Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Pozdrav ljudi. Jedno pitanje. Sa čime je najbolje očistiti masku slušalica, tj. plastično kućište? Na jednoj slušalici su prisutni sitni masni tragovi. Znam naravno da nije poželjno da slušalice budu preterano vlažne. Sorry, možda zvuči kao preterivanje, ali mi je u navici da mi slušalice budu čiste. Hvala!
 
Probao sam i koristim. Ovi penasti su mi nijansu bolji po pitanju zvuka, malo utegnu mid-bass i malo mi čistije zvuk kompletno deluje na DT6. Ipak nije to sad neka velika razlika pa često i dalje koristim srednje gumice jer mi pena iz nekog razloga više smeta na duže korišćenje.

Inače, evo našao sam malopre i jedne i druge penaste nastavke pa na brzinu snimio o čemu pričam.



Ove levo su kao 95% uložaka na Aliju i Gearbesta. Ove desno su NiceHCK. Razlika u tome kako leže u ušima i kako zvuče je ogromna, ove levo su krute i ne ostvaruju dobar fit uopšte. Kad ih stisneš ne zadržavaju formu ni malo pa ih naguraš onako kao panjčiće u uši i zvuk je tanak vrlo... U principu fake proizvod jer nije memorijska pena, tačka. Ove desno prvo stisnem sa svih strana i kada se rašire u uvu fit mi je odličan, bas odličan, sve odlično...
Hvala ti, porucio upravo :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Koliko se kvalitet zvuka na BT slusalicama moze razlikovati u zavisnosti sa kog telefona/tableta se pusta pesma ?
Da li razlika moze biti zanemarljiva ili drasticna ?
 
na istom kodeku ne moze da se razlikuje,ako su fajlovi isti kao i plejeri/dekoderi.ovo sad zvuci kao da zapravo moze,ali u praksi nema neke razlike cak i da se razlikuju kodeci,bar u ovim klasama slusalica o kojima pricamo.vrv na nekoj spravi ima neko ogranicenje volume-a a na drugoj nema i to percipiras kao razliku,eventualno imas sonijeve sluske i na nekoj spravi je na nekom sbc-u a na novom fonu je na LDAC-u i to na onih njihovih 990kbps-a pa je tu razlka u visokim,prezensu i sirini jako primetna.slicno vazi i sa aptx HD i adaptive ali to su neki jedini moguci scenariji van papira.

edit: sad su mi pale na pamet streaming opcije,tu uz ovo sto sam gore napisao moze da se razlikuje cak i master,npr spotify ima drugaciji master istog albuma naspram npr deezer-a i sl,razlicit bitrate od sprave do sprave,onda si na jednoj slusao npr sa yt-a gde je audio kvalitet krs pa upalio istu pesmu npr na tidalu itd.ali sto se tice samog bluetooth-a tu mogu razlike da budu samo i iskljucivo u podrzanom kodeku.
 
Poslednja izmena:
Situacija kod bluetooth prenosa zvuka je poprilično sumanuto sumanuta sa brojem standarda, načina implementacije, nivoa latence, transfer rate -a, podudarnošću implementiranih standarda kod dva povezana uređaja, verzijom iOS, Androida, ...
Pritom su proizvođači poprilično tajanstveni po pitanju toga šta su tačno implementirali. Praktično uvek radi. E sad kako radi, ...
 
ja sam uzeo tronsmart spunky i deluju ok, ovde su ih dosta hvalili

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Znači hvale se Tronsmart Spunky, Haylou GT1/pro, Haylou GT2, QCY T5 i QCY QS2.
Još da odlučim i raspitam se šta je najboljj izbor od pomenutih.
Imao sam do sad samo žične, pre godinu dana možda sam uzeo UiiSii HM7 i za te pare su super, samo što meni konstantno ispadaju i čujem pravu snagu tek kad ih pritisnem prstom pa me to nervira.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Znači hvale se Tronsmart Spunky, Haylou GT1/pro, Haylou GT2, QCY T5 i QCY QS2.
Još da odlučim i raspitam se šta je najboljj izbor od pomenutih.
Imao sam do sad samo žične, pre godinu dana možda sam uzeo UiiSii HM7 i za te pare su super, samo što meni konstantno ispadaju i čujem pravu snagu tek kad ih pritisnem prstom pa me to nervira.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Ja imam gt1 pro.. Odlicne su, meni malo ispadaju, jedino mi se zbog toga ne svidjaju [emoji23] baterija im je superr.. Ja bih probao T5 kao sledece [emoji23][emoji23] nekako mozda onaj oblik bolje drzi slušalicu u uhu..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Stigle meni T5. Super prica sto sve stane u onako malu kutiju, sto dok izvadis iz kutije slusalica se spoji na telefon i mozes odmah da pricas i kazu mi da se cujem istl kao na telefonu (osim kad je vetar, tu kazu da susti sve). E sad, posto sam pre nekog vremena uzeo dt6 i nakacio ih na x6 dac, malo sam se razmazio, pa mi ove bubice nisu nesto preterano kvalitetne :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 


buhuhwfkg7f21.jpg


buhuhwfkg7f21.jpg

Ocigledno nisu za preporuku, za njihovu cenu moze da se uzme dobar DAC adapter za telefon (ili klasican mali usb DAC) + DT6.
 
Da li je neko imao iskustva sa Sony WF-1000XM3? (ove nove noise-cancelling in-ear)
 
Kome treba dobar DAC dongle, za 19.4€ na akciji Sonata HD. Zvuči jasno bolje od svakog telefona koji sam do sada čuo a cena je stvarno sitinica.

Kakva je sinergija Sonata + DT6? Na osnovu opisa Sonata zvuka mi deluje da bi mogle da zvuce pomalo tanko, hladno na tom DAC-u..
Nedavno sam probao Senfer na raznim telefonima i ubedljivo najbolje, najmuzikalnije zvuce na ajfonima i mom XZ2. Na nekim low/mid telefonima zvuce lose, neubedljivo, mada je to i ocekivano.
Ne znam da li sam u toj fazi ''punijeg'' zvuka i odredjenih zanrova ali trenutno mi vise odgovaraju CKX9.
 
šta je sad bolje,taj ili onaj sabre dac od pre stranu ili dve?
Sabre DAC je bolji ali ne radi sa telefonima a ovaj baš lepo sarađuje i pritom je mobilniji.
Kakva je sinergija Sonata + DT6? Na osnovu opisa Sonata zvuka mi deluje da bi mogle da zvuce pomalo tanko, hladno na tom DAC-u..
Nedavno sam probao Senfer na raznim telefonima i ubedljivo najbolje, najmuzikalnije zvuce na ajfonima i mom XZ2. Na nekim low/mid telefonima zvuce lose, neubedljivo, mada je to i ocekivano.
Ne znam da li sam u toj fazi ''punijeg'' zvuka i odredjenih zanrova ali trenutno mi vise odgovaraju CKX9.
Sasvim dobra. Sonata se po meni ne slaže samo sa vrlo V-shaped/U-shaped slušalicama tipa razni KZ. Mada i tad više krivim same slušalice...

Ja sam skoro slučajno uštekao Senfer direktno u desktop na integrušu i baš muljavo iskustvo je bilo pa sam ih odmah prebacio na DAC. Ni na nekim midrange Samsung telefonima nisu baš dobro zvučile. Na Xiaomi Mi 5 recimo već zvuče sasvim lepo (mada on ima baš dobar izlaz).
 
Poslednja izmena:
Kako li zvuče Senfer na Pocophonu? Planiram da kupim jedne DT6 i jedne tws kad mi drljava Halk banka aktivira kartice...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Xiaomi Mi 8 lite i Mi 5. Oba rade sa DF black i svakakvim donglovima bez problema. Koristm i HibyMusic player koji može da preuzime direktnu kontrolu nad DAC-ovima ali ni to ne pomaže. Vidim po netu da je retko ko uspeo da ga proradi sa telefonom.
 
koliko vidim,ne radi u OTG modu (šaomi),radi kao device (boksovi,samsung,huavei).ne mogu da nađem šta klot android koristi pa da se izvuče zaključak bi lli radio na custom romovima sa klot android bazom...uglavnom,vrv uzimam jer mi više treba za laptop nego za fon,i ne bi ga koristio na bubicama već na 55 oma i više sluškama tj kao pravi dac/headphone amp...
 
Riknule mi akg sluske sto sam dobio uz s9..
Uzeo bi neke bezicne, ali one spojene kablom, jel imate preporuku za neke do 30-35e, a da mogu da se nadju na kp?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno