Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
nisam detaljno cesljao ali prostim pregledom kao i uvek kod kineskih kopija - silkscreen logoa na kopijama je em cisto beli em kao da je skoro kredom crtan,na originalu je pravi silkscreen i ni noktom ne moze se izgrebe,izrada - sam pleteni kabal je dosta ozbiljan,tasteri moraju imati klik,na dzeku je samsung emboss tj utisnuto...

takodje,moguce da se varam ali mislim da nisu isle u posebnoj kutiji unutar pakovanja za telefon,nego bas samo u ovom plasticnom wrapu ali ne znam za sigurno,sacekacete nekog ko je otpakovao vise pakovanja/modela telefona,ja sam moje dobio na poklon.takodje,reputacija prodavca na kp-u i prosta logika (ako je nesto previse dobro da bude istinito...) vaze kao i kod svega.
 
Poslednja izmena:
Tople preporuke za JBL T110.

Eventualno Philips SHE3555BK/00

JBL imaju izraženiji bass.

Oba modela su do 1500 dinara u našim prodavnicama tehničke robe sa dve godine garancije.
 
Preporuka za Tronsmart Spunky Beat earbuds. Slušalice su vrlo dobre, za taj novac (23 evra). Zvuk je odličan, kada ih povežem na Ipad, međutim, nešto je lošiji kada ih uparim sa telefonom (Redmi Note 7).
 
Poslednja izmena:
Danas sam kupio samungove akg slusalice usb c tip u gigatronu,zvuk isl je ok msm ono sto sam ocelivao to sam do bio,ali da je li je.moguce da je mikrofon ovoliko los,da toliko susti da je to nerealno,da cu bukvalno morati da ih ili zamenim. Da li je neko imao isti problem?
 
Preporuka za Tronsmart Spunky Beat earbuds. Slušalice su vrlo dobre, za taj novac (23 evra). Zvuk je odličan, kada ih povežem na Ipad, međutim, nešto je lošiji kada ih uparim sa telefonom (Redmi Note 7).

proveri dal rade u aptX rezimu na redmiju,a moguce da tebi AAC bolje zvuci,obicni aptX nije bas sampion u kvalitetu,za to treba od HD pa nadalje (ali onda slusalice nece biti 23 evra).ali super da su drajveri toliko dobri da se uopste cuje razlika,definitivno ni tu nisu onda stedeli...
 
Ako neko prati problematiku, koji model je naslednik KZ ZS6?

Pominju se ZS7, ZS10 (kojih nema na KZ sajtu), ZST...

Kad mi otkažu ZS6 uzeo bih slične, poželjno unapređene bez hissa oko 10kHz.
 
Danas sam kupio samungove akg slusalice usb c tip u gigatronu,zvuk isl je ok msm ono sto sam ocelivao to sam do bio,ali da je li je.moguce da je mikrofon ovoliko los,da toliko susti da je to nerealno,da cu bukvalno morati da ih ili zamenim. Da li je neko imao isti problem?
Menjaj...ne sme da susti...sve akg koji su mi stizale uz samsung telefone su radile bez smetnji

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
proveri dal rade u aptX rezimu na redmiju,a moguce da tebi AAC bolje zvuci,obicni aptX nije bas sampion u kvalitetu,za to treba od HD pa nadalje (ali onda slusalice nece biti 23 evra).ali super da su drajveri toliko dobri da se uopste cuje razlika,definitivno ni tu nisu onda stedeli...
Rade u aptX, običnom. aptX HD, ne može. Može da se prebaci samo još na SBC, mada, ne primećujem razliku.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Što ne bi mogao? Skoro sve TWS bubice imaju više-manje consumer friendly tjuning, tj. v-shaped, tj. svakako naglašen bas.
Problem je skoro uvek u tipovima, nastavcima, koji moraju potpuno da zapečate ušni kanal inače ode bas.
E sad, vrlo često nastavci koji dolaze uz TWS umeju da budu neadekvatni ili da nema dovoljno različitih veličina. Uz Galaxy Buds, koje inače imaju prilično dobar bas, dolaze tri seta od kojih, recimo, meni jedva pristaje najveći par pa i bude nešto basa, ali nekome verovatno neće odgovarati. Srećom, imam gomilu različitih tipova pa sam našao varijantu koja mi savršeno odgovara.

Sabbat su malo drugačije jer su više kao earbuds nego bubice pa možda ne bude tih problema. Slične su i Apple, mislim Huawei, tako...

Tako da može da se desi da nekome jednostavno ne leži neki model, pa može da ispadne da preporuka nije u redu.
Inače dobar zvuk imaju Galaxy Buds (plus), Jabra Elite 65t, u toj nekoj klasi cena. Nisu loše ni QCY T5 ako se nađu relativno jeftino kod nas, isto imaju solidan i zvuk i bas.
Jel znas mozda kakav latency imaju QCY kad se gleda YT? Nesto razmisljam da uzmem BT sluske. Bolje da dodam koju hiljadu nego da kupim 3.5mm adapter za 1500 din i koristim zicane KZ.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru :) Prelistao sam temu opet, ipak cu ostati na zicanim pa mozda uzmem Galaxy Buds nekad s obzirom da im cena nije prevelika sad.
 
Poslednja izmena:
Sestra koristi slusalice sony model je sony mdr-ex155ap
https://www.amazon.in/Sony-MDR-EX155AP-Ear-Headphones-Black/dp/B073JQXC1J

i ima problem kad njih koristi,na primer slusa muziku i neko je pozove slabo je cuju preko slusalica kad se javi.Kao da mikrofon u slusalicama nesto brljavi.
Na poco f2 pro je xeu rom verzija 20.12.29 xeu weekly.
Mada i na starijim verzijama je bio isti problem.
Ne znam da li sluske nisu kompatibilne sa ovim modelom telefona ili je nesto do samog podesavanja u telefonu pod onim opcijama za slusalice i zvuk?
Da li neko ima slican problem i ima li nekih dodatnih setovanja u samom fonu?
Pre ovog fona je koristila lg v20 i sa istim ovim slusalicama je zvuk bio ok prilikom poziva kad se koriste slusalice.
Tako da sve nesto mislim da ili slusalice nisu kompatibilne za telefonom ili neka setovanja u samom fonu treba podesiti da bi zvuk bio ok u slusalicama i mikrofonu.
 
Preporuka za Tronsmart Spunky Beat earbuds. Slušalice su vrlo dobre, za taj novac (23 evra). Zvuk je odličan, kada ih povežem na Ipad, međutim, nešto je lošiji kada ih uparim sa telefonom (Redmi Note 7).
Ja video ovu preporuku 17. Januara, i odmah ih narucio preko Geekbuying i danas 27. Januara su mi stigle cena je bila 21€ plus 600rsd postarina. Brzina isporuke neverovatna, rade super za ono sto meni treba (slusanje muzike u busu).

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
jel ispadaju te iz usiju? ja imam neke taotronics soundliberty, i skroz su ok ali nema sanse da ostanu u usima, a alicne su po dizajnu sa ovima. uopste mi nije jasno kako ovi modeli stoje stabilno, jerbih unutra drzi usni kanal kako tako a ka spolja je veliki nastavak koji vuce napolje?
 
Za sada nisam uspeo da ih nateram da mi ispadnu, medjutim potrebno mi je neko vreme da testiram da bih sa sigurnoscu potvrdio, koristim ove srednje in-ear nastavke, za sad mogu da kazem da su prilicno udobne i da ne zuljaju.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Navukli ste me da i ja poručim iako nisam planirao :)
Videćemo kad stignu, kakve su za pozive razgovor?
 
Ja sam se dvoumio izmedju t5 i spunky beata, t5 ima manji latency,tako da je bolji za igrice i gledanje filmova. Spunky beat ima bolji zvuk, bolji bass.
Sto se razgovora tice,ne pricam previse preko njih, ali ono sto sam pricao niko se nije zalio da me lose cuje

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Ja narucio QCY M10, razmisljam da otkazem u izmem MPOW M5 ili Spunky Beats (ne zna se ko ima grdji naziv, i kompanije i modeli).

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam nedavno kupio TUNE JBL 160BT, ima ih u domaćim radnjama za 2.500 din - za preporuku su po toj ceni.
Rade bas kako treba. Najmanje 5 sati ako ne i više, a deklarisano je 6. Za poziv su isto potpuno OK. Neko bi rekao da je mana što nisu po bluetooth 5.0 već samo 4.0 ali za trcanje meni su odgovarajuće. Kabl je flat tipa pa se ne uvrće što je odlična stvar.
 
Nakon citanja raznih reviewa primetio sam da se neki zale da tronsmart spunky beat ima dosta problema sa kontrolama i prekidanjem konekcije, a za QCY T5 kazu da se cuje pucketanje kada je volume slab. Da li je neko imao ovih problema? I da li neko ima haylou gt1 XR, koji mi je treca opcija jer po reviewima jacina zvuka je malo slabija?
 
jel ima neko ideju za BT bubice sa kukicama oko usiju, po mogucnosti bez kabla izmedju? odakle god da mogu da se poruce, nisam nasao puno takvih modela, a sve mislim da ce bez toga bilo koje da ispadaju ako se koriste u pokretu, kao sto je slucaj sa ovim koje imam.
 
Nazad
Vrh Dno