Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
It will work on 2017-11-18 11:00:00 CET
KZ ZS5 Gray Earphones
http://bit.ly/2gJOJq3
Price: $12.99 / Best: $12.99
Coupon: KZGB
--------------

It will work on 2017-11-19 03:00:00 CET
Meizu EP-51 Earphones
http://bit.ly/2kUGA39
Price: $19.99 / Best: $19.11
Coupon: BFRIDAY116
--------------

It will work on 2017-11-19 11:00:00 CET
Xiaomi In-ear Hybrid Earphones Pro
http://bit.ly/2grzHBB
Price: $16.99 / Best: $11.99
Coupon: XIAOMEF
--------------

It will work on 2017-11-19 14:00:00 CET
Xiaomi Noise Cancellation Earphones
http://bit.ly/2yuYxL8
Price: $35.99 / Best: $39.99
Coupon: XIAOMIN
--------------

It will work on 2017-11-19 15:00:00 CET
SMZ658 HiFi Earphones
http://bit.ly/2zJGJNl
Price: $0.99 / Best: n/a
Coupon: BFRIDAY124


Sent from my Honor 8
 
Poslednja izmena:
Aha. Šteta što niko nema E52 da kaže kakav je zvuk, ima li napretka u odnosu na E51.


Hvala ti. Kakav je kabl na tim sluskama,jel deluje iole izdrzljivo?

Ok je kabal, kabal je najmanji problem, on se menja (pogledaj malo neki klip, on se vadi iz slušalica, tako je napravljeno, možeš koristiti bolji kabal ili BT modul), možeš da kupiš još bolji za 3$ kada je na akciji.
 
Aha. Šteta što niko nema E52 da kaže kakav je zvuk, ima li napretka u odnosu na E51.




Ok je kabal, kabal je najmanji problem, on se menja (pogledaj malo neki klip, on se vadi iz slušalica, tako je napravljeno, možeš koristiti bolji kabal ili BT modul), možeš da kupiš još bolji za 3$ kada je na akciji.

A koja je prica sa kapicama?
 
Naručio da stoje u rezervi jedne, baš KZ za 1,58$. Deluju na slici dosta bolje od ovih što dolaze iz njih.
Screenshot_20171118-151010~2.png
 
Da li ima neko da proda uloške M za Sennheiser CX150?

Izgubio sam svoje (spala mi jedna u putu) a S i L mi ne odgovaraju.
Hteo sam da kupim ali vidim da ima samo na 6 komada a cena sa isporukom 6$.
Da makar ima zamenske jeftinije...
 
IMG_20171120_155134.jpg
Stigle sluske :D porucene 25/10
 
Poslednja izmena:
Slobo, kako si zadovoljan?
Nemam velike prohteve tako da za sada super. Kabal se lako petlja ali ako drzis na usima bube, sve je ok. Inace ako moze za 1000, kupio bi jos dve, nece se baci :d

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Stigle Meizu EP52, plaćene $37 na GearBest sa trackingom, naplatili PDV 550din.
Lagane, nema šanse da ispadnu od pokreta, ali treba se navići i probati umetke. Dovoljno glasne, čist zvuk, izolacija prilična ali ne potpuna, bas bih još malo pojačao (u saobraćaju ga brundanje motora pokriva) ali WinPhone equilizer ne podržava BT. Videćemo...
 
@Slobomo, @Running
LOL, probudih se u 3h posle ponoći, komp radi, muzika piči, pogledam monitor onako pospan -> 22 unread emails, seo i otvorio temu sa bubucama prvu, sad tek videh šta sam napisao :d
Da, hteo sam da pitam može li se spavati sa ovim bubicama, thats my thing :D ne mogu da koristim bubice dok idem na posao jer idem bajsom pa mi put traje tek 10tak-15 minuta a i nije baš sigurno zgob saobraćaja ali zato mogu da slušam dok ležim :)
Probao sam par ovih klasičnih na foru Piston-ki znači sa metalnim kućištem drajvera koje dosta viri iz uha i očekivano, vrlo su nezgodne ako se pritisnu jastukom i brzo počnu da smetaju jer pritiskaju vrlo malu površinu, nadao sam se da bi KZ ES3 možda bile bolje jer je površina kojom pritiskaju uho veća pa rekoh, možda raspoređuju bolje pritisak!
Za sad i dalje koristim neke filipsove sluške koje sam već 500 puta popravljao i raspadaju se ali bez problema mogu u krevetu da se koriste i ne stvaraju nikakav bol čak i ako mi ostanu do ujutru u ušima (jedna uglavnom ispadne :d)
 
Brate tebe boli pritisak slusalica na kanal, a ne na usnu skoljku (mada ima i toga). Imam iste probleme i nema tu pomoci sa bilo kakvim bubicama.
Imam uske kanale ima i toga...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Brate tebe boli pritisak slusalica na kanal, a ne na usnu skoljku (mada ima i toga). Imam iste probleme i nema tu pomoci sa bilo kakvim bubicama.
Imam uske kanale ima i toga...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Ja isto imam male usi (i skoljke i usne kanale) i one hm7 su idealne za lezanje.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je baš školjka, evo dole fotke (označeno plavim). A one što imam su verovatno she3580 (izgledaju tako) i vrlo su male i zato upadnu u uho maltene komplet, možda 10% viri napolje ako i toliko. Zvuk je OK, ništa spektakularno, ako se dobro potrefi veličina gumica i lepo zapuši ušni kanal dobro blokiraju spoljašnju buku i imaju baš lep bas.
3381688.jpg
uho.jpg
 
Stigle Meizu EP52, plaćene $37 na GearBest sa trackingom, naplatili PDV 550din.
Lagane, nema šanse da ispadnu od pokreta, ali treba se navići i probati umetke. Dovoljno glasne, čist zvuk, izolacija prilična ali ne potpuna, bas bih još malo pojačao (u saobraćaju ga brundanje motora pokriva) ali WinPhone equilizer ne podržava BT. Videćemo...

Po spec. bolje su Meizu EP52, bitno baterija je više nego duplo bolja na EP52, nisi pogrešio, meni je baterija otišla na EP51, drugom je isto oslabila. Trenutno su 31.99$, ako su u svemu bolje od predhodnika, možda i najbolje BT za ovu lovu, mada nisam pogledao testove.

Meizu EP51:
Driver unit: 8.6mm
Frequency response: 20-20000Hz
Impedance: 16ohms
Sensitivity: 88dB
Input Power: 10mW
Talk time: 6h
Music Time: 6h
Standby time: 400h
Charging Time.: 1.5 - 2h
Battery Capacity(mAh): 60mAh Li-ion Battery


MEIZU EP52:
Driver unit: 10mm
Frequency response: 20-20000Hz
Impedance: 32ohms
Sensitivity: 93dB
Talk time: 8H
Music Time: 8H
Standby time: 150H
Charging Time.: 2H
Battery Capacity(mAh): 130mAh Li-ion Battery
 
Po spec. bolje su Meizu EP52...
Malo su se usvirale (testirao koliko drži baterija :D ) i ne zvuče mi loše ili sam se već navikao, ali ipak ne mogu protiv žičanih AKG K321 (plaćene 2kdin pre par godina). Domet odličan, ne gubi se zvuk nigde po stanu čak ni u susednoj sobi kroz jedan zid. Rade sve komande sa slušalica na WinPhone: jačina, start/pauza, premotavanje (duži pritisak na +/-), mikrofon, pozivanje Cortane (dvoklik)... nisam se baš nadao.
Ali mi smeta što ide iz stop u standby/off posle nekoliko minuta. Da nastavim treba pritisak od 5sec da se aktiviraju, pa par sekundi da se povežu i kažu "bip" i onda može dalje uz još jedan pritisak. Neupotrebljivo za primanje poziva...
 
Po svemu što ste napisali ja sam izvukao zaključak da EP51 ima bolji zvuk od EP52. Jer imam gomilu bubica i EP51 uopšte nije mnogo lošiji, baš mizerna razlika. Čak kad slušam muziku ne stavim na max jer apsolutno nema potrebe. Dobra izolacija, dovoljno glasne i za najgori bus (čuju se čak i bas deonice u numerama). Izuzetno sam zadovoljan sa njima. I baterija me je iznenadila, prijatno naravno.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nove Superlux HD387 (~20$) : http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd387/

Imaju po dva para gumica i ovih kuka koje su odlicno resenje i ne dozvoljavaju ispadanje slusalica iz usiju. Zvuk navodno 9/10 (za tu cenu).
Ali izgleda ne postoji verzija sa mikrofonom mada treba proveriti.

20170313110433_23684.jpg
 
Poslednja izmena:
^ kave su one sa basom? Koliko imaju drajvera? :wave:

Na KZ ZS5 meni fali basa, kažem meni, podesio sam sa eq bas, ali opet... to sam ja. Na uređajima sa jakim izlazom teško, zaista teško odvrnuti volume ZS5 do daske, ludilo. Gde je slab izlaz nemojte ni da ih ubacujete, traže jak izlaz za pokažu snagu. Ne ispadaju iz ušiju, brzo se navikne na njih. Sve u svemu, odlične su KZ ZS5 za 13$ koliko su bile + oko 2$ ptt.
 
Nazad
Vrh Dno