Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
I ja tražim neke bubice do cca 50 eura pa imam nekoliko u užem krugu. Modeli su sledeći :

1. Xiaomi redmi airdots
2. HAVIT Bluetooth mini wireless in ear sport
3. Blitzwolf Bw-fye2
4. Qcy qs1
5. Anker Soundcore Liberty Lite


Kolko vidim na netu nema nešto puno pravih testova, jedino što sam našao od ozbiljnijih je onaj kanal Jimsreview ove Anker testirao i kao nisu loše za tu cijenu.

Ima li još neko iskustva sa gore navedenim osim ovih Qcy?
 
Proveri na ogledalu kad ih staviš u uši gde završi rupica za mikrofon... možda zarotiraš slušalicu tako da npr tragus uha zakloni rupicu.

Jeste da mikrofon nije baš nešto specijalno kvalitetan (napolju kad duva vetrić je praktično neupotrebljiv) ali barem tako indoors u tihom okruženju bi trebalo da bude upotrebljivo.
 
Eto koliko je ovo specifična tema, subjektivni doživljaj, potrebe i očekivanja po ovom pitanju su nešto što se teško poklapa. Bio je neko na temi ko je pisao sa ushićenjem o stock AKG žičnim slušalicama, po meni one ne bi smele da koštaju više od 10$, pa ni toliko, nekome su super. Još je teže diskutovati od kada postoji mali milion bubica u zadnje vreme a pridružuje se i bluetooth/wireless ekipa slušalica u sve većem broju, tek će biti ekspanzije i panike ako Samsung (kao što najavljuju) izbaci 3.5mm na Note i budućim S serijama. Ja sam već u panici. Tako da, sa rezervom informacije, ja gore napisah da Jabra ima najbolje mikrofone jer znam lično po handsfree uređajima da su neuporedivo bolji od konkurencije, rivjui kažu da su taj kvalitet preselili na bežične slušalice, a nije svako u mogućnosti da iskešira toliko za (nekome) samo jedan mali gedžet. :)
 
vezano za prethodni post, potpuno se slažem, iako nisam poznavalac audio tehnike, u oblasti koju bolje poznajem (foto tehnika), tu je slična zbrka i dosta toga zavisi ne samo od subjektivnog dojma, već i od kvaliteta samog primjerka, na koji nabasaš.

Inače... Kupujem prve moje ozbiljne slušalice, pa mi treba nekoliko savjeta. Najviše bih ih slušao dok vozim bajs i u kancu. Poslije ću uzeti i neke za sviranje gitare, npr onaj superlux kojeg svi hvale.

Da li neko ima neko saznanje kakve su KZ ZSA?

Najviše su me ove privukle jer ne volim velike bubice, poput ovih ostalih KZ modela. Ne znam kakva su vaša iskustva sa testovima sa thephonograph.net, tamo su ih dosta nahvalili.

Ono što me još zanima, jeste kako KZ sluške se u praksi "drže", tj da li spadaju, da li onaj kabl koji ide oko uha izlazi iz "ležišta", nisam puno klempav pa imam bojazan da će mi spadati dok vozim bajs.

Treće, koliko je pozdano da se kupuju preko KP, pošto sam vidio članke na netu da postoje i fake slušalice. Da li neka domaća prodavnica prodaje KZ modele, s obzirom da bih rado da imam kakvu takvu garanciju.
 
Sta da radim? Da li mogu ovo nekako da zalepim?
ZS6 su u pitanju. Valjda se vidi na slici.
7bc0f7accf0b7bc518ab1c267b6aca8a.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam sa čovekom pričao 15 minuta i savršeno me je čuo, bez problema smo razgovarali, a bio sam napolju.
I ja imam te slušalice, mikrofon je OK i ništa više, često puta su mi se sugovornici žalili da je zvuk nekako udaljen a kod konferencijske veze da je malo metalan ... Ma šta to značilo .

Udobnost im je takodjer lošija strana, nakon 40 tak minuta mi postanu neudobne. Zvuk je u redu, ništa više ... Za novce koje sam dao su odlična kupnja. Sada sam naručio 1More Stylish TWS tražeći,bolji zvuk, veću udobnost i bolji mikrofon. Platio 63 dolara.
Javim se kad stignu

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Sada sam naručio 1More Stylish TWS tražeći,bolji zvuk, veću udobnost i bolji mikrofon. Platio 63 dolara.
Javim se kad stignu

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Mnogo, mnogo lep par bubica! Odlična podrška kodeka i 5.0 bluetooth, 1more je sve ozbiljniji konkurent u pravljenju kvalitetnih slušalica, Triple i Quad driver su napravile popriličan bum. Još samo kada bi razvili i neku aplikaciju kojom možeš da ukloniš kinesko obraćanje :d
Javi utiske čim testiraš, baš me zanima mišljenje nekoga iz prve ruke. :)
 
Ja imam poveće uši, pa mi ove ne smetaju zasad. :D Baš ću da probam da razgovaram sa još nekim kad ih budem opet nosio, pa da vidim šta kažu. Muziku sam slušao sa Spotify i zvuk je za te pare više nego u redu, po mom mišljenju.
 
Nema vise SHE3700 u TManiji

sta vredi iz njihove ponude do 2000 din
 
Poslednja izmena:
Kakve su
1- G43.bluetooth slusalice PHILIPS SHB5950BK
2- Sony MDR-XB50APB Xtra Bass

rang 20 - 32 Eur ( prva / druga )
 
Poslednja izmena:
Da se prikljucim i ja utiscima za qcy qs1. Mikrofon je napolju neupotrebljiv i u supermarketima gde piči muzika, sagovornici kazu da me jako lose cuju, sto me je prilicno smorilo. Navodno cuju sve okolo a mene najmanje

Sto se tice zvuka i udobnosti, tu sam prezadovoljan i nemam nikakve zamerke.
 
evo stigle jučer 1MORE Stylish TWS

razlika zvuka u odnosu na QCY T1 je dosta velika, 1MORE zvuci puno punije i bolje (isprobao i jedne i druge na istom kompjuteru/pjesmi sa yt)

udobnost je bolja također (više ću moći kazati za koji dan) a kukice dodatno osiguravaju slušalicu i praktički onemogućavaju ispadanje

mikrofon mi se čini možda malo bolji na 1MORE (test call na Skype-u preko PCa sam radio), moram još nekog i nazvati da bolje provjerim [emoji3]

za sada sam zadovoljan sa upgradeom, tek nakon što sam stavio 1MORE primjetio sam kako su QCY zvučale loše

ovo su dojmovi nakon prvih sat vremena

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne može za 20$ da se napravi dobar tws pa to ti je, jedino što to mogu da shvate samo oni koji imaju priliku da probaju bolje. :) Ni tih 60ak dolara za koliko se prodaju 1more ne uliva puno poverenja ali imajući u vidu koliko su im "pristupačne" triple i quad driver u odnosu na neke poznatije brendove (da su recimo Sennheiser ili Bose napravili te bubice koštale bi bar duplo), postojala je sumnja u meni da možda mogu da naprave nešto ok po konkurentnoj ceni. Jedino što su meni možda najlepše tws za sada, imaju stila i potencijal po specifikaciji.
 
Otkrio sam jedan prezabavan problem sa QCY QS1 - kad ih stavim u uši, dok nakon dosta pomeranja i podešavanja konačno ne ubodem pravi položaj, dešava se to da se preko muzike čuje zvuk sličan traženju radio stanica na AM talasima. :D Ne mogu sad da nađem klip sa tim zvukom, pa se nadam da kapirate na šta mislim - konstantan všššššššš zvuk, kao kad savijete jezik nadole i pokušavate da zviždite. :D


Elem, sviđa mi se funkcionalnost bežičnih, ne smetaju mi, ne ispadaju, lepo leže itd, pa bih sad išao na nešto skuplje. Šta preporučujete u rangu od oko 150 evra?
 
.....meni su stigle sa Alija,in-ear pro 2(Xiaomi).........izasle su me 19$.Izvrsne slusalice za ove pare rekao bih.....posle t110 a obzirom da ih koristim na XZ1 koji ima nejako pojacalo sa slabim izlazom,veoma sam zadovoljan..............uglavnom slusam Spotify a od player-a za muziku iz memorije,koristim Omnia music player............super zadovoljan sa oba
 
Poslednja izmena:
vredi li KZ ZSN PRO 5 eur vise od KZ ZS4

vidim da ima 114db umesto 104 koliko ima KZ ZS4
 
vredi li KZ ZSN PRO 5 eur vise od KZ ZS4

vidim da ima 114db umesto 104 koliko ima KZ ZS4
Vrede,ja sam ih uzeo pre 10 dana, zvuk prilično dobar, meni bolji od zs6, visoki ne probijaju skoro ni malo.
Sto se tice osetljivosti sigurno najglasnije sluske koje imam. Za 13 eura vrh. Usput su jako udobne.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno