Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Možda postajem matorac, ali meni se ceo taj koncept touch senzora umesto dugmića ama baš nimalo ne svidja :)

Da li ima postoji BT modul za KZ slušalice koji nije over ear nego onako "starinski"?

Ili preporuka neke BT slušalice sa kablom oko 20-30€ a da im je kvalitet sličan kao KZ? Poželjno da baterija traje +4h
 
Pre nekog vremena skrcao sam 3,5mm jack na mmcx kablu od TinAudio T2...

Uzeo sam ovaj zamenski MMCX na Amazonu (verovatno moze i na AliE da se nadje jeftinije) i svaka preporuka - kabal je deblji, kvalitetniji (ima gumeni feel, za razliku od matorog plasticnog), ne uplice se i dosta je fleksibilniji...
Postoji i skuplja verzija za 29e od istog brenda ali mislim da nema potrebe da kabal kosta vise od bubica... :)
 
Onda će da se pazare danas :)
Znači zvuk im je bolji od galaxy buds? Jer ono što gubim sa 65t je usb c i obrnuto/bežično punjenje, pa preko toga mogu preći ako je zvuk bolji, iako nemam neke baš visoke kriterijume.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^Misliš na buds+? Imam Jabra 65t i 8000 je dobra cena, ali zavisi i koliko su korišćene. Probao sam i buds+ i zvuk je tu negde.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ja bih radije uzeo obične nego plus, malo su bolje izbalansirane, za moj ukus, ali i 65t su dobre. Najbolje je ono što košta manje od ta dva :)

Ko koristi neke od popularnih tws, Wavelet i ReTune su odlične aplikacije za EQ da se doteraju nijanse u zvuku.
 
Za buds+ bih morao da doplatim 3-4 hiljade vise na kp.. onda ostajem pri 65t. [emoji846]

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
Lično bih doplatio. Touch mi je dosta bolji na bubicama nego fizički dugmići (svaki put ubadaš uši kad nešto pojačavaš/smanjuješ itd) + usb-c, micro usb više ne uzimam ništa ni da mi plate!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Već imam obične, ali sam ih dao devojci pa sad gledam šta su mi opcije.
Što se mene tiče ne moraju biti tws, dok god su na bt, ali i sa tom pretragom 65t za 8k kod nas mi deluju kao best buy.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 
Ja sam se skrasio sa buds+ konačno, posle 3 druga modela.

Baterija od desetak sati mi je najvažnija na kraju, plus ih ne osetiš u ušima skoro, a i bežično punjenje je plus.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
pozdrav društvo

u potrazi sam za wireless bluetooth headphones/earphone

šta bi mogli da preporučite kao bestbuy?

gledam mi airdots, haylou i čuo sam da hvale baseus..

hvala
 
30tak eura
 
Kakve su za razgovore napolju? Ako može malo podrobnije pošto je to jedini proizvođač koga hvale za taj segment.
Na žalost nisam ih puno koristio u razgovoru. Možda tek nekoliko puta gde mi je "najzahtevnij" razgovor bio u vozilu GSP. Sagovornik mi je tada rekao da me čuje drugačije nego što je navikao (preko telefona) ali smo se skroz korektno sporazumeli. Nije bilo onoga da me slabo čuje ili da se veza prekida kao što mi se dešavalo na kineskim bubucama.

Inače, današnjim apdejtom su postale još primamljivije jer su dobile ANC!

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Ja prelomio i uzeo buds+.[emoji16]
Jel može neko ko je dobio ove slušalice uz telefon da mi uslika zadnji deo pakovanja i donji deo kutije slušalica? Čisto da budem 100% siguran da nisu fejk.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 
Pakovanje mi je kući, ali evo od kutije od sluški, ako se nešto vidi uopšte.
31fda2005a26d9497a24dc0b7a48a8f2.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Mogu da se povežu, to sam proverio pre kupovine.
@igor87 hvala, tako i kod mene izgleda, realno po tekstu bih rekao da su fejk, pogotovo kad se uporede sa prvim buds, gde je kutija matirana i tekst malo detaljniji. Ali na buds+ je šarka mnogo bolja.
d1c153ac38d866b785720dbb0da088ca.jpg
825ce21e797870e6dfef0b87a553b636.jpg


Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 
Jedino što mi fali sa prvih buds je mat kutija, ova sjajna mi je užas, ali naručio sam neku futrolu sa alija.

Probaj da ih koristiš bez onih "wingtips", to jeste, samo onaj wingtip koji je ravan, meni je to pomoglo da budu udobnije, nosim ih bukvalno ceo dan. Zavisi od oblika uha naravno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Imam silikon futrolu za obične buds koje su mi ispadale sa matiranom futrolom, a ne sa ovom...
Probao sam veličinu bez wingtipsa i definitivno se manje osete ali i osećam da će ispasti, tako da ostajem pri toj srednjoj veličini jer osećam da su sigurnije u ušima. Možda je ta najmanja veličina dobra kad sedim, ali znam da se neću cimati sa menjanjem, a moguće i da je veći leak jer ne začepi uvo.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 
Na žalost nisam ih puno koristio u razgovoru. Možda tek nekoliko puta gde mi je "najzahtevnij" razgovor bio u vozilu GSP. Sagovornik mi je tada rekao da me čuje drugačije nego što je navikao (preko telefona) ali smo se skroz korektno sporazumeli. Nije bilo onoga da me slabo čuje ili da se veza prekida kao što mi se dešavalo na kineskim bubucama.

Inače, današnjim apdejtom su postale još primamljivije jer su dobile ANC!

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Hvala :)
Razgovor sa Buds-om u takvoj situaciji bio bi apsolutno nemoguć, ne vozim se prevozom ali znam da u idealnim uslovima u automobilu gde je telefon na manje od 1m od glave, bez muzike, razgovor je skoro pa nemoguć ili u najboljem slučaju mučenje za onoga ko je sa druge strane. Ja čujem odlično i ništa ne prekida nikada, ali sagovorniku se ne izoluje ništa više glada od bilo kakvih drugih zvukova iz pozadine, pa i onih najtiših. Motor automobila sa druge strane žice čuje se kao fabričko postrojenje... i neki glas koji pokušava da nešto objasni dok su upaljene mašine. :d U kućnim/kancelarijskim vakuum uslovima su podnošljive.

Što se tiče seal-a na Buds, slažem se za wingtips, najudobniji su oni ravni, ubrzo zaboraviš da imaš slušalice i ušima. Najveći fabrički unutrašnji nastavci (ko nema penaste, oni su pun pogodak za zvuk) i wingtips bez izbočina je najbolje što se od Buds-a može izvući. Nije mnogo ali za kompatibilnost sa Samsung telefonom, rekreativno slušanje muzike i podkasta dovoljno.
 
Za mene su Buds/Buds+ velika glavobolja...

Od kad sam kupio prve pa do sada kvarile su se 4 puta. 3x menjane za druge, a kako su i trenutno neispravne moraću da se žalim ponovo. Poslednji put mi dali +, ali ništa bolje iskustvo nemam. Svaki put se, posle relativno kratke upotrebe od mesec-dva dana javi isti problem - nejednaka jačina zvuka u slušalicama (npr. leva glasnija od desne ili obrnuto), ali i generalno smanjena jačina zvuka, gde čak i kad pojačam na maximum to ipak bude tiho, čak i sa nekom distorzijom zvuka.

Isključio sam touch controls, povezivao sa više uređaja, resetovao, ali kada problem nastane više ga nije bilo moguće rešiti. Naravno, slušalice su extremno čiste, tako da ništa nije smetalo kretanju zvuka. Očito ni u servisu nisu imali rešenje, jer su ih uvek menjali.

Jedino što vidim kao neku specifičnost mog korišćenja je činjenica da 90% vremena koristim isključivo jednu slušalicu, pa kada se isprazni pređem na drugu, sve dok se i ona ne isprazni. Nije mi realno da bi ovo trebalo da prouzrokuje problem, niti da sam ja time odgovoran, ali prosto mi ništa drugo ne pada na pamet da bi moglo biti uzrok.
 
Poslednja izmena:
Pa sve i da je to razlog kvarova, to ne bi smelo da bude opravdanje. Tvoj je izbor kako ćeš ih koristiti sve dok ih ne koristiš nezaobrazno garanciji npr. pri gnjurenju i razgledanju korala :d Niko nije rekao da su namenjene isključivo za korišćenje u paru, baš naprotiv. Inače, nemoguće ih je slušati na max, prvo jer su prilično glasne a drugo na poslednja dva stupnja glasnoće zvuk malo boli, tako da smanjena jačina zvuka nikako nije nešto što opisuje Buds.
 
Jel imao neko iskustva sa ovim BT pojacalima sa telefonima. Ima li sta od toga ovde kod nas ili je dobavljivo, a da valja?

https://www.fiio.com/btr3k
 
Uzeo sam slucajno onaj redragon usb kao eksterna zvucna kartica zbog potrebe da razdvojim sluske i mikrofon na kompu i mogu da kazem da sam iznenadjen kvalitetom istog i kako gura sve. Ima ulaz za mic, kao i dva izlaza za sluske, za 1200 din odlicna spravica...
Dt6 rade naravno super na njemu :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno