Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Mogle su KZ KZ - ES3 juče za 10$ sa kodom "KZES3". Sada probam i kod istekao kod. Zakasnih krastavac. Ako naleti ponovo kod sa popustom vičite ovde :)
Na sajtu i dalje stoji kupon i popust, ali ne prolazi:




Hteo sam da naručim i poredim sa mojim Meizu EP51 Bluetooth, koje su nekako živnule i proradile, baterija otišla i q pošto su jedan dan ostale na sunucu na onih 40 stepeni (baterija se nije punila uopšte), kao da se oporavlja baterija i rade ponovo. Neverovatno šta sve proživeše ove sluške kod mene.
 
Poslednja izmena:
E da, davno tražio u temi preporuku za bubice, uzeo KZ3, ja zadovoljan. Koštale ~10$ sa trackingom, nisam imao dodatne troškove.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ukratko o KZ ES3 posle dva dana.
Vrlo lagane i udobne, kabl riznica mikrofonije pa je klip za košulju praktično obavezan. Zvuk prilično dobar, basa ima dosta, ali ne mogu da kažem da smeta ili da davi srednje tonove koji su takođe solidni. Visoki su izraženi i detaljni, tu i tamo agresivni, ali i to samo u ponekim pesmama. Lepo i izgledaju, fina kupovina za malo para.
 
Odlicno, hvala.

E sad, da li neko koristi bilo koje KZ sa BT adapterom? Zanima me kako radi ta kombinacija, pre svega kakav je kvalitet konekcije, da li ima prekida..
 
Koristim zs3 sa adapterom, vrlo retko ima prekida, mislim da mi se desilo jednom ili dva puta. Kvalitet zvuka je dobar, malo kao da je tamniji zvuk, mada u odnosu na kabel, nista drasticno. Sve u svemu ok kupovina.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam primetio nikakve prekide zvuk je ok, dosta mi je zatvoreniji, i kako da kazem onako tamniji, mada za te pare svira za sve pare. Zs3 i redmi note 4x. Nije to sad neki hi-fi, ali nije ni lose

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja takodje koristim sa adapterom bas ZS3. Konekcija je kod mene fantasticna. Kvalitet zvuka solidan a glasnoca slabija nego preko zice. Mikrofon fantastican, drugari me nikad bolje nisu culi. Koristim uz Galaxy S6. Stvarmo super kupovina.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Da li bi neko mogao da mi preporuci neke dobre bubice do 3500, 4000? Koristio bih sa OnePlusom, jer su mi se one Sonijeve (sto ne mogu da se zamrse, i sto su dolazile uz Z1) skoro raspale, one su imale vrhunski zvuk, nisam u ovim vodama, a volim dobar zvuk, pa ako neko moze nesto da preporuci? Vidim da su Sennheiser popularne, cx 150, cx 175? Nesto trece, deseto :D ?
 
Koristim Piston 2 nekih 20tak dana, ultra zadovoljan sam..jedino fali bass opseg. Nisam headbanger, ali bi bass i sub bass frekvence mogle biti izraženije, što na ovom modelu nisu.
Inače, sve ostalo je ok.
Cena 20+€.
 
Da li bi neko mogao da mi preporuci neke dobre bubice do 3500, 4000? Koristio bih sa OnePlusom, jer su mi se one Sonijeve (sto ne mogu da se zamrse, i sto su dolazile uz Z1) skoro raspale, one su imale vrhunski zvuk, nisam u ovim vodama, a volim dobar zvuk, pa ako neko moze nesto da preporuci? Vidim da su Sennheiser popularne, cx 150, cx 175? Nesto trece, deseto :D ?

Dodaj jos 800 din za CX300 II, sve ostale (jeftinije-losije) Senn se jednostavno vise ne isplate pored slusalica sa AE/GB.
E sad, one nemaju mikrofon/kontrole za smartfon. Ako ti je to bas potrebno onda ti se najvise isplati da narucis neke od KZ koje smo pominjali na poslednjih 10-ak strana..

@hercegovac, gringos

Hvala, verovatno cu ih naruciti.
 
Poslednja izmena:
Ja naručio ovo čisto da probam [emoji1]

6ae3d02e25c277d7c8dc66cc2b08b744.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dodaj jos 800 din za CX300 II, sve ostale (jeftinije-losije) Senn se jednostavno vise ne isplate pored slusalica sa AE/GB.
E sad, one nemaju mikrofon/kontrole za smartfon. Ako ti je to bas potrebno onda ti se najvise isplati da narucis neke od KZ koje smo pominjali na poslednjih 10-ak strana..

Hvala hsv, pa u principu kontrole mi nisu bitne uopste, bitan mi je samo dobar zvuk. Znaci ove cx300 su super? Koje od tih KZ su najbolje do tih 40e? i da li su bolje od Senn cx300 ?
 
Ako ti mikrofon/kontrole nisu bitne onda do 40 evra tesko da ces naci neke primetno bolje in-ear od CX300 II. Uz napomenu da im je zvuk bassy, mas'an a to vecina voli, prelistaj ovu temu: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?407555-Kvalitetne-in-ear-slusalice
Jeftinije (i losije) Senn se danas jednostavno ne isplate pored sve boljih ''chi-fi'' in-ear sa AE/GB.

Steta sto su mnogi propustili priliku da za samo 40e kupe CX 5.00 koje su mozda i godinu dana bile na fantomskom snizenju u jednoj proverenoj domacoj prodavnici.. to bese najbolja in-ear kupovina u srb, mozda i ikada.

Od KZ bih razmislio o ovim:https://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice&p=5233642&viewfull=1#post5233642
Inace nekoliko KZ je moguce pretvoriti u BT uz dodatni modul: https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_712247.html (samo treba paziti na tacne oznake-podrsku modela)

Pojavile su se i nove ZS6, to su verovatno najskuplje KZ ikada (45-55$ za sada).
100-New-Design-KZ-ZS6-Earphone-HIFI-Noise-Isolating-Stereo-Headset-with-Microphone-for-Iphone-Mo.jpg

ZS5 su se pokazale solidno (mada se neki korisnici zale da im fali ''fun'' efekat i malo vise basa) ali mnogi kazu da traze jak-glasan izlaz, neki moj laicki zakljucak je da je to posledica toga sto koriste cak 8 drajvera (2x4) pa ocigledno nisu bas za svaki smartfon (sa htc, iphone, LG V serijom verovatno nece biti problema)
 
Poslednja izmena:
Iako mislim da su ZS5 odlične i ubedljivo najbolje KZ slušalice, trenutno je aktuelna druga revizija koja ima oba BA drajvera u cevkama i kažu da su visoki pakleni. Isto je i sa ZS6, tako da je verovatno bolje da se iskuliraju neko vreme, dok se možda stvari ne poprave ili izbace novi model koji nije tako agresivan.

Tu su uvek ES3 i ZS3 koji nemaju tih problema.
 
Nesto kod nas po principu "treba mi odmah" za oko 1000 dinara? Slusam mahom rep ovih dana, boom bap, dakle malo veci akcenat na basu. Trenutno koristim Sony MDR ZX-100 ali ne lezi mi da ih nosim napolju inace ovako mi odgovaraju pa mi treba nesto slicno u vidu bubica. Kakve su Sony slusalice u tom rangu?
 
Poslednja izmena:
Ne mozes da ocekujes mnogo za taj novac, jedino da potrazis neke od KZ po oglasima (npr. ove EDR2 su 1300 din na KP).

Od sony su MH750 najbolje do 1000 din ali pod uslovom da su original. To je inace model koji najcesce pakuju uz smartfone, imam ih vec 5 godina i bolje su od svih jeftinih slusalica koje sam probao, tu racunam i Senn CX150 koje sada kostaju oko 3 'iljade.

E sad, na KP kostaju 800-1000 din, kako kad. Stvarno nemam pojma da li su u pitanju original ili neke jeftine kopije sa AE npr.

Ako su original onda kapiram da ih preprodavci telefona vade iz fabrickih pakovanja i prodaju odvojeno za taj novac, ako su kopije-krsevi onda ih verovatno neko nabavlja sa AE za 2-3$ pa preprodaje za 800 ili 1000 din.
 
Poslednja izmena:
hsv hvala puno na detaljnom odgovoru, verovatno cu onda uzeti te Senn, jedino sto me plaši su kablovi koji mi deluju bas tanko i fragilno, navikao sam na one kablove na ovim Sonijevim koje sada imam bas :-D , odmrsim ih u jednom potezu, i kabal je jak, širok i dosta otporan.
 
Da li mislis na ove sony?

I te imaju deblji kabl od Senn ali to ne mora da znaci i trajnost, mislim moje su u upotrebi vec 5 godina (cale ih koristi) i pokazale su se solidno (za jedne in-ear koje dolaze uz telefon).

To sto Senn imaju tanje kablove ne znaci da ce brzo otkazati ali nema pravila.. moje stare Senn sam u pocetku ''cuvao'', posle toga sam ih koristio normalno, poklonio sam ih pre nekoliko godina i jos uvek rade.
E sad, naravno da ces po netu naci i primere gde korisnici navode probleme sa kablovima, brza crkavanja i slicno ali to je manje-vise normalno za vecinu takvih slusalica, mnogi ih tretiraju samo kao potrosnu robu sto na neki nacin i jesu.

Za tih 40-ak evra trenutno ne vidim neke mnogo bolje in-ear a da mogu da se kupe u srb. Razmisli i o onim KZ, njima su kablovi izmenjivi a lako mozes da ih pretvoris i u BT model :)
Mozes cak i da kupis i CX300 II i te KZ, prve za neku normalnu upotrebu (da bi ih sacuvao sto duze) a KZ sa BT modulom za sve ostalo, sacekas neko snizenje i onda lako mozes da pazaris i sluske i BT modul za 15-16$.

PS

Ove iSK sam pominjao prosle godine, kazu da su super za taj novac (u srb 2400 din) u svakom smislu ali je kabl duzine cak 3m sto moze da bude horor za koriscenje ''u pokretu'', za kucu, studio je prednost.

719-thickbox_default.jpg

I am still very impressed with how these sound, I have owned a few KZ models and Soundmagic but these are impressive for the money. They will pound bass out if you listen to Prodigy but hold good detail if listening to Pink Floyd or Fleetwood Mac. I am just impressed.

Ako se za 2400 din dobijaju svi ovi dodaci i celo pakovanje sa slike iznad.. to je onda sjajno.
 
Poslednja izmena:
Nisu te, ove koje ja imam su išle uz Sony Z1, moj brat ih je dobio uz taj telefon i ja sam ih uzeo na korišćenje zato što on ne sluša muziku, znam kada sam gledao o njima na netu da su bile oko 80 ili 90 dolara na Amazonu. Slikacu tih I poslati sutra, zato što sam sada bogu iza nogu i dobro je što uopšte I imam net :-D

Ništa, onda cu uzeti Cx 300, I sada cu pratiti malo češće ovu temu i kada bude bio popust za te kineske da I njih uzmem I pretvorim u bt, bice mi odlične za teretanu.
 
Sudeci po opisu mislim da su u pitanju cuvene MH1 :) Sony MH1 – The Best Kept Secret

Ta stara verzija je za Sony Ericsson telefone, pinovi se razlikuju pa nece raditi na iole novijim telefonima (mogu uz kupovinu dodatnog kabla) ali se odavno prodaje i novija verzija koja ima standardne pinove.

Sony MH1c

Na KP kostaju 2000 din, vidjao sam ih po toj ceni i pre godinu dana a ove sad su ''samo isprobane''. Ako su original onda tesko da postoje bolje slusalice za taj novac.
 
Poslednja izmena:
@hsv Uzeo sam na kraju neki raspad na koji sam prvo naleteo i naravno zvuk je ocaj, bukvalno mi treba 10 minuta dnevno pa mi je to prihvatljivo jer na duze relacije svakako koristim ove slusalice koje vec imam. U medjuvremenu cu da potrazim ova dva modela koja si pomenuo pa cu da vidim koji ce prvo da se pojavi :)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Sudeci po opisu mislim da su u pitanju cuvene MH1 :) Sony MH1 – The Best Kept Secret

Ta stara verzija je za Sony Ericsson telefone, pinovi se razlikuju pa nece raditi na iole novijim telefonima (mogu uz kupovinu dodatnog kabla) ali se odavno prodaje i novija verzija koja ima standardne pinove.

Sony MH1c

Na KP kostaju 2000 din, vidjao sam ih po toj ceni i pre godinu dana a ove sad su ''samo isprobane''. Ako su original onda tesko da postoje bolje slusalice za taj novac.
E da to su te, novija verzija bez SE logoa, piše Sony na njima, rade na svim novim telefonima, ako mene pitaš odlične su, I ako su one cx300 bolje u smislu kvaliteta i jačine to će biti pun pogodak onda. U poslednjih par meseci imam problem sa ovim da ponekad na desnoj kao da se smanji zvuk u odnosu na levu, i to me jako smara.
 
Nazad
Vrh Dno