Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Najjeftinija dobra opcija je Asus Xonar U3 (oko 30e kod nas), posle toga U5 (75e) pa fiio e10k/xonar U7 (85/100e). To su usb dac/amp uredjaji, ovi asusi imaju i dobar softver za pc/mac (razne emulacije i slicne tripove, kome treba sve to).

Ima jos nekih resenja sa ali-a ali sam zaboravio oznake, npr postoji jos jedan jeftin a dobar usb dac za oko 40-50$..http://www.head-fi.org/products/hifimediy-sabre-usb-dac

[YOUTUBE]fQCiEHNtKXQ[/YOUTUBE]

E sad skoro svi pomenuti su prejaki za P2,3 i slicne in ear u smislu snage, npr U7/E10k mogu da guraju hifi/studijske slusalice i sa impedansama od 320 oma sa prihvatljivom jacinom zvuka, sve ispod 150 oma grmi sa aktiviranim pojacalom.

U3 Xonar bi ti bio najjeftinije resenje a da mozes da kupis kod nas. Samo me cudi zasto se cuje taj sum P3 na laptopu, da li je do bas lose integrisane, samih slusalica ili sta vec..

U svakom slucaju ovi dac/amp mogu da posluze i za daleko bolje i zahtevnije slusalice od P3.. i za zvucnike naravno a uz to su lako prenosivi. Pa sam proceni sta ti se isplati. Ja koristim E10k i Audio Tech. CKX9 i to je sjajna kombinacija, mada sekundarna ali cesto bocnem te in ear u fiio.
 
Poslednja izmena:
Možda je problem i do kvaliteta mp3 koji puštaš. Meni se na fiio x3 čuje blagi šum ako je malo lošiji kvalitet mp3, a skidam samo flac i one od 320kb. Može biti da je do toga, a i do kvaliteta zvučne na laptopu.
 
Do kvaliteta fajla nije, sum se cuje cak i kad nema muzike.. A nisam do sad to cuo, ni na steelseries, ni na sennheiser hd201, a ne cuje se na mobilnom i tabletu - tako da je verovatno zvucna.. jesam malo zbunjen ali krastavac.
 
Primetio sam ga sada i na tabletu (sum), Asus MemoPad FHD 10... Ne znam do cega je vise.. Mada ako ne steti slusalicama trpecu dok ne ustedim
 
Staticki elektricitet. Svaka elektronska komponenta stvara to magnetno polje, a ocigledno da na laptopu nije izolovano dobro. Takodje moze se resiti (verovatno) uzemljivanjem.
 
Ma citao sam da je to problem vecine integrisanih kartica, interferencija okolnih komponenti, ali pretpostavljam da nije strasno, tj nemam kinte sad za neka kvalitetna externa resenja. Inace sumi isto i na punjacu i na bateriji, tako da ne verujem da se moze bas resiti
 
Taj sum se javlja kada je uključen mikrofon, cd-aux (ili kako već). Pojačaj ton do kraja (da bi lakše čuo zvuk) pa idi u podešavanja za zvuk na kompjuteru i mutiraj mu redom sve to pa ćeš naći šta tačno pravi problem.
 
Dobio sam o Vylote 4 para slušalica na test.
U pitanju su KZ ED9, AKG K324P Pioneer clx 50jt, JVC HA-FXT90 i moje nokia slušalice koje dolaze uz Lumia 925.

WP_20150729_002.jpg



Muzika na kojoj je testirano je akustika, džez, tehno i rok, dakle 4 numere koje ja poznajem, tj. znam šta da slušam kod svake od njih. Izvor je Nokia Lumia 925. O njoj nemam pojma ali htjeo sam da to bude narodni test jer većina nema zasebne plejere već sluša na telefonu. Ovo je premium model telefona tako da je za očekivati da je zvuk ako ništa srednje kvalitetan.
Prvobitna namjera je bila testiranje uz davanje ocjena na temu širine pozornice, razdvajanja instrumenata, čistoće vokala i definisanosti basa.

Medjutim na testu sam shvatio da je takav način ocjenjivanja nerealan jer nisu moji ukusi identični sa drugim, tako da je opisivanje rječima najbolje.

Najviše sam se iznenadio sa KZ slušalicama, na prvu su mi privukle pažnju. Jer znao sam da su 15 dolara.
Neki zaključak neka budu komentari koje sam pisao kod svakog slušanja
.Šarmantne, bas je naglašen, i to dosta ali nekim čudom ne prekriva zvučnu sliku ostatka.
Utisak je kao da se sam bas utiša kad krenu visoki. Naravno to je moguće samo podešavanjima ekvilajzera ali ne i mehanički drajverima.
Ipak to zavodljivo me nije dugo držalo, na tehno muzici bas je prenaglašen i slabo kontrolisan, bez definicije ali opet jasno razdovojen u odnosu na ostatak slike. Dakle jasan je u odnosu na ostalo ali sam nije definisan, tu je naginjalo na muljanje.
Kod džez numera, koje nisu ritmične previše gdje svira par instrumenata, bas je na pola metra, npr. kao da sjedim na stolici a kontrabasista je do mene i ja sam nagnuo glavu ka kontrabasu, baš je naglašen ali opet klavir je čist ali u daljini.
Nešto tome slično postoji kod grado slušalica samo što je kod njih u pitanju gitara.
Meni se to nije svidjelo, govorim o KZ.

AKG. Nisu me na prvu uzele, jer sam slušao KZ prije toga i rekao sam wft. Na prvo slušanje mene su podsjetile na moje AKG K141mk2, dakle sterilna , frigidna, beživotna reprodukcija.
Medjutim ,to je samo prvi utisak. Veoma su realne u reprodukciji, bas je tu, ide duboko ali nema aktak. Vokali su izuzetni i to je opet jedna sličnost sa velikim AKG. Glas je ispred basa.
Upravo zbog njih nisam htjeo davati ocjene jer ovdje je riječ ne o tehnički superiornijim ili inferiornijim slušalicama već o karakterno drugačijim.
Mislim da je za opštu upotrebu AKG prihvatljivija slušalica. Muzika je baš kao što je snimljena i mislim da bi sa adekvatnim pojačalom ili boljim konverterom one dale još, dok kod KZ napredak mislim da se može postići samo peglanjem ekvilajzera čega nisam pobornik. Da me neko ne shvati nisu dosadne, bolje su od sennheiser cx150 to sigurno.
Da razdvajanje je odlično, u nivou KZ ako ne i bolje.

Pioneer.
Testirao na par numera, očekivao sam puno puno više.
Loše odradjena izolacija iako imaju memorijsku pjenu, to je KOSS svojevremeno puno bolje radio.
Dešavalo se čak da kad ih nabijem jedna slušalica ne radi, a ustvari radila je nego sam je ja nabio na ušni kanal tako da je zatvorilo rupu.
Tanko, nikakvo, ne znam šta je konstruktor htjeo reći iako je tu masivan drajer stavljen.

JVC :D:D:D:D:D:D:D:D
Neću detalje pisati, reći ću samo da sam u jednom momentu krenuo da se smijem i lupam sa oba dlana po koljenima :D
To mi se nije davno desilo.
Evo nekih komentara koje sam pisao dok sam slušao , kao velike sviraju, jvc all the way, savršeno itd itd.
Ja mislim da je onaj ko ih je pravio dobro znao šta je htjeo. Iznenadjen sam jer taj brend nije napravio nešto na tržištu, bio je jači 80tih nego danas, mada je nama dobro poznat.
Sve je kako treba, sve sve sve, malo obojenije od akg i zbog toga bi rekao da su to prave hifi slušalice.
Prednost im je i to što od svih testranih su mi najmanje stvarale kompresiju u ušnom kanalu, što je uticalo loše na pozornicu.

Unutrašnji slušni aparat sakuplja informacije sa ušnom školjkom tako da je percepcija zvuka koja je nabijena u ušni kanal različita od one koja se postiće sa velikim slušalicama.
Medjutim kod JVC je to najkvalitetnije odradjeno. Zvučno nemaju ništa naglašeno, ali su ipak malo toplije u odnosu na AKG.
Da ne bi imao dilemu i puno pričao napamet, na velikim slušalicama je pozornica ipak nešto veća, prosto zvuk je drugačiji jer nema te kompresije.

E sad AKG K141 mk2 nisu zvučale nikako na lumia 925 ali sam vidio odmah u startu da bi to bilo daleko bolje sa zasebnim pojačalom tako da ne treba imati zabluda ipak postoje ograničenja kod pozornice baš zbog te kompresije.

WP_20150729_005.jpg

Pošto je prenosivost bitna, a znam da me je to mnogo nerviralo kod sennheiser cx150 ,testirao sam i kablove.
Pobjednik su nokia slušalice, najmanje šuškaju na dodir.

Tu je JVC malo problematičan mada su i druge prilično glasne ali mnogo manje.
Nije veliki nedostatak ali nek se zna.

Što se tiče izrade, najteže su logično kz odmah iza njih pioneer.
Najlakše su AKG.
Sve traže podešavanje kod montaže u ušni kanal samo akg legnu fino iz prve ostale i ne baš, treba to lijevo desno podešavati.Gumice su po meni najbolje na AKG, kod KZ je suviše kruto.
Pioneer gotovo da i ne mogu da stoje normalno,ostale nisu briljirale ali kad se podese sve one stoje.
Najlakše za nošenje su AKG. Ostale možda mogu da ispadnu što i ne čudi jer su veće u odnosu na AKG koje su dimenzijama vrlo slične sennheiseru cx150.

Kvalitet izrade i dugotrajnost. Nemam komentar meni je to sve približno ali kad se već govori nek se zna da akg traju mislim i četvrta godina već iako su na izgled najkrhkije od svih.

Vylota će kasnije iznjeti svoje utiske. Ovo su moji.
 
Poslednja izmena:
Hvala Kefalo, lep domaći, 5- :).
Neću biti toliko opširan, uglavnom se slažem, negde manje negde više. A to je zbog toga što na telefonu (isto 925) uglavnom slušam AKG, sad KZ, a pioneer i nove JVC isključivo na Fiio X3 (ne moram da pominjem kolika je razlika u kvalitetu zvuka u odnosu na 925).

Meni su do kupovine JVC, AKG k324p bile na prvom mestu, imam ih jako dugo, neko sa ove teme ih je odavno prodavao (bilo nas je više kupaca), i po meni imaju jako izbalansiran zvuk, i, imaju ono što volim, umerene visoke tonove. Isto važi i za ostale slušalice, jednostavno to je moj tip zvuka. Ne smetaju mi malo jači basovi, i izraženiji srednji tonovi, ali nikako jači visoki.

KZ ED9 sam uzeo probe radi, i da imam alternativu do posla (bus), i meni se dopadaju, čak mi nekako lepše zvuče na nokiji nego na X3, valjda kod X3 ne mogu da se sakriju nedostaci :). No, za te pare su jako dobre, mislim oko 1500dinara.... pre njih sam probao i KZ SE (special edition), one su malo jeftinije, ali su ED9 bolje.

AKG k324p mogu na eb**-u da se nađu za oko 20evra, uzeo moj kolega za sina, jako su zadovoljni, nisu kopije.

Pioneer sam kupio na aukciji, baš su me kopkali ti ogromni drajveri, i kad ih koristim na X3, imaju jako dobar zvuk, ujednačen, malo vuku na bas. Mislim da je Kefalo malo (više) preterao kad ih je kritikovao(napljuvao :)). Evo jednog linka gde može više o njima da se pročita: http://www.head-fi.org/t/481091/pioneer-se-clx50-impressions
Kod njih su jako važni završeci (tips), ja sam stavio ove plave od pene, jer ulaze dublje u uši i bolje izoluju. E sad, što više gurneš, bolji(ugođaj) :) tj bas i izolacija. Jesu malo veće, ali ne bole uši, ni posle dužeg slušanja. Mislim da su one ipak za malo bolje uređaje, kako bi došle do izražaja, a ne za telefone.

JVC sam kupio za oko 32evra preko AL**a, i molio sam Boga da nisu kopije, jer su bile klot, samo 3 para gumica i sluške u kesici. Ali, ko reskira taj dobija :). A, ne da sam dobio... mislio sam da nema teorije da budu bolje od AKG, ali, brate mili, kad sam ih gurnuo u X3, nisam mogao da verujem kakav zvuk daju! Takoo čisti visoki tonovi, čuješ sve redom, za bas ne bih rekao prenaglašen, ali ga ima dosta i ne smeta. Stvarno sam oduševljen. A nisu ni razrađene (burn in), što je diskutabilno.

Mogu se stvarno naći dobri modeli i na AL**u i eb**u, pa sad, nemaju garanciju, ali ko hoće da rizikuje može da proba.
Pre par dana sam video ATH CKX9is za oko 48$, ATH CKS77 za manje od 20e, SONY MH1C za 23$, VSONIC VSD3S za 49$ ...
ATH CKR9 13mm Dual Driver za 42e(kod nas preko 150), Soundmagic PL30 30e, SoundMAGIC ES18 19e. To su sve dobre sluške do 50e.
Ja imam dobra iskustva za sada. A kupio sam jednom čisto zezanja radi neke kobajagi sony EX700 za 3evra, znao sam da su fake, ali 3 evra... i bile su ok, dao sinu da proba i njegovom drugaru, imaju neke lg androidčiće, odličan im zvuk. Ovom drugom sam posle poklonio :).

I za kraj... kupio sam i razne tips (vrhove, ebem li ga kako bih preveo), uzeo double flanged(http://www.digole.com/index.php?productID=174), comply t400, ove plave od mem pene, i moram reći da ima razlike. Ne neke preterane, ali ima. Od pene definitivno bolje izoluju, i udobnije su, preporučujem ih. Ne moraju biti comply koje su skuplje, a običnih ima za smešne pare u raznim bojama.
Ajd, dosta od mene, jer na kraju i nisam baš bio kratak :).
 
Svaka cast obojici i hvala za test :)

Vidite da sam pogodio kada sam rekao da ce cak i kefala oduseviti JVC :D Skoro svi hvale te sluske (jos jedan dokaz za malo tvrdoglavog kefala da kada 95% korisnika i mnogo audiofila hvali neki proizvod onda tu nema greske ;))

Steta sto nisam u BG pa da probate i AT CKX9, mislim da bi bilo opasno klanje AT vs JVC :) Ja nikada nisam cuo ovako dobre in ear kao AT, pisao sam vec o tome a sada je i kefalo to pomenuo za JVC - sviraju kao ''velike'' slusalice tj kao neke on ear, posle njih su sve bubice smesne.

JVC koliko sam video imaju dual drajvere, AT izuzetno velike dinamicke 13.5mm + po mali otvor da bi sve to ''disalo'', verovatno je to tajna uspeha oba modela.

ATH CKR9 13mm Dual Driver za 42e(kod nas preko 150

CKR9 za samo 42e?!

Ja sam te slusalice vec oznacio kao sledecu kupovinu (pominjao sam pre par meseci u temi a rekoh i vyloti, kefalu). Kazu da su sjajne ali me malo odbija cene od 180e kod nas, za velike on ear slusalice bih mnogo opustenije dao tolike pare dok in ear uvek mogu da se ostete, izgube a i prezadovoljan sam sa CKX9..

Ali ako su 42e pa jos original.. onda cu ih verovatno kupiti do kraja godine.

Podrzavam ovakav test - sa solidnim smartfonom tj uredjajem koji zvuci solidno + budzetne i one malo skuplje sluske a bas takvi plejeri/slusalice su dostupno najvecem broju ljudi.

Ali moram da predlozim da (kad god budete mogli) testirate opet ali uz fiio X3 jer je to uredjaj koji daleko bolje zvuci od vecine telefona. :)

Vidim Vylota je pomenuo da te Pioneer daleko bolje zvuce na fiiu X3 nego na L925.. jos jedan razlog da se provere limiti tih sjajnih JVC jer je prakticno sigurno da ce zvucati jod bolje na X3 ;)
 
Poslednja izmena:
i ja da se zahvalim za test :)

a sad sam u dilemi, da li naruciti piston 3 ili JVC :trust: ja i drugar samo sto nismo narucili prosle nedelje pistonke, medjutim, nesto se zakomplikovalo pa smo morali da odlozimo.

kod JVC me odbija dizajn, mnogo glomazno deluju, ne znam kako ce se ponasati u hodu?
 
^ naruci JVC ili CKR9, CKX9, nema greske i sigurno su za klasu bolje od P3.

To je ono o cemu sam pisao u nekoj drugoj temi - pojava i poplava kineskih slusalica i audio opreme kao KZ, SL, Xioaomi itd je dovela do toga da se poznati i priznati (pomalo i ''izvikani'' proizvodjaci trgnu i opamete i da prestanu sa prodajom imena u klasama do 100e. AT godinama nije imao veci broj best buy modela u tim klasama a sada ih ima nekoliko.

Za pomenute AT i JVC in ear kazu da bez problema pariraju klasi od oko 150e (prakticno 3x skupljim slusalicama) a od nekih su i bolje. To je logicna posledica jer ako za Piston i KZ vazi da kostaju po 10, 20e a zvucno pripadaju klasi od 50-ak evra onda su i poznati proizvodjaci morali ''malo da daju gas'' i agresivnije odgovore na potrebe trzista i napade konkurencije ;)
 
Poslednja izmena:
narucio bih kao tvoje, jer one imaju onu kandzu zbog koje mi nece landarati kad setam (CKR9 koliko vidim nemaju to), ali kako da znam da li su prave te po Ali-u i ebay-u? :) vylota? :)

edit: citam komentare za CKR9, za ovakav kvalitet nemoguce da kostaju 42e
 
Poslednja izmena:
Mislim da se tamo prave originali, ali se napravi verovatno veća količina(višak) koja se posle prodaje kao oem proizvod. Nemam drugo objašnjenje.
2001 godine sam kupio nautica zimsku jaknu iz kine, za 100 maraka, evo mi u ormanu, još je nosim po nekad, svaki rajsferšlus i dalje radi, samo se slika jedrilice pozadi izlizala.
 
uh, ne bih ja bas rizikovao sa tim. moguce je da je to objasnjenje tacno, ali to mozemo saznati samo ako neko kupi. a ja bas nisam u mogucnosti da se kockam. :) pre cu naruciti ove JVC sa neke proverene strane.

kako se JVC ponasaju pri hodu, kako leze u usima? bas glomazno deluju.
 
Pa naruci JVC tamo gde je i Vylota, velike su sanse da i ti dobijes original sluske a cena je prosto smesna :)
 
Stigle mi Piston 2 kod druga, danas idem da ih pokupim i javljam utiske.
 
Pa naruci JVC tamo gde je i Vylota, velike su sanse da i ti dobijes original sluske a cena je prosto smesna :)

verovatno cu tako i uraditi. ali nazalost to mogu tek na kraju meseca.

ali sad nas kopkaju ove AT, ta cena je premala za takve slusalice. cudno je sto nemaju AT logo nazad, jer da su prava kopija imale bi i to, ovako jos vise privlace da su nekako prave. a nasli smo i neke od oko 10$ skuplje, ali tu je i logo :)
ako mi dune narucicu njih.
 
Možda nemaju logo samo na slikama, baš kao kopije satova, a kad roba stigne - izgleda potpuno kao original. Možda čak i jesu original. Ako neko proba, nek javi. :)
Ja sam i dalje prezadovoljan mojim CKX5 i mogu da se složim sa tobom - falila bi mi "kandža" na ovim CKR9.
 
videcemo ko ce smeti da naruci :D

bas me zanima kakav je zvuk na tim tvojim naspram JVC, mada verujem da JVC vise pariraju CKX9. ili recimo CKX5 naspram piston 3...

opet sam u dilemi kao prosle godine :) hteo da narucim pistonke kad su vec tako jeftine, jer verujem da su dobar upgrade naspram mojih DTX 72iE a sad se pojavilo neocekivano mnogo modela za tako male pare :D
JVC sigurno prednjace, ako su ove AT fejk. ako:)
 
Mislim da P3 nisu mnogo bolje od BD koje imas (ako su uopste bolje, verovatno zvuce malo ''otvorenije'' uz nesto jaci bass).

JVC, AT koje smo pominjali su vec klasa iznad, u to nema sumnje.

P2 i P3 su konkurencija bubicama do 50-ak evra a kostaju 15-20e tako da je i to uspeh i glavni razlog zasto se navode kao najbolja kupovina (a uz to izrada nije krs).

Ima par testova na head fi, ako se dobro secam lik koji ima nekoliko AT modela rece da cu CKX9 jedne od najboljih slusalica do 150$ a da su CKR9 za klasu iznad njih pa ti vidi :) Zato me i mami ta cena CKR9 sa Ali-a.
 
pa bas zbog tog otvorenijeg zvuka i jaceg basa sam hteo da ih uzmem, a i jer je cena smesna.

verujem za CKR9, zato i mene kopkaju. mozda je kod njih isti slucaj kao sto je kod vylotinih JVC sto se tice cene i originalnosti. samo je AT dizajn mnogo cudan, tj bas su glomazne , za sedenje okej, ali kako li je u setnji. ali ako su vec prave, zrtvovao bih setnju sa njima :d
 
Jesu velike, verovatno je i to jedan od razloga zasto zvuce tako dobro :D Dinamicki drajveri 2x13mm, jedni od najvecih kada su in ear sluske u pitanju (najveci su 16.5mm koliko znam dok je prosek u vecini klasa 8mm).

Cg-4WVPrBuWIXl8fAAUgYZxkiJkAAQddgP3cUgABSB5052.jpg

E sad ne znam za bass da li ces biti zadovoljan jer isti opisuju kao izuzetno detaljan-prirodan-realan pa mozda takav zvuk nece izazvati odusevljenje kod onih koji ocekuju klasican basshead zvuk.

Imas ovde temu pa prelistaj - AUDIO TECHNICA CKR9: Experiencing The Reality Of Sound Waves

Inace moram da se slozim sa roadracer-om, secam se da sam ga pitao kako te ''kandze'' sa AT uticu na udobnost i da mi je rekao da su vrh u svakom smislu, ja sam ozbiljno sumnjao da necu moci da ih podnesem na usima ali na kraju sam brzo zakljucio da su nesto najgenijalnije sto sam video i probao do sada na in ear slusalicama, drze ih kao da su zakucane a ne smetaju usima.
 
Poslednja izmena:
pa ja nesto ne volim bass heavy zvuk, iako slusam elektronsku muziku, ali ne mogu reci da volim bez njega. na mojim dtx72 nisam nesto zadovoljan, tj voleo bih da ga ima malo vise. vise mi je prijao zvuk na Soundmagic E10 jer je kod njih bas izrazeniji i zvuk prostraniji. a to sam ocekivao i od piston 3.

aj sad ti meni reci ovo: CKX5 vs CKX7 vs CKX9? :)
 
Ja kad citam ovu temu zadnje dvije strane vidim da u Srbiji sazrjelo vrijeme za još jednu piramidalnu šemu :)
Prošlo je 24 godine od posljednje, prevareni su umrli, stasale nove generacije.

Vyloti je upalilo ali to ne pali svaki put.
On dodje kao one one prve jugoskandik štediše a ostalo dodju kao ovi potonji što protestvuju :D

Ako jednom upali ne znači da će i drugom, on je koliko znam KZ kupio na oficijelnom sajtu, nije riskirao i išao preko alija, nije jurio sniženja.

Sigurinije je da pratite renomiranog prodavca pa upratite akciju a toga ima nego ovako, "skoro je isto, samo nema logo"

I obratiti pažnju na još jednu stvar.
Ako kupujte ne da bi prodali već da koristite, mislim da se isplati uzeti i kod nas zbog garancije.
To su ipak bubice i bilo bi šteta škartirati iz zbog kabla (ako ode negdje a da nije kod džeka)
Naročito je problematično zamjeniti kabl kad ode gornjem djelu, jer bubice je teško otvoriti a ako se otvore treba lemiti kratko i precizno. Membrana je izuzteno tanka i ne trpi pregrijavanje. Probao više puta, neki put uspije i traju i još a neki put i neće.

Kod velikih to nije problem jer ili se kabl mjenja ili se rastave uz malo truda i ugradi drugi kabl.
 
Poslednja izmena:
Inace moram da se slozim sa roadracer-om, secam se da sam ga pitao kako te ''kandze'' sa AT uticu na udobnost i da mi je rekao da su vrh u svakom smislu, ja sam ozbiljno sumnjao da necu moci da ih podnesem na usima ali na kraju sam brzo zakljucio da su nesto najgenijalnije sto sam video i probao do sada na in ear slusalicama, drze ih kao da su zakucane a ne smetaju usima.

Baš tako. Plašio sam se da će mi smetati kad krenu vrućine, međutim - ništa. Stvarno odličan dodatak.

aj sad ti meni reci ovo: CKX5 vs CKX7 vs CKX9? :)

Kad sam birao moje, uzeo sam CKX5 jer su neki čak pisali da imaju najbolji zvuk u seriji. Iskreno, ja ne verujem da je tako, ali sam svakako potpuno zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno