preporuka!

Sa druge strane, imam i mx500 i cx300, 2 godine sam koristio mx500 i mislio da su odlicne bubice, ali bas sam ih stavio pre neki dan ponovo u usi nakon ~mesec dana koriscenja cx300 i ono je blago receno smesno, ne znam kako sam mogao da ih koristim toliko dugo.

I nije mi jasno kako taj creative moze da bude toliko "los" kada je vec receno da ih pravi ista fabrika kao i sennheiser i sharp i da su razlike minimalne (a opet cx300 su odlicne). Mozda je problem sto tebi ne "leze", posto su in ear.
 
mmilovan je napisao(la):
Uz svo poštovanje autorima koji su o njima pisali, moram žestoko da iskritikujem in-ear-chanell koje su bazirane na klonovima CX 300. Za Zenhajzera CX 300 ne mogu ništa da kažem, nisam čuo, ali je zvuk kod Creative klona EP-630 daleko od bilo kakvog kvaliteta. Visoki pršte, basa nigde uz sve probane nastavke za uši (ako se gurne jače u uvo postaje ekstremno neprijatno čak), zvuk sve u svemu bedan.

Za tu cenu :smash:

Ako možete zaobiđite u širokom luku.

Sa tim Creative-ovim modelom je najverovatnije sve u redu...

Ne zelim da osudjujem, ali opisani zvuk se javlja kao najtipicnija posledica losheg "seal"-a, koji se kod nekih ljudi neminovno javlja (kao sto se moglo zakljuciti iz gornjih post-ova).

Predlazem da pokusas josh jednom, koristeci uputstvo koje sam postovao, mada se moze desiti da su ti usni kanali presiroki ili preuski za nastavke...

Koristim MD-33 vec par meseci i smatram ih (kao sto sam i rekao ranije) dobrom kupovinom u klasi, slusham ih cesce od svih klasicnih bubica koje imam (a imam ih dovoljno :D ).

Sve shto si napisao stoji, samo si se mogao ograditi da postoji mogucnost da ti in-ear ne odgovaraju i/ili da ti je "seal" losh...

Poz:wave:
 
Poslednja izmena:
Mladen je napisao(la):
Opet je pitanje da li si merodavan da tako sudis.

@Mladen
:mad:
Ja sam sudio na osnovu svog sluha (test 1:1), više od 5000 preslušanih diskova/vinila pretežno "akustične" muzike, bavljenja hi-fi-jem, slušanja veoma skupocenih sistema i slušalica i ergonomije sopstvenih ušiju.

Drago mi je da u svom mišljenju nisam usamljen.

Uzgred, neka svako prosuđuje sam za sebe i neka kupuje šta god želi.

@Scorpio (DDMF)!

Hvala ti na svemu što pišeš sa puno strpljenja.

Lično ne verujem da se neuravnoteženost srednjih i visokih i nepodnošljivi "kreštavi" zvuk javlja zbog lošeg seal-a, već od loših bubica kao takvih.

Nedostatak basova - tu je moguće da mi nijedan seal ne odgovara, ali j..... takve slušalice i "ingenioznu" ideju iza njih...
 
Poslednja izmena:
Nazalost, ovakav koncept slushalica nije totalno univerzalan. Licno sam imao srecu da spadam u grupu za kojoj on (fizicki) odgovara.

Napravio bih grubu analogiju sa zvucnickim driver-om:

Driver daje najbolje rezultate kada se ugradi u fabricki proracunatu kutiju. Bez kutije, davace zvuk, ali to nece biti nikako. Davace razlicite rezultate sa drugacijim kutijama, koji tesko mogu da se predvide, sa nekima ce se sjajno slagati, sa nekima dobro, dok u trecima nece svirati nikako...

In-ear slushalicama treba dobro slaganje sa usnim kanalom, jer je on predvidjen kao njihov dodatak.

Naravno da nisi jedini kome ovakav koncept "ne pasuje", nisi marsovac :)D), vec samo (verovatno) ne spadash u fizicke specifikacije po kojima je racunao proizvodjac...

Sto se tice zvuka, dobro si zapazio da znaju biti sibilantne ("krestanje"), mada to zavisi i od izvora i snimka.

Interesantno, ali da bi srednji tonovi dobili na "telu" dobar "seal" mora biti postignut.

Inace, kada se postigne optimalan "seal", sve dolazi na svoje mesto, meni vise odgovara modovana varijanta, jer prigusuje midbass koji pomalo zamucuje srednje i visoke tonove.

Naravno da se od srednjih tonova ne moze ocekivati vrhunska transparencija (sto zbog koncepta, sto zbog cene), ipak oni su po meni veoma dobri, tek nesto losiji od e931...

Jos uvek bih ti preporucio da ih poslushash ponovo i pokusas sa optimalnim nameshtanjem, pa makar ti trebalo nesto vise vremena za isprobavanje raznih kombinacija. Mozda se i prijatno iznenadish :D

Uz sve ovo, dodao bih da bi se trebalo uzdrzavati od jakih kvalifikacija tipa "ovo je S**t ili ovo je best", jer ipak ne treba zaboraviti da pricamo o veoma subjektivnoj kategoriji tj. zvuku, gde je svako najmerodavniji da oceni shta mu odgovara, a shta ne...

Pozdrav:wave:
 
Poslednja izmena:
Jeste, ima tu logike i paralele sa zvučničkim drajverima. Tačnije paralela je u tome da kod slušalica, kao i kod zvučnika treba pronaći optimalnu kutiju (a kod slušalica in-ear-chanell pronaći "standardni" ušni kanal) da bi sve radilo kako valja, tj. optimalno, kako je i projektovano.

Meni je to, barem kad su bubice u pitanju jedan stran koncept, jer se računa sa nekakavom marginom onih koji neće moći da ih koriste, što mi nije baš sa ove strane uma.:bottle:

Iskren da budem, ni uravnoteženost oba stereo kanala nije idealna, zato što treba biti veoma obazriv kod nameštanja ovih bubica u ušnu školjku i dovesti sve u red.

Na kraju, nije mi bila jasna poslednja rečenica. Koliko se sećam gotovo uvek smo se, na ovom forumu, izražavali o kvalitetnoj ili manje kvalitetnoj "robi". Ne razumem zašto se, barem kada su CX300 i klonovi u pitanju treba da izvrćemo na glavu i ponašamo kao da ćemo možda "povrediti" proizvođača time što ćemo jedni drugima priznati da nam (OK, naravno, i uvek po mom mišljenju) prodaje maglu, carevo novo odelo ili uvaljuje rog za sveću.

Treba pogledati samo neke strane forume - ljudi su tamo mnogo otvoreniji, i neretko veoma intenzivno kritikuju pokušaje prodavanja raznog krša. Da ne pominjem kako je u Srbiji čak nemoguće probati/čuti ono što kupuješ, nadalje da je sve do 10-30% (ako ne i više) skuplje nego napolju, da sve kupuješ nabadanjem kako slepa koka koja nabode pokoje zrno kukuruza.

I da smo onda presrećni ako nešto dobro nađemo.

E pa, znajući sve činjenice, i znajući čemu ovakvi forumi mogu da budu korisni, uskratiti pravo da se stvari nazovu pravim imenom - znaš i sam gde bi nas to odvelo.

Ali, da zaključim - duboko se izvinjavam svakome ko je (ili ko će) na osnovu mojih neodmerenih reči i sopstvenih zapažanja odustao od kupovine CX300, ili nekog od njegovih klonova.

Ja sam, suprotno, računajući na pohvale, bio jedan koji je poverovao oduševljenju i dobavio jedne od njih.

Ne smatram da zavređuju ikakvu, iole ozbiljniju pažnju.
 
Poslednja izmena:
Pošto mi se koncept in ear slušalica generalno veoma dopada, mogu samo da kažem da je bedak što ne čujete sve zvuke, i uopšte mi nije jasno kako ih ne čujete, kad ih ja a očigledno i ostali čujemo!
Creative EP-630 i Sennheiser CX 300 se malo razlikuju, postoji i teorija da Sennheiser pravi EP-630 za Creative, praktično su iste slušalice, tako da je vrlo moguće da će vam i sa CX 300 biti isto..

Baš šteta što vam ne odgovaraju, pošto se meni, da ponovim, in ear koncept veoma sviđa!
Ja sa EP-630 imam super zvuk!
 
