Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Pa eto, mogao si da uzmes i te JBL kada su vec na snizenju/rasprodaji ali ko ce ispratiti sve to kada na nasem trzistu ima sigurno nekoliko stotina jeftinih bubica do 2000 din :)

Bitno je da si zadovoljan zvukom tih Philips, samo ih cuvaj koliko-toliko (da se ne guzvaju po dzepovima, ne kvase, ne vezuju u cvor :d) i trajace mozda i 2-3 godine, kao sto je i Froiibaad naveo.

Na kraju, prakticno sve bubice u tom cenovnom rangu su potrosna roba, to vazi i za ''zvucne'' brendove kao Sony, Pioneer, Philips, Sennheiser a bas i za JBL moze dosta toga loseg da se procita, u cenovnom rangu do 50$, od loseg zvuka u odnosu na cenu do brzih crkavanja mada sve zavisi od modela slusalica, jednostavno je nemoguce ispratiti sve to. Neretko se desava i da su slusalice iste kompanije od 10-15$ trajnije, izdrzljivije od modela od 20-25$ uz slican ili samo za nijansu losiji kvalitet zvuka.
 
@komsa apropo bte

Furam ih ja par meseci. Dobre su skroz. Baterija mi traje nedelju dana (po 1 i po dnevno 5x do posla i nazad) malo mi fali mikrofon, al *mjau**mjau**mjau*a. Ja slušam samo podcaste, za to su odlične. Bolje leže u ušima od zs6. Na bajsu ne smetaju dok vozim.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Skupa je to igračka za ovdašnje prostore. :) Provuče se poneki Soundsport, ovo teško da je neko iskusio. Evo ja još ne mogu da prelomim za prilično manji budžet, Jabra, Senn ili Sony... mission unaccomplished još uvek :d
Sleepbuds ipak ima neku svoju, zasebnu svrhu, a nažalost na ovim prostorima ljudi razmišljaju šta će sa sobom kad' se sutradam probude, a ne kako će spavati :D
 
Poslednja izmena:
Pošto vidim da nema specijalno mnogo informacija po netu, da napišem koju reč o novim Sennheiser-icama koje sam uzeo - model CX300S.

Došle su kao zamena za CX300-II koje su mi riknule nakon godinu i po dana korišćenja. Klasika, prekidale na Y-spliteru, pa sam potegao garanciju u nadi da ću dobiti nove CX300-II kad međutim... CX300-II su prestale da se proizvode. Tako da sam završio na CX300S.

U odnosu na CX300-II zvuk je bolji - veći soundstage, izraženiji i bolji bass, nešto bolji visoki tonovi. I ono što je meni bitno i što je slučaj sa svakim Sennheiser-om koji sam imao - ne zamaraju mi uši nakon višečasovnog slušanja.

Prednost je i kabl koji se ne zapetljava, deblji je i izdržljiviji. Na žalost, taj isti kabl ujedno i mana - mikrofonija je prilično izražena i slušalice "vuku" uši, nisu lagane kao kod modela prethodne generacije.

Imaju i mikrofon i dugme za play/pause/next što može nekome da znači. Ni to nije najbajnije rešeno jer mikrofon pokuplja dosta background noise-a, a samo dugme zna da zaglupi i neće da pauzira ili prebaci pesmu.

Sve u svemu, da koštaju isto kao što su svojevremeno koštale CX300-II i bilo bi isplativo, ovako mi deluje da je ~6K ipak malo jača cena. Ako je nekome samo zvuk bitan, ovo je po mom mišljenju dobra kupovina.
 
Poslednja izmena:
Evo jedna preporuka, ko oce nesto dobro a dzabe. Stigle juce, super par uz t2,kad treba bass. Oduvale zs6 u svemu.
KZ ZSN PRO 1BA 1DD Hybrid In Ear Earphone DJ Monitor Running Sport Earphone HIFI Headset Earbud KZ ZST ES4 ZS10 AS10 AS06 KZ ZSN
https://s.click.aliexpress.com/e/bFLbYRvA

Nisam ni znao da na aliexpressu ima dobrih bubica :D samo sam neke krs vidjao haha. Bas cudnovato izgledaju. Kako ti se cine posle par dana koriscenja? Mozda ih i ja uzmem, da li stvarno ima frekvenciju 7-40k il lazu?
Sta mislis kakve su u poredjenju sa bubicama koje trenutno koristim Sony MDR-EX110APW?
Koliko dugo ovakve bubice potraju? Ja uglavnom koje god da sam uzimao kod nas za godinu dana riknu.
 
Naravno da AliExpress ne prodaje samo krš, ako imaš novca možeš kupiti i Sennheiser, Bose, Jabra, Audio Technica, između ostalog. ;) Ako ne gledaš cenovni rang krša i smeća. :d
 
Haha e sad da imam pare za te skuplje ne bih ni gledao ove jeftinije :D
Najvise me zanima dal da opet kupim ove Sony sto sam imao ili KZN ZSN PRO samo su 14$ ili CCA C10 koje su 10$ skuplje ali imaju 4BA dok zsn pro imaju 1 BA. Sad ako to pravi veliku razliku onda bih ipak uzeo ove skuplje. Mada i KZ ZS10 Pro su mi primamljive ako su mnogo bolje od ovih ostalih hahaha. Al uglavnom se dvoumim izmedju kzn zsn pro i cca c10 ako vredi doplatiti.
 
Ne znam da li pitam na pravom mestu, ali zanima me da li ove samusng buds slusalice dobijene uz telefone imaju garanciju, gledam neke da kupim preko oglasa i koliko vidim niko ne spominje garanciju, pa da li neko zna nesto od tome?
 
Kada su delili Gear S3 Frontier, garancija je bila ugovor/fiskalni od kupljenog telefona, za IMEI telefona bio je vezan i Frontier. Pozovi najbolje ovlašćeni servis i pitaj, ako je tako traži od prodavca kopiju ugovora ili računa.
 
Je l' može preporuka za neke bubice bez kabla do 50$... Nesto kao qcy qs1 one mi savršeno odgovaraju, samo mi je problem što ih uvek skidam kada me neko pozove jer imaju krš mikrofon.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Trebaju mi neke bubice za slušanje razgovora u uslovima buke. Ja sa yt-a skidam kao mp3 neke emisije gde gosti sede u studiju i pričaju i onda prebacim to na telefon pa slušam u autobusu dok putujem. Znači nije mi bitan kvalitet muzike. Bitno mi je da se dobro čuje govor i da mogu da ispune unutrašnjost uha da barem malo umanje spoljašnju buku, pa ako može neka preporuka. Ne znam ni koliko bih trebao da dam za takve bubice. Da ne dajem bez veze 50+ evra ako nema potrebe.
 
Jedno pitanje, viđam te jbl t110 za razne cene i ništa mi nije jasno.. Gde kupiti iste i koja je cena realna za njih da prođem dobro?
Takođe to je okej za te pare, nešto drugo slično ili šta kako?
I koja je razlika između npr jbl t110 i t210 i slično? Nije cena nešto preterano različita..

Edit : tek sad vidim da ima bt verzija i 3.5mm, mene zanima bt verzija..


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
odlično služe zs6 imam i type c i običan upgrade kabel nije velika razlika na pocophonu (ja koristim preset u e.q. za xiaomi type c slusalice i na rock) onda se cuje 30-40 kvalitetnije nego kad je ugašeno.
sada više nema ni na aliju i na gb taj type c.Uzeću i ja zs10 pro i memt x5s .imaonsam x5 i bio oduševljen kako tako male sluške daju tako dobar zvuk.
 
Uzeo sam juče jbl t110bt.. Ok su.
Samo razmišljam sad pošto mi treba za komp jer sam sjebao predhodne (btw jel zna neko gde mogu da popravim Asus strix wireless slušalice) da uzmem isto ovaj model samo sa kablom, jer je jeftin a čini mi se super..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Meni stigle QCY QS1 T1C Mini, oduešvljen sam zvukom tako jeftinih slušalica. Mikrofon sam probao samo nakratko, burazer reče da me odlično čuje. Jedva čekam da prošetam ili trčim s njima, da vidim kako se ponašaju u kretnji, da li ispadaju itd.
 
Da ne citam 450 strana unazad, dajte preporuku za dobre bubice, moze kabal moze i bluetooth, ako je kabal usbc za p30 pro... Najvaznije da bass gruva dobro...
 
A sta bi bio minimalni budzet pa da se dobije i dobar mikrofon?

Sent from my BAH2-L09 using Tapatalk

Jabra ima ubedljivo najbolje mikrofone, ako ti je to baš prioritet. Ako tražiš stvarno bežične ili ti TWS slušalice, nije ti baš mali budžet neophodan za tako nešto. :/ Loš mikrofon i latencija su dva glavna problema sa kojim se bore proizvođači truly wireless slusalica generalno.
 

Mikrofon je odličan, po ljudima sa kojima sam pričao. Čak mi drugar reče da me je čuo malo bolje nego inače, tj. preko mikrofona na OnePlus 6. Zvuk takođe odličan, sasvim dovoljno basa za ovo što najviše slušam (ekstremni metal i trens). Ne znam koliki im je domet, tj. koliko daleko od izvora zvuka može da se ode bez problema, ja sam šetao u krugu od desetak metara i nije bilo smetnji. S obzirom da sam ih kupio kao probne, pre kupovine nekih moćnijih, prezadovoljan sam i verovatno će jedino trajanje baterije nešto što me da me natera da ih menjam, ali sigurno ne u rangu do 100 evra, osim ako ne nađem neke odlične sa 20+ sati rada nakon punjenja.

Da ne bude zabune, pošto ima više modela, pričam o ovim: https://www.aliexpress.com/item/32950715000.html

Sad su na sniženju, mene su izašle 25 dolara sa poštarinom, s tim da mi naša carina i pošta nisu naplatile ni dinar, a Kinezi su napisali na pakovanju da je vrednost robe 5 evra.
 
@ nemanja

A šta ti je problem sa mikrofonom? Tih je ili je zvuk muljav ili kupe okolne zvukove...? Ja sam ih probao u okruženju u kojem nije bilo drugih ljudi i zvukova, ne znam još kako će se ponašati kada budem u gužvi.
 
Nazad
Vrh Dno