Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Kacio sam ja usb c mmcx kabal ali ga ne bih preporucio. Vec mi se pokvario. Zvuk: odlican, mikrofon: odlican, izdrzljivost usb c jack-a: 0. Ajde sto se greje, tu je DAC, ali sad mi ne radi vise na telefonu. Primoran sam da koristim bt modul koji nema funkcionalan mikrofon, iako je zvuk na njemu sasvim solidan, a baterija ok traje.
Bio sam flegmatican po pitanju ukidanja 3.5mm jack-a, ali sada me ta cinjenica nervira uzasno. Vrlo nezgodna varijanta za drzati telefon u dzepu. Sto je najgore pixel 2 nije ogroman telefon.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока

Jesi li kacio ovaj usb kabal?

https://www.aliexpress.com/item/TEN...lgo_pvid=e11c2db8-750d-4fa6-a21b-5d5a3e41ffdc

NAsao sam i ovaj modul, sta mislite, isplati li se dati malo vise para za ovo?

https://www.aliexpress.com/item/TEN...lgo_pvid=e11c2db8-750d-4fa6-a21b-5d5a3e41ffdc
 
Da taj je. Ne znam koji bt modul uzimas, ovaj deluje bas dobro. Ako je na njima dobar mikrofon, isplati se.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Na JBL T110BT, posle updatea na Android Pie moze se videti bez ikakvih aplikacija koliko baterije je ostalo u slusalicama... [emoji322] Ne znam jel i ranije moglo, ali mislim da nije, ili ja nisam primetio..
c2a73cc8ebd85af737d06c5fa0869bc2.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa ja bih nesto bolje da uzmem kada vec uzimam. Dosta sam pazljiv i retko mi kvare stvari, imam laku ruku [emoji16].
Znas kako,svi moramo da see prilagodimo,pre ili kasnije ce izbaciti ovaj 3.5mm. ako je vec kvalitet bolji na usb c...
Ja za svakodnevne aktivnosti imam taj BT modul, zato ga i uzimam.
Je li neko uzimao nesto van ovih KZ BT modula?
 
Danas pokupih bubice koje sam imao po kuci pa cu se malo krajnje amaterski osvrnuti na njih:

1. Apple iPod / iPhone 3/4 originalne sluske. Prvi model Apple slusalica koji je dolazio uz starije telefone i iPodove. U proseku su me sluzile 2 godine aktivnog nosenja(imao ih par komada). Od prednosti bih naveo udobnost, ne zuljaju ni posle duze upotebe kao i solidan kvalitet kabla. Zvuk relativno prosecan, definitivno bolji od raznoraznih Huawei/Samsung slusalica koje dolaze uz prosecne jeftine telefone, ali nista sto ostavlja bez reci, zvuk nije previse detaljan, bas je pristojan za bubice ali nista vise, ekvilajzerom se moze izvuci nesto iz njih. U globalu slusalice koje zavrsavaju svakodnevni posao, slusanje u busu, na trcanju i slicno.

2. Apple Ear Buds sluske koje dolaze uz iPhone 6 i novije telefone. 4 godine koriscenja, jednom oprane u ves masini, sto se trajnosti tice bez premca. Odlican kabl koji je tek sada poceo da popusta, doduse sklone upetljavanju ako se nose "zguzvane" ali generalno kada je izrada u pitanju odlicne. Kada je udobnost u pitanju, manje su udobne od starih Apple slusalica usled redizajniranog kucista, plastika je tvrda i trazi period navikavanja, definitivno nisu za duza slusanja, za trening, put do posla i slicno ipak dobre. Kada je kvalitet zvuka u pitanju ovo su definitivno bubice sa najvise basa koje sam cuo(klasicne, non-IEM). Ventilisani otvori za sub i izduzeno telo koje podize volumen bubice su odlicno resenje tako da elektronska muzika na njima zvuci izuzetno dobro, bas i sub bas imaju lep udarac, po meni idealne sluaslice za trening. Srednji tonovi nazalost mutni i losi, zvucna slika je zatvorena i "fali joj vazduha". Mogu se pazariti za 10-15e na KP, te ukoliko se odabere originalni proizvod a ne kinez, sluske koje jako dugo i verno sluze.

3. VE Electronics Monk Lite Slusalice koje sam uzeo za devojku jer su joj Ear Buds neudobne, AKG, Pioneer i slicne obicne bubice koje sam uzimao su joj prevelike i ispadaju iz usiju pa je Lite verzija Monk-a bio logican izbor. U izradi ima ustede, za razliku od Apple modela na izalazu iz same bubice kabl nije dodatno ojacan gumom a isto vazi i za 3,5mm jack, medjutim kako ih poseduje tek par meseci o trajnosti ne mogu jos uvek govoriti. Sam kabl je pristojan medjutim u verziji sa mikrofonom koji sam njoj uzeo donji deo kabla je dupli, tako da svojom tezinom pomalo vuce ostatak slusalica i izgleda manje atraktivno. Udobnost je korektna, a tu je i veliki broj sundjercica koje su dosle uz slusalice. Zvucna slika je veoma otvorena, srednji tonovi su osetno prisutniji od Apple sluski, visoki pristojni, basa ima ali ne dovoljno da napravi udar i da se se zaista oseti sto je i moja najveca zamerka ovom modelu. Vokali i rok zvuce dobro, pa cak i elektronska muzika ali da imaju nesto vise basa bile bi savrsne za ovaj novac. Napomenucu i nesto nizu impedansu tako da se cuju za nijasnu glasnije od Apple sluski, sto je bitno za telefone sa slabijim izlazom. Za 10-ak evra koliko kostaju sasvim dobra alternativa za sve one koji ne zele in-ear model.

4. Sony MH755 koji mi se godinama vuce po fioci a dosao je uz Bluetooth SBH20 headset. Sam adapter koriscen, sluske do sada ne jer generalno nisam ljubitelj IEM slusalica, ne mogu da se naviknem da drzanje gume u usima.
Uz najmanji silikon mogu da ih koristim, medjutim ispadanje iz usiju prilikom aktivnosti se desava(za razliku od Apple Ear Podsa koje mi na treningu osim ako ne zapnem za kabl nikada ne izlecu iz usiju). Kao sto je ovde pomenuto kabl je izuzetno kratak jer su zamisljene za koriscenje uz Bluetooth modul tako da je produzni neizbezan. Zasmetalo mi je sto nema klasicne Y racve vec je u pitanju model gde je jedna slusalica duza i koji se nosi oko vrata, sto nije prijanto leti i za vreme treninga. Takodje kako je se radi o IEM slusalicama povlacenje kabla kod utisane muzike se prenosi do uveta tako da su prilicno nezahvalne za slusanje audio knjiga i slicnog sadrzaja u pokretu jer zvuk pomeranja kabla ume da ometa. Moza bi oni penasti nastavci umesto silikona pomogli ali nemam takve za probu. Kod muzike naravno ovo nije primetno. Zvucna slika je sasvim soldina, visoki na mestu, zvuk nije zamucen, basa ima sasvim dovoljno ali im nedostaje nesto sub basa za dodatni udar koji imaju Ear Buds. Uzevsi u obzir cenu na eBay-u, veoma pristojne in-ear slusalice.
 
Sto se tice slusalica pod brojem 1. Moje iskustvo sa njima je užasno, ubedljivo najlosije slusalice koje sam imao. Piston 2 su za njih top topova. Za dve godine su mi dva para otisla i to uvek je jedna odlepila. Druge su se zeznule malo posle isteka garancije.
Zvuk nikakav. Znaci nikome ih nikada ne bih preporucio, a kostale su dosta.
Jedne slusalice koje mi je hsv.stoned preporucio za burazera, oko 20,25 dolara sa Alija ih siju uzduz i popreko.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Crkla mi leva bubica Panasonic ErgoFit.. Pa ako moze par predloga za skroz bezicne bubice do 30eur i par predloga za bubice sa zicom isto do 30eur. Bitan mi je kvalitet zvuka, ali ne volim kad su skroz neutralne. Znaci neke gde se fino cuje bas, ''fun'' kako bi neki rekli.
 
T2p su mi nekako bas neudobne sa foam tips. Zvuk je onako, balansiran nista specijalno, ti visoki mi ne smetaju iako su ih nagrdili po recenzijama. One jeftine moondrop crescent imaju bas dopadljiv zvuk ali je kabl fiksiran a i ne deluje nesto preterano kvutetno mada su oko 20 i kusur $. Za sad su mi favority shozy hibiki, kinera seed te05, t20i.
 
Ipak otpisujem bluetooth bubice, kupicu neke zicane. Ima li sta da valja do 30 eur?

KZ ZS5, ZS6, ZS10, TRN V80, TinAudio T2?
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na pomoci, odlucio sam se za TIN audio T2 obicnu verziju. Malo sam vise ulozio u bluetooth modul, uzeo sam ovaj tennmark, ajde da vidimo da li razlika u ceni opravdava kvalitet, posto su prilicno oprecna misljenja oko ovih kz modula:

€ 26,52 26%OFF | TENNMAK RUN PRO MMCX Neckband Bluetooth Earphone Earbuds with APTX aptx APT-X & CVC6.0 for UE900 SE215 SE315 SE846 SE535 SE425
https://s.click.aliexpress.com/e/b1jKHWA4


Uzeo sam i ovaj drzac za ruku, vrlo prakticna stvar.


