Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Ja ih neću uzimati. Crinacle je postavio svoja merenja (inače ih pratim jer ima veliku bazu što je dobro za smisleno poređenje) i prve utiske i u principu ne vidim razlog za kupovinu. Malo više basa mi ne znači ništa, a malo više špiceva na kraju mi se ne sviđa :)

Mislim da su T2 bolja kupovina kad je cena, kao sad, nekih 26 evra, a ume da bude i manje.
 
t2 su safe buy em su smesno jeftine a imaju dopadljiv zvuk bez spikova, booma i sl, build quality odlican (samo kabl valjda pravi prob ?!).
ja sam odusevljen sa ovim hong kong F300... takodje full metal build, solidan mekan cable, sad sam jos i foamies dobio.
20190211_141146.jpg 20190211_141102.jpg brljavim sa slikanjem nemam instagram skillZ xD

bas sam malopre malo menjao izmedju t20i, ca10 i f300 i ponekad zaboravim da su mi t20 na usima pomislim da su c10 tako da svaka cast kinezima :) al naravno build nije spektakularan al sta sve nude i ovi markirani velikani vise nego dobro kinezi.
 
Poslednja izmena:
Jedan od prvih testova T3: Tin Audio T3 Review

Lik kaze da su T3 ono sto su T2 Pro trebale da budu. Samo da se saceka pad cene i to je to.

Tin-Audio-T3-frequency-response.jpg

WTF, ceo donji i srenji spektar je isti...ono što je ljudima smetalo kod T2 (što se zvuka tiče) nije bio treble, to su svi hvalili, već ravni bas koji nisu ni dotakli. Bolje bi bilo da i kod T3 ima rupica za zapušavanje, heh...
Dobro je što su promenili kabl, ali mogao je da bude neke druge boje -.-
Fino je što sad ima i rezervnih foam tipova, samo da su kvalitetni kao i kod T2...
 
A pa trebalo bi da izađe i T2 Bass verzija, tako je bar najavljeno, samo ne znam kad.
Mada cenim da će se primetiti i tih nekoliko decibela jačeg basa na T3.

20190211_221921.jpg sto se tice bass-a imam svoj fix xD samo sam se smorio sto ne mogu da nadjem neki foamie posto je cudan oblik treba mi neki kisobran oblik ~_~
Vala ste me izbedacili sa tin-om :) stizu t2pro a ispade da su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* :p poslusacu na sta zvuce al se nadam da necu morati sve varijante da narucim sad i t2bass :d
 
Uzeo bih neke slusalice koje bih koristio za sport, trcanje ore svega. Naravno koristio bih i ovako. Sta mi preporucujete, voleo bih kvalitetan zvuk da imaju, e sada da li moze tu uooste da se pravi kompromis?

Da li da uzimam neke zicane pa da dokupljujem bluetooth modul ili da uzmem custokrvne bluetooth sluske?

Bitan mi je i nacin "kacenja" na usne skoljke. Posto trcim ne bih voleo da ispadaju.
Ajde i ovde da postavim ovaj post, sigurno ima ljudi koji koriste slusalice za slivnu namenu. Stim da bih ja te slusalice koristio i u klasicnom modu pa mi je i kvalitet zvuka bitan.
 
Stigle KZ as10 u poređenju sa zsr što se tiče zvuka inferiorne su, bas je dosta slabij, dok su srednji i visoki tonovi izražajniji da ne kažem prejaki u odnosu na bas. Iako su skuplje od ZSR moj utisak je da ne vrede te pare. Možda poručim drugi kabel ukoliko bi to pomoglo da bas bude bolji - jači. Ako bih slušao na uređaju na kojem može da se posebno podesi bas, a posebno visoki i srednji tonovi nznm da li bih onda imao drugačiji utisak.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Moze li neka retrospektiva ovih KZ modela koje mogu i kao bluetooth da se koriste? Ima ih dosta, pogubio sam se skroz. Voleo bihbda pogledam kakav mi je izbor i ako se odlucim za KZ koji modul da uzmem. Je li orobao neko ove xaiomi bezicne od 60$? Neko je gore postavio test, zaboravih im ime.
 
Stigle KZ as10 u poređenju sa zsr što se tiče zvuka inferiorne su, bas je dosta slabij, dok su srednji i visoki tonovi izražajniji da ne kažem prejaki u odnosu na bas. Iako su skuplje od ZSR moj utisak je da ne vrede te pare. Možda poručim drugi kabel ukoliko bi to pomoglo da bas bude bolji - jači. Ako bih slušao na uređaju na kojem može da se posebno podesi bas, a posebno visoki i srednji tonovi nznm da li bih onda imao drugačiji utisak.

Poslato uz pomoć Tapatoka

sub bassa ima vise na as10, po graphu. a i visoki su na as10 rolled off posle 14kHz tako da su te zsr po tome bas osakacene osim ako se ne preferira samo boomy mid bass bez srednjih i visokih xD od kz su ove as10 najbalansiranije iako naravno nisu best buy ispod 50$ drze se ok. ne znam kako ti kod njih fali bass-a, meni su bas bassy heavy kao r6. tebi su onda ove skuplje slusalice tipa etymotic i shure smejurija posto na njima imas bassa cisto ponekad da ne zaboravis da postoje i te frekvence u ospegu xD
 
Moze li neka retrospektiva ovih KZ modela koje mogu i kao bluetooth da se koriste? Ima ih dosta, pogubio sam se skroz. Voleo bihbda pogledam kakav mi je izbor i ako se odlucim za KZ koji modul da uzmem. Je li orobao neko ove xaiomi bezicne od 60$? Neko je gore postavio test, zaboravih im ime.

Uzmi meizu EP51, nisu skupe, na aliju su oko 25e, odličan zvuk, odlično leže u ušima. Imao sam ih... kolega navalio da mu prodam pa otišle. Sad imam neke jbl, ali su meizu bolje za trčanje i vežbanje.
 
HESTIA Bluetooth 5.0 TWS Wireless Blutooth Earphone uzete preko Alije. Prvenstvena namena za trening, pokazale se odlično. Ne smetaju, lepo legnu u uvo, traju dovoljno dugo i što je najbitnije nema kabla koji će da prvi rikne ( :mad: ). Iznenađujuće dobar zvuk.
 
^ dobro bih razmislio za Meizu jer su one gumice koje idu u usnu skoljku izuzetno kratke (tako da cesto ispadaju i izolacija samim tim nije najbolja) a ne mozes aftermarket da nabacis...
 
^ dobro bih razmislio za Meizu jer su one gumice koje idu u usnu skoljku izuzetno kratke (tako da cesto ispadaju i izolacija samim tim nije najbolja) a ne mozes aftermarket da nabacis...
Ne znam u pm sta da uzmem. Uzeo bih newto ss malo kvalitetnijim zvukom, ali da bude ergonomija ok. Za sport bi se najvise koristile, od ovih KZ, ima li sta zanimljivo, pa ajde da dokupim i taj bluetooth modul nije strasno. Samo ne znam koliko baterija traje i da li bubice ispadaju...
 
As10 ne ispadaju sa stock nastavcima. Mada su malo glomaznije opet dobro leze,cak bolje od nekih manjih koje imam. Sto se baterije tice verovatno ces dobiti 6-7h sumnjam da ce biti vise. Zvuk je po meni balansiran mada sa naglasenim bassom i sub bassom (verovatno najbassy in ear koje sam cuo). Ali nema onog booma koji maskira i srednje. Sresnje su prosecne nista spektakularno ali nisu ni lose, pogotovo ne za ~50$, visoki nemaju mnogo detalja niti dosezu do nekih ludackih fr ali su zato i dobre za dugo slusanje. U visokim imaju malo cik cak graph ali meni ne smeta iskreno, jedino ako si mnogo osetljiv mada nisu to neki spajkovi da ostanes gluv ali nekima smeta (po reviewerima po netu). Za balansiraniji zvuk imas T2 (mmcx), F300 (2pin), dt6 (mmcx), cca10 (2pin, mada su i one bassy). Kinera seee nisu lose mada visoki u nekim pesmama znaju da budu mnogo ostri. Ako carina nastavi da silji djoku na meni t2pro i shozy hibiki nece nikad stici...
 
Poslednja izmena:


TL;DW
T3 ima dosta bolji kabl, za nijansu lošije tipove, za nijansu više sub-basa, za nijansu čistiji zvuk uz suženi soundstage pa zvuk deluje "bliže", "in your face"...
Zvuče dobro ali on preferira T2 (non-pro) jer su "ležernije".
 
Mislim da su slusalice do 200$ bacanje para bar ove nahajpovane mainstream. Ili iskesiraj za hiljadu jura ili chifi :) ja ni u ludilu sad ne bih uzeo shure, rha, ath... na zalost nisam nikad proba sennheiser pro seriju. Ovaj pletenica kanap (kabl) od t3 ne znam da li dolazi uz slusalice od 500€ a kamo li u sunb200$...
 
Ne znam u pm sta da uzmem. Uzeo bih newto ss malo kvalitetnijim zvukom, ali da bude ergonomija ok. Za sport bi se najvise koristile, od ovih KZ, ima li sta zanimljivo, pa ajde da dokupim i taj bluetooth modul nije strasno. Samo ne znam koliko baterija traje i da li bubice ispadaju...
Jesi uzeo šta na kraju? I ja gledam nešto za trčanje, da je koliko-toliko kvalitetan zvuk

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nisam jos, osim zvuka gledam i da imaju koliko toliku ergonomicnost. Koliko vidim ove tin t2 su hvaljene, KZ ima nekoliko modela, ali nw znam bas koliko su ergonomicne u sportskim uslovima. Niko da se javi, da malo iznese iskustva, znam da je nekoliko njih kupilo ove module za KZ.
Ne znam kakve su ove KZ bluetooth sto sam okacio, mislim ds je to nov model, moracu da malo proguglam, da vifim ima li komentara, na aliexpress-u su dobri komentari ali koliko je to realno...
 
T2 -7000 din na KP :d :d
I jos se ''car'' od prodavca poziva na hajp sa neta.
 
Poslednja izmena:
Prodaj ih meni za 6500 :D :d
 
Nazad
Vrh Dno