Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Ja sam uzeo tempotec, oni su originalni, sonata prepakuje njih, koliko sam citao. Razlika je u kucistu samo, funkcionalnost ista. Flesovao driver samo za muziku i sa tin hi fi 3 bas dobro zvuci + pojacava zvuk otprilike 20-25%.
 
Kakva je situacija sa ponudom bubica do 15ak evra? Trenutno mi crkavaju Mi Piston 3. Bitno mi je da izdrže barem pola godine da se svaki dan 10x stave i izvade iz džepa farmerica, drndaju na bicikli i sl. Nisam neki audiofil or so, bitnija mi je izdržljivost i udobnost od kvaliteta zvuka. Idealno bi bilo i da su dostupne kod nas, preko bilo kog kanala prodaje ili ako baš vredi kod kineza za naručivanje. Vodim na pivo ako izdže 6 meseci!
 
Ko moze da ti garantuje ili da proceni koliko ce trajati klasicna potrosna roba..

Naruci DT6, verovatno ce biti 16-17$ ovih dana. Ne postoje bolje slusalice u tom cenovnom rangu (zvuk, izrada, izmenjiv kabl) i po tome vise pripadaju klasi 60-100$, jedino sto im je mikrofon jedva upotrebljiv.

Ako neces da narucujes onda vidi po oglasima da li neko prodaje Sony MH750 (stock sluske iz pakovanja xperia telefona), one su sasvim solidne po niskoj ceni, mikrofon je ok, zvucno su otprilike u rangu Piston. Imam jedne koje su upotrebi 7 godina a rade i dalje, jos 2 komada kraci period ali i one rade. Mada, ima po netu i zalbi kako su nekima brzo crkle, verovatno zavisi od serije, nacina koriscenja (cuvanja) a kapiram da ima i jeftinih kineskih kopija po AE. Sony MH1c su jos bolje ali se veoma tesko nalaze, mozda na AE ali treba paziti na kopije kojih je uvek bilo.
https://www.head-fi.org/threads/review-sony-mh1-%E2%80%93-the-best-kept-secret.632892/
https://theheadphonelist.com/headphone_review/sony-mh1c/

(koriscene MH1 - 30e na KP, nije to dobra ponuda)

Ali zasto komplikovati kada su tu DT6 sa neverovatnim odnosom cena-opsti kvalitet. Sony imaju samo bolji mikrofon ali ako ti je bitniji audio kvalitet samih slusalica (a mikrofon koristis samo ponekad) onda je sve jasno, DT6.
 
Poslednja izmena:
Naravno da niko ne može da garantuje, niti se to očekuje, ipak je ovo forum ;) .

Anyway, ovo je savet kakvom sam se nadao! Pazariću MH750 sa oglasa, a 11.11 naručujem DT6.
 
Da li je moguce da sam ja dobio neki felerican primerak DT6? Zvuk je nekako ispran i bled, basa skoro i da nema. Malo mi je cudno kada ih vecina hvali da su dobre.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako si ih probao sa fabricki namestenim crvenim gumicama onda ih skini i probaj sa crnim nastavcima, srednje velicine (ili koja ti vec najvise odgovara). Ne da su dobre nego razaraju sve ostale u cenovnoj klasi ali stock crvene gumice retko kome odgovaraju, ''fit'' se lako gubi a cak i kada legnu lepo u usni kanal bas je dosta slab, zvuk kroz ceo spektar tanji, hladniji i dosadniji nego sa crnim gumicama. Vidim da imas iPhone tako da bi trebalo da zvuce sjajno.

Mada, napisah jos pre par meseci da me uopste ne bi cudilo da odredjenom procentu korisnika ne odgovara solidno izbalansiran/hi-fi zvuk ovih slusalica (sto vazi i za T2/T3), ubedjen sam da nije mali broj onih koji bi na osnovu A/B poredjenja rekli da im bassy in-ear, npr. Piston 3, Sony MH750 ili Senn CX300 II zvuce bolje (iskljucivo zbog ''easy listening'' obojenog zvuka sa jakim basom) iako zapravo DT6 zvuce 2-3 klase bolje od njih. Zato ih i ne predlazem onima koji hoce klasicne heavy bass slusalice. Ali postoji sansa da je i od DT6 moguce napraviti basshead sluske, Aibo je naveo primer kako sa stock gumicama od T2 zvuce otprilike tako pa ko hoce da eksperimentise moze da naruci citav set razlicitih gumenih/silikonskih/sundjerastih nastavaka i da trazi ''boju'' koja mu najvise odgovara.
 
Poslednja izmena:
Ako si ih probao sa fabricki namestenim crvenim gumicama onda ih skini i probaj sa crnim nastavcima, srednje velicine (ili koja ti vec najvise odgovara). Ne da su dobre nego razaraju sve ostale u cenovnoj klasi ali stock crvene gumice retko kome odgovaraju, ''fit'' se lako gubi a cak i kada legnu lepo u usni kanal bas je dosta slab, zvuk kroz ceo spektar tanji, hladniji i dosadniji nego sa crnim gumicama. Vidim da imas iPhone tako da bi trebalo da zvuce sjajno.

Mada, napisah jos pre par meseci da me uopste ne bi cudilo da odredjenom procentu korisnika ne odgovara solidno izbalansiran/hi-fi zvuk ovih slusalica (sto vazi i za T2/T3), ubedjen sam da nije mali broj onih koji bi na osnovu A/B poredjenja rekli da im bassy in-ear, npr. Piston 3, Sony MH750 ili Senn CX300 II zvuce bolje (iskljucivo zbog ''easy listening'' obojenog zvuka sa jakim basom) iako zapravo DT6 zvuce 2-3 klase bolje od njih. Zato ih i ne predlazem onima koji hoce klasicne heavy bass slusalice. Ali postoji sansa da je i od DT6 moguce napraviti basshead sluske, Aibo je naveo primer kako sa stock gumicama od T2 zvuce otprilike tako pa ko hoce da eksperimentise moze da naruci citav set razlicitih gumenih/silikonskih/sundjerastih nastavaka i da trazi ''boju'' koja mu najvise odgovara.

Hvala na detaljnom odgovoru! Probao sam i sa drugim gumicama iz seta, ali mi delovalo kao da nije to to. Uz to koristio sam ih nakratko na PC sa integrisanom zvucnom.
Probacu neke druge gumice koje imam pa cu da vidim.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Probaj ih na ajfonu (320kbps MP3 ili neki lossless). Jednostavno moraju da zvuče sjajno, uz dovoljno jak bas i pun zvuk koji je u isto vreme i izuzetno čist, detaljan. Ako razbijaju kako zvuče čak i kada su ubodene u stari Samsung Wave telefon (iz 2010. godine) onda moraju da briljiraju i uz noviji i bolji iPhone.

Sent from H8266
 
Rešio sam da naručim DT6, da vidim oko čega toliki hype, heh. A i zanima me kako će zvučati u poređenju sa T2...
Toliko su jeftine da se isplate pa makar već imao T2/T3 i slične chi-fi. Aibo je lepo opisao razlike u zvuku između DT6 i T2 a čekamo i tvoje utiske.

Sent from H8266
 
Kada T2 budu oko 30$, DT6 će koštati oko 15$. Valjda ovi Senfer Kinezi neće podići cene kada primete hajp i da prodaju muzikalniju verziju T2 upola cene :d

Sent from H8266
 
U iskusenju sam i njih da uzmem, kad su vec toliko jeftine, koji bi kabl bio dobar za zamenu, kad su vec "akcije", bolje sad da uzmem i to, rezerva ne skodi :d ( A taman su isti konektori DT6 i Tin3)
 
U iskusenju sam i njih da uzmem, kad su vec toliko jeftine, koji bi kabl bio dobar za zamenu, kad su vec "akcije", bolje sad da uzmem i to, rezerva ne skodi :d ( A taman su isti konektori DT6 i Tin3)

Recimo, ovaj: https://www.aliexpress.com/item/32931930272.html
Ja imam isti takav, samo crni...debeo, deluje dobro, i vrlo mek. Ako pročešljaš malo, naći ćeš i razne varijante sa mikrofonom/kontrolama...
Ja jurim neki sa L-plugom, zgodniji mi je...
 
Koliko sam uspeo da zakljucim qcy qs2 najbolje zvuče u tom cenovnom rangu. Haylou gt1 imaju kompaktniju kutiju što znači i manji broj punjenja, a i one same su truncicu kompaktnije. Imaju malo više basa pa eto ko šta voli. Ja za sad najviše naginjem ka qs2.
 
Nazad
Vrh Dno