Ja sam kupio od Mladje cx300 silver, i zaista sam zadovoljan ... zamalo doduse da me udari jedan autom, posto nisam navikao da ne cujem nista oko sebe, vec samo muziku, i to ladno izvaljujem kako koji mp3 susti ... basa koliko hoces, udobne za nosenje, jedino sam mislio da su kablovi deblje gumirani, ali nema veze ... vise ne moram da slusam autobuske mudrace i filozofe, a ni ono 'jer silazis na sledecoj' ili 'aj otvori gornji prozor':D
 
mmilovan je napisao(la):
Na kraju, nije mi bila jasna poslednja rečenica. Koliko se sećam gotovo uvek smo se, na ovom forumu, izražavali o kvalitetnoj ili manje kvalitetnoj "robi". Ne razumem zašto se, barem kada su CX300 i klonovi u pitanju treba da izvrćemo na glavu i ponašamo kao da ćemo možda "povrediti" proizvođača time što ćemo jedni drugima priznati da nam (OK, naravno, i uvek po mom mišljenju) prodaje maglu, carevo novo odelo ili uvaljuje rog za sveću.

Treba pogledati samo neke strane forume - ljudi su tamo mnogo otvoreniji, i neretko veoma intenzivno kritikuju pokušaje prodavanja raznog krša. Da ne pominjem kako je u Srbiji čak nemoguće probati/čuti ono što kupuješ, nadalje da je sve do 10-30% (ako ne i više) skuplje nego napolju, da sve kupuješ nabadanjem kako slepa koka koja nabode pokoje zrno kukuruza.

I da smo onda presrećni ako nešto dobro nađemo.

E pa, znajući sve činjenice, i znajući čemu ovakvi forumi mogu da budu korisni, uskratiti pravo da se stvari nazovu pravim imenom - znaš i sam gde bi nas to odvelo.

Ali, da zaključim - duboko se izvinjavam svakome ko je (ili ko će) na osnovu mojih neodmerenih reči i sopstvenih zapažanja odustao od kupovine CX300, ili nekog od njegovih klonova.

Ja sam, suprotno, računajući na pohvale, bio jedan koji je poverovao oduševljenju i dobavio jedne od njih.

Ne smatram da zavređuju ikakvu, iole ozbiljniju pažnju.

Daleko od toga da treba stititi proizvodjace (oni su tu zbog nas, a ne obrnuto)...

Svi znamo kakva je (tuzna) situacija na nasem trzistu, mada sam licno imao vishe "slepih" kupovina koje su opravdale moja ocekivanja, nego razocarenja...

Moj komentar se odnosio na proglasavanje bilo cega "najboljim" i "najgorim", jer jednostavno smatram da uvek postoji nesto jos bolje ili gore.

Smatrao sam da se kod svih komentara treba ograditi standardnim IMHO i sl., posto se stav naravno odnosi na licno iskustvo/zapazanje.

Cinjenica je da svako hvali proizvod koji je kupio i da retko ko voli da istice njegove mane. Ljudi na stranim forumima mogu biti objektivniji, ali i tamo se desava da se preteruje sa hvaljenjem ili kudjenjem.

Savrseno razumem sta si hteo da kazesh, postujem tvoj stav, ali bih te opet (rizikujuci da budem previse dosadan) zamolio da das ovim slushkama josh jednu shansu. Jednostavno smatram da nisi cuo njihov pun potencijal, koji je (opet po meni) poveliki za cenovnu kategoriju...

Nema nikakve potrebe da se bilo kome izvinjavas za svoja misljenja/stavove, jer si ih formirao na osnovu svog iskustva...

Pozdrav:wave:
 
Ja sam do dana danasnjeg koristio Sony MDR 818 sluske i za moje potrebe su bile odlicne. Kvalitet zvuka za moje potrebe je iznad zadovoljavajuceg, a o kvalitetu izrade necu da trosim reci jer je odlican. Sluske mi traju tri godine i jos su zive, mada su polako na izdisaju, jer je kabl stradao od savijanja na dva mesta. Doduse, to se da zalepiti i zakrpiti, ali nije-to-to.

Zanima me da li postoji nesto u tom rangu cene (do 20 evra) da je bar slicnog kvaliteta (i izrada i sam zvuk), a da pritom ima i ono sranje za kacenje MP3 plejera oko vrata. Kod 818-ice mi smeta sto toga nema i to je najveci razlog habanja istih.

Gledao sam po netu, ima kod nas da se uzmu Creative EP-480 ili Creative EP-330, cak za 480 model pise da je dizajniran za MP3 plejere. E sad, ono sto me zanima je sledece (nisam izvalio gledajuci Creative-ov sajt, kao ni CNET i jos par sajtova), da li je kabl iole kvalitetan (gumiran i podjednake debljine kao kod SONY-jeve 818)? Da li 330 model ima mogucnost kacenja MP3 plejera oko vrata?

Hvala!
 
ZeeGerman je napisao(la):
Ja sam do dana danasnjeg koristio Sony MDR 818 sluske i za moje potrebe su bile odlicne. Kvalitet zvuka za moje potrebe je iznad zadovoljavajuceg, a o kvalitetu izrade necu da trosim reci jer je odlican. Sluske mi traju tri godine i jos su zive, mada su polako na izdisaju, jer je kabl stradao od savijanja na dva mesta. Doduse, to se da zalepiti i zakrpiti, ali nije-to-to.

Hvala!


Kontam da sam se ovde zeznuo jer nisam siguran da je ovaj model toliko star. Anyway, sluske koje imam su sony-eve i izgledaju potpuno isto kao 818 i..sto je najvaznije...dobre su, samo..sto...je vreme za....smrc...zamenu.
 
LJudi,ljudi ne zamajavajte se sa tim komercijalnim markama!!!

Bilo koji model shure ili koss slusalica(bubica) poslace sony,creative..... u zaborav!!!:,,:
 
Mislio sam uopsteno, nije sve sto Sennheiser, Shure, Koss, Etymonics, Beyer, AT i ko zna ko josh napravi odlicno, jednostavno, svi imaju uspeshne i manje uspeshne modele, sto se naravno oderdjuje slushanjem iz prve ruke :D

Poz:wave:
 
U vezi ovih in-ear sluski treba mi zamena za moje default sluske na iPodu pa razmisljam da li da uzmem Apple in-ear ili su po vasem misljenju bolje Creative EP-630?
 
OK, procitao sam celu temu i naravno potpuno sam se pogubio, najvise jer se istovremeno provlaci prica o modelima od 10e do 50e :D pa cu zato postaviti sledece pitanje:
Da li je za 15-ak eura moguce kupiti relativno dobre bubice, koje imaju one dodatke za razlicite velicine usiju, sto bolju izolaciju zvuka koji dolazi iz okruzenja (npr. bus koji samo sto se ne raspadne a ja u njemu pokusavam da slusam muziku :d ), pristojnu ergonomiju i po mogucnosti onaj kanapcic sto ide oko vrata jer je mp3 player u pitanju. Jos da naglasim da me ne zanima bass nesto posebno vec sveobuhvatni kvalitet zvuka.

Ako je moguce, koji su to modeli i gde bi otprilike mogli da se nadju ?
Ako nije, koliko para je potrebno za tako nesto ?
 
philips sbc he (mislim da je model 590 aktuelan)
imaju gumicu koja potpuno zatvara uvo, odlicno definisan bas za bubice, 1500din u philips shopu

ja sam imao do skoro sbc hp 580 i stvarno su najbolje bubice koje sam IKAD imao- fenomenalan zvuk! cak ni sony mdr-815 (il kako vec bese) ne moze ni da se poredi sa njima.

obratite paznju da postoji i she serija (koja je bukvalno s*** edition) a solidno je skupa
 
Poslednja izmena:
Mogu da potvrdim da su Philips sbc he 590 definitivno Best Buy "bubice sa ekstra bass-om".
Nisam imao priliku da probam ove skuplje modele ali sam video u nekom testiranju da zaista malo zaostaju u kvalitetu zvuka i udobnosti od Creative, Sony i Sennheiser modela ali su i duplo jeftinije.
Ja sam zaista veoma zadovoljan ali je ipak potrebno malo privikavanje i kad se lepo smeste u uho odvaljuju.
Inace ja sm ih platio 1300,
Sa njima cak i MpX200 dobije solidan bass:D :,,:
 
Mogu da potvrdim da su Philips sbc he 590 definitivno Best Buy "bubice sa ekstra bass-om".
Inace ja sm ih platio 1300,


Hvala vam na preporuci, ali samo da naglasim jos jednom da mi bass nije bitan (barem ne vise od bilo koje druge karakteristike) ... ali ako mislite da je to best buy za bubice uopsteno onda OK.

E, a sta mislite o onom oglasu iznad moje prethodne poruke - koss the plug -1600din, vidim da o njemu vlada relativno lose misljenje, ali opet za te pare .... da li je on bolji od tog Philips-a posto je razlika u ceni 200-300 din ?

(Inace malo je glupo sto se tema zove "bubice sa ekstra bass-om" a prica se o svim bubicama, mozda ne bi bilo lose da se promeni naziv .... :) )
 
Akg K14P imaju najbolje visoke i srednje u klasi !( u poredjenju sa sennheiser mx500 ) ali su na basu malo tanje! Glasne su , lagane , dobra izrada i dolaze u onoj kutijici za nosenje!
 
izvini, ja sam se zaneo nesto, pa nisam lepo formulisao- sveukupno, zvuk je prijatan, pun, "tecan"

cena je u stvari bila 1350-1400, ali zadnji put sam pazario tamo pre x meseci, pa sam lupio najvise sto mi je palo na pamet (bolje da se prijatno iznenadis, nego neprijatno :D)

za koss ti ne mogu pomoci, sorry...
 
Poslednja izmena:
Evo proslo vec 20 dana a ja jos ne kupih slusalice, nisam stigao do sada, ali juce konacno odem do grada i pomalo sam se razocarao .... Bio sam u Philips shop-u na Slaviji i u Sony World-u (onom kod Doma omladine tj. kod onog prolaza ka zelenjaku).
Philips ima bolji izbor bubica, Sony ima samo dva modela (i smorene prodavce...al dobro to je subjektivno).
Zajednicki nedostatak - niko ne da garanciju, cak ni mesec dana, mislim da je to malo jadno, i niko nema slusalice van kutije, znaci niti moze da se proba niti moze da se uzme u ruke, nista, samo dobijes kutiju i gledaj sliku na njoj :D
Tog 590 modela koji ste mi preporucili nema, nisam razumeo da li nema uopste ili nema trenutno, ali imaju (Philips) solidan izbor od 800-2000 din, mislim da lik rece da je to 7xx serija valjda ....
 
Situacija je shto se tice isprobavanja bubica je takva i sumljam da ce se (skoro) menjati :S:

Jedine za koje znam da imaju garanciju su Creative-ovi modeli (trebalo bi 2 godine).

Poz:wave:
 
Poslednja izmena:
Znao sam da je situacija losa, ali nisam znao da je toliko losa :D
Znaci bolju garanciju i probavanje da ne jurim dzabe ... ok :(

Da li mozda ti imas neku preporuku za bubice (vidim da imas solidno iskustvo :) ), posto tog modela koji su mi ljudi preporucili (590) nema ?
 
Hoce li iko shvatiti da je sve sto nosi Sony bar 2 puta skuplje od realne cene :)

vecina ce zauvek biti zaglupljena imenom Sony. Treba priznati da su katodne cevi daleko broj jedan na svetu, ostalo se moze za iste pare kupiti mnooooogo kvalitetnije stvari. Sony suxxxx, imam slusalice (nisu bubuice) za 50 eur, kada bi uspeo vratiti vreme uzeo bi za isto x puta bolje.
 
Zajednicki nedostatak - niko ne da garanciju, cak ni mesec dana, mislim da je to malo jadno, i niko nema slusalice van kutije, znaci niti moze da se proba niti moze da se uzme u ruke, nista, samo dobijes kutiju i gledaj sliku na njoj :D

Pre 3 nedelje u Comtrade shopu u NS-u, momak je na moj zahtev da probam (tada jedini preostali) Creative EP-630, bez dodatnih komentara otvorio kutiju i dao mi da provrtim par pesama, naravno ne do kraja, zurilo mi se. :D Dobra stvar je sto kod pomenutog modela kutija sama po sebi nije slepljena pa je ovako nesto i bilo moguce. Eto, moze posluziti i kao manja pohvala. Inace interesuje me (s obzirom na toliko puta pominjani EP-630) da li se zna kada/gde ce ih biti (Pyramid, Comtrade, ili gde god)? Inace, ako je informacija od Scorpia tacna (mada ne znam zasto to uopste i dovodim u pitanje) ;) 2 godine garancije na Creative modele predstavljaju stvarno fantasticnu ponudu. Da se ne bi vijali po "Domacem trzistu", ako neko naleti na iste neka pomene.
 
Nazad
Vrh Dno