Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Potrebne su mi svakodnevne sluske za over PC komunikaciju, nesto u rangu Samsung Earphone EG920 ali za manje pare posto ih kidam nenormalno cesto. Nikako one total in-ear vec ovako nesto kao EG920. Pozeljno sa Alija.
 
Ako može neka instant preporuka za vrlo jeftine bubice. Ne bih baš dno dna, ali nešto oko 1000 din. I da ih ima po našim radnjama ili što je dobavljivo za dan-dva.

Za kod kuće imam neke (chi-fi) iSK velike semi-open slušalice i veoma zam zadovoljan, a ove bubice bi mi bile potrebne samo za retke slučajeve slušanja van kuće, konkretno dok sam u autobusu prema moru, ili da tamo gledam/slušam serije dok podmladak spava.
Retko kad bi se koristile i zato ne bih da dajem više novca.

Neki Pioneer, Panasonic? Vidim da po netu napljuvaše neke Sonijeve jeftine modele. Ili je u toj najnižoj klasi besmisleno tražiti ikakav "brend", pa da zato kupim neke Hama sluške ili nešto tako?
 
Potrazi nove Sony MH750 za 1000 din ili 10e najvise (npr. ako je neko kupio xperia telefon a ne trebaju mu te slusalice iz fabrickog pakovanja) a ako ih ne nadjes onda prelistaj ove 2-3 strane: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice&p=5819270&viewfull=1#post5819270

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-philips-she3700/

Tesko da ces naci neke bolje od tih Philips (za 10-ak evra) u domacim prodavnicama. Bilo koje da kupis samo ih nemoj guzvati po dzepovima, kvasiti itd. i trebalo bi da rade bez problema bar godinu-dve, iako su sve jeftine slusalice potrosna roba.
 
.
Neki Pioneer, Panasonic? Vidim da po netu napljuvaše neke Sonijeve jeftine modele. Ili je u toj najnižoj klasi besmisleno tražiti ikakav "brend", pa da zato kupim neke Hama sluške ili nešto tako?

Besmisleno je.
Potraži na oglasima ove AKG što dolaze uz s8/s9, možda neko prodaje isto tako kao i ove Sony. Realno, toliko i vrede. Ako ništa, bar se teško petljaju zbog kul kabla.
 
Poslednja izmena:
Hvala obojici, cenim vaše savete.

Zaboravio sam da napomenem da bih radije hteo male slušalice ali bez onog dela koji ulazi u ušni kanal. (Da li se i takve ravne uopšte zovu bubice?)

Znam da one sa silikonskim delom koji ulazi u kanal pružaju bolji zvuk i bolje izoluju spoljnju buku (imao sam i takve svojevremeno), ali sada bih neke bez toga jer upravo ne želim da budem izolovan od spoljnje buke. Treba mi da mogu da čujem dete ako se budi noću ili u putu. Neću da slušam ništa preglasno niti očekujem neki audiofilski doživljaj. Tek da nešto svira dok putujem, tek toliko.

Imao sam neke jeftine Philipsove bubice (ravne, klasične, bez umetka za ušni kanal) zvuk bio korektan za ono što mi treba, bez basa ali čist i nije zvučalo tako loše. Ne sećam se oznake, ali služile su me dobro par godina. Nisu se pokvarile, izgubio sam ih.
 
Ako se ipak odlučim za bubice koje idu u slušni kanal - šta od ova tri?

Altec Lansing INSPIRE (al-caq960-001.112)
JBL T110
Philips SHE1405bk

Sve su u rasponu 1000-1300 din. i ima ih u lokalnim radnjama (ne bih morao da čekam slanje poštom).
Kod JBL mi se najviše dopada kabl, pločasti koji se teško mrsi.

@ljubimci, @stoned - Nešto ne nalazim ove modele koje ste mi preporučili, bar ne u domaćim radnjama.
 
Meni stigle KZ ZSN PRO. Stvarno su odlicne, mozete ih naci na aliexpressu za 12$, a kod nas ovako dobre se ne mogu kupiti ni za 100e, a i stigle su za 7 dana preko free aliexpress standard shippinga koji je uvek brz. Zvuk odlican, udobne, sve je dobro, za par dana stize i zs10 pro pa cu uporediti.
 
