Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
To je sve subjektivno, ne bi me cudilo da CX300 II mnogima zvuce bolje zbog niskih tonova koji dominiraju, njih sam cuo vise puta a imao sam i losije CX150.
Ali ovako, na osnovu testova i utisaka, Byron su zvucno (malo) bolje od CX300 II pa i od CKX5/is, zvuk je verovatno malo detaljniji i bolje balansiran a imaju i mikrofon/kontrole (Sennheiser nemaju).

U istoj prodavnici za 49e imaju i DENON AH C50 ali su izgleda samo prosecne za tu cenu.
Focal Spark kostaju 59e ali su misljenja podeljena mada se slazu da imaju ''popularnu'' zvucnu signaturu: https://www.soundguys.com/focal-spark-review-13423/
https://headphonereview.com/in-ear/focal-spark-review/

Za 69e tu su Beyerdynamic iDX 120 iE (po signaturi izgleda da su bliske CX300 II s tim sto generalno verovatno zvuce malo bolje), Beyerdynamic MMX 102 IE., DTX 102 IE i Klipsch R6 (verzija bez mikrofona, ''i'' je za iUredjaje, ''m'' za android/win ali je cena 79 evra).

I ove prelaze budzet od 50e, ostale su jos skuplje (79e+).
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnim objasnjenjima.Prenecu ovo drugaru pa kako resi.On juri neke sluske plafon do 50 eura ili 6 soma.I on je gledao cx300II ali i one imaju u jednoj radnji a cena pa skoro 6 soma.Ja mislim da je to puno para za te sluske.
Kod drugih radnji gde su cene nesto nize ih nema.
Ne znam da li se u radnji gde prodaju model Beyerdynamic BYRON iste mogu probati ili su im sve zapakovane sto se kaze?Drugar ne bi kupovao na slepo sto se kaze.
 
Do sada je već mogao da poruči CX 300II sa Alija za 15$ i da krene pošiljka :) ima CX 300s, verzija sa mikrofonom i kontrolama na kablu, za tih 50e u domaćoj žuto crnoj radnji i naravno da ne može da se proba jer je in-ear, kada bi svi probali ko bi na kraju kupio te kapice? :d
 
Gledam ove SONY slušalice MDR-EX15LPB za 1200din u Gigatronu. E sad ima i za 500-600-700 Genius, Hama, Jetion itd pa me zanima da li su ove Sony-jeve bolje za to koliko kostaju ili je to zbog imena. Ne treba mi nista specijalno samo da imam za 30min YT pred spavanje, a mrzi me da cekam sa alija(tamo ima one Xiaomi za 4-5$).
 
Zvucno su najverovatnije bolje od vecine hama, jetion i slicnog djubreta ali sve su to niskobudzetne slusalice koje mogu da ''traju'' i nekoliko dana, nedelja ili meseci. Potrosna roba..

Te sony su u e... 1090 din. U tom cenovnom rangu (za oko 10e) cesto najvise hvale ove Philips koje u e... kostaju 1390 din. Ali su i one potrosna roba.

Pogledaj po oglasima da li neko prodaje nove Sony MH750 (iz pakovanja telefona), te slusalice su iznenadjujuce dobre, cale koristi jedne stare 7 godina i dalje rade bez problema (mada su nekima crkavale relativno brzo) a zvucno su bolje od Sennheiser CX150 npr. Moguce da postoje i krs kineske kopije tih slusalica ali ako neko nadje provereno nove i iz pakovanja sony telefona (za 1000 din, 10e, svejedno) onda su odlicna kupovina.
 
Poslednja izmena:
Hvala HSV.
Nisam znao za crkavanje pa je mozda najbolje da izbegnem ali&kp i uzmem u radnji...cisto da imam bar neku garanciju.

Ma to se nikada ne zna, bukvalno mozes da ih koristis jednom nedeljno i da stoje savrseno savijene i odlozene pa da otkazu posle nekoliko nedelja ili meseci a isto tako su nekima izdrzale i duze od godinu dana guzvanja po dzepovima, pranja itd. Pre 12-ak godina sam koristio neke sony earbuds (15e u to vreme) koje su mogle da izdrze otprilike godinu dana u proseku i 3 godine sam kupovao nove otprilike u isto vreme na jesen :d

A garancija u domacim prodavnicama.. pa svakako je bolje to nego da nemas ali nije to bas lako ostvarivo, posebno kada jeftine bubice ''riknu'' posle nekoliko meseci upotrebe.
Dobro dodje ako nesto u startu nije u redu sa slusalicama.

Na AE imas dobar izbor in-ear sa izmenjivim kablovima, to je bolje resenje od ovih klasicnih. Ako ti se ne ceka da stignu onda uzmi te Philips ili 300 din jeftinije sony pa koliko izdrze :)
Pogledaj i po oglasima Sony MH750, mozda bi ih i ovde neko prodao (iz pakovanja telefona, ako ih ne koristi), za 1000 din (koliko kostaju u proseku po oglasima) su stvarno odlicne.
 
Poslednja izmena:
Da, to si u pravu za rok trajanja samo mislim da nisam medju onima koji imaju srece na lutriji. [emoji846]
MH750 sam nasao samo jedne i to koriscene za 1500din i ne bih to da uzimam zbog higijene(iako se menjaju oni cepici/gumice).
Jel imas neki predlog za kupovinu na aliju pa da porucim ako je povoljno ili da potrazim u temi?
Mogu da sacekam, nije mi bas toliko hitno samo nesto mi dodje za 15-ak dana, a nesto cekam +30.

@Ove Philips su na snizenju u Tehnom... i sad su 1099din u plavoj boji.
 
Poslednja izmena:
@komsa

Imas i ove Senfer za 20-ak $ u proseku.
Na phonograph sajtu imaju cak i bolje ocene od AS06. I ivanhoe je pisao o njima, cini mi se da je naveo da su mozda i najbolje kineske u tom cenovnom rangu.

Mada sad vidim da neki za te Senfer kazu da su dosta zahtevnije nego sto to govore podaci iz specifikacije i da traze pojacalo da bi zvucale maksimalno dobro - https://audiofool.reviews/2019/03/27/senfer-dt-6/
Worth noting is that the DT6 is harder to drive than its sensitivity and impedance numbers would suggest. Specs list 32Ω with a sensitivity of 110dB/mw which would suggest these could be well driven by a smart phone or tablet. Truthfully these take about 25% more power than others with similar specs so I would question the impedance value as Piezo-electric devices are by nature very high impedance devices and while the 32Ω listed may be the average, it is certainly not what is on display when in actual use. These need an amp to do their best work.

A i zvucna signatura nije bas za svakoga.

@bobaja

S obzirom na nacin upotrebe mislim da je najbolje da uzmes te Philips za crvenu, cisto da ne cekas neke sa AE zbog nekoliko evra ustede.
 
Poslednja izmena:
Hsv brat sam jos jedno pitanje pre nego sto odem u petak da kupim.
Kakav je brend Skullcandy?
Vidim ovaj model za 1099 i ima popust od 20%. SKULLCANDY Jib stereo bubice (Siva/crna) - S2DUJZ-522

Znaci ne moras da se cimas da objasnjavas samo kratko i jasno. Da ili ne. [emoji16] I da uzimam one Philips/Sony, na koje naletim.
 
Razmisli sta bi pre kupio, niskobudzetne Philips/Sony/Pioneer slusalice ili SCULLCANDY :)
Samo prekopiraj oznaku tog modela u Gugl i videces brojne zalbe na brza crkavanja ili cak na slusalice koje ne rade vec po vadjenju iz kutije.

Uzmi Philips, na snizenju su i imas potvrdu (onaj PL test koji sam postavio) da su zvucno odlicne u odnosu na nisku cenu a i Froiibaad je napisao da su odlicne i da ih je koristio skoro 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Zato se ti razumes i Zato sto se ja ne razumem, Zato te i pitam. [emoji16]
Mislio sam da je taj slatkis u nazivu nesto dobro. [emoji846]
Nemam vise pitanja. Philips onda.

A koja je razlika izmedju ovih Sony modela? Pretpostavljam u mikrofonu.

MDR-EX15PLB = 1199din
MDR-EX15AP = 1399din

Ima neko snjizenje u Giga(Ada Mol) 20% pa rekoh mozda moze da se nadje nesto bolje da ispadne jeftinije.
 
Ako ti ne treba mikrofon onda one Philips, ako je neophodan mic onda te skuplje Sony, ovde su dobile su 9/10 (value for money, slicno kao i Philips u onom drugom testu): http://www.thephonograph.net/sony-mdr-ex15lp-ex15ap-review/
U slicaju da ne budes zadovoljan kako im zvuce visoki to jednim delom moze da se resi sa EQ podesavanjima.

Sve je to potrosna roba i samo u e... postoji na stotine bubica do 2000 din pa je tesko reci koje su ''najbolje''. Ali tesko da ces (za 10-ak evra) naci bolje od tih Philips i Sony.
 
Poslednja izmena:
Samsung/AKG sam cuo i odlicne su za slusalice koje dolaze u pakovanju telefona (slicno vazi i za Sony MH750) a te jeftine Philips/Sony (1390 din) nisam cuo ali i cena sugerise da zvucno ipak nisu u rangu Samsung/AKG.
 
Ako ti ne treba mikrofon onda one Philips, ako je neophodan mic onda te skuplje Sony, ovde su dobile su 9/10 (value for money, slicno kao i Philips u onom drugom testu): http://www.thephonograph.net/sony-mdr-ex15lp-ex15ap-review/
U slicaju da ne budes zadovoljan kako im zvuce visoki to jednim delom moze da se resi sa EQ podesavanjima.

Sve je to potrosna roba i samo u e... postoji na stotine bubica do 2000 din pa je tesko reci koje su ''najbolje''. Ali tesko da ces (za 10-ak evra) naci bolje od tih Philips i Sony.
Ma bre ja sviram k.... Bice mi dobre bilo koje za ono sto meni treba. Idem u petak da uzmem pa javljam ishod. [emoji846]
Hsv, da li su te Philipsove od 1380 dinara bolje od onih AKG što se dobijaju uz Samsung S10?

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Da znas da su te Philips-ove na nekom snizenju - 1099din u Tehnomaniji.
 
Samsung/AKG sam cuo i odlicne su za slusalice koje dolaze u pakovanju telefona (slicno vazi i za Sony MH750) a te jeftine Philips/Sony (1390 din) nisam cuo ali i cena sugerise da zvucno ipak nisu u rangu Samsung/AKG.
Tako sam i pretpostavljao, ali bolje da pitam kad se ne razumem u materiju.

Hvala HSV-e!

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Uzeo sam ovaj
US $27.59 31%OFF | TENNMAK RUN PRO MMCX Neckband Bluetooth Earphone Earbuds with APTX aptx APT-X & CVC6.0 for UE900 SE215 SE315 SE846 SE535 SE425
https://s.click.aliexpress.com/e/H2sp23W

Plaćen dosta više, kontam da je kvalitetniji.

Videćemo kad stigne. Sad ne nervira što moram da čekam mesec dana

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Stigao. Izgleda kvalitetnije od onih KZ. Dugmići pogotovo.
Kabal je dosta bolji za trčanje, kod onih KZ mi se dešavalo baš dosta da počne da skače oko vrata, pa bubice ispadaju. Ovaj stoji mirno, kabal je tako oblikovan da ide baš oko vrata, i od nekog je mekanog i prijatnog materijala.

Videćemo za sam kvalitet, valjda će trajati više od KZ-a(~mesec dana [emoji23])

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mikrofon kakav je? To je meni najveca mana kz modula, zato ga i ne koristim.
Stigao. Izgleda kvalitetnije od onih KZ. Dugmići pogotovo.
Kabal je dosta bolji za trčanje, kod onih KZ mi se dešavalo baš dosta da počne da skače oko vrata, pa bubice ispadaju. Ovaj stoji mirno, kabal je tako oblikovan da ide baš oko vrata, i od nekog je mekanog i prijatnog materijala.

Videćemo za sam kvalitet, valjda će trajati više od KZ-a(~mesec dana [emoji23])

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Hsv upravo uzeh Philips-ove bubice. [emoji846]
Zanimljivo da mi he prodavac preporucio neke JBL T110 od 1390din (valjda na akciji) uz obrazlozenje da ima mnogo reklamacija na ove Philips i one Sony sto sam ih prvo spomenuo zbog slabog kabla.

5dddd702c0f2e9aaf2b625c58f791912.jpg
 
Hsv upravo uzeh Philips-ove bubice. [emoji846]
Zanimljivo da mi he prodavac preporucio neke JBL T110 od 1390din (valjda na akciji)

JBL T110 je najprodavaniji model u tom cenovnom rangu, samo si ti navodio brendove tipa hama, genius, scullcandy što je navodilo na utisak da ne želiš da daš puno više para od toga za slušalice. Drugo, T110 su pre svega bass-oriented slušalice, a naveo si ovde da ti treba za slušanje muzike pred spavanje što znači neki više balansiran zvuk :) tako da ove ni po ceni ni po zvuku nisu ulazile u ono što si naveo da ti treba :)
JBL je odličan za ove pare, ali ne baš za sve tipove muzike, bas je baš naglašen, nešto slično Sennheiser CX 300II samo je Senn klasa iznad. Meni se nije dopadao ni tip kabla, ne volim taj spljošteni oblik...
 
Sad sam probao SHE3700. Iznenadio sam se pozitivno. Za mene imaju ooodlican zvuk.
Ovo su mi prve bubice ovog tipa i da budem iskren zamenio bi ih za neki drugi model iz razloga sto su bas bas male i tesko ih ubacim u uho. Imam utisak kao da nece da upadnu do kraja i istovremeno da ce da ispadnu. Ne znam kako drugacije da opisem. [emoji846]
Ali zvuk je preedobarr za ovu cenu.


@Pisali smo u isto vreme.
Pa bile su skuplje za 300din. Smesne pare. Nije mi bio problem da uzmem njih samo mislim da mi nisu potrebne za ono sto mi trebaju.
Vec dve godine imam Sony MDR-ZX110 i skoro su se raspale pa mi je bolje da tu dodam malo vise novca i uzmem neke bezicne
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno