Šta je novo?

Dijagnostika automobila, sta je sve potrebno

Bane R

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poruke
6,760
Poena
800
Interesuje me šta je sve potrebno za dijagnostiku automobila?

Da li su za to potrebni neki posebni računari ili se mogu koristiti obični desktop/notebook računari. Kakvo je stanje sa softverom koji je potreban, kablovima i tako to.

Svaka informacija dobrodošla.

Hvala.
 
Zavisi koji level dijagnostike zelis da radis.Mozes koristiti i desktop i notebook i PDA...ili sve u paketu. Evo ti primer Opel (GM) dijagnostike. Ili uzimas Vetronix uredjaj Tech 2 za oko 3500$ + desktop/laptop + Opel Tis software (1500$) ili uzimas nesto iz mora uredjaja za dijagnostiku vozila + softver koji se da naci za vecinu proizvodjaca vozila + desktop/laptop + interface kablovi + know how (ova prethodna dva vaze i za prvu kombinaciju, ali uz "fabricki" dijagnosticki alat vec dobijas kablove i "sveznanje" u vidu knjiga...). E sada, softvera znam da ima kod nas, ali dijagnosticke uredjaje ili softver za npr. Palm kojim se transformise u mocan alat moras pazariti preko.
Ovo sam ti napisao u letu, najbolje ce te informisati Danilo (Mali Hobit) o celoj prici.
 
Imas Bosch ESI Tronic (Software)+KTS XXX uredjaj koji sluze za dijagnostiku vozila.Obican PC ti radi posao samo mora da ima DVD. Za vise informacija obrati se na sledeci telefon 309 66 47 Predstavnistvo Bosch za SCG.
 
Ima jedna sitnica koju obicno svi podrazumevaju, ali se cesto ispostavi da nije tako.
Koliko si se petljao oko automobila uopste i da li to radis sa nekim mehanicorom u dilu?
Jer ako nisi, brdo glupih sitnica moze da te izludi. I mnogo nejasnoca vezanih za sam rad mehanizama, koje ces morati da provaljujes, citas, analiziras,...
 
Tipican primer je lambda sonda na osonvu koje stelujes sagorevanje i dotok smese u klip.... ili fizikalnost ABS sistema i jacina momenta proklizavanja na osnovu kog se dozira kociona sila, tj. vreme reakcije kljesta.
 
za koje automobile ti treba dijagnoza bane ?

ja imam najjacu za naravno BMW :) Carsoft sistem, takodje imam i MoDiC II fabricki sistem za BMW al je kanta...
imam i VagCom sistem za VW.

Carsoft i VagCom su slicni, u osnovi softver instaliran na notebooku i interface kablovi koji se kace na rs232 ili usb...

ja ti mogu pokazati kako rade i dati ti kopije softvera ako su ti potrebne...

http://www.carsoftinternational.com/
http://www.ross-tech.com/

vagcom je ravno 10x jeftiniji od carsofta...

edit
takodje i imam i baze podataka(BoshESI,AutoData,Elsa...) pa ako su ti potrebne....

neki automobili imaju selfdiagnosis sistem....

Poz.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao prilike da vidim kako ti izgleda za italijanske automobile. Radi se o obicnom PC racunaru samo u robusnijem pakovanju i na specijalnom pokretnom postolju (mislim da je 486ica, HP), na kojoj se nalazi Win 3.1 , poseduje CD-ROM i floppy i HDD. Tastature nema vec je preko ekrana stavljen touch screen adapter koji je povezan sa racunarom i on je ulazni uredjaj. Za racunar su zakacene dijagnosticke sonde (nekoliko njih) koje su standardne za italijane. Update softvera dolazi na CD-u i predstavlja bukvalno kopiju celog HDD sa instaliranim softverom tako da je potrebno samo ubaciti bootabilnu disketu u masinu, masina sa diskete pokrece update proceduru koja kopira sadrzaj CD-a na HDD. Pored toga postoje i CD-ovi sa ROM-ovima ako se radi update za kompjutera u autu (nesto sto lici na firmware ili BIOS flash). Inace softver moze da se pokrene i na kucnoj masini uz malo trikova (tada se umesto touch screen-a koristi mis). Paket se zove Examiner.
 
Lukija je napisao(la):
Ja sam imao prilike da vidim kako ti izgleda za italijanske automobile. ..486..

Video si zastarelu varijantu, nova radi na notebook-u :p
Uzgred, jesi li tjuningovao nesto?
 
BokiPK je napisao(la):
Uzgred, jesi li tjuningovao nesto?

nemoguce je menjati bilo sta od mapa(shatro tuning) sa dijagnostickim sistemom, nemoguce je pristupiti rom-u ...
 
Mali HoBiT je napisao(la):
nemoguce je menjati bilo sta od mapa(shatro tuning) sa dijagnostickim sistemom, nemoguce je pristupiti rom-u ...

Znam da ne moze, menja se cip ili se postojeci skida i reprogramira.
Pitao sam coveka nevezano za dijagnostiku.
 
BokiPK je napisao(la):
Video si zastarelu varijantu, nova radi na notebook-u :p
Uzgred, jesi li tjuningovao nesto?

Zaboravio sam da se ogradim da moj avatar i post nemaju direktne veze. Nisam nista tjuningovao, samo sam imao prilike da vidim kod prijatelja.
 
BTW, ako vec nekoga interesuje, radi se o Autodelta Alfa Romeo 147 GTA , 3.7l i 328KS, FWD !!!
 
BokiPK je napisao(la):
Znam da ne moze, menja se cip ili se postojeci skida i reprogramira.
Pitao sam coveka nevezano za dijagnostiku.

ok, pogresno sam protumacio post ...
 
Pozdrav svima, ja sam nasao neku semu za tu dijagnostiku.Ali je problem i da uradim tako nesto kio ce mi to proveri tj.ko ce da mi da auto da probam(nesto sjebem na autu od 20000-30000 eura ode glava :smash: :smash: :smash: )
da li bi meni mogao ako mi zatreba poslati taj software
 
na tom forumu ima mnogo likova koji prodaju neispravne dijagnosticke uredjaje!!!
imaju softver i sheme za interfejs sa kojima taj isti softver ne radi. ako imate svoje sheme sa dump-ovima mozete pazariti samo softver....
 
Mozda nije lepo sto dizem ovu temu iz mrtvih ali bolje nego da zapocinjem novu :d
Ima li neko link sa malo vise informacija o kompovima koji se koriste za dijagnostiku? (na elitu nisam uspeo da nadjem) Koliko sam ja video (na blic) i uspeo da skontam postoji i varijanta masine pravljene iskljucivo za to - veliki touch screen, nekoliko konektora sa strane i to je sve, ima li neko pojma o cemu se radi?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
po tvom opisu ja mislim da si video boshESI kts650...
 
Ajde i ja nešto da pitam, diagnostika za Punta 2 (2002 godište) koji programi i koji hardware?
 
VISA je najbolja sto se tice opste dijagnostike vecine automobila a i najeftinija je....
 
skydiver021 je napisao(la):
Ajde i ja nešto da pitam, diagnostika za Punta 2 (2002 godište) koji programi i koji hardware?

za fiat nema jeftin DIY sistem za diagnostiku, kao ova visa radi nesto iz njihovog programa ali to je jedan od 10 automobila... sa tim sto visa sigurno ne radi vozila sa CAN magistralom, znaci taj punto mora u Deltu :)

civi je napisao(la):
VISA je najbolja sto se tice opste dijagnostike vecine automobila a i najeftinija je....

nemoj pricati gluposti... visa je kanta...
 
Poslednja izmena od urednika:
@Mali HoBiT
Tako nesto. Reci mi da li znas (kako vidim znas sigurno :) ) da li moze kod nas da se nadje nov/polovan i koja je cena? Sa cime sve moze da radi (marke modeli) ili je samo do softvera i kablova? Hvala ti posto mi ovo puno znaci!
 
[email protected] je napisao(la):
@Mali HoBiT
Tako nesto. Reci mi da li znas (kako vidim znas sigurno :) ) da li moze kod nas da se nadje nov/polovan i koja je cena? Sa cime sve moze da radi (marke modeli) ili je samo do softvera i kablova? Hvala ti posto mi ovo puno znaci!

da li moze da se nadje BoshKTS polovan ? tesko... mogu one starije varijante, tipa kts300/500
novih ima, ako hoces poslacu ti na pp neke kontakt telefone....
KTS navnodno moze da radi sva vozila ikad proizvedena ali nije to tako u praksi, za razliku od uredjaja koji rade samo jednu grupu KTS nekada moze da radi samo motornu grupu, nekada vise ali nikada kompletnu dijagnostiku, naravno da je podrska za nemce najbolja...
za majstore koji nisu usmereni ka jednom ili dva proizvodjaca KTS je najbolje resenje, ako rade samo bmw ili merc ili nesto trece bolje da pazare uredjaj koji radi samo tog jednog proizvodjaca jer ce dosta puta biti potrebno raditi sinhronizaciju modula, servisni reset, citanje zivih podataka u radu...
 
A shta se to tjunuje kod nas ? Golf 2 GTD ? :D:D:D
 
driver je napisao(la):
A shta se to tjunuje kod nas ? Golf 2 GTD ? :D:D:D


gde si ti video da se spominje tuning ?
a i da se spominje sta bi ti trazio ovde ? :d pricao o hondi, kako pali na pola kljuca zimi, kako ima 1600ccm i 160ks, v-tec ovo/v-tec ono, japanci najbolji,najbrzi,najstartniji,supra,nismo,nsx... a prodaju se za kilo krompira na buvljaku :d :D

sve smo culi 1000 puta ... :p
 
pa jedno je taj citac kodova, a drugo je bosch kts650 :)
misim:
kts
d8_1.JPG


sa tim sto kts ima integrisan dvokanalni osciloskop koji je jako bitan za ispitivanje senzora, integrisan modul za kodiranje kljuceva i ews-a,airbag modula... :)

i tvoj citac:
EPI3030.jpg


:D
 
Poslednja izmena:
Ne ne, nisam ja mislio da poredim ili tako nesto i nema sumnje da je to neka druga prica samo je to bre nesto mnogo skupo da bi se imalo privatno i za po kuci:). OK u servisu....
Ortaku smo prikacili na tundru izasao neki kod mi otisli u servis i rekli e327u i oni sredili i to je to...
 
Evo opet mene, nego sta mi treba da bih resetovao elektronniku fiata bravo npr.znaci da reprogramiram eprom.pozdrav
 
resetujes ?

hoces da menjas mape, ne razumem ... :) sta tacno zelis da odradis ?
 
Nazad
Vrh Dno