Ma za 1000€ nema boljih od $12 KZ.

Sent from D6503
 
Hahaha. Hsv-u tako nešto da se kaže, čovek puca odmah. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@ljubimci, @stoned - Nešto ne nalazim ove modele koje ste mi preporučili, bar ne u domaćim radnjama.

To su bubice koje se dobijaju uz telefone, vidi na oglasima, prodaju ih ljudi čak i nove (bar ove AKG).

Meni stigle KZ ZSN PRO. Stvarno su odlicne, mozete ih naci na aliexpressu za 12$, a kod nas ovako dobre se ne mogu kupiti ni za 100e, a i stigle su za 7 dana preko free aliexpress standard shippinga koji je uvek brz

Ovo prvo je apsolutno netačno. I izjave ovog tipa su skandalozne kada se radi o tim KZwhatever.
Ovo drugo je relativno i zavisi od... pa... sreće u međunarodnom saobraćaju i raspoloženja zaposlenih na carini, može potrajati i po četvrt' godine.
 
Poslednja izmena:
Meni stigle KZ ZSN PRO. Stvarno su odlicne, mozete ih naci na aliexpressu za 12$, a kod nas ovako dobre se ne mogu kupiti ni za 100e, a i stigle su za 7 dana preko free aliexpress standard shippinga koji je uvek brz. Zvuk odlican, udobne, sve je dobro, za par dana stize i zs10 pro pa cu uporediti.

Ja sam od pre par dana počeo da koristim ZSN 2nd generation (to je valjda ista stvar manje više) samo u EQ zavrnem nekih -8 dB na 10 kHz i to stvarno zvuči izuzetno. Najbolja sredina koju sam do sada čuo na KZ, to su pre obično mašili (pretanko i presuvo) ali ovog puta su baš popravili balans. Čisto poređenja radi ZSN zvuči baš jasno bolje (bolja kontrola basa, više detalja, dimamičnije i raslojenije) od Sennheiser CX 300 II i SoundMAGIC E10. Senn i dalje ima taj ekstra pun pečat na glasovima koji greje srce ali ni u čemu drugom ne mogu da se mere.

Inače sam uporedo slušao ES4, ZSA, ZSN 2nd generation, ZS10 i ZS6. ES4 ima zabavan V zvuk sa udarničkim basom, povučenom sredinom i solidnu čistinu. ZSA i ZS6 mnogo nagnut balans na visoke a tanke sredine sa tim da ZSA ima opštu čistinu na nivou ES4 dok ZS6 primetno bolje organizuje i raslojava, što pogotovo kod natrpanih numera itekako dođe do izražaja. Svejedno, ja ne volim taj njihov suv balans i ne mogu da dobijem stvarno prirodne vokale iz njih šta god da im radim. ZS10 takođe jako dobro raslojava i pritom ima najbolji frekventni balans out of the box, mada su baš velike i možda ne budu svakom odgovarajuće. Ipak na mene najveći utisak ostavile ZSN jer imaju najživlju sredinu i vokale a prenaglašeni visoki se jednim slajderom dovedu u red. Raslojavanje i opšta organizovanost zvučne scene su otprilike na nivou ZS6 i ZS10 a jeftinije su. Izrada i izgled su mi super i to u ruci deluje nerealno premium za ovu kintu. Tskođe imaju novi kabal sa vrlo sigurnim konektorom, koji više nema onu žicu već je unapred oblikovan za uvo i mekan je... barem meni je osetno praktičniji i lakši za upotrebu od ovih što moraju da se oblikuju.

U principu su jako puno napredovali za kratko vreme. Za godinu ipo dana sam prošao od ismevanja ZS5 na kom pršte sibilanti, zvuk suv ko barut, do toga da evo nosim ZSN jer stvarno zvuče odlično i bolje od ovih par brendiranih što imam po kući.
 
Potrazi nove Sony MH750 za 1000 din ili 10e najvise (npr. ako je neko kupio xperia telefon a ne trebaju mu te slusalice iz fabrickog pakovanja) a ako ih ne nadjes onda prelistaj ove 2-3 strane: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice&p=5819270&viewfull=1#post5819270

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-philips-she3700/

Tesko da ces naci neke bolje od tih Philips (za 10-ak evra) u domacim prodavnicama. Bilo koje da kupis samo ih nemoj guzvati po dzepovima, kvasiti itd. i trebalo bi da rade bez problema bar godinu-dve, iako su sve jeftine slusalice potrosna roba.

Philips 3700 nema nigde
ako neko zna gde ima neka javi na pm
 
Da, izgleda da ih nema ni na oglasima.
A da li je njihov jeftiniji rođak (Philips SHE1405) prihvatljiv izbor za 1000 din?

Ili bolje za 1300 uzeti neke od one dve koje sam ranije naveo? (Altec Lansing INSPIRE ili JBL T110)
 
Imate 3700 u:
Emmi.jpg


Sony MH750 samo koriscene na KP za 1300 din sto i nije neka ponuda s obzirom da su povremeno nove, neraspakovane bile 800-1000 din.
 
Imaš trenutno u G radnji 20% popusta uz neki kod, čisto da znaš, u tom rangu isto imaš neke Sony, Philips pa i Pioneer. A imaš i 3700 u radnji E.
Sve u svemu to su potrošni modeli i male su razlike :)

...a možeš i KZ za 12$ da ne misliš :d
 
Pa i bolje bi bilo da naruce te ZSN Pro (ili neke druge KZ) za 12-15$, sigurno su bolje od Philips, Panasonic, Sony i ostalih slicne cene ali ocigledno ne mogu da cekaju.

Ne mogu da se setim da li su se do sada spominjale ove (E3000, ~50$): Final Audio Design E3000 Review - The Best Budget Earphone 2017?
Review: Final Audio E2000 / E3000 – A Nice Surprise
https://www.cnet.com/news/this-budget-earbud-sounds-almost-too-good-to-be-true/
https://www.head-fi.org/showcase/final-audio-design-e3000.22426/reviews

ZS6 review: https://www.audiophileon.com/news/kz-zs6-review
Sound wise I think these earphones (ZS6) are nicely priced. The thing about the KZ ATE and ZST was that they sounded way better than their price suggested they ever should and they put entry-level models from many other big name brands to shame. The ZS6, on the other hand, simply sounds about right for something competing in the $50 market.

It's by no means a giant killer as moving up a touch puts you into the grasp of the RHA MA750, 1 More Triple Driver but it is a solid all-around performer. The new Final Audio e3000 will also eat the KZ ZS6 for lunch and it costs just $50 and has some of the best sound under 100.
 
Poslednja izmena:
Ima kod nas slusalica od 100e od kojih su zsn u nekim aspektima bolje.
Sad da li se to nekom svidja ili ne u to ne ulazim.Zaboravljate da kinezi a izmedju ostalog i KZ izbacuju nove
unapredjene modele maltene na svakih 6 meseci a recimo shure 215 su na trzistu vec 8 godina ako ne gresim..Vecina iznosi utiske o sluskama koje nisu culi
vec samo u nedogled citaju recenzije...
 
Takvih izuzetaka je uvek bilo (uvek ce i biti) ali gleda se neki prosek, realno stanje.

Kinezi stancuju slusalice na 6 meseci a npr. Sennheiser i dalje za CX300 II trazi 40e, tu je problem po ''zvucne'' brendove koji se oslanjaju na staru slavu i vremena kada nisu imali konkurenciju (ovo vazi i za on/over-ear).
CX300 II su pocele da gube smisao po toj ceni onog trenutka kada je sony poceo da deli MH750 uz Xperia telefone (CX150 su odavno losa kupovina), naravno da ce ih KZ i slicne jos vise obesmisliti. Ali tvrditi da KZ deru sve redom u klasi ~100e, to jednostavno nije tacno a nije ni logicno jer da je tako Kinezi takve slusalice ne bi prodavali za sicu vec bar za 60-70$. A krseva naravno da ima i u klasi ~100e/$+, zato se ne kupuju prve iz izloga nego one koje vaze za provereno najbolje u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno