Šta je novo?

racunaru treba 15 sekundi da se upali...

markus

Čuven
Učlanjen(a)
19.08.2002
Poruke
79
Poena
609
znaci pritisne se dugme,sve krene lepo kuleri se zavrte ali monitoru treba 15 sekundi da se upali...znaci od kako se pritisne digme prodje 15 sekundi dok se ne prikaze onaj prvi screen na kome pokaze koji je procesor i koliko ima rama
inace konfiguracija je asus a7v266-m,1600+,ncp ddr 256,gf 8500le
zna li neko u cemu je prolem?
 
Poslednja izmena:
idi u bios i stavi enable quick boot ima jos neka opcija samo nemogu da se setim :D
medjutim to nije bas i neobicno ali 15sec je bas puno do 10sec je normalno
a cekaj jel to odjednom ili nov komp???
 
Plocu sam i procesor sam uzeo pre par dana od ortaka a on opet od nekog svog tako da neznam kako se sve to ponasalo ranije.
Ovu quick boot opciju nemogu nikako da pronadjem,mozes li mi tacni reci de se to nalazi...
zaboravih da dodam da mi se posle svakog ponovnog paljenja kompa poremete setovanja procesora...znaci cim se upali komp sam ulazi u bios i trazi da se namesti setovanje za procesor...
 
Procackaj malo BIOS, a ako nista ne upali radi mu clear CMOS.

Poz :wave:
 
clear CMOS ne pomaze to je prvo sto sam probao...
flashovao sam bios sa najnovijom verizijom koju sam nasao na ausovom sajtu i sada se racunar pali za 12-13 sec sto mi opet deluje puno...
ima li neko istu plocu da mi kaze posle koliko se sekundi njemu pali boot screan da bi znao dali je 12 sec uobicajeno za ovu plocu ili kod mene definitivno nesto nevalja...cisto da znam da li da cimam ortaka da vraca pare
 
pa po svemu sudeci je ploca neispravna!!??? ako nije to sledece sto je 95%, a to je napajanje!!!!
 
probao i napajanje...problem je i dalje aktuelan
ima li neko neku ideju sta bi moglo da bude...
 
Evo ti moj savet:
- Ides u garazu
- Uzmes najveci cekic/sekiru/bejzbolku
- ...i 2-3 puta po ploci

Posle vidi ako hoce da se pali :D :D :D
Shalim se, probaj sve zivo, a ako nece da se pali, pravac reklamacija u radnji gde si je kupio.
 
od juce ploca vise nece ni da se upali...
nemam garazu ali zato zivim na osmom spratu :crash:
 
Nazad
Vrh Dno