Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Moja preporuka za KZ. Ima pregršt modela pa sve zavisi koliko si spreman da se otvoriš. Ovde uglavnom možeš pročitati pozitivna iskustva sa ovim brendom, uporedne testove i slično...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
20181210_110928.jpg

Moj trenutni "on the go arsenal" koji posedujem (nedostaju jos Cowon D2 plejer, ZS5 sluske, NC sluske iz Sony Z2 pakovanja, SteelSeries Flux).
Izvinjavam se ali mrzelo me je da radim makro fotku svakih ponaosob...

Inace moji utisci za TinAudio T2 (uz T20 i NW A45 koji su prinova) je da su fantasticne sluske za novac i iz iskustva sa drugim prethodnih godina u kategoriji do 50e (SM e10,Senn cx300 II,RHA MA350,FA Consonance,KZ ZS5/ZS6), radi se o bas bas odlicnim sluskama do 50-70e.
Rekao bih cak da su na nivou FiiO EX1 (koje su mi geknule i sa refundom zamenjene sa T20) uz neznatno manji soundstage ali sa boljim bass-om. Pri tom EX1 su kostale 3x vise...
Skroz me je iznenadio zvuk, uzeci u obzir koliko se hajpa podiglo nisam ocekivao nesto puno, vise nesto u pravcu KZ ZS5. Jesu podesene ka neutralnijem zvuku ali imaju odlicne midove i visoke, cak je i bas dobro balansiran i meni uopste ne smeta (mada u nekim slucajevima mozda "zafali mesa"). Odlicne su za rock, blues i jazz price.

Jedina velika zamerka je kabal koji bas onako ostavlja "socijalan" osecaj u ruci ali verujem da cu ga zameniti (i potpuno je ok sto su morali da zakinu negde za ovu cenu).

Koliko su me odusevile govori i slika - t20 sam zapakovao i t2 vozim kao "daily driver". RHA T20 ih definitivno oduvaju u svakom pogledu (kod njih mi je jedina mana kabal koji nije zamenljiv i sto soundstage koji je mogao biti veci), ali za 25e dobijam skoro 80% zvuka i uporedio bih ih bukvalno kao Philips SHP9500 (t2) vs Fidelio X2 (T20), sto mislim da vise nego dovoljno govori sta se dobije za ~25e...

+edit
Jedan par T2 sam poklonio, dok moj par "vozim" vec 2,5 nedelje (isto kao i t20). Definitivno cu ugrabiti jos koji komad kada se nadju na akciji... Veliki brendovi trebaju da se zapitaju kakav "krs" i po kojoj ceni izbacuju na trziste...

+edit 2
Inace su me T20 kostale skoro nista zbog refunda za EX1 i bile su (zbog cene) "one time deal" - definitivno nikad vise preko 100e za in-ear posebno zbog desavanja na chi-fi trzistu i iskustva koje sam imao sa KZ/TinAudio hardverom...

Sigurno bih voleo da testiram i Ibasso IT01 i mozda FiiO F9pro/Pioneer SE-CH9T-K ali sumnjam da bih ikad ponovo odvojio toliko novca za in-ear slusalice...
 
Poslednja izmena:
Postoji li BT kit za KZ modele gde je mikrofon zapravo upotrebljiv? Čudno mi je kako je mikrofon "na kablu" kod KZ modela skroz OK a toliko podbacuju kada isti treba da implementiraju u BT...
 
Postoji li BT kit za KZ modele gde je mikrofon zapravo upotrebljiv? Čudno mi je kako je mikrofon "na kablu" kod KZ modela skroz OK a toliko podbacuju kada isti treba da implementiraju u BT...
Imam isto pitanje.
I plus ako neko slučajno ima kz bt modul za zs6 a da mu ne treba neka pošalje pp, mrzi me da čekam od kineza.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Hvala @ ivanhoe na savetu. Ipak sam resio da malo probijem budzet i uzmem KZ, posto sam ovde dosta citao o njima.

E sad, posto vidim da ima dosta modela u slicnom cenovnom rangu, imam dilemu. Da li bi neko mogao da mi pomogne oko izbora. Sledece varijante su u pitanju:

- kz es4,
-kz zs4,
-kz zsn,
-kz zs5.

Razlika u ceni je oko 800 dinara. Sta odabrati?
 
Koje god uzeo nećeš pogrešiti. Ja sam testirao ZSR i ES4, cena skroz opravdana, naravno ZSR su mi 2 koraka ispred ES4, za moje uši su perfektne.
ZS4 imaju pozitivnu ocenu i pokazale su se kao dosta dobre sluške, čak i ovde na forumu imaš iskustava o njima.
Sortiraću ti po nekom mom mišljenju od najboljih ka manje najboljim :D
ZS5, ZSR, ZS4 i ES4. Po srBskom, kol'ko para tol'ko muzike, mada moj savet:
Strpi se mesec dana na čekanje pošiljke tako što ćeš umesto da baciš novac kod naših paprenih prodavaca uzeti 2 para sluški sa Gearbesta ili Aliexpressa :) Uzmeš lepo ZSR i ZS4 i mirna glava. Možeš da prodaš posle ako ti ne odgovaraju, vratiš potrošeno i ideš u nove kupovine :)
 
Нисам дуго пратио тему, па се извињавам што ћу вероватно понављати питање.
Јел још најбоље блутут решење меицу еп51/52?
Тражим нешто најближе шаоми хибриду, највише ми такав звук одговара, после разних пробаних јефтинијих кз варијанти и сличних, па је опција Б да одем на про хд, мада бих се решио каблова радо. Исто тако, видех неке шаоми, привукле су ми пажњу, само разбијају колико су огромне.
https://s.click.aliexpress.com/e/bHfPoGSG

Видех и ово, мада ми раиф овакав није претерано леп
https://s.click.aliexpress.com/e/zW86ZZO

Слободно пуцајте, унапред захвалан
 
Jel ima neko iskustva sa ovim Beasus i sličnim BT sluškama? Burazer hoće da pazari čisto da ima do posla i nazad , a da je BT, smaraju ga kablovi, a neće da plaća nešto više od 10ak evrića... Dajte neki predlog

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jel ima neko iskustva sa ovim Beasus i sličnim BT sluškama? Burazer hoće da pazari čisto da ima do posla i nazad , a da je BT, smaraju ga kablovi, a neće da plaća nešto više od 10ak evrića... Dajte neki predlog

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Baseus S06 encock. Rade posao. Malo je jedino problem kada su u farkama hoće ponekad da prekida signal. Ali ako je u spoljašnjem džepu jakne bez greške. Baterija traje nekih 5-6h. Za te pare odlične i glasne sluške.
Edit: mislih reći kad je fon u farkama.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
stigle mi kz as10
nisam još imao vremena da ih probam, inače od trećeg decembra stoje na carini danas su stigle i carina mi je 1200 RSD

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Нисам дуго пратио тему, па се извињавам што ћу вероватно понављати питање.
Јел још најбоље блутут решење меицу еп51/52?
Тражим нешто најближе шаоми хибриду, највише ми такав звук одговара, после разних пробаних јефтинијих кз варијанти и сличних, па је опција Б да одем на про хд, мада бих се решио каблова радо. Исто тако, видех неке шаоми, привукле су ми пажњу, само разбијају колико су огромне.
https://s.click.aliexpress.com/e/bHfPoGSG

Видех и ово, мада ми раиф овакав није претерано леп
https://s.click.aliexpress.com/e/zW86ZZO

Слободно пуцајте, унапред захвалан

Imao ep51, daju dobar i glasan zvuk. Možda su 52 bolje ali imaju ono čudo oko vrata za razliku od 51. Imam sada 1more befree, dobre su tu negde sa 51...
 
Да да, 52 су очај са раифом оним. Каква је батерија била на 51?

Запазио сам и анкер, фина цена, а доста су хваљене на нету. Ако ништа друго, кабл и батерија морају бити одлични, то највише и производе *mjau**mjau**mjau*. Е сад звук ко зна.
 
Novo iskustvo za KZ APTX BT modul

Tasteri koji su "ugradjeni" su toliko loši (taktilni umesto fizički) da se "play/power on" taster sam od sebe pokvario posle mesec dana normalnog korišćenja i sad ne mogu da upalim modul uopšte, a dok se puni svetli plavo.

Bežite od ovog djubreta bez obzira što baterija traje 8 sati.
 
Kako ti se pokvario, mislim da li si malo jače pritiskao ili onako, kroz uobičajeno korišćenje?

Mene za sada ok služi. Osim što se povremeno za tren prekine veza. Ali ima baš dosta pritužbi.
 
Zapravo nemam pojma. Pokušavam sad da ga upalim i sa jačim pritiskom, ne ide. Jako glupo da nisu stavili opciju da dugačak pritisak na bilo koji taster pali modul, kad malo razmislim.

