Šta je novo?

gasenje laptopa pri instalaciji

goranki

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2003
Poruke
62
Poena
309
Formatirao sam hdd na laptopu (PentiumM 1500, 512MB RAM, Intel grafika...)
tako sto sam ga zakacio preko adaptera na moj racunar, vratio ga i pokrenuo instalaciju sa njegovog originalnog CD-a.
Malo radi, pa se ugasi.
Onda sam prekopirao WinME na drugu particiju pa pokrenuo instalaciju, i opet radi pa se ugasi.
Onda sam prekopirao instalaciju XP-a na drugu particiju i pokrenuo pomocu smartdrv i opet se ugasi.
Uopste, radi neko vreme pa samo pljasne.
Probao sam da izvucem jednu memoriju, da radim bez baterije, bez kombo uredjaja, drugo nisam mogao da skidam.

Ima li neko ideju zasto se gasi?
 
Izvadi HDD i pogledaj da se neki od pinova nije uvukao unutra. Mirise mi na neki prekid u komunikaciji sa plocom.
 
Izvini a sto si vadio hdd, kad postoji veliki rizik da se uradi ovo sto ti je Mihailo rekao a moze da se uradi iz bez vadjenja naravno?
 
Vadio sam ga da bih napravio imidz koji posle nisam mogao da vratim, a i zbog prebacivanja podataka.

Pazljivo sam ga vadio pa nisam siguran da je to, jer mi se desavalo da samo udjem u BIOS i da se ugasi.
Jednostavno nema pravila koliko ce dugo da radi.
Citao sam o nekim passwordima za hdd ali mi nista ne trazi.

Da li bi hteo da radi ako bi hardic zakacio na neki racunar koji ima intel cipset, pa da instaliram samo sistem sistem, a onda prebacim na laptop?

Kod mene je nForce cipset pa nisam probao jer pretpostavljam da ce mi samo zaplaviti ekran.
 
Goranki, ja sam procitao tvoj post 5x ali mi nista nije jasno?!
Kakve veze ima pravljanje ghost-a i vadjenje diska? Pa mogao si da napravis i trebao si da napravis dok je unutra, samo ubacis butabilan CD sa nortonom ghostom ili sta vec koristis.
Pitanje: da li se tako ponasao pre nego sto si ga vadio ili posle toga?
Ne znam kakve si podatke prebacivao ali takva masina ima sigurno cdrw pa si mogao lepo da narezes na cdr/cdrw medij i da prebacis sta ti treba.
Cek, cek kako to mislis - da instalirs win na drugoj platformi/masini pa da vratis nazad na centrino i da ti radi??? To zaboravi kao mogucnost! Nema sanse da tako proradi...
Ja mislim da problem nije do sw nego do hw i jedino sto bih ti preporucio je da pogledas ubiosu da nije neki treshold prenisko setovan...
 
Pa ima samo C particiju pa ne mogu da je ghostujem na samu sebe.
Pitanje: sta je treshold?
Imao sam ideju i da mu malo smanjim brzinu procesora, posto je to pomagalo kod nekih desktop racunara, ali ovaj u BIOS-u to ne dozvoljava.

Laptop nije moj pa ne znam da li se ovako ponasao i ranije, a naravno nece da priznaju i ako jeste...
 
Ih bre pa partition magick resava stvar. Ubuduce cim kupis laptop ili desktop - ako ima jednu particiju odmah je podelis pomocu PM 8.0(recimo) i onda ghostujes sa c na d...moja greska, nije mi na kraj pameti da postoji laptop sa jednom particijom. Ja lepo format c, pa instalacija win-a, pa aktivacija win-a, pa ghost i lepota jedna :)
Treshold je recimo granica koju treba da predje neka varijabla da bi se kao posledica toga (prelaska granice tj treshold-a) nesto dogodilo. Na primer ako je treshold nisko postavljen za temperaturu procesora (lupam sad - 50 stepeni) onda ce kompjuter da ti se gasi na 50 stepeni i ti onda lepo udjes u bios u stavis treshold na 75 stepeni i sve je OK...
Izvini ali zar se to gasenje nije manifestovalo kad si ga probao pre kupovine ili sta si vec radio? To je isuvise nova i dobra masina da bi se tako nesto desavalo. Jel se isto desava kad radi samo na bateriju?
 
Poslednja izmena:
Meni je PM8.0 par puta resio stvar, ali je bogami 3 puta gadno zabrljao.
Poslednji put je to bio Gericom laptop kod koje sam hteo da povecam drugu particiju na racun prve (bile su NTFS) i baja je radio 15 min, kao sve OK i onda zakucao. Sve sam morao ponovo da instaliram.

Ovaj laptop nije moj nego su mi ga doneli da sredim, pa sam ga stvarno sredio. Probao sam i bez baKterije i opet isto.
Cudi me to za temp. i sl. u BIOS-u jer sam mu vratio dafaults pa nisam ni gledao t.
 
Meni isto lici na neki hardverski kvar. Probaj da ubodes drugi disk pa onda vidi da li je nesto do diska ili kompjutera. Cudne stvari hoce da se desavaju ako laptop ima neku hidden particiju pa je ti pregazis ghostom recimo, ali ovakve cisto sumnjam.
Ili mozes da probas da taj disk prikacis na stonu masinu pa da vidis da li hoce normalno da radi sistem
 
Nazad
Vrh Dno