Šta je novo?

Dijagnostika automobila, sta je sve potrebno

Bane aka CRX sa CannonBall-a?
 
Ma ne znam bas tacno sta hocu, ima li neki edukativni tekst u te svrh.Cuo sam da se elektronika baguje, pa kako se resetuje to me interesuje.Pzodrav
 
dijagnostika je dosta zanimljiva u novije vreme pa sam se i sam pre par meseci primio na to iz razloga sto planiram da otvorim auto servis. posedujem uredjaj KTS 570 koji mi dobro sluzi mada daleko od savrsenog. Stvar je u tome sto ne moze da se poveze sa svim automobilima kao sto se prica

Ma nije los KTS samo kazem ti daleko su te stvarcice od savrsenstva. Neki dan dosao mi covek sa fiatom bravom 1.6 16V i jedva sam se povezao na njega i to putem odabira podataka za punta iz 2003ce godine
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo ja da prenesem svoja iskustva.Konkretno sam svoj auto Seat Leon 2002god, povezao na laptop na sledeci nacin:sa ebay-a americkog narucio usb vag-com kabl(sa sve postarinom oko 25 evra), sa neta skinuo program vag-com i to verziju softvera 409.1 i lepo povezao auto na laptop i sve je lepo proradilo_Ovaj kabl i ovaj softver je inace za sva VW vozila(golf,audi,seat itd...).
 
ima moj komsija isto za VW samo sto je njegov kabel rs232 i kopca ga na lap-top i sve sljaka,moju pokojnu trojku je tako odrzavao, da nije ispravio greske u kodovima,kad sam se sudario,ne bi me bilo danas,VAG-Com koristi,sad je uzeo i neke kablove za Opele ove nove sad mu stize i program al nisam ga video,sve u svemu ima i cable na serial.....i da koristi i onaj auto data kaze da je extra dobar
 
Da li moze neko da mi kaze koji dijagnosticki softver se koristi za subaru?
 
A snaponov dijacnoticki alat
Takozavana narandzasta cigla kako se ona pokazala ?
Koliko sam citao po forumima mnogo je dobar mada mu je cena od 5000+ eura pa me interesuje jel vredi te pare i jel postoji u Srbiji neka skola za auto dijagnostiku , a da je drze stvarno ljudi koji znaju da rade i imaju potrebnu opremu za praksu ukljucujuci i adekvatne automobile
 
Imaš dosta novih informacija u knjizi:
Jožef Dekanj
Enciklopedija autoelektrike
Građevinska knjiga januar 2007
 
Ta knjiga je dobra za pocetnike.
Da li moze neko da mi kaze koji dijagnosticki softver se koristi za subaru? lAUNCH X-431

Evo ja da prenesem svoja iskustva.Konkretno sam svoj auto Seat Leon 2002god, povezao na laptop na sledeci nacin:sa ebay-a americkog narucio usb vag-com kabl(sa sve postarinom oko 25 evra), sa neta skinuo program vag-com i to verziju softvera 409.1 i lepo povezao auto na laptop i sve je lepo proradilo_Ovaj kabl i ovaj softver je inace za sva VW vozila(golf,audi,seat itd...).
Za 25evra to je stara verzija bez hex-can protokola odavno mozes je i napraviti za 10eura.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prvo soft nije divca mozes da koristis sa Ros Tech sajta stariju naravno verziju (recimo 311.2)koji radi sve sto i ta verzija softa, a interfejs ako znas mozes da napravis delovi kostaju oko 600dinara.Kao i obd prikljucak koji moze da e napravi za dz.
 
kako se ovde ljudi frljaju sa jednom veoma ozbiljnom temom....
 
Tek sada videh ovu temu. U Zagrebu gde odrzavam svog SMART-a imaju LAP TOP na koji se prikaci automobil. Program se zove WIN STAR i rekose mi da kosta mnogo ... MEDJUTIM ... U ovlascenom MERCEDES servisu u Cacku imaju isti takav program na LAP TOP-u sa kojim takodje mogu da elektronski steluju kvacilo, resetuju greske etc. A Chip tuning ... Meni je uradjen CHIP TUNING u Nemackoj u CS TUNING-u sa LAP TOP-om. Automobil je prikacen na lap top, koji je prikacen na stampac. Nesto je izaslo na stampacu itd. Onda su mi pokazali grafikon kako sada radi auto i kako ce raditi posle. Ubacen novi software, sa 82 KS otisao na 110. Turbina sa 1.0 bar na 1.6 bar-a i kao slag na tortu posle tuninga automobil stavljen na DYNO JET i sve to dokumentovano papirima koje izbacuje DYNO. Cca 500 eura ali automobil leti ...
 
Tek sada videh ovu temu. U Zagrebu gde odrzavam svog SMART-a imaju LAP TOP na koji se prikaci automobil. Program se zove WIN STAR i rekose mi da kosta mnogo ... MEDJUTIM ... U ovlascenom MERCEDES servisu u Cacku imaju isti takav program na LAP TOP-u sa kojim takodje mogu da elektronski steluju kvacilo, resetuju greske etc. A Chip tuning ... Meni je uradjen CHIP TUNING u Nemackoj u CS TUNING-u sa LAP TOP-om. Automobil je prikacen na lap top, koji je prikacen na stampac. Nesto je izaslo na stampacu itd. Onda su mi pokazali grafikon kako sada radi auto i kako ce raditi posle. Ubacen novi software, sa 82 KS otisao na 110. Turbina sa 1.0 bar na 1.6 bar-a i kao slag na tortu posle tuninga automobil stavljen na DYNO JET i sve to dokumentovano papirima koje izbacuje DYNO. Cca 500 eura ali automobil leti ...


rubbish...

1)winstar nije isto sto i stardiagnosis(fabricka MB dijagnostika koju si video u cacku), lichi, ali nije isto... winstar nije legalan ;)

2)turbina NE moze da se odvrce softverski, cak se turbina kod chiptuning-a i ne dira, steluje se blow-of ventil, za povecanje turbo pritiska potrebno je raditi odredjene korekcije mapi stoihometriskog odnosa i u 95% slucajeva potreban je efikasniji turbopunjac... ta prica o dizanju sa 1.0 na 1.6 bar je full glupost! pogoto kada spominjes 82 i 110ks, da li si ti svestan koliko bi tvoj auto isporucivao snage sa 1.6 bar-a nadpunjenja ?!?!?!? ona taraba od punta GT na 0.7 bar-a i sirokootvorenim blow-off ventilom isporucuje 140 ks ;)

get real :wave:
 
Automobil je u Beogradu, kod mene u garazi, svako ko hoce da ga proba moze. Fabricki automobil ima TURBO BOOST cajger koji posle chip tuning-a pokazuje 1.5-1.6 bar-a. Evo ti adresa tuning firme kod koje sam radio CHIP TUNING. Ne samo moj nego gomila SMART ROADSTER-a po nemackoj, Engleskoj, Italiji itd vozi CS Chip tuning sa 110. SW Exclusive chip tuning isporucuje 115 KS za taj automobil. Oko snage, automobil ima zadnje gume 225/35/17 i zadnju vucu. Bez ikakvih problema sam leton na alpima na Grosglockneru po serpentinama zanosio zadnji deo. Bez ikakvih problema. A za kraj vozio sam automobil sa 82 KS i sa 110 KS. Potpuno razlicita prica....

Full glupost ?? Svaka cast za izjavu ...

Onda je nekoliko hiljada zadovoljnih vlasnika SMART-ova veoma glupo sto je platilo chip tuning toj firmi ...

Link:

http://www.cs-products.de/html/index.html

Citat sa sajta:

Smart Roadster – Roadster Coupè, Basis 700ccm ( 60 KW )
Mit unserem Leistungskit S110 steigt die Leistung des 698 cm³ Dreizylinder-Turbomotors von 60 kW/82 PS auf ca. 81 kW/110 PS an. Das maximale Drehmoment wächst auf 157 Nm an. Die Höchstgeschwindigkeit liegt je nach Bereifung bei über 195 km/h. Euro 500,00

Automobil o kome pricamo:

DSC00117.jpg


I jos ova :

P9080001.jpg
 
Uredjaji za chiptjuning i dijagnostiku i ostalo (km itd) nisu skupi generalno.
Ali pravo je bogatstvo ko zna da iskoristi maksimumalno te uredjaje...
Dosta mojih musterija koristi opremu samo da bi iscitali greske,neko pogleda malo i parametre u radu i to je to :)
A chiptjuning moze da radi bukvalno svako... Uredjaj se nakaci na OBD klik na READ da bi se imao bekap starog sadrazaja,iscitani fajl se posalje nekom tjuneru da sredi mape ...i tjunirani fajl se ubaci na WRITE....ima par izuzetaka gde mora da se motorni kompjuter izvadi i iscita na stolu...ali vecina ide preko konektora
 
Moj je cipovan preko konektora sa lap top-a ... Bez ikakvih problema ...
 
Covek lepo pitao sta je sve potrebno za dijagnostiku automobila, a niko ne rece koja je osnovna i neophodna stvar:
Automobil:banana::d
mala sala

da li je neko nabavljao gotove stampane plocice za programatore eeproma?
 
Poslednja izmena:
@Spinner
Cak ni auto nije potreban :)
Ja prvo testiram uredjaje na izvadjenom motornom ECU,pa na izvadjenoj tabli od Golfa pa tek onda na autu ....
Za koje ti eprome treba programator?, ako su 93x,24x sklepaj neki Pony na test plocici
 
Poslednja izmena:
Automobil je u Beogradu, kod mene u garazi, svako ko hoce da ga proba moze. Fabricki automobil ima TURBO BOOST cajger koji posle chip tuning-a pokazuje 1.5-1.6 bar-a. Evo ti adresa tuning firme kod koje sam radio CHIP TUNING. Ne samo moj nego gomila SMART ROADSTER-a po nemackoj, Engleskoj, Italiji itd vozi CS Chip tuning sa 110. SW Exclusive chip tuning isporucuje 115 KS za taj automobil. Oko snage, automobil ima zadnje gume 225/35/17 i zadnju vucu. Bez ikakvih problema sam leton na alpima na Grosglockneru po serpentinama zanosio zadnji deo. Bez ikakvih problema. A za kraj vozio sam automobil sa 82 KS i sa 110 KS. Potpuno razlicita prica....

Full glupost ?? Svaka cast za izjavu ...

Onda je nekoliko hiljada zadovoljnih vlasnika SMART-ova veoma glupo sto je platilo chip tuning toj firmi ...

Link:

http://www.cs-products.de/html/index.html

Citat sa sajta:

Smart Roadster – Roadster Coupè, Basis 700ccm ( 60 KW )
Mit unserem Leistungskit S110 steigt die Leistung des 698 cm³ Dreizylinder-Turbomotors von 60 kW/82 PS auf ca. 81 kW/110 PS an. Das maximale Drehmoment wächst auf 157 Nm an. Die Höchstgeschwindigkeit liegt je nach Bereifung bei über 195 km/h. Euro 500,00

Automobil o kome pricamo:

DSC00117.jpg


I jos ova :

P9080001.jpg

jel fotka sa Novog Beograda Blok 45 , npr Nehruova 210 :trust:
 
Ja privatno radim kao automehanicar,i koristim taj softver za kontrolu...
to radim sa obicnim lap-top racunarom...naravno uz odgovarajuci softver i pomocne uredjaje...
koji su neophodni za rad...
jedino je problem sto nemozes koristiti za svako vozilo...npr. ova domaca...
ali ima i tu leka,naravno nije dostupno za civilna lica...samo u servisima...
i imas poseban program za nasa domaca vozila,ali samo njihove karakteristike...
 
Ajde da i ja priupitam neshto, da li se koristi isti kabel za VAG i Opel vozila i da li negde mogu da se nabave sheme za pravljenje dotichnog kabla ili kablova?
:wave:
 
Deset godina kasnije... da li postoji neko na forumu ko se ozbiljno bavi dijagnostikom?
 
Dijagnostika automobila sta je sve potrebno

Pozzz... jel mi moze neko objasniti ili dati link ako postoji vezano opcenito za dijagnostiku problema i gresaka i nacin njihovog uklanjanja kod vozila na autoplin ...postupak
 
Nazad
Vrh Dno