Ugasio se u subotu posle nekog izlaska "sam od sebe" i rekoh možda se baterija sama ispraznila bila (što mi je već bilo čudno, nije se dešavalo nikad do sada)

Imam i onaj drugi modul od 3 sata - tasteri su mnogo bolje odradjeni, a i dužina kabla je adekvatnija (ne znam kome treba uopšte onoliko dugačak kabl?)
 
KZ HD9 - koliko da očekujem od njih (da mi budu backup) ako već imam KZ SE3 sa kojima sam prezadovoljan?

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Нисам дуго пратио тему, па се извињавам што ћу вероватно понављати питање.
Јел још најбоље блутут решење меицу еп51/52?
Тражим нешто најближе шаоми хибриду, највише ми такав звук одговара, после разних пробаних јефтинијих кз варијанти и сличних, па је опција Б да одем на про хд, мада бих се решио каблова радо. Исто тако, видех неке шаоми, привукле су ми пажњу, само разбијају колико су огромне.
https://s.click.aliexpress.com/e/bHfPoGSG

Видех и ово, мада ми раиф овакав није претерано леп
https://s.click.aliexpress.com/e/zW86ZZO

Слободно пуцајте, унапред захвалан
Ja uzeo ep52 lite. Nova verzija, ima kabal koji spaja bubice, nije plastika kao ep52 i ima beterije sa obije strane, za razliku od ep51, pa bi trebalo da budu ok što se tiče simetrije i ravnoteže. Reklamiraju se kao jedne od najlakših. Meni su ok, tražio sam nešto jeftino sa bt jer imam ipod touch 4 a trebale su mi komande na kablu a kako nije bilo ništa što mi, prvenstveno cenovno, odgovara tražio sam onda bt. Neki kz sa bt modulom bi me izašle 30 eur min a ove su na GB bile ispod 17,stigle za 15 tak dana. Zasad zadovoljan, rade mi posao dok sam na biciklu ili u šetnji

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Sta mi preporucujete za 20e da narucim sa alija?
Imam jbl t110, uzeo sam ga na blic, nikad goru stvar nisam slusao...
Da li vredi cekati novogodisnja snizenja, ZSR mi se cini ok, ko mi je kriv kad nisam hteo da narucim za 11.11, do sada bi vec stigle:(
 
Sta mi preporucujete za 20e da narucim sa alija?
Imam jbl t110, uzeo sam ga na blic, nikad goru stvar nisam slusao...
Da li vredi cekati novogodisnja snizenja, ZSR mi se cini ok, ko mi je kriv kad nisam hteo da narucim za 11.11, do sada bi vec stigle:(
Slobodno ZSR. Odlične su, vredi čekati. 11.11. sam uhvatio za 28$ sa 3 kabla (copper mic, silver, bluetooth)

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno su veoma slicne starim MH750?
MH750 su veoma dobre, moze da se kaze i odlicne s obzirom da su skoro 8 godina ''stock'' xperia sluske, bolje su od CX150. Cesto su mogle da se nadju na KP za 800-1000 din, mozda je bilo i kopija ali su ih preprodavci verovatno vadili iz pakovanja telefona i prodavali odvojeno.

Da li su MH755 bolje od nekih KZ koje si probao?
 
trebalo bi da ima manje basa od 750.
prilično detaljne, cilja harman target, vrlo prijatan i nenaporan zvuk.
iskreno, mislim da su bolje od većine kz sluški za bilo koje pare.
dobar bas, živahni srednji, neagresivni visoki tonovi.
jedino kratak j kabl, pa mora produžni ili bt prijemnik.

btw imam fenomenalan projekat za full size bt sluške sa drajverima od nad viso hp50 za nekih 35 evra, al to kad me ne bude mrzelo da okačim u odgovarajućem podforumu :)
 

Prilozi

  • mh87yzyk2o021.jpg
    mh87yzyk2o021.jpg
    297.4 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Nešto razmišljam da uzmem još jedan par sluški pored ovih ES4. Zvukom na njima sam zadovoljan, totalno se uklapa u moje standarde, ali mi nisu najudobnije. Za svakodnevnu upotrebu od posla do kuće i nazad su ok, ali sam primetio da čim ih nosim po nekoliko sati da me žuljaju i to kod mesta gde kabal ulazi u sluške. Probaću da skinem onaj memory kabal što se tu nalazi pa ću videti. Zanima me do nekih 20ak evra šta bi ste preporučili, a da je vezano za udobnost noćenja. Vidim da se ZSR hvale da su baš udobne, ali reko bolje da pitam vas koji znate iz prve ruke.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno