Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
@ljubimci Slušao i 75t nedavno, ništa drastično bolje od 65. Dolazim za 10ak dana, skupljaj pare Za Senn True Wireless, da te ne slušam više kako kukaš [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ma nezgrapne nekako velike Senn a baterija smešna. Bile su u Americi za 200$, Jabra 75t su 180$. Nisam uzeo za black friday jer ih nije bilo nigde osim u Best buy. Čekam amazon. A možda uzmem i Shanling. Nemam pojma što više gledam manje znam.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pa velike zbog velikih drajvera koje upravo zbog toga i najbolje zvuče od svih tw slušalica [emoji6] Za bilo kakav trening, kraći rad i sl su više nego dovoljne + se brzo napune kada ih staviš u kutiji nazad.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Tačno ali razlika u zvuku za običnog entuzijastu nije toliko velika. Bitniji mi je ANC i tu su Airpods/ Sony kraljevi. Elem, Apple ne volim, a Sony 1000 šlbl model dizajn mi se ne sviđa. Tako da sam spao na Shanling i 75T. Uzeo bih odmah Shanling mwt100 da nije labavih vratanca na kutijici za punjenje koliko čitam.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
@Antara evo ja kao bukvalni laik i na forumu opštepoznati neaudiofil sam se bukvalno naježio kad sam prvi put čuo senn u mediamarktu (slobodno recite da preterujem, ali tako je bilo; lara fabian, prodigy, šta god sam pustio), haos, takav vokal, takav bas nisam doživeo sa gomilom ranijih slušalica (sto wireles što žičnih; napominjem da žične nikad bolje nisam imao od cx300).

A taj ANC ne vidim ni najmanju poentu na bubicama (eventualno ko isključivo za razgovor koristi). Pojačaš preko 70% garantujem da nećeš čuti ništa spolja. Takođe evo bose 700 imam i dalje se slabo čuje okolni zvuk kada je anc na 10 a ništa ne pustite tako da baš to i nije gluva soba kao što neki misle. [emoji6]

Inače u Ns sam od 20.12. slobodno stojim na raspolaganju svima koji hoće da probaju oba pomenuta modela i uvere se u neke stvari; moguće čak i da stavim na oglase oba pa koji pre ode.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa te Senn imaju ''fun'' zvuk, logicno je da odgovaraju najsirem krugu korisnika i to je ok, i sam posedujem 2-3 para slusalica na taj fazon. Ali i sony su prilicno ''fun'' podesene, to je karakteristika vecine sony modela pa i uopste najpopularnijih sluski na trzistu.

A taj ANC ne vidim ni najmanju poentu na bubicama (eventualno ko isključivo za razgovor koristi). Pojačaš preko 70% garantujem da nećeš čuti ništa spolja.

Poenta je ocuvati sluh. I ja sam kao klinac slusao nenormalno pojacan zvuk preko dzepnih plejera i bubica ali sam relativno brzo opametio. Sa ANC funkcijom usi ne krvare od pojacanog zvuka a i uopste je odlicna opcija cak i za slusanje na umerenim jacinama.
 
Pa te Senn imaju ''fun'' zvuk, logicno je da odgovaraju najsirem krugu korisnika i to je ok, i sam posedujem 2-3 para slusalica na taj fazon. Ali i sony su prilicno ''fun'' podesene, to je karakteristika vecine sony modela pa i uopste najpopularnijih sluski na trzistu.



Poenta je ocuvati sluh. I ja sam kao klinac slusao nenormalno pojacan zvuk preko dzepnih plejera i bubica ali sam relativno brzo opametio. Sa ANC funkcijom usi ne krvare od pojacanog zvuka a i uopste je odlicna opcija cak i za slusanje na umerenim jacinama.
I ne samo to nego na bučnim mestima, putovanja avionom itd. Ima ANC tu svoje mesto u svakom slučaju.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Sony WF1000XM3 se mogu uzeti u Gigatronu na akciji za 30k - fina cena (stižu mi sutra).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otkako sam na jednom muzičkom forumu pročitao prilično dugačku temu o tinitusu i iskustvima svih koje muči, nema šanse da ću nešto da slušam glasno. A i bolje je s čepovima za uši na koncertima. :)
 
@ljubimci Slušao i 75t nedavno, ništa drastično bolje od 65. Dolazim za 10ak dana, skupljaj pare Za Senn True Wireless, da te ne slušam više kako kukaš [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Pa kukam, stvarno :d Možda su fun ali Senn je meni nešto posebno. Javi kad' okačiš oglas da vidim kako stojim. Eno neko ih prodaje za 230e bez garancije, možda i to nije tako loše ako upadne novogodišnji bonus. :)

Sony WF1000XM3 se mogu uzeti u Gigatronu na akciji za 30k - fina cena (stižu mi sutra).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jaka "akcija", eno ih na free shopu u Rimu za 240e redovno, to se samo kod nas zovu "akcije".
 
Poslednja izmena:
Kupiš slušalice po istoj ceni kao u inostranstvu sa domaćom garancijom - meni je to ok deal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo da prenesem jedno moje iskustvo sa KZ ZSR koje imam malo vise od godinu dana.
Niske frekvencije na levoj bubici su nedavno drasticno oslabile. Posto sam se odmah nakon toga oprostio od njih, resio sam da im dam jos jednu sansu pa makar ih potpuno unistio. Promuckao sam ih u onom odmasivacu Axel Sgrasso, pa potom u tecnost za pranje prozora, na kraju dobro isprao u vodi i susio 2 dana. Leva se potpuno oporavila i zvuk se maltene resetovao na fabricka podesavanja, mislio sam da ce ove hemikalije unistiti drajvere, ali se nista lose nije desilo.
Verovatno su bile dobro zaprljane s obzirom da ih nosim svakodnevno bar po 8-9 sati.

Mozda je mogao neki medicinski alkohol da bude bolje resenje ali ga nisam imao pri ruci.
 
Wow... WF1000XM3 su me apsolutno raspametile!!!

Nikad ne bih očekivao nešto nalik Bose QC 25II u tako malom pakovanju...

btw @Proday, mislim da si ti odustao od njih jer nemaju kontrolu jačine zvuka na sluškama? Ubacili su to poslednjim ažuriranjem
 
Poslednja izmena:
@Exodusbg ma jok, meni se nedopadaju iz više razloga. Anc mi je u životu (naj)manje bitan. Nadam se da će senn izbaciti Novi model do proleća, sad preko zime mi i tako stoje (koristim bose 700 po potrebi), ove prve će vrv u oglase dok dođem!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Da li je realno da Airpods pro kostaju 300eur!? Mislim da su Senn Momentum trenutno jedini pandan po ceni, a cak su i one 250eur..elem, trazim sluske primarno za teretanu. Po mogucstvu sa ANC.

Airpods pro bi mi negde najvise odgovarale, al me sramota tolike pre na bubice da sam. Kakva je alternativa po pitanju udobnosti, zvuka, izolacije, fiksiranja u uvo prilikom treninga..? Standardna trojka mi je u glavi
1. Jabra 75t
2. Sony WF-1000xm3
3. Powerbeats pro

Najradije bih ih uzimao u BG, ali ako je velika razlika u ceni imam varijantu i za Italijanski Amazon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa pogledaj Sony - evo ja ih koristim na traci u teretani svako jutro, odlično su se pokazale.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Xiaomi Haylou GT1 ...21.99$
vs
Xiaomi Redmi AirDots ...27.30$
(oba modela su BT in-ear, samo takav model me interesuje, ne bi veće.)

ako je neko probao obe, koje su bolje za drum&bass, techno isl. tipove muzike, koje bolje "vakumiraju" uši i imaju bolji bas?

Thanks
 
Poslednja izmena:
imam kz zst koje su jako sličnog oblika kao ovaj sabbat i ne odgovaraju mi uopšte, loš fit i seal, ispadaju, verovatno do oblika ušne školjke, a i ove sabbat su skupe za moj ukus, max 30$, svestan sam da ne može neki extra kvalitet ili dugačak runtime da se dobije ali ne bi davao opet preko 30$ samo da bi ustanovio da mi ne odgovaraju.
 
Xiaomi Haylou GT1 ...21.99$
vs
Xiaomi Redmi AirDots ...27.30$
(oba modela su BT in-ear, samo takav model me interesuje, ne bi veće.)

ako je neko probao obe, koje su bolje za drum&bass, techno isl. tipove muzike, koje bolje "vakumiraju" uši i imaju bolji bas?

Thanks
Airdots nisam probao ali Haylou GT1 su mi juče stigle. Pasivno dobro izoluju buku, bas je prisutan ali nenaglašen previše. Sa EQ može da se dobije relativno jak i dubok bas. Srednji su ok dok im malo fali treble.
Imam Sennheiser MX375 i Philips SHE3850. GT1 je malo bolji od SHE 3850 dok ima jači bas od Senn MX375, ali 375 imaju jasnije vokale i visoke tonove. Sa istim podešavanjima jačine zvuka GT1 su najglasnije.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Hvala
za ovaj reveiw sajt, vidim da u 5 stars kategoriji ima i ne tako skupih opcija, odlično, biće još nekih akcija u Kini u narednih mesec dana pa ću pratiti cene.
i za kratak reveiw Haylow GT1 modela :)
 
Meni su najzad stigle Mpow M5. Na prvo slusanje, zvuce bas dobro, za bezicne slusalice, mislio sam da ce biti gori zvuk. Vuku vise na bassy zvuk i na mid i low tonove, u poredjenju sa Tin T3 + Tempotec Sonata, koje imaju jasniji zvuk i sa vise detalja i nekako laksiji /svetliji zvuk, dok M5 je malo mracniji, da se izrazim sto bolje. Posto su mi ovo prve bezicne, odusevljen sam nedostatkom kabla :whip: Pixel 2XL sa Android 10 odmah ih prepoznao, Aptx po defaultu.
 
Nazad
Vrh Dno