€ 2,68 25%OFF | Sport Running Arm Band Case for CoolPad Cool M7 / Cool Play 6 / Cool1 / Cool Changer S1 / 1C Phone Waterproof PU Leather Cover
https://s.click.aliexpress.com/e/bovKZuta
 
Poslednja izmena:
I ja imam manje, zs4 perfektno pasuju, Zs6 za nijansu lošije ali bez problema. Planiram da uskoro uzmem i ZSN i ES4.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pošto sam prodao Bragi Dash nedavno, lupam glavu već neko vreme čime da ih zamenim pa reko da pitam i poznavaoce...

U uži krug su mi trenutno ušle Sennheiser Momentum, B&O IE8 2.0, nove Samsung Buds pa čak razmišljam i o istim Bragi Dash samo Pro verziji pošto je prva imala problem sa kvalitetom bt veze. Pogledao sam gomilu yt recenzija i koliko vidim svake imaju svojih prednosti i mana. Slušalice mi najviše trebaju zbog sportskih aktivnosti (znači moraju da imaju internu memoriju i da mogu da rade nezavisno od telefona), audiofil nisam, potrebu za prepucanim basom nemam, usb-c i wireless punjenje su mi veliki +.

Za Senn se svi žale na loše rešeno povezivanje i trošenje baterije kada stoje u zaštitnoj kutiji kao i neravnomerno trošenje između samih bubica (moguće da se reši firmwerom ali da li i kada je pitanje). Takođe same kontrole za pojačavanje i smanjivanje muzike su mi užasno loše rešene. Bragi sam koristio skoro 2 godine i tamo su komande savršene bukvalno. Sa druge strane Sennheiser su na ubeljivo prvom mestu svima po kvalitetu zvuka (Čast crnji Flossiju kome je bitno samo da bas razbija glavu i celokupno pakovanje koliko je fensy).

B&O stariji tip bt (4.2), slabije se fiksiraju u uhu (ovo je doduše od osobe do osobe, ali ljudi koji su probali i sen i b&o su došli do tog zaključka), nemaju nikakav ip rejting, nemaju mogućnost istovremenom povezivanja na više bt izvora (ovo mi nije nešto potrebno ali nikad se ne zna šta budućnost nosi, a slušalice bih uzimao sigirno za narednih 2-4 godine da koristim; osim ako ne uzmem galaxy buds da premostim do pijave nekih novih za koje mislim da su mi savršene pošto su duplo jeftinije od ostalih). Takođe B&O me izađu skuplje 50ak eura od senn i bragi modela. Sa druge strane imaju extra kućište, usb-c i wireless punjenje.

Što se Bragija Pro tiče, njih bi odmah uzeo da imaju usb-c priključak jel im je uklonjen nedostatak onoga što mi je jedino smetalo kod prvog modela.

Mislim da su mi samsung buds trenutno najzanimljivije, posebno što će da ih bude gomila po oglasima za mesec dana kad budem dolazio kad krenu da ih prodaju svi koji su dobili uz nove s10 telefone (ako ih ikada dobiju) [emoji56] ...iste računam da će moći da se kupe 120-140e što je daleko ispod 300-350e koliko koštaju ostale pomenute i za koje bih voleo da mi budu savršene za sve ukoliko već dajem toliko novaca.

Ima li ko iconiX od samsunga i da je koristio još neke potpuno wireless bubice? Kakve su one? Takođe ako imate još neki savet, mogu i njega da uzmem u razmatranje. Hvala svakom na predlogu i ko je izdvojio vreme da pročita ovaj post.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Postoje li bluetooth bubice koje imaju pristojan mikrofon u rangu sa žičnim? I šta treba da tražim (koju oznaku, protokol, štaveć) da bi bluetooth mikrofon radio propisno? :)
 
Uzeo sam Mpow Flame za kolegu, nisam nešto oduševljen, mikrofon samo za svaku preporuku. Imam ES3, čistiji zvuk na njima, možda malo jači bas na Flame (za moj ukus previše). Uzeo bih nešto za sebe, pa ako neko ima solidnu preporuku da pošaljem ES3 u penziju, bio bih zahvalan, BT prednost.[emoji4]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pošto sam prodao Bragi Dash nedavno, lupam glavu već neko vreme čime da ih zamenim pa reko da pitam i poznavaoce...

U uži krug su mi trenutno ušle Sennheiser Momentum, B&O IE8 2.0, nove Samsung Buds pa čak razmišljam i o istim Bragi Dash samo Pro verziji pošto je prva imala problem sa kvalitetom bt veze. Pogledao sam gomilu yt recenzija i koliko vidim svake imaju svojih prednosti i mana. Slušalice mi najviše trebaju zbog sportskih aktivnosti (znači moraju da imaju internu memoriju i da mogu da rade nezavisno od telefona), audiofil nisam, potrebu za prepucanim basom nemam, usb-c i wireless punjenje su mi veliki +.

Za Senn se svi žale na loše rešeno povezivanje i trošenje baterije kada stoje u zaštitnoj kutiji kao i neravnomerno trošenje između samih bubica (moguće da se reši firmwerom ali da li i kada je pitanje). Takođe same kontrole za pojačavanje i smanjivanje muzike su mi užasno loše rešene. Bragi sam koristio skoro 2 godine i tamo su komande savršene bukvalno. Sa druge strane Sennheiser su na ubeljivo prvom mestu svima po kvalitetu zvuka (Čast crnji Flossiju kome je bitno samo da bas razbija glavu i celokupno pakovanje koliko je fensy).

B&O stariji tip bt (4.2), slabije se fiksiraju u uhu (ovo je doduše od osobe do osobe, ali ljudi koji su probali i sen i b&o su došli do tog zaključka), nemaju nikakav ip rejting, nemaju mogućnost istovremenom povezivanja na više bt izvora (ovo mi nije nešto potrebno ali nikad se ne zna šta budućnost nosi, a slušalice bih uzimao sigirno za narednih 2-4 godine da koristim; osim ako ne uzmem galaxy buds da premostim do pijave nekih novih za koje mislim da su mi savršene pošto su duplo jeftinije od ostalih). Takođe B&O me izađu skuplje 50ak eura od senn i bragi modela. Sa druge strane imaju extra kućište, usb-c i wireless punjenje.

Što se Bragija Pro tiče, njih bi odmah uzeo da imaju usb-c priključak jel im je uklonjen nedostatak onoga što mi je jedino smetalo kod prvog modela.

Mislim da su mi samsung buds trenutno najzanimljivije, posebno što će da ih bude gomila po oglasima za mesec dana kad budem dolazio kad krenu da ih prodaju svi koji su dobili uz nove s10 telefone (ako ih ikada dobiju) [emoji56] ...iste računam da će moći da se kupe 120-140e što je daleko ispod 300-350e koliko koštaju ostale pomenute i za koje bih voleo da mi budu savršene za sve ukoliko već dajem toliko novaca.

Ima li ko iconiX od samsunga i da je koristio još neke potpuno wireless bubice? Kakve su one? Takođe ako imate još neki savet, mogu i njega da uzmem u razmatranje. Hvala svakom na predlogu i ko je izdvojio vreme da pročita ovaj post.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Uzmi u razmatranje i bose soundsport, odlicna ergonomija, zvuk i baterija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ideš ka BTE iskreno ja bih uzeo bilo koje standardne KZ i kupio BT (APTX) modul za njih - dobiješ isto sa tom razlikom što možeš da ih prebacuješ u žičnu ili BT verziju.

S tim da mi za KZ BTE deluje da je modul identičan kao APTX. Ako je tako, nisam siguran da li je to dobra opcija jer su mi ti tasteri "preživeli" jedva 2-3 meseca. Sa manjim modelom (traje do 3h) nemam problema ni dan danas. Možda je slučajnost, ali eto mog iskustva do sad.
 
Poslednja izmena:
Ja sam porucio tin audio t2 i tannmark BT modul. I sam planiramndanih koristim za sport, pa cemo da vidimo kako ce to da izgleda.
Kabal mora da ide preko uha, da znaš. Nemoj da pokušavaš drugačije jer je kabal krut i debeo na krajevima baš zbog toga(isti je dizajn kao i onaj moj kz koliko vidim). Biće ti čudno malo pošto su obične bubice možda, ali mora tako ;)

Stigao mi je t2 pro inače, dobar je kvalitet, samo bas slab za moj ukus. Odradio sam onaj mod gde se nešto prelepi preko venta na obe bubice, i sad je dosta bolje, taman kako treba. :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam porucio obicne, a uzeo sam skuplji BT modul. Kontam ja kako se stavlja, valjda nece ispadati, jesi li probao da trcis sa BT modulom? Sledeceg meseca uzecu jos USB C kabal, mislim da ce kvalitet zvuka biti bolji sa ovim kablom.
Ako budem menjao bubice imacu spreman kabal, ako vec imam USB C izlaz da ga iskoristim.
 
Nazad
Vrh Dno