Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Za slucaj da vam nije stigao pm, hvala jos jednom zyllione i hsv.

Malo mi je frka da narucujem bez provere, mislim ne zbog slanja i sl, nego zbog ergonomije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja jos jednom da se zahvalim kolegama zyllionu i hsv-u, na pomoci.

Na kraju, posto je zemlja Srbija, gde na sajtovima imamo sve, a u radnjama svaki peti model, uzeh ath e40, najbolje mi leze+mogucnost nabavke rezervnog kabla sa nastavcima s alija+g konektor+jaci kabl+na kraju najbitnije zvuk(sto je doduse jos relativno dok se potpuno ne usviraju, ali za sada usi kazu DO JAJA).

Takodje cu obratiti paznju i na chifi modele koje su mi kolege predlozile, pa je prvi koji probija led-senfer dt6.[emoji3][emoji3]

Ako koga bude zanimalo, posle testiranja, cu dam kratak opis.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa i ja sam se cimao oko toga, jer idu iza uveta, posto nikad nisam nosio takve sluske...ali sve monitorske bubice ionako idu tako, medjutim nasao sam odma savrsen polozaj, doduse sa silikonom za broj manje. Sa tim iza uveta imas osecaj kao da nosis naocare, nekome to smeta, nekome ne, to mi je jos malo cudno, ali i pored toga mogu da se nose naocare, ne zulja nista..barem mene ne. 2-3 sata sam ih nosao, bez problema.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Koja im je cena ?

Audio Technica ATH-E40 review: Excellent earphones for the serious listeners
https://majorhifi.com/audio-technica-ath-e40-review/

Ti (pored veoma glasnog zvuka) zahtevas i veoma jak bas tako da ovo nisu slusalice za tebe, mozda bi ti odgovarale ali samo uz neki FiiO plejer sa hw/sw bass boost-om.

@Sale83
Cestitam, odlican izbor, posebno ako nemas problem sa ''lezanjem'' E40 (nije mali broj onih koji se zale na to) ali zvucno, i po opstem kvalitetu, za tu lovu tesko da moze da se nadje nesto primetno bolje, posebno u SRB.


Posle vikenda cu napisati (verovatno poduzi) post o najkontroverznijim slusalicama koje sam ikada probao :d
 
To vec ne znam, s obzirom da sve po difoltu dolaze sa prevelikim uloskom za mene..ali recimo da naspram obicnih bubica koje sam do sada imao, ne idu preduboko. Izolacija dobra.

Sad opet, sve to zavisi i od uveta, kao sto rece kolega hsv, stvarno se na ovaj model e40 neki ljudi po netu zale da im bas smeta udobnost, nalazenje idealnog polozaja i sl. Nista bez probanja, pogotovo ako dajes vece pare. Treba se igrati i sa uloscima.

Onako na prvu, s bubicama ne mogu ni da poredim, jer su mi sve bile realno smece, uzecu kao reper samo m40x.

U poredjenju s ath m40x.. izvor fiio m3k, flac i mp3..hip hop, gitarska muzika, dzn dzn, dzez, klasika, synth i pop osamdesetih.
Zvuk na m40x neutralniji, sa vise autoriteta, topliji, nekako intimnija atmosfera, medjutim i drugaciji tip slusalica.
Zvuk na e40, saundstejdz je veci, malo jasniji zvuk(verovantno i zbog toga sto su magneti blize u uvetu), visi kristalniji, srednji su za mene savrseni, bas ujednacen(ko voli jak bas, definitivno zaobici, jer ovo nisu slusalice za to uopste) samim tim mozda za repcugu i elektroniku mozda fali malo mesa, sto bi se moglo nadomestiti nekim pojacalcem.Al opet, postoje sluske za takve tipove muzike.
U direktnom poredjenju sa m40x su sterilnije.

Kod lajv snimaka, m40x, osecaj da si u publici na koncertu, e40, osecaj da si na stejdzu pored muzicara. Fantazija.
Instrumenti su jasni, vokali odlicni(uz igranje sa ekvilajzerom i modovima, razlike izmedju m40x i e40 postaju manje)
Ista prica sa klasikom i akusticnim instrumentima..s maalom prednoscu m40x u toplini i atmosferi, a u jasnoci i razlaganju u e40.

Posto su na 12 oma, pokrecu se jako lako..npr volume na 28, dok za m40x mora da se tera na 38, dok su ove ostale bubice morale na 45-50.

Analogni izvor technics pojacalo, rega planar 2 i ploce...tu na obe slusalice ide onaj veci audio adapter za povezivanje
Tu sada razlike izmedju m40x i e40 postaju manje, doduse analogni izvor je poseban svet, ali manje vise u direktnom poredjenju skoro isto kao i sa digitalijom. Oba modela su toplija, zvuk mlecniji, m40x opet topliji u direkt poredjenju i treba im vise muda da se pokrenu. Zbog te topline kod oba modela mi i pesme na analognom izvoru lepse zvuce nego u digitalnoj verziji.

Izvor..pojacalo i instrumenti.
E za ovo su i stvorene..tu vec nemam druge in ear monitorke sa uporedim, a i m40x i k77 koje sad samo sluze za stekanje u pojacalo su tu u zaostatku...velikom zaostatku. Kako zvuce na stejdzu,sa full opremom i bendom, jos ne znam.

Imajte u vidu da sve ovo ispisah dok jos nisu ni usvirane.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slabo pratim basshead sluske.. mozda su Kinezi napravili neke dobre bassy sa kablom ili TW, ivanhoe je upuceniji u chi-fi svet.

Od bassy (ne basshead) ATH tu su ove: https://majorhifi.com/audio-technica-ath-cks990is-review/
Ali ces ih tesko naci u srb, izgleda da su prestali da ih proizvode ali ih verovatno ima na zalihama negde.

Ove V-Moda (gym-friendly) takodje hvale, uz malo podesavanja EQ ili neki booster mozda bi ti i njihov zvuk odgovarao: https://www.pcmag.com/review/356506/v-moda-forza
Kostaju oko 100e u srb, prodaju se kao Roland FRZ (rebrand klasican), moguce da R prodavnica ima demo primerak pa mozes da skoknes i probas (imaju u vise boja, android i ios verzije).

Beyerdynamic iDX 120 iE (9480 din) ili Klipsch R6 II (8280 din) su takodje zanimljive, mozda P prodavnica nudi i demo primerke. Ali R6 izgleda imaju samo u toj verziji, bez mikrofona i kontrola, imali su do nedavno i android/ios verziju.
 
Poslednja izmena:
T20i ne bih preporucio meni je bukvalno za 3 meseca precvikao jack. Kanim se da ih modujem i stavim mmcx ali me mrzi da se i oko toga cimam.

Jos su i prilicno masivne za edc, ali su odlicne... Ja sam se u poslednje vreme prebacio na njih i zadovoljan sam poprilicno ss-om koji imaju. Btw imam 2 pakovanje onih NewBee (ima ih na amazonu i gearbestu) sundjer vrhova i ladno mogu i sa T20i da se koriste.
Ali zasto bi ih modovao? Kontaktiraj RHA support zamenice ti ih bez problema, imaju odlicnu "no frills" garanciju na 3 godine. Samo ce te kostati slanje, sto je po meni bolja opcija nego sam da budzis...
 
Poslednja izmena:
Drugaru trebaju bubice koje nisu in-ear, dakle klasične, ali mi reče da baš ima problem da nađe nešto dobro u Beogradu, jer svuda nalazi samo na in-ear i neke bedne obične modele. Može preporuka?
 
@Yojinbo *mjau**mjau**mjau* delom volim da sam petljam i ove full size sam modovao neke neke unistio al dobro makar sam se poigrao xD ne znam da li su i u garanciji -_- a i generalno mi je sad kabl uzasan kod t20pro... kad vidim sa kakvim sve debelim pertlama dolaze ove chifi. Za sad koristim najvise qc35ii. Kad se otarasim drugog para vrv cu uzeti one nove bose 700. Od in ears imam i tenhz i yinyoo koje mi bolje leze (zbog boljeg kabla) od t20 svakako. A i zvuk je za divno cudno u rangu sa t20. samo drugaciji sound sig.
Vezano za postove iznad imam klipsch r6 i bass je masivan u svakom smislu te reci. Sto se kolicine bass-a tice jos nisam cuo nesto mesnatije xD a i ostatak spektra je zadivljujuce dobar. Mada sam sad u procesu da se otarasim in ear slusalica vrv cu zadrzati fostex te05, tenhz i yinyoo. Klipsch, beyer byron bta, kinera seed, shozy hibiki, crescent, dt6 i ostale ce na dobos. Mozda i razdelim komsiluku ako ne prodam posto je haos kakvo klupko kablova visi u ladicama...
E40 imaju stvarno dobar zvuk bolje su definitivno od e50 i shure se425 mada mi je fit bio ocajan, zuljaju posle duze vremena, kabl je ocajan, neudoban i predugacak, imaju neki glomazan dizajn tako da meni nisu nikako odgovarale.
Sad ulazem vise u cohibe, partagas, hdm a slusalice ce malo na ler. Mozda p1 uzmem ako potraje hype.
Kz i cca su dobre za malo $ ko hoce neke V shaped budget varijante.
 
Je l' neko razmisljao da uzme twb sa alija koje imaju dobru konekciju i bateriju i zameni drajvere? Primera radi imam piston 2 cije bih drajvere iskoristio za to. Znam da zvuk ne bi bio bas isti, ali bi bio bolji nego sa tim originalnim drajverima. Mislim da je zvuk najveca mana tih twb, mada ih nisam koristio. Moguce da ih i bt konekcija koci, ali npr. neke koje imaju aac ili tako nesto ne bi bila losa opcija.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
U teoriji moguce u praksi moras uzeti nekoliko komada posto racunaj da ces u procesu transplantacije drivera sigurno unistiti nekoliko kom a i kad skarabudzis nesto bice neki problem sigurno
 
Drugaru trebaju bubice koje nisu in-ear, dakle klasične, ali mi reče da baš ima problem da nađe nešto dobro u Beogradu, jer svuda nalazi samo na in-ear i neke bedne obične modele. Može preporuka?

Neka dobro razmisli da li ce klasicne earbuds jer je u srb veoma tesko naci neke koje zvuce dovoljno dobro i ubedljivo, izbor se uglavnom svodi na nekoliko Sennheiser, Sony, Philips, Panasonic modela koji su zvucno jedva prosecni, u najboljem slucaju. Uz to im je i bas najcesce anemican, slab a zvuk uopste sa naglasenim srednjim i visokim ali cesto praskav, tanak, bez punoce koje nude kvalitetne in-ear (imam neke jeftine sony earbuds koje su bukvalno smesne pored npr. sony MH750 in-ear koje kostaju samo malo vise).

Verovatno je najbolje da naruci 2 para jeftinih kineskih (AE) pa da ih proba i proceni koje mu vise odgovaraju, bolje to za 20-ak $ nego da se smori sa zvukom slusalica koje bi platio 30, 40 evra u srb.

Npr. VE Monk/Plus/Lite su prilicno hvaljene za smesnih 5-10$, neki kazu da su najbolje obicne, neki da su plus bolje od lite i obrnuto.

Za 16-17$ tu su i ove Edifer ili SFR PT15 za 10-ak $.
https://www.head-fi.org/showcase/edifier-p185-headphones-hi-fi-classic-earbud-style-earphones-with-microphone-grey.21410/reviews

Neka progugla malo o tim sluskama a koliko su jeftine moze sve da ih naruci i zadrzi one koje mu najvise odgovaraju ili da ih sve zadrzi :d
 
Poslednja izmena:
popravih danas jack na rha t20i. stvarno dobar bass sa black filterima cak sam se i previse navikao na ove balansiranije stvari sto imam. ipak mi vise odgovara V shaped sound sig xD
 
Nisam mogao edit samo da napisem (koga interesuje) za rha t20i (750) rewire, jack repair ili neki detach mod kratki guide sto se 5 zicica tice u kablu.
T (tip) - Left ear - Blue solid color wire
R (ring nearest the tip) - Right Ear - Green solid color wire
R (next ring up) - Common/Shield - Blue stripe wire, Red stripe wire, Shield
Sleeve (furthest away from the tip) - Red coax core wire.
 
Toliko su koštale moje Momentum In-Ear II, meni savršen par bubica za te pare i za svaki dan. Ako već voliš Sennheiser zvuk, mada je Momentum po meni priča za sebe, nešto kao Note u Samsung familiji, uzmi i njih u obzir.
 
Poslednja izmena:
Da li moze preporuka za bezicne (bluetooth) in-ear bubice koje mogu da se kupe kod nas (u prodavnici ili KP)?
Nisam audiofil ali volim cist zvuk sa izrazenijim masnim basom ali bez izoblicenja.

Stvarno nisam upucen u cene pa neka budzet bude recimo 100-120e.
 
Upravo danas poručio QCY TS1 sa Ali. Izgleda da je to najbolji budžet kompromis. Vrlo pozitivne review ima, pogledaj i sam.

Mi buds se nisu proslavile. Bolje ovo uzmi za te pare.

Hvale i neke na T, što Suarez reklamira, ne mogu sad da se setim. Ozbiljno hvale zvuk, međutim đuntaste su, vire iz ušiju, nisam siguran da će da mi stanu pod kacigu, pa nisam rizikovao. Imaju 10mm drajver u kućištu, što im daje lepu prednost opsega rada.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Anomoibuds capsule ili Xiaomi airdots ili qcy T1 pro.

Samo za animoibuds sam čuo dobro, mada i ove ostale su okej.
 
Nazad
Vrh Dno