Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
_Silent_ je napisao(la):
... bash sam hteo to da pitam :)
i kakve su one AL bubice iz yo-yo serije?

ja sam uzeo te i nisam bio zadovoljan. slab im je bass ali ako se stave sundjeri malo je bolja situacija. isto imaju neodymium drivere ali to ne daje rezultate sto se basa tice (bez sundjera). ako ti nije bitan bass mozes da ih uzmes. inace one su jedne od nekoliko koje sam bio kupio jer nisam mogao da ih probam tako da ih sada prodajem pa koga interesuje moze da dodje kod mene i proba (stavicu oglas danas sutra u vezi njih i jos jednih , boljih , creative pa tamo moze da se vidi o cemu se radi.). inace sam bio uzeo i philips sbchs 820 pa sam i njih prodao. one su i best buy ali nisam bio zadovoljan srednjim tonovima a bass i visoki su fenomenalno definisani! sigurno najbolje u toj klasi slusalica (do 2000 dinara), a mozda i u odnosu na skuplje...
 
Miki je napisao(la):
PretendeP,koje sad koristis?Da li si cuo nesto o Philiphs HE 9500?

sada koristim ove philips bubice sa rajfom model 415 , naveo sam u post-u #111 u ovom thread-u (stavio sam i sliku ali verovatno nisi video;) ). kao sto tamo rekoh odlican su kompromis a dodao bih da me odusevljava sto prakticno ne postoji bass koji moze da ih probije ! iako bi bass mogao da bude za nijansu dublji , izvanredan je. za ove 9500 ne znam koje su...

poz
 
Ja koristim slusalice Senheiser hd 202 i preporucujem ih svima, dodushe nisu bubice ali su za komp i te stvari tata mata s obzirom koliko kostaju (27 eura).Imao sam priliku da probam 30 slushalica u madjarskoj koje sve sviraju istu stvar u isto vreme od sony-a technics-a,maxela,Philips-a.... i u poredjenju sa ovima su nebo i zemlja! Inace sony se toliko sloshio u odnosu na pre da strasno,za mene je sony shit a vi kako hocete,Senheiser je zakon uvek i bio http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm_eng.nsf/root/products_headphones_streetwear_hdseries_05176
 
Poslednja izmena:
mmilovan je napisao(la):
Ni ponajmanje, nego sam samo pitao - moracu da nadjem Filips...

Ok :)
Kao sto napisa, ove philips na mega sticku 1, uspeva da izcupa bas samo tako, a mega stick je poznat da ima uzasno los kvalitet kako basa tako i ostalih tonova na izlazu. Pozdrav
 
Bokaco je napisao(la):
Ok :)
Kao sto napisa, ove philips na mega sticku 1, uspeva da izcupa bas samo tako, a mega stick je poznat da ima uzasno los kvalitet kako basa tako i ostalih tonova na izlazu. Pozdrav

Ja imam mega stick 511, model MS-5511 i mogu ti reci da sam veoma zadovoljan kako basom tako i ostalim tonovima. A sto se jacine zvuka tice, tu je tek sampion, zato sam ga i zadrzao, a promenio sam pre njega dosta mp3 playera.
 
Hmmmm e pa dobro, citam ovaj tred vec duze od pola sta, bas nisam preskakao nikog. Ali nisam primetio da je iko pominjao kabl! recimo licho sam imao (i dalje ga imam) mercury mp3 128 star vec sad oko 3 god ono bez displeya i sl, bas matora varijanta. Elem , naravno slusalice uz njega su bile bezveze, pa sam kupio nove , tad su bile neke filips bubice sa rajfom jer mi naravno klasiche bubice ispadaju iz usiju posle nekog vremena ili se izvuku pa bas vise nije bas. Zvucale su sjajno na tom playeru i nisu smetale nosenju ni usnim skoljkama, medjutim....pukao im je onaj tanki silikonski kabl i to posle 4 meseca.
Trenutno sam u varijanti da kupim neki mp3 nesto novije generacije i naravno neke sluske pa me zanima da li je neko imao iskustva sa nekim sluskama da nisu preterano glomazne, da imaju lep bas, ali i da im je kabl kvalitetan, jer ne daje mi se bas svakih par meseci po 2k din za iste.
 
Ponjke je napisao(la):
...pa me zanima da li je neko imao iskustva sa nekim sluskama da nisu preterano glomazne, da imaju lep bas, ali i da im je kabl kvalitetan, jer ne daje mi se bas svakih par meseci po 2k din za iste.

Po stoti put ponavljam:) Nemojte stedeti na slusalicama jer one su u 90% slucajeva "krive" za zvuk koji dolazi iz plejera. Kupite jednom kvalitetne slusalice jer ce vam one ostati i do sledeceg MP3 plejera a i dalje.

Ja recimo kada kupujem slusalice za mp3 plejer obavezno moraju da budu bubice jer treba da budu prenosne, extra udobne, stylish i pre svega da daju odlican zvuk. Kad se sve ovo sabere slusalice ne mogu da budu jeftine. Svi Shure modeli su odlicni ali kostaju dosta Etymotic research takodje. Jedino pristupacno resenje su Apple In Ear (4000Din u Apple Centru i Comtradeu).

Pozdrav!
 
Ali davati ogromne pare na Shure i Etymotic pa na njima slusati mp3 (u bilo kom kvalitetu) cak i na ipod-u je cisto bacanje para. Najisplativije resenje su ove neke sound isolating Philips, Sharp33 ili one Panasonoic sto ja jurim za nekih 20-30€
 
Poslednja izmena:
bruyoni je napisao(la):
Ali davati ogromne pare na Shure i Etymotic pa na njima slusati mp3 (u bilo kom kvalitetu) cak i na ipod-u je cisto bacanje para. Najisplativije resenje su ove neke sound isolating Philips, Sharp33 ili one Panasonoic sto ja jurim za nekih 20-30€

Slazem se, ko i ima pare, bice sasvim zadovoljan sa onim do 30e.
 
bruyoni je napisao(la):
Ali davati ogromne pare na Shure i Etymotic pa na njima slusati mp3 (u bilo kom kvalitetu) cak i na ipod-u je cisto bacanje para. Najisplativije resenje su ove neke sound isolating Philips, Sharp33 ili one Panasonoic sto ja jurim za nekih 20-30€


Zbog cega? Treba izvuci i najbolje iz mp3-1. A i Shure E2 i E3 su namenenje manje vise za prenosne plejere... A imam i dosta muzike u lossless formatima tako da nije mp3 jedino sto se slusa.
 
Dobre sluske na tim uredjajima iz realno vrlo niske klase otkrivaju one nedostatke koje sa nekim samo solidnim slusalicama ne bi ni cuo... Prvenstveno mislim na neprecizan bass i sum na visim frekvencijama. To NIJE vezano za format snimka (Audio CD ili mp3), vec na kvalitet pojacala na tim uredjajima.


p.s. Da se razumemo, ni te sluske koje si ti naveo nisu iz neke visoke klase...
 
Pa o tome ja i pricam da te slusalice nisu visoka klasa vec da su to slusalice koje su namenjene prenosnim uredjajima. Jesu klasa u odnosu na ove od 10-15E ali to je druga prica.

iPod 5G je trenutno pored jos nekih par plejera trenutno sam vrh ponude prenosnih plejera. Ljudi su ga testirali sa slusalicama od 1000+E.

PS.Naravno da on ne moze niti je namenjen da se poredi sa HI-FI kucnim uredjajima

Pozdrav!

Edit: Typo
 
Poslednja izmena:
LUC1FER je napisao(la):
Zbog cega? Treba izvuci i najbolje iz mp3-1. A i Shure E2 i E3 su namenenje manje vise za prenosne plejere... A imam i dosta muzike u lossless formatima tako da nije mp3 jedino sto se slusa.

Zbog toga sto je mp3 los. Los i u poredjenju sa kasetama na propisnim walkmen-ima sa kraja 80-ih i pocetka 90-ih. Tako da ces kad saberes los format sa smesnim izlazima (sto kaze Delija :wave: ) na mp3 player-ima cuces sve zive nedostatke u kompresiji cak sa jeftinijim Shure, Sennheiser ili Ety sluskama (cak i sa nekom malo boljom konfekcijom: Philips, Panasonic, Sony...) . Ti OK imas dosta u lossless-u + iPod sto je lepa kombinacija ali nema mnogo ljudi to i oni su spremni na kompromise a i garant sve imaju u mp3-u (donese drugar, uzmes od komse, skines sa net-a...) tako da nece ni primetiti razliku od 70€ koju das za bolje sluske.
 
Oduvek sam mislio da je mp3 format za izbegavanje. Posebno danas posle lossless formata i sasvim pristojne kolicine prostora za skladistenje.
 
'Ebi ga, postalo je zeznuto doci do kvalitetnih snimaka... :(

Sva sreca, ima audiofila koji se jeze mp3-ojke... :banana:



Veliki pozdrav vidard-u! :wave:
 
mmilovan je napisao(la):
Oduvek sam mislio da je mp3 format za izbegavanje. Posebno danas posle lossless formata i sasvim pristojne kolicine prostora za skladistenje.

Mozes li reci neki lossless format za muziku? Nisam znao da to postoji u nekoj upotrebljivoj formi danas.
 
Evo ja cu ti predloziti nekoliko: Flac, Monkey Audio, WavePack, OptimFrog, TTA, Shorten.. Ipak su prva dva najrasprostranjeniji.
Pozdrav
 
Delija je napisao(la):
'Ebi ga, postalo je zeznuto doci do kvalitetnih snimaka... :(

Sva sreca, ima audiofila koji se jeze mp3-ojke... :banana:



Veliki pozdrav vidard-u! :wave:

Hehe,teshko da neko ko se smatra audiofilom uopshte razmishlja o MP3 formatu,pa chak i o rezanim diskovima! ;)
 
Poslednja izmena:
Naravno, u pravu si, al' mp3-jka je dobar nacin da cujes nesto sto ces posle da ganjas na originalu ili na kopiji! ;)

Ko primecuje neku razliku izmedju originala i kopije (cinjenica je da 100% ista kopija ne moze da se napravi, al' opet...), svaka mu cast! :S:
 
ljudi i mene interesuju kodeci i kvalitetna muzika ali nije ovo thread za te rasprave. ovo je jako koristan thread za sluske(bubice) i za sve koji hoce da kupe iste(ja sam kupio cetiri para sluski zato sto nije imao ko da mi kaze kakve su i nisam mogao da ih probam...) pa ajde da tu raspravu prebaci neko u poseban thread (verovatno vec i postoji neki thread tog tipa, koliko se secam)...

poz svima
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno