Šta je novo?

Misljenje za laptop

Prole

Čuven
Učlanjen(a)
03.12.2003
Poruke
209
Poena
619
Ljudi, vasem misljenju verujem i svaka sugestija je dobrodosla. E da predjem na stvar(i): ukratko, burazer je dizajner i treba mu laptop. Znaci, zezanje u corelu i photoshopu (meni to nije zanimljivo mnogo pa se i ne razumem nesto preterano), bitno je da ima dobar monitor, tezina, autonomija i dizajn nisu preterano bitni jer ce uglavnom sluziti kao desktop a ponekad ce se malo nositi. Nema govora o nekom radu na putu ili nesto sl. Jako mi je bitno da to bude nesto pouzdano i dodacu jos malo para na planiranih 900-1000e, ako zatreba. Primetio sam da velika vecina dilera valja Gericom pa bih zeleo misljenje o njemu. Najbolju ponudu koju sam nasao je sledeca:
AOPEN 1557J Barebone S478 za intel cpu, 2 x DDR slota, 15"XGA, Ati Radeon M 9600 64MB, 56k modem, Lan, 3 x USB, TV Out, Irda, Li Ion bateriju, Srebrno kuciste. 650 evra
Na ovo sam mislio da dodam Intel Pentium M 1.6Ghz/2MB (s478, fsb 400, 2MB cashe) 207 evra
512 DDR rama PC333 84 evra
Aopen DVD-R 4X 107 evra
i na kraju hard 40GB Hitachi GST Travelstar 80GN, 4200rpm, 2MB cashe, ATA 100 78 evra.
Sve zajedno izadje (sa popustom) 1092 evra.
Moram da navedem i ime firme (nije reklama) Phoenix u Bul. Kralja Aleksandra 72, cisto da znam ako je neko imao losa/dobra iskustva sa njima.
Unapred se zahvaljujem svima koji procitaju i odgovore na post.
Prole
 
Nisi me lepo zamolio, necu da ti kazem


Prole...ce na moje rame slece....
 
Ček', ček', jel ti kupuješ barebone ili laptop? Uglavnom, u svakom slučaju je prednost što više memorije (1GB, po mogućstvu), a više će ti se isplatiti ako uzmeš barebone (bolju konfiguraciju možeš da uzmeš za iste pare). Što se tiče laptopova, imaš PM sa cenama, da ne reklamiramo firmu ovde.

Pozdrav!
 
ti si se malo zezno :) to sto gledas je barebone racunar, u njega ne mozes staviti M procesor. i za to sto tvom ortaku treba niakko ne ide laptop, sve je to suvise sporo za neku ozbiljnu upotrebu. idi na desktop varijantu, uzeces 3x bolji racunar za iste pare
 
Eventualno da uzme neko kućište sa drškom za nošenje, kakvih ima mnogo na tržištu, i TFT monitor, i to je ono "poluprenosna" varijanta, nije toliko kabasto, a kad baš treba da se prenosi onda kućište u jednu ruku a monitor u drugu.
 
mislim da tripujete za barebone, lepo pise lion baterija |>> to je go laptop u koga se stavljaju delovi...
jedino onaj 478 intel, me buni i jel moguce da ne moze pentium m, nego samo pentium 4?
uglavnom za te pare deluje dobro masina, pogotovo sto mu treba ok grafika, a to je kod ozbiljnijh marki latpopova jako skupo najcesce...

btw jel znas ti koliko ce to da se greje kad se ensto ozbiljnije radi?! ko rostilj da peces...
 
Pa dobro, za grafiku i nije baš Pentium M... ili grešim?
 
Ako vam kazem da sam zadovoljan Duronom na 750Mhz sa 512 MB rama? Ne treba meni neka bestija da radi pripremu plakata za stampu. Da li je bolje uzeti laptop (nasao sam finu Toshibu za malo vise para), Asus, DTK ili Fujitsu Siemens ili uzeti navedeni AOpen barebone pa nabudziti sve ono? Verujem da je velika razlika izmedju Celerona sa 128 kesa i onog gore navedenog a u rangu cena 900-1000evra uglavnom se nude Celeroni. Sta mislite?
Za Miroslava: A taj procesor mi je sam prodavac preporucio, nisam ga ja birao, malo sam laik za laptopove (kao sto se i vidi)
Za Danijel00: Zovem vas sve na krilca i batake :) Jel ce nesto da mu smeta grejanje? Da nece da se blokira, radi sporije i nesto sl.?
Za Violinistu: Mislim da je veoma bitno da nema integrisanu grafiku i da ima mnogo rama, sto vise - to bolje.
 
NE, ne nisi me skontao... Po meni je bolji i Celeron na 3.0 nego Pentium M na 1.7. Ipak je skoro duplo veća frekvencija u pitanju, iako je Pentium M optimizovaniji. A što se grejanja tiče, dođi da probaš moju Compaq armadu od pre Hrista, zažalićeš to što si rekao za grejanje! Kad ga staviš u krila, bogami posle 10 minuta ti se ne radi uopšte!
 
Evo ti informacija iz prve ruke. Gore pomenuti barebone stoji ispred mene u kancelariji i prezadovoljan sam sa njim. Za te pare ne postoji bolje resenje !
Na njemu se stvarno komforno radi i ekran mu je ekstra - jedina mana je sto mi se pojavio jedan mrtav pixel u donjem cosku koji je neprimetan.
Ali ukupan utisak je EXTRA!
Baterija mu traje 4 sata, Ati9600 ima oko 9000 u 3DMarku01SE, jedino sto bi mozda razmislio da stavis hard disk od 60Gb 7200rpm sa 8MB kesa, posto je taj Hitachi jedino usko grlo na toj makini
 
evo ti karakterisitike:
Intel Centrino M 1.6GHz /2MB cache
VGA Ati Radeon 9600 64MB DDR
Monitor 15" TFT SXga+ (1400x1050 rezolucija)
DVD+RW 4x AOpen
256MB Kingston DDR
HDD Hitachi 60GB 7200rpm /8MB cache
Intel Wi-Fi - 802.11b/11g
Tv-out,I.R,Firewire,Card reader,Optical-out,56k,Lan,Usb 2.0
cena samo: 1209 bodova

ako hoces da saznas gde - posalji na PM ;)
 
violinista je napisao(la):
NE, ne nisi me skontao... Po meni je bolji i Celeron na 3.0 nego Pentium M na 1.7. Ipak je skoro duplo veća frekvencija u pitanju, iako je Pentium M optimizovaniji. A što se grejanja tiče, dođi da probaš moju Compaq armadu od pre Hrista, zažalićeš to što si rekao za grejanje! Kad ga staviš u krila, bogami posle 10 minuta ti se ne radi uopšte!


Violinista, Celeron na 3 GHz (staro jezgro) je MNOGO sporiji od Pentium-M na 1.7GHz...kako da ti kazem, nemoj da dezinformises coveka.
 
2 Srga: Hmm pogledacu koliko je veci hard, primetio sam da je ovaj na 4200rpm.
2 Violinista: Nisam imao prilike da radim ni na jednom laptopu pa razliku izmedju Celerona 3Ghz i P4 na 1.5Ghz ne znam, mislim da ce se u radi itekako osetiti velika razlika u cashu 128kb na prema 2MB!!! Dolazi zima pa ako ti je u stanu lose grejanje a NS daleko, tu ti je Armada da te greje :)
 
10x neshram. pretpostavio sam da ima neka kvaka ali nisam hteo da lupam gluposti.
 
Sa tim diskom od 60GB/8MB bi trebao da dobijes na performansama, ali je on duplo skuplji (za nekih 70e) u odnosu na taj od 40Gb/2Mb sto si imao u planu.

Mada.... kad imas DVD-RW onda ces moci lako da rasteretis hard sto se prostora na njemu tice.

Ako mu je mobilnost vazna, onda je disk na 4200rpm sasvim dovoljan izbor.
 
@Nesharm: Xex, tek sad kad pročitam moj post, vidim koliko sam lupio... Sorry... :(

@Prole: Vidi, ako ti potrošnja nije bitna toliko, onda uzmi taj brži disk, jer kapiram da disk od 7200 troši više struje od ovog sporijeg. I takođe preporuka za DVD-RW, e sad koliko se to uklapa u tvoj budžet... A što se NS tiče, više mi dolaze nego što ja idem... :d
 
Ne, mobilnost nije toliko bitna. Vazno je samo da ne predstavlja usko grlo. Razlika izmedju CDRW i DVD-RW je zanemarljiva (oko 30e) pa je moj izbor sigurno DVD-RW ako uzmem taj AOpen.
 
Poslednja izmena:
Pa jel si ti proverio PM? Poslao sam ti specifikacije.
 
Jesam, naravno. Onaj Asus 2500L je zanimljiv
 
Glede diska - ako vec hoces da uzimas bolji disk, nemoj da pucas nepotrebno velike pare na brzinu rotacije (tj. 7200rpm), vec gledaj i kapacitet. Bas sam nesto kod mene isprobavao i na kraju je u lapu ostala toshiba @5400 sa 16MB kesa. Sto je najgore, kada sam poredio diskove na 4200, 5400 i 7200, sinteticki rezultati iz testova nisu bili previse merodavni; npr. izmedju hitachija @4200 i toshibe @5400 se mnogo vise primetila razlika u realnom radu nego sto bi na to ukazali sinteticki testovi. 7200rpm hitachi donosi jos nesto ubrzanja, ali ne toliko da bi opravao i uspon cene - tako da je po meni u ovom trenutku bolje uzeti toshibu 80GB @5400 16MB kesa, nego hitachija 40GB @7200 8MB kesa; poredim ova dva jer kostaju ovde u cent isto.
 
Silver, to sve stoji ali ima samo jedan mali problem.
Nesto mi se cini da je taj Toshibin disk malo teze naci u BG-u.
Kod firme u kojoj moze da se uzme ovaj Prestigio ima samo dve varijante Hitachijevih diskova 40GB/4200 i 60GB/7200.

Ovde kod nas ne uzimas sta zelis, vec ono sto ima ;)
 
Ne znam sta tacno ima, istina, ali kad se vec prica o tome daj da napomenem; to bar ne kosta nista ;)
 
Tako ti je to kod nas, taman kad se pojavi nesto dobro, kvalitetno & jeftino onda to niko "nema na lageru" ;)

Kad samo pomislim koliko sam puta imao plan kad sam trebao nekom da prodam konfu i taman kad napravis (zamislis) makinu po meri, shvatis da je pola komponenti samo stavka u cenovniku i nema veze sa pravim stanjem.

Onda idu SE varijante kartica i ostale "brand" stvari.....
 
Po kojoj kinti (i gde) ima da se uzmu ti hardovi na 5400 rotaciji i sa 16mb cache-a. Jedan takav bi prijao mom kompjutercetu.
 
Pa covek sad rece da ih po Srbiji nije video; a ako nisi u Srbiji, onda ti nije problem da ga kupis - eto ga shiroki internet...
 
Btw, definitivno obrati paznju na grejanje - ako mi nesto smeta, to je kada mi se "prze" prsti dok kucam nesto, da ne pricam o shakama koje stoje na plastici. Obavezno probaj lap, i sacekaj nek malo radi (npr defrag diska).
 
Hvala vam puno dobri ljudi! Ostaje mi jos dobro da razmislim, da jos jednom stavim sve na papir a rezultat cu vam javiti.
Pozdrav i HVALA svima (sem Ljtrubi).
Prole
 
nesharm je napisao(la):
Btw, definitivno obrati paznju na grejanje - ako mi nesto smeta, to je kada mi se "prze" prsti dok kucam nesto, da ne pricam o shakama koje stoje na plastici. Obavezno probaj lap, i sacekaj nek malo radi (npr defrag diska).
ponovo ponavljam, a i sam sam rekao milion puta, nikako p4 za mobilni procesor... pa na tome kuvas jaja :) Pentium M je prava stvar, bolje izdvojiti 50-100e vise i kupis pravu stvar... eno simps mi hvali neki dtk laptop sa 12'' wide screen ekranom, oko 800-900e...
 
Miroslave, u pitanju je lap namenjen za corel, photoshop, itd - na 12" monitoru bi to izgledalo k'o trebljenje picajzli u boxerskim rukavicama. CPU i ostalo - slazem se, ali 12" je za taj posao suvise malo.
 
Ma evo bre, prava stvar, Sony Vaio VGN-A117, 17'' ekran, Dothan na 1.7GHz, 512 RAM-a, sitnica, 3.5k evra, ne mozete zamisliti kako dobro PS radi :).
 
Nazad
Vrh Dno