Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Neke bluethoot sa dugom autonomijom baterije ali da ih ima u domaćim prodavnicama?

Nista ekstremno, bile bi koriscenje za slušanje muzike u kancelariji, ali bt zbog konstatnog kretanja u prostoru.
 
Dobih ovde dobru preporuku za žičane slušalice (DT6) pa reko da se obratim za savet i za TWS (true wireless stereo) slušalice. Šta mi je bitno? Da nisu preskupe, idealno ispod 4000din, super bi bilo da ih ima i po našim oglasima, a ako ne onda da su neke koje mogu da se nađu kod nekih kineza koji su počeli da šalju normalnim poštama a ne samo DHLom.

To bi bile sluške koje se koriste 10x dnevno u kombinaciji sa iPhone-om, dosta na bicikli. Klonovi AirPods-a mi ne odgovaraju oblikom, klizave su i ispadaju mi iz ušiju. Bitno je svakako da može i samo jedna da se koristi. Kolega ima neke koje moraju obe da se izvade iz kutijce...

BW, može i neko privremeno baš baš jeftino rešenje, dok ne ulovim malo bolji popust za Blitzwolf BW-FYE8.
 
Poslednja izmena:
Dobih ovde dobru preporuku za žičane slušalice (DT6) pa reko da se obratim za savet i za TWS (true wireless stereo) slušalice. Šta mi je bitno? Da nisu preskupe, idealno ispod 4000din, super bi bilo da ih ima i po našim oglasima, a ako ne onda da su neke koje mogu da se nađu kod nekih kineza koji su počeli da šalju normalnim poštama a ne samo DHLom.

To bi bile sluške koje se koriste 10x dnevno u kombinaciji sa iPhone-om, dosta na bicikli. Klonovi AirPods-a mi ne odgovaraju oblikom, klizave su i ispadaju mi iz ušiju. Bitno je svakako da može i samo jedna da se koristi. Kolega ima neke koje moraju obe da se izvade iz kutijce...

BW, može i neko privremeno baš baš jeftino rešenje, dok ne ulovim malo bolji popust za Blitzwolf BW-FYE8.
Ove blitzwolf i ja merkam jel to najnoviji model? 7 je bila na popustu ali nisam stigao da ih ugrabim, u istoj sam situaciji kao ti nedavno uzeo mi air TWS crne i ok su sto se tice udobnosti ali zvuk je siromašan, ali koliko sam ih platio poslužiće neko vreme.

Kad sam vec tu da pitam ima li neka preporuka za TWS da su ovog tipa (bez izduzenja) a da imaju malo bogatiji zvuk nesto nalik Tin Audio T2? :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U cemu je razlika BT slusalica bez kabla. Kapiram ako vec imas slusalice sa odgovarajucim zvukom, dokupis BT kabl i resen problem , jos ce biti sigurnije od gubljenja istih. :)
 
Dobro kapiram, svi smo mi razliciti, nekom je na prvom mestu sam zvuk u slusalicama, a nekom je vaznija sama egronomija i komonitet, najgore je sto nememo para za jedno i drugo :)
 
Pa došli smo do toga da je moguće dobiti i kvalitetan zvuk i manjak kablova, e sad što to možda nije uvek jeftino i što se kupuje duplo, to je već neka druga priča...
Ja kod kuće koristim skoro pa isključivo sve preko žice, ali kad sam napolju preferiram tws iako imam nekoliko bt kablova koje mogu da koristim s adekvatnim modelima. Nema kablova da landaraju i smaraju, a zvuk ne trpi mnogo.
 
Obrni okreni na kraju ti budžet ipak određuje model jer ako hoćeš kvalitet a ne bi da daš 100€+ za TWS onda je jedina opcija kabl.
Ako nisi audiofil onda i TWS od 30-50€ mogu da posluže jedino je problem naći model koji dobro leži u ušima i ima prihvatljiv zvuk i tu najviše love odlazi, dok nađeš adekvatan model.
 
kad treniraš baš te zanima koliko sakati i loš drajver i bt sve iznad 14khz...that being said,ja sam potpuno izbacio in ear iz mog života,među boljim odlukama u životu.za basket i tegove tu su udobne taotronic a za trčanje i anaerobiju acme koje imaju stisak fedora emelianenka.sledeća kupovina su sony xm serije,ako 4ka bude 400+ e uzeću trojku po oglasima i rešen i gsp/putovanja...
 
Sve se svodi na rekla kazala, svakom od nas lezi drugaciji zvuk i svako ga opisuje iz svog ugla. Jedini nacin je cuti i probati slusalice od milion razlicitih na par dana, ali posto je to nemoguce onda zavuces ruku u dzep i molis boga da si ubo pravu stvar
 
Poslednja izmena:
ne baš,ergonomija kad je u pitanju trening je br 1.kad hoću da uživam u teri dejtovom dobošu imam akg i pojačalo i fotelju.ovde me zanima da što manje pažnje mi odvlače i da su dovoljno glasne da mi daju energiju...

a ovo za bubice/in ear je što imam specifične školjke i ništa tog formata ne ostaje u uvu,pa sam prinuđen na on ear i sl ali mi ne smeta ni najmanje,imam dugu kosu pa dabluju i kao rajf... :)
 
Meni on ear greju uši, postaje toasty ako ih nosim duže a ako su neke poluotvorene onda nemaju dobar bas, s druge strane in ear ako lepo stanu u uho (ako je takav model) imaju bas kao da sam stavio bas reflex cev pored glave :D
 
Meni skoro sve slusalice zvuce isto. Osetim razliku ali verujem da nema neke preterane razlike izmedju lupam slusalica tws od 15-30-90-100 i vise evra. Svako ima razlicite ukuse sto se tice zvuka. Meni je to isto kao ono Sampanjac i Cremant, i ostala penusava vina. Sampanjac je jer je iz oblasti Sampanje. Cremant je kvalitetno penusavo vino koje je isto kao i Sampanjac ali duplo jeftinije. Postoje i penusava vina od npr 3evra u Francuskoj, koje je meni bilo bolje od nekog izvikanog sampanjca BIO, koji kosta 39evra. Verujem ako bi stavili razlicite vrste penusavih vina u boce od sampanjca niko ne bi primetio razliku. Tako i ovde. Kod slusalica. Ne kazem da nema razlike ali vecina vas ovde koji pisete u vezi audiofilstva ne bi ni prepoznali razliku a da ste se niste prvo informisali, pogledali te amplitude, testove .... i naravno cenu.

Tako isto i kod bluetooth zvucnika, sony, jbl, bose, HK,... platis ih 3 puta vise, a oni nista bolji od Tribita, soundcorea, i ostalih jeftinijih marki, cak su i losiji.
 
Poslednja izmena:
Tako je, sve izmislili trgovci da varaju narod, ništa drugo.
Ne, ne varaju narod. Svako kupuje ono sto zeli. Ali da je kvalitetu proizvoda vecini ljudi zakljucuju po ceni i marki, stvarni kvalitet ne bi primetili da nije znaka na proizvodu.
Svaka osoba je drugacija i ima drugacije prohteve za kvalitet.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni on ear greju uši, postaje toasty ako ih nosim duže a ako su neke poluotvorene onda nemaju dobar bas, s druge strane in ear ako lepo stanu u uho (ako je takav model) imaju bas kao da sam stavio bas reflex cev pored glave :D

100 ljudi 100 ćudi,meni to što postane toasty je neuporedivo lakše da trpim nego da konstantno čačkam i nameštam a treniram.postane toasty kako god da okreneš od samog treninga,tih par stepeni više na ušima mi ne pravi razliku iskreno...

a niko te ne tera,čak je i degutantno da koristiš otvorene i poluotvorene slušalice za trening,tako da mi je taj argument iskreno apsurdan.čak nisam ni video takve bt i on ear,sve su zatvorene...
 
Tesko da ih je iko ovde probao (mozda zyllion) ali sudeci po testovima nisu nista posebno, i to ne samo u okviru te cenovne klase vec i do 100$. Nisam bas pratio in-ear ponudu u poslednje vreme ali sam prilicno siguran da za 130$ mogu da se nadju bolje in-ear, ili neke skuplje na snizenju, ili neke chi-fi.
 
U slicnoj dilemi sam bio, ali sam se ipak odlucio da dam poverenje Oriolus Finschi HiFi Version. Japanska firma koja pravi jednih od najskupljih slusalica na svetu od 6000 dolara. Ovoj Finschi je pocetni model i dosta se lepo kotira po svim recenzijama i uporedjivanjima sa slusalicama od 200 -300 dolara cak i skuplje.
 
Zadnje od iem sto sam uzimao su t2pro, yinyoo d2b4 i audbos p4. I te mi manje vise bleje nekoriscene. Uglavnom koristim over ear bt u commute. Malo me smaraju iem nekako uvek nazuljaju usni kanal pa posle svakako moram da predjem na over ear. Sad koristim Sony wh ch700 za svaki dan , dok qc35 odmaraju do nekog leta (sto umnjam da ce biti skoro). Ne mogu da se odvojim od ovih bose samo zbog udobnosti... in ear sam msm skroz zapostavio jednostavno me smara penetracija u usni kanal xD
 
Mislim da je Starfield tu najsigurniji u smislu tjuninga, a solidne su i sa tehničke strane.
Bar bih ja uzeo Starfield da biram od ta tri. Vidim da ih Penon isto ima plus je džaba slanje. Ne znam kako je kad ti nešto dođe ovamo DHL-om u smislu dodatnih harača, špedicija i ostalih gluposti.
 
Nazad
Vrh Dno