Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Mikky je napisao(la):
Evo ja sam uzeo EP-630 i mogu samo reci da sam odusevljen posle vise vrsta bubica koje sam ranije koristio, uglavnom neki konfekcijski modeli od 10-15e (koristio sam creative koji dolazi uz muvo i neke philips od 800din).


Da li im je džek prav ili ide u ćirilično g?
 
Evo i ja sam se zainteresovao za Creative ep-630 (zbog dostupnosti), videćemo šta će biti sa time.... Pošto me interesuje razlika između ona tri "oem" modela sličnih na oko a izgleda različitih bar po nekim "review-ima" (Sennheiser CX 300 je ipak duplo skuplji i mora se opravdati, jel!) ako je neko (Scorpio) čuo/uporedio baš te modele nek kaze neku... i by the way izgleda da sam našao prizvođača tih slušalica http://www.foster.co.jp/en_products/headphones/382326.html pa koga interesuje...
 
Nisam cuo Sennheiser-ov model, mada (vishe) onih koji su ga culi tvrde da se od MD-33 i EP-630 (koji zvuce identicno) razlikuje po nesto izrazenijim visokim tonovima (ovo moze da bude zbog manjih otvora za ventilaciju npr.) shto tesko da opravdava razliku u ceni...

U ovoj klasi razlike izmedju ovakvih modela tesko mogu biti "noc i dan" tako da je maltene svejedno koji se model kupuje, mada bi bilo bolje proci jeftinije :D

Poz:wave:
 
Auu kakav bas, kakve sluške (creative ep-630) šta li sam se ja zanosio sa "standardnim" oblikom! Toliko dubokog basa od tako malih sliuški!!!! onako na prvi pogled potpuno oduševljenje i udobnost i izolacija i izgled i naravno zvuk, malo mi nedostaje čistina na visokima koju Sennheiser mx 550 poseduje ali šta je tu je malo navike,usviravanja i biće sve ok a Sennheiser mx 550 (ovogodišne razočarenje) ovoga puta definitivno leti....Preporuka!
 
gda je napisao(la):
Nije nikakva mana, mada bi meni odgovaralo da je u g.

Ne znam da li da ih uzmem, izgleda da su cx 300 ipak bolje (a i skuplje, a i izgleda nedostupne kod nas)

za cx-300 pogledaj http://www.4audio.co.yu imaju ih u cenovniku po 56e. Ja sam uzeo pre neki dan cx 300 i odusevljen sam bubicama, napisao sam vec u drugoj temi da imam i sennheiser mx500 i SE in-ear bubice koje dolaze uz w800 telefon i koje vaze za odlicne i cx300 su dosta bolje od oba modela, moja preporuka svima ako ne zale para.
 
OKAC je napisao(la):
Auu kakav bas, kakve sluške (creative ep-630) šta li sam se ja zanosio sa "standardnim" oblikom! Toliko dubokog basa od tako malih sliuški!!!! onako na prvi pogled potpuno oduševljenje i udobnost i izolacija i izgled i naravno zvuk, malo mi nedostaje čistina na visokima koju Sennheiser mx 550 poseduje ali šta je tu je malo navike,usviravanja i biće sve ok a Sennheiser mx 550 (ovogodišne razočarenje) ovoga puta definitivno leti....Preporuka!

Hah, bass nije bash toliko dubok koliko ga ponekad ima previse, pa utice poomalo na srednje i visoke tonove, mada se to moze ublaziti veoma lakim (i totalno nestetnim) mod-om :eyebrows:

Za sve koje zanima vrsta kabla i dzeka na ovim modelima:

1. MD-33 (J kabl + prav 4 pinski 3,5 mm dzek na slusalicama + produzni sa L 3,5 mm stereo dzekom)

2. EP-630 (Y kabl + prav 3,5 mm stereo dzek)

3. CX-300 (J kabl + L 3,5 mm stereo dzek)

Poz:wave:
 
Poslednja izmena:
Prosto niske frekvencije se čuju (Mike Oldfield - Tubular World - da se negadjam sa 10-15Hz...Po specifikacijama ove prepoznaju zvuk od 6Hz ako im je verovati dok druge od 20+-Hz) + glasno bez anomalija (krčanje/raspadanje/lupanje) što sa nijednim bubicama nisam uspeo da dobijem/čujem uopšte, tek sa ovim tipom in-ear.
 
Evo da i ja potvrdim da su Creative EP-630 odlične slušalice.

Znači na pitanje koje bubice, odgovor je Creative EP-630 ili Sennheiser CX 300 ili neke sličnog tipa!
 
Mislim na osecaj nelagodnosti u usima koji se vremenom povecava...
 
gda je napisao(la):
Kakvim to modom, ako nije tajna? :)

Prostim zapusavanjem vent-ova na slushalicama (prelepljivanjem izolir trakom npr.).

Rezultati su interesantni, lako se moze vratiti na staro stanje i kao najvaznije ne gubi se garancija :,,:

Probajte pa javite rezultate :wave:
 

Prilozi

  • MD-33 Mod.jpg
    MD-33 Mod.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 204
Poslednja izmena:
Samo da se javim na kratko, uzeo sam CX300 i mogu samo reci da ovakav zvuk na bubicama nisam do sada cuo. Bass je fenomenalan, raspon takodje. Neverovatno kako mozete cuti srednje visoke i duboke u isto vreme bez ikakvih anomalija.
Pozdrav!
 
Jedno pitanje. Ispao mi je ovaj nastavak(tj gumica koja pomaze stisavanju okoline :) ) za in ear slusalice za SE W800i. Da li mogu nekako da nabavim samo tu gumicu, a da ne kupujem nove sluske, posto se ovako dosta losije cuje, a bogami i ispada iz uveta?
 
OKAC je napisao(la):
Sennheiser mx 550 (ovogodišne razočarenje) ovoga puta definitivno leti....Preporuka!

Pisao sam o tom djubretu već. Ogavno je koliko su kolorisane.

Sad vidim da su se svi "navadili" pa ih valjaju pod firmom "najboljih".

Neka...
 
Poslednja izmena:
einstein je napisao(la):
Jedno pitanje. Ispao mi je ovaj nastavak(tj gumica koja pomaze stisavanju okoline :) ) za in ear slusalice za SE W800i. Da li mogu nekako da nabavim samo tu gumicu, a da ne kupujem nove sluske, posto se ovako dosta losije cuje, a bogami i ispada iz uveta?

Postoji opcija da se naruci kao rezevni deo, mada je to verovatno preskupo... Bolja varijanta bi bila da investirash u novi model ili otkupish nastavke od nekoga ko ne koristi tvoju velicinu....

Poz:wave:
 
nemam pojma koja mi je velicina. Jel ima ovde neko ko ima nastavke koji mu ne trebaju (preveliki premali) da se dogovorimo preko pm? Evo sad sam gledao na ebay-u ima komplet za 1.85 dolara(plus shipping). Da li ima u quadri slucajno?
E da Eisntein ovde :), zaboravio kod ruga d ase izlogujem :D
 
Poslednja izmena:
Uz svo poštovanje autorima koji su o njima pisali, moram žestoko da iskritikujem in-ear-chanell koje su bazirane na klonovima CX 300. Za Zenhajzera CX 300 ne mogu ništa da kažem, nisam čuo, ali je zvuk kod Creative klona EP-630 daleko od bilo kakvog kvaliteta. Visoki pršte, basa nigde uz sve probane nastavke za uši (ako se gurne jače u uvo postaje ekstremno neprijatno čak), zvuk sve u svemu bedan.

Za tu cenu :smash:

Ako možete zaobiđite u širokom luku.
 
Da i ja sam to primetio kao i milovan odsustvo basa (celog donjeg opsega)...E sad i mene zanimaju cx-300 pa cu jos videti....I gde imaju da se pazare cx-300???
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo govorio o Creative clone-u, mada ako je i Zenhajzer "isti"... onda ništa od njih...

Ovo je generalno veoma loš zvuk.:crash:

Obična Sonijeva 818ica za 700 i kusur dinara ih "tuče" sve u šesnaest.

A najlepše su Zenhajzer mx500 (ne 550), na kojima sam na kraju, završio svoju potragu.

Uravnotežene, ne ispadaju iz ušiju, pomalo tihe.
O tome pišu i ovi ljudi:

http://www6.head-fi.org/forums/showthread.php?t=191076&highlight=mx500
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno