Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Sreću čine male stvari [emoji56][emoji56][emoji2960]
c902549961d8b589c9d7defd6b55e7ed.jpg
062624e0b0154618f17f4deb820473c8.jpg
7f8caa507d36538abbf1fb2d9d546f44.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Zaista male stvarčice, nesumnjivo velika radost :D
Napiši neke utiske
Čim malo duže budem koristio! Generalno su pomak u svemu po malo.
Super su neka te lepo služe! Kako stoje u uhu? Malo kabasto izgledaju nadam se da su udobne?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Prvi put kada sam ih stavio u uho imao sam utisak da će lako da ispadaju, mađutim otišao sam na trčanje i definitivno stoje bolje u uhu i imaju bolji seal. Prvi model sam morao par puta u toku trčanja da zavrćem, ovde sam prošao bez toga. Ako i jesu zvučno lošije od modela 1 ja to nisam primetio upravi zbog tog ostajanja u uhu.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Ja imam Freebuds 3 od Huawei, ali počinje da mi smeta što nisu in ear, postaje mi zamorno da stalno moram da guram slušalice unutra da ne bi ispale i da bih čuo malo dublji bass.

Naručio sam LG Tone Free FN4 (realno ne treba mi UV čišćenje (perem uši :d ), a ništa mi ne znači puno bežično punjenje) umesto FN6. Nadam se da su okej.

Čuo sam dosta hvale za te LG slušalice.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ista situacija kod mene. U početku ih nisam toliko gurao u uši, sada je to učestalo.
Pixel Buds, koja opcija da se nabave, naravno uz shipping fee? Amazon? Imam rodbinu koja živi u Holandiji pa razmišljam da mi prošvercuju njih i Pixel 5, (mada nisam zadovoljan sa Pixel 5 specifikacijama).

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Imam qcy t5. Dva para. Oba para se posle nekog vremena cuju jako tiho da ne mogu da se koriste. Je l imao neko slican problem? Nemoguce mi je da se oba para pokvare na isti nacin i da se 4 fizicke toliko utisaju

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Šta je po vama best buy za 30ak evra u kategoriji bt sluška?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Uf, bilo bi dobro kad ne bi morale da se naručuju sa Alija i slično

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
A koja je razlika između onyx neo i spunky beats?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ne bih ja bas ovome verovao. Haylou gt1 pro i qcy t5 su po zvuku iza spunky beat-a po svim recenijama.

@The PunisheR pogledaj recenzije na yt od Kenneth Tanaka-e, radi najbolje recenzije tws slusalica. Ja sam se zbog njega odlucio za spunky beat i zbog iskustva par korisnika ovde i nisam pogresio. I qcy t5 je svakako dobar izbor

Sent from my C-3PO
 
Kojim svim recenzijama, nešto ih ne vidim u tako masovnom broju, i poređenja sa QCY?

Taj sajt očigledno hajpuje pretežno sve chi-fi TWS (za $$ ili poklon robu, naravno, ovako funkcioniše ogromna većina tech review sajtova u poslednjih 10 godina) ali bar su testirali na desetine ili stotine modela.

Tronsmart Spunky Beat vs QCY T5

The QCY T5 is another incredible true wireless earphone under $25. It delivers a complete package, with comfort, great connectivity, call quality, and even an impressive Gaming Mode that helps audio synchronize while playing games. The Spunky Beat offers longer battery life, and has a bigger bass thump. The bass of the T5 can hit deeper, though, and equally extended highs are controlled better - the T5 sounds less harsh on the highest volumes than the Spunky Beat.

Naravno, utisci o zvuku itekako mogu da variraju, posebno kod audio laika pa u praksi sve ovo treba uzimati sa rezervom, nekima će se više svideti spunky beats zvuk, nekima T5 koji je bolje izbalansiran.
A i razlike između provereno dobrih slušalica u istoj klasi nikada ne mogu da budu tako drastične, posebno kada su niskobudžetne TWS u pitanju
 
Poslednja izmena:
Pa gledao sam dosta recenzija spunky beat-a i kada ih recenziraju obično spomenu i konkurenciju.
Kao što sam i rekao ime coveka koji se na yt ozbiljno bavi tws slusalicama, kod njega na kanalu se moze pogledati brdo recenzija, i sam je rekao da u toj ceni spunky beat pobija konkurenciju. Latencija nije jaca strana ali ne moze sve za te pare.

Sent from my C-3PO
 
Pa i Scarbir sajt ih je itekako pohvalio ali su naveli razloge zašto su naknadno spustili ocenu na 4*, zbog mana koje su primetili i napretka konkurencije (naveli su da do kraja 2019. bile najbolje za 25$ ali da su se pojavile bolje slušalice, Tanaka ih je testirao početkom godine, kada i nisu imale tako jaku konkurenciju). Zbog tih mana ''harsh'' zvuka bih potrazio neke malo bolje TWS po sličnoj ceni.

Alien Secret QCC010 vs Tronsmart Spunky Beat

The Tronsmart Spunky Beat is a great choice to make under $25 but sees vast competition from the Predator. The QCC010 has a bigger soundstage with more precise instrument placement and sounds more balanced on the highest volumes - where the Spunky Beat can seem a little shallow. The Tronsmart has a more prominent bass thump and lower-mids, but can also sound brighter and harsher than the more friendly tweaked QCC010.

Edifier X3 vs Tronsmart Spunky BEat


The sub-$25 Tronsmart Spunky Beat shows precisely how fast developments in wireless earbuds go. It was the best sub-$25 deal at the end of 2019, but the Edifier X3 now beats it on battery life (+1,5 hour), connectivity, build quality and controls - without volume controls, but with way better touch sensitivity. The Edifier X3 has a more pronounced bass and elevated vocals, whereas vocals on the Spunky Beat can sound thinner and more nasal - and the overall sound harsher.

Razumem da si zadovoljan sa tim sluškama ali očigledno su se ove godine pojavili još bolji TWS modeli po sličnoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Ma ne sporim, svakako kupovina zavisi i od dostupnosti kod nas. Nisam hteo da se zezam sa kinom, a kod nas nema 90% tih koje su oni naveli kao bolje. Svakako su odlične i imaju odlican zvuk i zadovoljan sam, ne kazem da su najbolje.
Opet se sve vodi na licne preferencije, neko voli jak bass a nekome je bas nebitan i hoce kristalno jasne vokale npr, sve je to individualno.

Sent from my C-3PO
 
Bart (Scarbir) štancuje rivjuove i pritom ne obraća baš preterano pažnju na detalje, tako da bih ja sve što piše uzeo s rezervom.

Skoro smo imali diskusiju na temu QCY T4 za koje je recimo napisao da imaju slab bas. Igrom slučaja stignu mi skoro sa Alija i probam sa stok kapicama i vidim nema šanse da dobijem seal. Probam s nekim drugim (a imam ih dosta) i normalno kad imaš dobar seal, ima basa koliko hoćeš, to je nekako karakteristično za QCY slušalice. Kad sam mu to pomenuo, on je bio u fazonu pa kao većina korisnika će da koristi stok nastavke. To u principu jeste istina, ali onda nisu slušalice "bass shy" nego su tipovi bulja. Normalno, ta informacija nigde ne postoji kod njega, niti je prihvatio kritiku :)

I nije to prvi put da maši, tako da što se tiče njegovog pisanija o kvalitetu zvuka - može da bude, a i ne mora, posebno zato što je fit na TWS kritičan.
 
Naravno, odavno sve testove uzimam sa rezervom ali brzo se menja stanje na TWS tržištu tako da izgleda na svakih 6 meseci stižu malo bolji modeli za iste pare. U svakom slučaju bih pre naručio X3 ili QCC010 nego spunky beat, jednostavno deluju malo bolje na skoro svim poljima.

A fit i nastavci su veoma bitni, kod nekih slušalica pretežno zbog bolje izolacije i udobnosti a kod nekih modela i zbog drastične razlike u zvuku, npr. DT6 zvuk veoma varira upravo od nastavaka koji se koriste.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko Xiaomi Air dots pro 2? Kakva su iskustva i vredi li para? Ima za 7000din na akciji...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Naravno, odavno sve testove uzimam sa rezervom ali brzo se menja stanje na TWS tržištu tako da izgleda na svakih 6 meseci stižu malo bolji modeli za iste pare. U svakom slučaju bih pre naručio X3 ili QCC010 nego spunky beat, jednostavno deluju malo bolje na skoro svim poljima.

A fit i nastavci su veoma bitni, kod nekih slušalica pretežno zbog bolje izolacije i udobnosti a kod nekih modela i zbog drastične razlike u zvuku, npr. DT6 zvuk veoma varira upravo od nastavaka koji se koriste.
Ali fora je što meni veliku ulogu igra to da ne moram da se *mjau**mjau**mjau**mjau*m sa Alijem iliti uopšteno stranim sajtovima za naručivanje.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno